Mňamky anebo oblíbená jídla

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Vallun »

Když to je těžké...já jsem zmlsaný (díky manželce, která skvěle vaří...) a nějak si nechci pamatovat, špatná jídla... V restuaraci, mám-li pocyhbnosti o její kvalitě, tak si dám smažák s rýží, neb tam se toho zas tolik zkazit nedá a tatarka to dořeší...

Ale šrotuji, šrotuji abych Ti udělal radost snad si vzpomenu a něco mne napadne:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Neferit Sr. »

Nemůžu se dočkat. Ale smažený sejra s rýží? Ale jouva to zní téměř neskutečně. A rýže s tatarkou? Na to se musím zeptat Kebuleho děvčete. Ta to má rada taky a ještě minule mi to připadlo zvrhlé. Když to ale jede i Tobě tak by to mohlo být zajímavé. nevím, nevím :think:
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 23.5.2008 13:47, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tho0or
Sigilan
Příspěvky: 105
Registrován: 9.3.2008 15:57
Bydliště: Moria
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Tho0or »

Vyllun: Nechci ti mluvit do jídelníčku, ale smažák s rejží? to je skoro jako brambory s koprovkou, co se jí u kámošky a nebo ten už zmiňovyný šnicl mit knédl...

Edit: Ještě jsem zapomněl na kolegu z bývalého zaměstnání, který si párek namáčel místo hořčice do jogutu.... :drool:
Mrtvej elf, dobrej elf :D
Rangers and hampsters everywhere :D
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Carlos »

Tho0or píše:Vyllun: Nechci ti mluvit do jídelníčku, ale smažák s rejží? to je skoro jako brambory s koprovkou, co se jí u kámošky a nebo ten už zmiňovyný šnicl mit knédl...

Edit: Ještě jsem zapomněl na kolegu z bývalého zaměstnání, který si párek namáčel místo hořčice do jogutu.... :drool:
Zdravá strava, ne? Jogurt obsah nula všeho + výživné bílkoviny v párku :lol:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - ERRATA: Já jím cokoliv, co se jí s přílohou, s rýží, pokud to jde. Prostě mám rýži rád, chutná mi, je dzravá a neobsahuje škrob (takže si naivně říkám,že po ní tolik nepřiberu:). Takže i smažený sýr jím s rýží, čemuž už ses zde nejméně jednou divil;) Ael ta tatarka se týklá spíš těch laciných hospod, kde nedávají na výběr přílohu a kvalita je taková,že si musím tatarkou pomoci...jinak jí moc nejít...ale ano, občas jí konzumuji i k rýži...když je to třeba... Ovšem můj drahý bratr konzumuje velké množství tatarky ke všemu...proto dostane k svátku 10kg balení z Makra..:)

Jinak poslední věcí,c o sjem domítl konzumovat byla pizza se slaninou, kterou mi ale přinesli studenou a okoralou..je málo horších způsobů jak urpavit slaninu, než jí rozpéct a azse enchat vychladnout...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Neferit Sr. »

No jo, tu slaninovou pizzu strčíš na 2 minuty do kamen a zase se dá jíst. Ale skus nějak napravit dušené dršťky. To prostě je taková ohavnost, že si na to jen vzpomenu padám do mdlob.

Jo a právě jsem si vzpoměl - dával jsem si ve Zlíně naprosto luxusní pizzu. Jmenovala se Antivegetariana a byly na ní dva druhy slaniny, tři druhy salámu a šunky a dva druhy klobásy a všeho pěkná dávka. Ta byla naprosto super, kdo Tam někdy pojedete mají to v pizzérii u Delvity. Opravdu mňamka.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Vallun »

To jsem taky požadoval a nebylo vyhověno...:( Samozřejmě jsem jí nezaplatil a bylo z toho trochu halo...:)

Kdy že se koná to azsedání Military Klubu ve Zlíně????:D Já ybch tam jel hned;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallune kamaráde, já mám obavu že Sigil už nikdy žádnou republikovou akci neudělá. Generačně to asi není možné.

Takže pokud sraz MK tak tady u mě v Prostějově - ubytování s polopenzí zdarma, je zde kam jet - ono třeba pevnost Olomouc je luxusní a pokud bys přijel i spaní tak se určitě nudit nebude taky. Ono je tady skoro tolik zajímavého jak v Praze i když v menším. Třeba rozárium - tisíce rozkvetlých krásných růží, skleníky na Floře a Zoo Sv. Kopeček.

A mňamky? Takový vyhlášený plumlovský řízek v restaruraci u Sluníčka? Nezapomenutelný kulinářský zažitek. A navíc to není takový spam jak to vypadalo na začátku.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Sirine »

- docela dobré jídlo (steak s rajčaty a jakýmsi sýrem a přičmoudlé brambory) jsem měla v brně kousek od semilasa (jak se to tam jmenovalo, nevím - šilhala jsem po té denní dietě hlady :shhh: )-

-nad domácí stravu prostě není :angel:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od sevencreature »

Vallun píše:Prostě mám rýži rád, chutná mi, je zdravá a neobsahuje škrob (takže si naivně říkám,že po ní tolik nepřiberu:).
Jak jsi na tohle přišel, to by mě tedy zajímalo :think: Vždyť přece pracuješ na MZ, ne? :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Vallun »

To sice ano, ale to ještě neznamená,že musím být potravinář:) Navíc, když mi něco chutná, tak vymyslím skoro cokoliv pro to, abych měl i dobrý pocit, když to jím;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od sevencreature »

Dobře připravené Ratatouille je božské :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Sirine »

-pomelo :-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Minsc
Sigilan
Příspěvky: 323
Registrován: 19.5.2008 16:55
Bydliště: Celý Faerun je mým domovem!!!

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Minsc »

Posledních pár let ulítám na kandovaném zázvoru, který zapíjím kofolou... Je to něco úžasného! Ikdyž vás z něj pálí celá tlama, pořád musíte si dát další a prožít tak úžasný pocit, který vyvolává pouze chuť zázvoru! Jediná nevýhoda je, že lidi sedící v okruhu 10m okolo mě musí odvracet obličeje, aby jim z mého zázvorového dechu neslzeli oči.
Obrázek
"Měli bychom si odpočinout, Boo začíná veverkovatět", Minsc
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Duke »

Minsc: To zní zajímavě, ale ještě jsem to snad nikde neviděl. Kde se to dá koupit?
Er det ikke sådan, at enten har man en samling, eller en forskning? Videnskaben, professor Bondo. Videnskaben.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“