HD video

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

7c: no nevím, já žádný velký rozdíl nepoznal (i když to HD mělo do plynulosti docela daleko)

Že je DVD pasé bych moc netvrdil, z důvodu výše zmíněného.
A tvrdit že DVD-video byla mrtvá technologie už v době svého vzniku je imho blbost, rozdíl mezi videokazetami a DVD je obrovský
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

AlieN píše:Že je DVD pasé bych moc netvrdil, z důvodu výše zmíněného.
A tvrdit že DVD-video byla mrtvá technologie už v době svého vzniku je imho blbost, rozdíl mezi videokazetami a DVD je obrovský
Jde o to, že už v době vydání prvních DVD disků se plánovalo jejich brzké nahrazení. Rozdíl v kvalitě oproti VHS v žádném případě nezpochybňuji, ale jde o nedokonalé a provizorní řešení "prostě zúžím mezery drážek CD a mám DVD". Nedostatek invence je vidět na pokusech s oboustranými a vrstevnými médii, která na toto nejsou připravena. Přepnutí laseru na druhou vrstvu trvá dlouho a staré přehrávače dokonce ani nebyly vybaveny cache, která by tuto vlastnost/chybu kompenzovala.
Oproti CD je zvětšení kapacity pouze 7x, srovnej s poměrem diskety a CD (400x). Na programy dnes postačuje CD, na filmy je DVD málo. Jediná cílová skupina, kde považuju DVD za přínos jsou hry. Čtení je trochu rychlejší, kapacita je s dostatečnou rezervou i pro náročné hry (pamatujete BG na 6 CD?).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bída, bída... Teda nevím, jak DVD video (a iluze si nedělám :roll:), ale DVD ripy filmů jsou něco naprosto otřesného :shock: Právě jsem stáhl Le Pacte des loups (chtěl jsem znovu vidět některé scény a půjčovat si kvůli tomu DVD se mi vážně nechce) a nestačím zírat - tak otřesnou kvalitu videa už jsem hodně dlouho neviděl - a to je 1,32 GB rip :roll: Buď to ripoval naprostý amatér nebo už ten zdroj za moc nestál :-?
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 26.9.2006 21:57, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Už jsem ti vyprávěl pohádku o tom, kterak jsem sledoval Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service) roztažené z 320x240 na 1024x768? Ze 70 centimetrů to vypadalo docela dobře :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: No ze zkušenosti, anime dvd ripy bývají obvykle poměrně kvalitní (záleží na skupině/enkodérovi) - je možné i z relativně nekvalitního dvd získat "rip", který ho kvalitou (a velikostí :lol:) převyšuje (samozřejmě je to velmi obtížné). Ale HD je HD 8-) :mrgreen:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 26.9.2006 22:09, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Tak jsem si postahoval Stargate Atlantis v HDTV (trochu ořezané) a je to podívaná úplně o něčem jiném. Jen houšť a větší kapky. I velikost je příznivá - jeden díl na 1CD.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Kdyz uz jste u toho.. Nechcete vysvetlit jak se takovy film v HD dela? Ja myslel ze se proste natoci kamerou ktera ma vysoke rozliseni.. Ale neni mi jasne kde se vzalo napriklad Pulp Fiction HD.. :think:
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Firkraag: Mno základ je zhruba v tom, že klasický film je možné převést na mnohem vyšší rozlišení než je miniaturní DVD video - ale dříve to prostě nebylo technologicky možné pro širokou veřejnost. Další možností jsou filmy už přímo točené HD digitální kamerou (ač klasický film je - diskutabilně - kvalitnější) - levná alternativa ke klasickému filmu.

Čili pro HD je obvykle nutné zdroj znovu remasterovat do HD - tj. převést do digitálního formátu tentokrát ve vyšším rozlišení. Samozřejmě jde o práci navíc.

A pak je tu ještě jeden menší háček - zda je to OAR nebo není - pak to může být ořezané nebo v nejhorším případě pan&scan :roll: OAR = original aspect ratio - a HD remastery jsou občas (no zdá se mi, že celkem často) upravené z širokoúhlého na poměr 16:9 - obvykle jde o výřez obrazu. V podstatě pak záleží na preferenci - buď trvá te na tom, vidět film přesně tak, jak ho autor zamýšlel nebo dáte přednost většímu detailu, ač bude část obrazu chybět... Bleh, je to problém, s těmi všemi formáty a technologiemi současného filmu :roll:

P.S. Koneckonců, technologie HD už je stará přes 40 let :lol: Jen jaksi nebylo rozšířené a dostupné zařízení pro její provozování v praxi (pro běžné uživatele). My si taky na HDTV celkem počkáme - a to je HD technologicky zastaralé už dnes :lol: :lol:

UHD ftw! 8-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 5.11.2006 19:53, celkem upraveno 2 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

http://upload.georgeownsme.com/image.php/10150.png

Ach jo, vážně by se hodil větší monitor :-(
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

sevencreature píše:http://upload.georgeownsme.com/image.php/10150.png

Ach jo, vážně by se hodil větší monitor :-(
:drool: To je poprvé v životě, co mám chuť sáhnout na vrásky. :lol: Tak ostré... :drool:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Nedávno jsem se trochu hrabal v informacích o grafických kartách a narazil přitom na další HD boudu.

Takže fajn koupíte HD-DVD a chcete si ho přehrát, nebo si zaplatíte digitální kabelovku s HD programem a časem možná bude i normální telka digitální(DVB-T) a v HD. Jenže ouha. POKUD si budete chtít něco takového přehrát, budete potřebovat plnou hardwarovou podporu HDCP (systému kontroly autorských práv). No a plná hardwarová podpora zahrnuje přehrávač (mechaniku) a zobrazovač (grafika+displej nebo TV). Pokud máte v řetězu díru, tak si HD sice přehrajete, ale ve sníženém rozlišení (i když pořád lepším než PAL).
A proč tady s tím otravuju? V současnosti naprostá většina prodávaných produktů podporu HDCP NEZAHRNUJE. Takže i když si koupíte vzácné železo s rozhraním HDTV, dejte taky bacha, jestli to má i HDCP. A doufejme, že to někdo brzo crakne, protože kupovat nový hardware jen kvůli tomu asi nikdo nebude. :-(

info: http://www.hdmi.cz/content/view/103/69/
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tokkar: Mno, kdo ví, jak to ještě bude :-? Každopádně další motivace k pirátství, řekl bych (buzerace zákazníka je vždycky zábavná, zdá se :roll: ).

http://www.prohersa.com/images/PELANES/ ... DVD_01.png

:lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, takže v lednu byla úspěšně "vyřešena" ochrana HD-DVD (AACS) a internet se začal hemžit HD-DVD ripy. Nastává nová éra? :mrgreen: Jen to chce buď lepší připojení nebo čekat na encodes - protože 25 GB je 25 GB :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

sevencreature píše:Jen to chce buď lepší připojení nebo čekat na encodes - protože 25 GB je 25 GB :lol:
No ono to nebude o moc lepší ani když se to podaří nějak sešťouchnout. Co jsem slyšel tak odhad hovoří o nějakých 9 GB. To je na jeden film docela pálka. Někteří jedinci si jedním filmem měsíčně vyčerpají svůj limit. 8-) A někteří jiní zase rychle kapacitu disku. :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Až mi někdo přispěje na pořádný projektor tak je začnu stahovat ve velkém :twisted:, zatím se mi tu válí jen X-Men 2 v 1080i (na 3 DVD)
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“