ICQ, Qip, Miranda a další

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

necrotising_ píše:MSN mám. :) I když mám v contact listu jen asi 5 osob. :)

Před chvílí mi ICQ několikrát spadlo s tím, že jsem se s mým číslem připojil z nějakého jiného místa... Doufám, že mi nějaký dareba nezjistil heslo. :-?
Jo to se mi dneska stalo taky - a jelikož jsem si svoje heslo nepamatoval, musel jsem si poslat nové - a trvalo jim to skoro 2 hodiny :lol:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

MCZ píše:Mám nejnovější build, i avatara jsem změnil a pořád to padá. Mj. se avatar ani nezobrazuje, i když ho nastavím, trvá to snad nějakou dobu, než se pošle na server, nebo co?
To je právě to... ten avatar je "hacklý" v tom smyslu, že je to poškozený gif... v Mirandě se jen nezobrazí v ICQ to rovnou zkolabuje celý program. Zkus nahrát možná nějaký avatar v jpg. A taky doporučuji si projít informace o sobě a zbavit se všech těch, co jsou vyplněné divně... neúplně apod.
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Alnag: opravdu moc ti díky ;-) . Avatar jsem dal nějaký bmp... a taky mi to u země psalo "unknown", tak jsem to vyplnil korektně. Miranda mi navíc už před časem přestala zobrazovat všechny jpg i gif obrázky, nevím proč... jeslti to je tím pluginem imgdecoder.dll? Program ho zničehonic přestal používat ani ho nevidí (platí i v poslední verzi), stáhnout nová verze pluginu nikde nejde a ani poslední build ten plugin nepodporuje.

Ale co, to mě netrápí, hlavní je, že teď už to skutečně vypadá, že ICQ zase funguje, takže u něj ještě zůstanu...

Nicméně jsem učinil první krok k alternativám - zřídil jsem si skype účet a zatím to vypadá velice dobře.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No o alternativnách (MSN) taky uvažuju. Zvláště, když to Miranda v pohodě utáhne i najednou. Plugin imgdecoder.dll neznám, určitě není součástí základního balení. A ano, může to být i tím.

Takový čistý základ pluginů je
clist_(něco, modern, nice, classic...) to je vlastně graf. rozhraní programu)
dxb_mmap.dll
ICQ.dll (eventelně pluginy pro další protokoly)
loadavatars.dll (ujistil bych, se že mám poslední verzi)
png2dib.dll
srmm.dll (to je rozhraní okýnka komunikace, eventuelně místo tohoto tabsrmm.dll to je když chcete mít všechny uživatele v jednom)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

icq...zatrolené icq...pokud Vám i od kamarádů přijde jakýkoli odkaz v angličtině s jakýmkoliv odkazem na jakkoliv "zajímavé" stránky....neklikat...já blbec to udělala (a pak věř kamarádům) a byla jsem téměř tři týdny bez pc (a ten neřád i po reinstalu systému, formátování, namapování a pořád někde v záloze je...tudíž celá záloha šup do kytek-a zalté déčko...i když....pc jede celé dva týdny bez potíží...)takže icq jde to, ale dře to...) :-?
P.S. tak na okraj...jak jsem byla nepoučitelná...
8-)mimoto dotyčný se dušuje, že mi nic neposílal...jen jestli se tomu dá věřit, že? :roll:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sirine: Já bych mu věřil... podvržené zprávy po ICQ, nic nového pod sluncem...
Obrázek
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

To ale nadavej na svuj antivirovej program, kterej to ma bez problemu odchytit, a ne na ICQ.
Obrázek
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirine »

Tinnarr píše:To ale nadavej na svuj antivirovej program, kterej to ma bez problemu odchytit, a ne na ICQ.
ach ano...odhalit neodhalené a nové....no jo, dokonalost sama ve své podstatě...a který program to umí stoprocentně? :roll: a nadávám především sama sobě...opatrnosti není nikdy dost - staré rčení (ale neštve o nic míň) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Tinnar, Sirine: nevím, že by nějaký antivir dokázal zabránit, aby ti přišel odkaz s virem, už vůbec ne, pokud ta zpráva přichází od známého člověka. Tady je na místě opatrnost - pokud je to jen odkaz sám o sobě a není k němu žádný komentář (a ani odesílatel o něm obvykle nic neví), jednoduše na něj ani za nic neklikej, i kdyby byl od samotného Papeže ;-).

Určitě ale změň klientský program a zbav se ICQ5, místo toho si pořiď třeba Mirandu nebo pokud nemáš nijak vysoké nároky alespoň QIP, který by měl mít všechny funkce, které oficiální klient nabízí. Sice tím obranou zeď proti ICQ virům nepostavíš, ale aspoň už se od tebe tyto viry nebudou šířit a nebudeš snad ani tolik napadána.

Nejhorší to mají opravdu uživatelé oficiálního ICQ5.1 - ti jsou napadáni jak ze strany výrobce (nedávný zákaz příjímání odkazů, bannery a různé aktualizační buzerace; tvůrci ICQ5 by se prostě měli smažit v programátorském pekle (spolu s programátory IE6 například ;-) )), tak ze strany hackerů a virů. Poslední hack profilů (jehož jsem se stal obětí) se totiž také vydařil - dobře vím od jednoho spolužáka, který hacknutým avatarem odpaloval klienty - ICQ5 - půlce třídy.

ICQ jde opravdu každým dnem čím dál víc do prdele, to je prostě vidět.

Jinak zkoušel jsem si založit účet pro MSN ale teda - rozhodně kvůli IM protokolu nehodlám microsoftu psát, ve kterém žiju kraji a jaké mám PSČ :-?.
Uživatelský avatar
Tinnarr
Sigilan
Příspěvky: 357
Registrován: 26.6.2006 0:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tinnarr »

Sirine píše:
Tinnarr píše:To ale nadavej na svuj antivirovej program, kterej to ma bez problemu odchytit, a ne na ICQ.
ach ano...odhalit neodhalené a nové....no jo, dokonalost sama ve své podstatě...a který program to umí stoprocentně? :roll: a nadávám především sama sobě...opatrnosti není nikdy dost - staré rčení (ale neštve o nic míň) 8-)
Stoprocentne zadnej. 99.99 procentne Kaspersky antivirus. 99 procentne free avast.
Casem se naucis vir rozpoznat na prvni pohled a neklikat na to. Ja dostanu promerne jeden odkaz za den. Obcas si nejaky zkopiruju a otevru a meme testovacim HDD a zatim vzdy mi Avast prerusil spojeni vcas.
Obrázek
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Um... je nejaka moznost, ako zistit, kedy bol uzivatel xxx naposledy online?
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Elessar: V QIPe? OC... stačí si nad ním podržať kurzor a pozrieť položku "Modified" s dátumom... myslím, že tam je len keď je offline a neberie do úvahy ak bol invisible, to sa neráta za "bytie online"...

EDIT: Oprava - po prejdení celeého contact listu som zistil, že táto položka buď uvádza informáciu o niečom inom, alebo nefunguje tak ako má... takže sry za zavádzanie...
The day is done
But I’m having fun
I think I’m dumb
Or maybe just happy...
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Hele můžete mi někdo poradit? Když spustim ICQ a dám přihlášen, tak to chvílku nabíhá a potom to spadne do lišty a když to dám obnocit tak se musim připojovat odznova, takže se vlastně nemůžu připojit. Zkoušel sem resetovat PC, přeinstalovat to ale i mirandu se zkusil alenic. Co s tim plz?
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

wosmahi: net... nemas nejak stabilne pripojenie... mne to na normalnom icqcku pripaja na stvrty piaty pokus, a v qipe do minuty...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“