Final Fantasy & iné japonské RPG

Kobky, města i pláně potřebují svého hrdinu (či padoucha). Aneb jeden človíček ve velkých příbězích.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
JenKlídek
Sigilan
Příspěvky: 35
Registrován: 5.5.2006 17:37

Příspěvek od JenKlídek »

Katt píše:
JenKlídek píše:jednoznacne nejlepsi dil byla Sedmicka(teda podle hratelnosti)
na tom se shodnou vsichni FFFF ;-)
na tom se neshodnou vsichni FFF..(netusim kde si vzal to 4. F)
fantasticky fanousek final fantasy,
shodnou ale vy co nejste fantasticky si muzete myslet co chcete ale pro nás ste absolutni spodina :lol: 8-)
Hlavně v klidu....
No stress....
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Btw : většina FFF si myslí, že nejlepší je VI... :lol:

Ale teď važně : nejlepší díl samozřejmě neexistuje, každému se líbí nějaký jiný. Co můžeš říct, je, že mě se líbí ten a ten díl. Ale je jasné, že spousta lidí nebude souhlasit. Takové velkohubé kecy, co jsi napsal, to jen ukazuje tvojí inteligenci.
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Nanaki píše:Btw : většina FFF si myslí, že nejlepší je VI... Laughing
Fakt :?: :?: :?:
To bych do ní nikdy neřekl - já osobně považuju FFVI za nejhorší díl série.
Katta píše:netusim kde si vzal to 4. F
Final Fantasy Fanatical Fan :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Vidíš ? To je přesně ono. Tobě se nelíbí, ale když si přečteš nějaká zahraniční fóra, tak zjistíš, že VI je vysoko hodnocena, a dost často je vidět určitá nechuť k "novým" dílům FF (VII a výš)
Uživatelský avatar
Katt
Sigilan
Příspěvky: 55
Registrován: 7.10.2005 9:17
Bydliště: v hospode?!? tak prej ne :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katt »

dyt za to dal smajla,tak to nemuze myslet vazne ;)
na FF VI se mi jedinej libi Kefkuv smich...zazitek na celej zivot
Sní androidi o ovečkách?
Uživatelský avatar
JenKlídek
Sigilan
Příspěvky: 35
Registrován: 5.5.2006 17:37

Příspěvek od JenKlídek »

me nejhorsi prisla X-2 ale nekomu se zase libi ;-)
jinak VI sem nehral takze nevim no :-? ale Desitka nebyla spatna (Tidus ma totiz podobnej uces jako ja) :lol:
Hlavně v klidu....
No stress....
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Nanaki: Předpokládám, že už jsi dohrál FFXII. Jaké jsou dojmy? Na FF fórech jsem viděl, že po počáteční euforii začali někteří tvrdit, že to není tak skvělé a někteří dokonce, že je to až na grafiku úplně o ničem. Co ty na to?
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Obávám se, že to budu muset potvrdit. Vezmu to postupně :

Grafika - tam se opravdu moc říct nedá, ta je krásná, jak bylo vidět třeba v demu.
Hudba - nepamatuju si skoro žádné skladby, takže z toho plyne, že nic extra se čekat nedá. Na druhou stranu, doplňuje hru, což je vlastně její účel, takže budiž.
Souboje - mě osobně se SS líbí, je to prostě změna. Když se v něm člověk trochu povrtá, a pochopí, tak s ním bude spokojený. Jenom je tam pár nevyrovnaných věcí. První jsou Mist Knack, neboli limity. Jsou účinné, ale musí se chinovat s ostatními postavami, protože zase nejsou TAK moc účinné. Problém je, že spotřebují všechny SP, co postava má, takže pokud náhodou bitva ještě neskončí, jsou celkem problémy, Ethery, jako v téměř každé FF, se shání celkem blbě. Další problém jsou Espeři. Pravda, velice efektní, jenže to je asi tak všechno. Pořádně vytrénované postavě se ani zdaleka nevyrovnají, takže není vlastně žádný dúvod je používat.
Postavy - je jich celkem 6, plus se občas (často) připojí nějaká "navíc" jako Guest. Pokud znáš FFT, tak víš, funguje to přesně stejně. 6 postav se dá snést, pokud jsou dostatečně pestré a zábavné. Což ale tady platí tak napůl. Co je ovšem podle mě větší problém, je jejich implementace do příběhu. U půlky postav je dobrá, ale ta druhá... Hlavně Penelo - kromě jednoho štěku (no, možná dvou) na začátku nemá ve hře vlastně žádnou roli. Bohužel se to týká i Vaana - v okamžiku, kdy se do party připojí Ashe, by tihle dva mohli jít s klidem domů, nic by se nezměnilo. Je celkem zajímavé sledovat, jak se liší třeba Xenosaga, kde každá postava má svůj účel a vlastní důvody, proto, co dělá...
Příběh - hlavní zápletka je "klasická", tzn. neoriginální, ale poměrně zajímavá. Jenže by to trošku potřebovalo rozepsat, o spoustě věci se nedozvíš, proč se vlastně dějí. O problémech postav jsem již napsal. Někdy jsem měl dojem, že "někdo" si pořádně zastříhal, což je asi škoda. Hra je dlouhá, to ano, ale značnou část strávíš přesunem odněkud někam. Sice v krásném prostředí, ale pořád je to jen přesun. Osobně bych to právě tady trochu pročistil a příběhu bych se věnoval trochu víc.
Posilování - vrátily se klasické levely. Schopnosti a i dokonce výbava se získává z License gridu. Opět odkážu na jinou hru - Digital Devil Saga II, hodně se tomu podobá. Jen s tím rozdílem, že když se u equipu (což není problém, bodů je dost), tak si taky ten kus výbavy musíš najít (což být problém může). Jinak je to ale zajímavý systém, jen bych například já trochu rozvedl, zejména v oblasti "pasivních" schopností, ty chybí celkem dost...
Uživatelský avatar
Wiskas
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 29.9.2005 13:59
Bydliště: Sigil

Příspěvek od Wiskas »

Hm, tak to je silně negativní. Tak budu muset doufat že ty a další pomlouvači tomu nerozumíte :-D a ve skutečnosti je to svělá hra.

btw nehrál jsi Star Ocean 3: Till The End of Time? Slyšel jsem že je to docela dobré.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

No, i přes to, co jsem napsal, je FFXII hodně dobrá hra. Problém je, že sama série nastavila laťku tak vysoko, že občas sama má problémy jí překonat, jako například teď . Rozhodně si jí ale zahraj, litovat nebudeš. Btw : už se tak trochu šušká o FFXII International (jako byla i FX), tak třeba tam "opraví" nějaké chybky, co jsem psal.

SO3 samozřejmě znám. Rozhodně to zkus, hodně dobrá hra.
Uživatelský avatar
Squall
Sigilan
Příspěvky: 2
Registrován: 21.7.2006 9:15
Bydliště: Balamb Garden
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squall »

Ja som hral len FF VIII a presiel som ho asi 7-9 krat.. ;-) FF VIII spravili najlepsie zo vsetkych FF lebo to ma najlepsi Pribeh, nieje to spravene na sposob Manga (je to spravene na Europsky styl) a velmi dobre to spravili graficky (oproti ostatnym dielom, hlavne videa) ;-)
Earth my body, Water my blood, Fire my soul, Air my breath...
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Jo, jasně, hrál jsi jen jeden díl, ale víš, že je nejlepší, OMG :roll:
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Nj. ale možno videl aj ostatné diely - len ich osobne nemusel hrať a IMHO VIII je najlepšia (aj keď nemôžem to tvrdiť na 100% kedže som nehral X) :lol:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Pokud jenom viděl ostatní díly, tak může posoudit zpracování, ale ne příběh...

Docela by mě zajímalo, Squalle, jaké jiné JRPG jsi hrál ? Napiš, prosím...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Grandia 2, Seiken Densetsu 3, FF III-IX, aspoň tieto sa mi vybavujú.
There is a limit to stupidity.
182
Odpovědět

Zpět na „Další RPG hry“