Literatura: Stephen King

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já mám od pana Tolkiena též nejradě Silmarillion..a pan King by jednak neměl psát o psaní a druhak by si měl zamést před vlastním prahem, dobrou knihu nenapsal tak třicet let ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Adieu: Mně se Nezbytné věci náhodou líbily..a taky Nekuřáci s. r. o. a povídky v Hodině děsu, To a Shining...taky Noční směna a Nadaný žák se daly. Ale Pet Cemetery jsem nečetla.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ony Nezbytné věci se mi líbily hodně... tedy do té doby, než pan Gaunt odletěl ve svém zvláštním autě. :lol:
Je docela škoda, že jisté Kingovy příběhy byly zfilmovány, např. Zelená míle, nebo Vykoupení z věznice Shawshank (i když tady si dovedu představit, že se film předloze vyrovná) ze sbírky Čtyři roční doby.
Jinak mě možná trochu zklamala Mrtvá zóna - ač nebyla vůbec špatná, tak od jedné z nejprodávanějších Kingových knih bych čekal něco víc.
Nekuřáky s.r.o., To (od toho mě odradil film :-) ) a Shining (Také jsem viděl film a tak si knihu nechávám až na dobu, kdy nebudu vědět, co už od Kinga číst) jsem nečetl.

EDIT: No, já jdu spát, už si musim zase srovnávat režim. :-(
Brou. :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Dead Zone jsem pouze viděla a byla výborná (noo, aby se mi nelíbil film, kde hraje Christopher Walken a natočil ho Cronenberg, že ano:)), Shining natočil zase Kubrick, který si v převádění knih na plátno vcelku liboval (a hlavně ho uměl). Zelenou míli jsem ani nečetla, ani neviděla, nesnáším Hankse a kniha je z období, kdy Kingovi nemůžu přijít na jméno a Shawshank jsem taky nečetla, jen viděla, ale prý je tam děsná poslední čtvrthodina, před kterou jsem film s tím, že to skončilo, vypnula :D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Adieu píše:Z toho, co jsem četl, mi přišel nejlepší Řbitov zviřátek a imho to je nejlepší hororová knížka vůbec.
Souhlas. A taky souhlas s Vampirií - Nekuřáci, a. s. jsou vynikající, stejně jako mnoho dalších povídek z Noční směny.

Vykoupení z věznice Shawshank je imho vynikající celé, včetně závěru.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

Vampiria píše:Já mám od pana Tolkiena též nejradě Silmarillion..a pan King by jednak neměl psát o psaní a druhak by si měl zamést před vlastním prahem, dobrou knihu nenapsal tak třicet let ;-)
No tak to je hodně silné tvrzení, protože King je jeden z mála, který má právo o psaní (a nejen svém) mluvit ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Milý SiNuHeTe, všechno je subjektivní. Můj názor:
King svoje nejlepší věci napsal v době, kdy byl prolezlý všemi možnými neurosami, psychosami a poruchami, chlastal jak holendr a bral kokain. Jakmile tohle přestalo, jeho tvorba se začala ubírat směrem, který velice ztratil na celkové kvalitě - hlavně upadá jeho schopnost vybudovat atmosféru a přestává vymýšlet zajímavé příběhy. Z jeho novější tvorby (tak od začátku 80tých let) se mi líbí jen velmi máloco. Poslední, co mě od něj opravdu zaujalo, bylo To a pak milé byly Nezbytné věci, ovšem v porovnání s např. se Shining, Carrie nebo Dead Zone, Night Shift či Skeleton Crew..kvalitní, ale už ne tolik. Jeho tvorbě v letech 90. se raději vyhýbám.

A s těmi 30 lety to byla pochopitelně nadsázka, dobrou knihu nenapsal jen 15 let :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
SiNuHeT
Sigilan
Příspěvky: 544
Registrován: 30.9.2005 22:28
Bydliště: Lihový doom

Příspěvek od SiNuHeT »

No, píše už více než 45 let, a při svém věku už má myslím právo na zabřednutí do fantasy a snížení kvalitativní a kvantitativní produkce "klasických kingovek" ;-) Často sklouzává do banalit a klišé, ale protože si tyhle nedostatky člověk uvědomí až po přečtení knížky, je to pro něj velké plus. Nic to ale nemění na faktu, že má mimořádný vypravěčský talent, smysl pro příběh a bohatou fantazii.
Tvorbě z 90. let se nevyhýbej - copak chceš přijít o Svědectví, Nezbytné věci, Rose Madder, Nespavost, Geraldovu hru, Dolores Claibornovou, Zelenou míli... ;-)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nezbytné věci jsem četla, ale Zelenou míli fakt NE! Z té s mi dělalo lehce nevolno, jen jsem do ní hodila oko. Uslintané. U Rose Madder jsem usnula...jeho pozdní tvorba vážně není nic pro mě.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Liadeia
Sigilan
Příspěvky: 46
Registrován: 8.2.2006 18:01
Bydliště: říše Nitwittery, bydliště nestálé - stále na cestách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liadeia »

King píše dobře....ale četla jsem od něj jen Dračí oči XD
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Četl jsem od něj (kromě povídek) jen "To" a první část se mi líbila. Zato ta druhá mi přišla už mnohem slabší (a ve chvíli, kdy se objevil pavouk in the flesh se veškerá atmosféra vypařila :-? )... Celkově jsem nabyl dojmu, že nemám chuť číst od něj něco dalšího.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Vykoupení z věznice Shawshank je od Kinga :shock:, to jsem vůbec nevěděl :oops: :doh: :wall:

Od Kinga jsem moc knih nečetl, vzpomínám si jen na výborné Misery, Shining a Running Man - ovšem filmy podle těchto knih jsou vynikající (kromě tragického Running Mana za kterého by měl jeho režisér skončit v pekle)
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

King sice pise dobre, ale ty pribehy mi casto prijdou velmi stupidni az kycovite...
Uživatelský avatar
Liadeia
Sigilan
Příspěvky: 46
Registrován: 8.2.2006 18:01
Bydliště: říše Nitwittery, bydliště nestálé - stále na cestách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liadeia »

Running man je dobrej
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Na Kingovi sa mi páči hlavne voľné spojenie dejov kníh prostrednítvom myšlienky "temnej veže" = miesto spájajúce všetky reality (pre vysvetlenie) - hlavne jeho posledné knihy, ktoré sa toho týkajú - séria Temná Veža stojí za to (resp. aspoň mne sa páči), a knihy ktoré sa mi od neho celkom pozdávajú: the Stand, Nespavosť, Srdce v Atlantide, Talizman a xy ďalších.
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“