Mňamky anebo oblíbená jídla

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Sirine »

-ano, naprostý souhlas :-D

p.s. my dnes měli poctivý hovězí vývar s masem, širokými nudlemi a aby jste neřekli, tak i s mrkví na špalíky :angel: , dalším chodem byla srdíčka ve smetaně s knedlíkem (pro některé jako nápoj tmavé pivo) a pak kafe... :dancing:

-tak, tak - nebylo to špatné :-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Podle kuchařek a hlavně podle virtuálních se nedá vařit.
Eh? :eh: Vtipné mi to nicméně nepřijde :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Neferit Sr. »

Nevím co ti nepřijde vtipné. Já jsem vtipný být nechtěl. Ať se podíváš na který kanál chceš všude někdo vaří a něčím se cpe. Já se rád dívám na Jamie Olivera. Ale ne jako na to co bych se třeba pokusil něco podle něj uvařit ale jako na prima šou. Jednou jsem si totiž udělal rozpočet na co by mě přišlo to co jsme si třeba mohli udělat. Jedna porce mi vyšla na 650,- a to je neřešitelné.

Kolik lidí má doma kuchařky a ne jednu. A kolik podle nich opravdu vaří: já znám ze svého okolí jednoho jediného.Nebo že bych znal málo lidí? :think:
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Morty »

Ako vzdy, neajky slat na ranajky, dnes to bol diabolsky salat s cesnakom, feferonkami, syrom, sunkou a majonezou a este bohviecim este :-)

Milujem pikantne salaty, milujem celkovo stiplave jedla :D

BTW, idems i dat dalsi salat, ale uz nie pikantny(pravedpodobne vlassky, alebo parizsky)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Sirine »

-hm- mám nějakých 40 kuchařek (sešity, časopisy a jiné malé brožurky k nim nepočítám) :oops:, a z každé jsem vařila nebo pekla minimálně jednou -z některých jenom jednou a z jiných naopak vybírám hodně často :shhh:

- ovšem umím vařit i bez receptů z kuchařek :dancing: tak, tak :-D

p.s. na j.olivierovi mě fascinuje nejvíc jeho příprava čehokoliv :think: a na druhém místě z čehokoliv :angel:
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od sevencreature »

Neferit Sr. píše:Kolik lidí má doma kuchařky a ne jednu. A kolik podle nich opravdu vaří: já znám ze svého okolí jednoho jediného.Nebo že bych znal málo lidí? :think:
Mno, my máme doma rozhodně víc jak 50 kuchařech a vaří se ze všech. Plus různé recepty z časopisů a všeho možného.

Navíc jsem uváděl konkrétní recept a nevím, proč tu zmiňuješ recepty za 600+ Kč :lol: Pokud jsi blog četl, tak tam jsou navíc samé praktické, relativně snadné a ne moc drahé (navíc dost přizpůsobivé) recepty/tipy. Třeba bůček naložený v medu (který znechuceně zmiňuje Sadako) bys hádám tak úplně neodmítnul? :wink:

Pokud jsou ovšem ve vaší rodině samí přírodní samouci, kteří recept neviděli ani z vlaku a mají je pouze vymyšlené na zelené louce či předávané od prapředků, taktéž kuchařkami nedotčených, tak gratuluji, ale nezávidím a asi v tom případě nemůžu vyvracet tvrzení, že "kuchařky jsou na nic"...

Jinak to moje "eh" a údiv bylo způsobené především tím, že jsem moc nepochopil, co jsi tím příspěvkem myslel - respektive na co přesně reagoval :think: Protože jsem si na posledních stránkách žádných odkazů na kuchařky či virtuální kuchařky nevšiml :think:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - no, má milovaná ženuška už dle Jamieho Oliviera "uvařila" několik věcí (pravda, JO by je ne vždy poznal - přeci jen náklady jsou fakt limitující...) a byly dobré:) Ale je fakt, že to chce dar improvizace....

Internetové kuchařky bych rozhodně paušálně neodmítal. Ostatně sám mám dost svých receptů na netu...;)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Sirine »

-hm...asi jarní únava nebo co (nebo nechuť ke všemu... :-? ),ale dnes mám obyčejné nudle s máslem a višňovým džemem z Lidlu (je vynikající - kupodivu :think: )- páč není nikoho, kdoby mi dnes uvařil něco dobrého a já, no...prostě tak... :-|
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Cesare »

Kámoš mě vytáhl na asijskou tržnici v Malešicích - mimojiné jsem si tam koupila i takovej ten kompot z liči - a už teď hořce lituju, že jsem nenakoupila víc plechovek, protože hned první kousek vyvolal závislost... No a ta děsně lepivá krátkozrnná rejže je taky fajn.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Morty »

Liči Je diablovo ovocie, to je nieco tak fantasticky dobre(este som to zavarane nemal), ze to fakticky po par kuskoch vyvolava zavislost :-)
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Adieu »

Cesare píše:Kámoš mě vytáhl na asijskou tržnici v Malešicích - mimojiné jsem si tam koupila i takovej ten kompot z liči - a už teď hořce lituju, že jsem nenakoupila víc plechovek, protože hned první kousek vyvolal závislost... No a ta děsně lepivá krátkozrnná rejže je taky fajn.
Hmm, to si tam zítra asi půjdu toho kompotu z liči hodně zakoupit... :angel:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od sevencreature »

Pcha, jediné potraviny, u kterých přiznávám, že vyvolávají závislost jsou olivové krekry :snooty:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Morty »

Alebo pistacie... Tie som pred takymi dvomi rokmi kupoval po velkych baleniach a zral a zral(nie, nejedol, zral :D )
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Illuminating »

Pistácie jsou cool.
Taky si pamatuju, jak jsem je jeden čas jedl stále dokola.
Jako Marfuša ořechy. :-)
Vzal, rozkousl skořápku, vyplivl, snědl, další. :-)
Uživatelský avatar
Sirine
Sigilan
Příspěvky: 1283
Registrován: 3.10.2005 16:44
Bydliště: Ust Natha - Modrá Sféra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mňamky anebo oblíbená jídla

Příspěvek od Sirine »

-a co teprve kešu a para ořechy ;-) 8-)
...Je přirozené, že když spojíme naši temnou minulost se světlým zítřkem, dostaneme naši šedivou současnost...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“