Nejoblíbenější RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Moje nejoblíbenější RPG je...

Baldur's Gate
65
38%
Fallout
17
10%
Gothic
6
4%
Icewind Dale
8
5%
The Elder Scrolls
6
4%
Neverwinter Nights
6
4%
Star Wars: Knights of the Old Republic
1
1%
Planescape: Torment
35
20%
Ultima
2
1%
Wizardry
1
1%
Jina hra z poslednich cca 6ti let... (Fable, Arx Fatalis atd.)
2
1%
Final Fantasy
10
6%
Final Fantasy
8
5%
Might & Magic
4
2%
 
Celkem hlasů: 171

Uživatelský avatar
Teron
Sigilan
Příspěvky: 17
Registrován: 16.7.2007 13:37
Bydliště: hledám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teron »

No dobře... možná GTA SA není zase tolik RPG, ale i tak je tam těch RPG prvků dost. Přesto bych řekl, že je to mnohem větší RPG než NFS a Hearts. Mě se akorát ta hra líbila a hodně se mi tam líbil ten RPG systém, a proto ji ze svého příspěvku mazat nebudu.
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

1.Baldurs Gate serie
2.Diablo2
3.Icewind dale serie u jednicky hlavne datadisk
Uživatelský avatar
Bukaj
Sigilan
Příspěvky: 8
Registrován: 31.3.2007 9:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukaj »

U mě boduje:
1) Baldur`s Gate saga (především první díl se mi hrozně líbí)
2) Planescape: Torment
3) tady už se mísí řada dalších her, například Morrowind, Oblivion, Daggerfall, Brány skeldalu atd.
"Peklo je místem těch kteří zapírali.
Tam najdou to, co sázeli a okopávali.
Jezero Prostor a les Nicoty.
A tam putují a bloudí a nikdy neuniknou,
a skučí touhou po hmotě."
Desperado
Sigilan
Příspěvky: 19
Registrován: 2.8.2007 14:36

Příspěvek od Desperado »

1, Fallout 1,2
2, Baldur's Gate 1,2
3, Arcanum
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

fallouty, NWNcka... vsetko, ostatne ma nedokaze udrzat tak dlho ako tie styrri hry polne zivota, gfagoiv, atmosfery a deja, ktory ma vtioahne viac nez alkohol
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Mort
Sigilan
Příspěvky: 50
Registrován: 29.4.2006 21:17

Příspěvek od Mort »

Baldur's gate 1 & 2 - srdcovka
Fallouty - tesim sa na 3
Neverwinter nights :angel:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Vallun »

Dotaz:

může mi někdo doporučit nějakou aktuálně sehnatelnou vesmírnou RPG v češtině (nebo ke tkerés e dá snadno čeština stáhnout) za rozumnou cenu? (ideálně do 300 Kč, max do cca 600,- pokud bude fakt dobrá)?;)

díky
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od DerAdler »

Vallun: hmm... vesmírnych (a kvalitných) RPG tuším veľa nie je, ale napadá ma Anachronox. Tam ale možno bude problém s češtinou, ktorá skončila len v beta fázy.
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od MCZ »

Vallun: těžko říct, co si představuješ pod pojmem "vesmírná RPG". Jediná hra, co mě napadá je asi ten System Shock (2). Je to spíše FPS/RPG, ale ta RPG vložka tam rozhodně není jen pro okrasu. A na Underdogs je i "zadarmo". Jen možná budou menší trable s rozběhnutím pod XP (ale nedávno tu někteří říkali, že to není takový problém).
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tuším, že System Shock 2 by Valluna neuspokojil, k RPG má podle mne dost daleko. Také mě napadá ten Anachronox, popř. SW: Knights of the Old Republic, ale to možná není úplně "vesmírné" a nesplňuje zřejmě ani cenovou podmínku.
Nebo bych ještě uvažoval o Omikron: The Nomad Soul, ale také nejde o čisté RPG a standardními legálními kanály už se nedá sehnat vůbec. :-?
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Vallun »

KoToR - právě kvůli němu je ta výhrada větší ceny, pokud bude jistá kvalita:) Slyšel jsem o tom něco málo a četl forum tady - jenže z toho se nerozhodnu, jestli to stojí za koupi:/

Bodkin (tuším, že to byl on) doporučoval Space Rangers - ale ty nevyhovují ani jedné z podmínek:/ A Star Wolves nemají vůbec češtinu:(

Anachronox nevypadá zle, akorát nevím, jestli tam mohu řídit vlastní loď? Případně se jí snažit upragradovat a tak?;) Abych to vysvětlil - zaujala mne onlinovka darkpirates, nic světaborného, ale docela milé a hlavně tam jsou lodičky:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun píše:Anachronox nevypadá zle, akorát nevím, jestli tam mohu řídit vlastní loď?
Aha, tak to máš zřejmě na mysli jiná RPG, než je KotOR nebo Anachronox. Anachronox jsem zatím nehrál, ale myslím, že tam - stejně jako v KotORu - vlastní loď pilotovat/vylepšovat nemůžeš. KotOR kvalitní hra je, na tom se shodnou téměř všichni, ale je to v zásadě klasické RPG typu Baldur's Gate, jenže ve 3D.

Mohl by ses podívat na hry typu Freelancer nebo Darkstar One, tam právě starání se o vlastní loď hraje podstatnou úlohu. Osobní zkušenosti s nimi ale nemám.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od Vallun »

Ha, ten Freelancer by mohl být dobrý tip, má češtinu, byť neúplnou,ale to se už snad dá:) díky, zkusím:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od AlieN »

Freelancer má s RPG typu KOTOR či Anachronox společný snad jen to že se odehrává ve vesmíru, ale jinak je to dost dobrá hra s velice propracovaným světem.
Darkstar One je taky vcelku fajn, některé věci se mi tam líbily ještě víc než ve Freelanceru (hlavně ovládání lodi), ale mnohem víc než svůj starší vzor trpí repetivností vedlejších misí a prostředí - prakticky každý systém vypadá stejně (hvězda, vesmírná stanice, planeta a v dálce asteroid) a je taky docela zabugovaná.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejoblíbenější RPG

Příspěvek od sevencreature »

Privateer. Nicméně neříkám, že jde zrovna o RPG. Na druhou stranu, hodně štěstí při hledání "vesmírných" RPG :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“