Literatura: Co čtete?

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

Vampiria píše:Tak Karel May ani nápad - jednou jsem otevřela jakousi jeho knihu a ihned jsem ji zase zaklapla 8-) , není to můj šálek nudlové polévky. Ale takový Eduart Štorch nebo Josef Augusta, to je jiný Dadák 8-)
Já se asi půjdu někam zahrabat. System Shock 2 nikdo nehrál, Shock Rifli nikdo neuznává, Tlučhoře nikdo neposlouchá a Mayovky nikdo nečte. To jsem netušil, až jak moc jsem velký exot... teda originál. Jo, to zní líp :-)
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Karl May - od neho mám prečítaných dosť kníh - ale vadí mi prílišný nárast nábožnosti v jeho neskoršej tvorbe - liezlo mi to postupne na nervy a dnes už nemám najmenšiu chuť niečo od neho čítať. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

CeBrk: nemohu nevzpomenout na jednu píseň od Indyho&Wiche, kde právě Maye kritizovali za to, jak jsou jeho příběhy z divokého západu idealistické a nereálné. Podle toho co vím, patrně sahají jeho znalosti o divokém západě pouze k vědomí, že tam byli nějací indiáni, běloši a kaktusy, reálie mu skutečně unikají :-? .
Naposledy upravil(a) MCZ dne 9.10.2005 16:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

najlepsi western imho Jazdci zo zlatej kotliny...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
CeBrk
Lim-Lim
Příspěvky: 136
Registrován: 29.9.2005 15:39

Příspěvek od CeBrk »

CrowX: Ano, postupem času jeho ústřední hrdina opravdu krapet vyměkl a pobožnost, filozofování a popisné části, začali značně převažovat nad akcí. Také mi to trochu vadilo.

MCZ: On toho o divokém západě, indiánech a arabech, asi věděl dost, ale nejspíš se mu holá fakta příliš nehodila do románů. Pokud vím, tak kraje o kterých psal, nikdy nenavštívil a všechny informace měl pouze odněkud vyčtené. V každém případě nerespektování skutečných reálií a historických fakt, bych mu nevyčítal. On přece nepsal encyklopedie, ale dobrodružné romány. I když se v nich pasoval do role píšícího cestovatele, který má všechny informace z první ruky.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ad Karel May: Každopádně jeho romány z území od Balkánu do Afriky jsou poměrně věrné reáliím, řekl bych - dokonce se dají poznatky z nich zjištěné použít i v praxi - narozdíl od Ameriky - tenhle kontrast mě docela zaujal :shock:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já si radši přečtu Karla Marxe, než Karla Maye 8-) , ale ať si každý soudruh či soudružka čte dle chuti 8-) . Momentálně popouštím uzdu své vášni pro historii, speciálně starý Egypt a čtu Královnu Slunce od Christiana Jaqua 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Mayovky byly taková stříbrná nit ve spletitých stezkách mé puberty, Kara ben Nemsí a jeho dobrodružství jsou navždy nesmazatelně vryty do mé duše ;-)
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme.
-Marcus Aurelius
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Vampiria píše:Já si radši přečtu Karla Marxe, než Karla Maye 8-) , ale ať si každý soudruh či soudružka čte dle chuti 8-) . Momentálně popouštím uzdu své vášni pro historii, speciálně starý Egypt a čtu Královnu Slunce od Christiana Jaqua 8-)
Nevidím rozdiel medzi Mayom a Jacquom. 8-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vampiria píše:
sevencreature píše:Vampiria: Aha, já měl za to, že narážíte spíš na fantasy, která se zabývá (vychází z) mýty (mýtů).
Nene, klasická mytologie - mě se líbí všechno, všechny světadíly a národy etc., akorát ta slovanská je divná :roll: nezaujala mě. Mytologie = vpodstatě popis bohů a démonů toho kterého náboženství, jeden z hlavních důvodů proč jsem se hlásila na religionistiku.
vidím slovo, Religionistika, tak okamžitě zpozorním :-) Vedly mě k ní podobné pohnutky- ale mně nevadí ani slovanská mytologie :-) A jak to s ní u Tebe dopadlo? Já ji totiž prvním rokem studuju, byť dálkově
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Ve mně taky religionistika vyvolá příjemné vzpomínky - třeba Docenta Bělku z MUNI :-) a jeden z dřívějších výletů do Brna (příjemný způsob, jak vynechat školu, popít v Brně a ještě nemít neomluvené hodiny).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature píše:Ajantis: Ve mně taky religionistika vyvolá příjemné vzpomínky - třeba Docenta Bělku z MUNI :-) a jeden z dřívějších výletů do Brna (příjemný způsob, jak vynechat školu, popít v Brně a ještě nemít neomluvené hodiny).
Docent Bělka mě učí z Buddhismu... máš na něj nějaké tipy? :-))
Z čeho měl Tebe?

Ještě Docent Papoušek je docela drsnej- nejen, že přišel o 15min. později, nepřinesl klíče od posluchárny a 10ti minutovou přestávku si natáhl o dalších 20 minut, ale taky všechny otrávil- jak svým výkladem, který se právě nevěnoval tématu, tak množstvím domácí četby, jež zadal... :-/
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

CrowX: Já jo, neusínám u toho :-D . Asi je to také díky tomu, že starý Egypt mě zajímá nepoměrně více, než banda nějakých rudých a bílých bratrů 8-). A tuším, že Jaqo je egyptolog, takže snad o tom, co píše, snad i něco ví. Navíc, co mě nebaví, to v knížce přeskočím 8-) , takže nejrůznější zdlouhavé popisy čehokoliv nemají příliš velkou šanci mi brnknout o oční nervy. Ale Waltari je Waltari, od něj mám rozečtený (čtu obvykle tak 3 knihy zároveň) Pád Cařihradu.

Ajantis_CG_Thief: No nevzali mě, bo jsem neudělala zkurwené testy studijních předpokladů - půlka matematika a já coby dyskalkulik, jež má problém i se sčítáním, pochopitelně neprošla :evil:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Vampiria píše:Ajantis_CG_Thief: No nevzali mě, bo jsem neudělala zkurwené testy studijních předpokladů - půlka matematika a já coby dyskalkulik, jež má problém i se sčítáním, pochopitelně neprošla :evil:
Ale kdež. Třetina. A bylo to na všech fakultách Masarykovi univerzity v Brně. Já se tam dostal na politologii. Jenže jsem do Brna nakonec nešel a dodnes toho lituji. :-(
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

ad Karel May : V mládí jsem jeho knihy a hlavně filmy podle nich miloval. Nedávno jsem se po dlouhé době na některé z těch filmů podíval znovu a zjistil jsem, že jsou vlastně všechny úplně stejné a navíc docela nudné :-(
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“