Mňamky anebo oblíbená jídla

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jab: no, je fakt, že koprová omáčka mi narozdíl od polívky taky obzvlášť nešmakuje, ale i tak ji s chutí sním 8-)

KOFi: kulajda je kulajda, koprovka je koprovka ;-) Když si to tak beru kolem a kolem, on to s tou koprovkou bude možná zlehka regionální, ne-li rodinný, recept :-P
Kulajda je zpravidla nakyslá, povětšinou hustší, bývají v ní houby a chybí jí oproti koprovce ještě ten větší krapítek smetanovo/mlíčnosti.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Sním prakticky všechno, život mě naučil nevybírat si, ale když něco, tak maminčin vepřový gulášek a domácí knedlíky, po tom se můžu utlouct.

PB: Nudle, přece zvlášť, ne??? ;-)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Vlasák: oo.kaa. :-) Jen nevím jak ty chutě sklidním. Asi se dneska někde poohlédnu alespoň po těch žampiónech :-D

Jab: tak to já zase jestli s něčim jíst knedle, tak jedině s rajskou, nebo koprovou omáčkou...(neříkám, že s jinou om. bych je nejedl, ale tyhle dvě jsou u mě na prvním místě)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Kdybych měl generalizovat své preference, tak:

- polívky aneb "polívka grunt, maso je špunt' ;-) (zmíněná koprovka, houbová, bramborová, čočková... úplná lahoda je domácí vánoční rybí)

- omáčky (rajská, svíčková, španělský ptáčky, plněný papriky (v obou případech raději tu spíš smetanovou verzi omáčky nežli sos) + další variace smetanových omáček a všemožných roštěnek; vše zásadně s knedlíkem)

- rozličné další laskominky, kterých je celá řada, a když mi tu nějaká přijde pod nos, nezapomenu ji tu zmínit 8-)

Například včera jsem si odpoledne dal takový štuclík zmrzliny (už nevím výrobce... takovéty kousky, co bývají sólo na zmrzlinových jídelníčcích) - kakaovo-smetanou s čokoládovými křupinkami a karamelovým krémovým vnitřkem ;-)

Pan Bača: jo, brambory s máslem a mlíkem, parádní. V podobnym stylu a zapíjet mlíkem mi šmakuje variace pečených brambor rozřezaných na plátky a pak to vyjídat z pekáče a vymašťovat tu směs česneku, soli a omastku. V případě delikatesnějších chutí posypat nivou, nějakým jiným sýrem, pomazat nějakou masou směsí...

erm, hergot, to je vážně sebemrskačství - oběd až za hodinu... :-P
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vlasák píše:Arian: jo, houby taky nemusím - max. coby ve formě přísady do polívek.
Ale, ale, ještě teď si vzpomínám na ten incident, kdy sis objednal houbovou polévku, a pak ji ani nedojedl, s tím, že je tam moc hub :wink: :lol:

Já jím v podstatě všechno (hlavně poslední dobou) - no dobře, jen nemám rád maso se zvýšeným obsahem šlach, chrupavek a tuku obecně (tj. preferuju kuřecí maso, když už).

Jinak sojové maso je taky dobré - jen se musí umět připravit. Fazolky - mňam. Pečená mrkev (pokud možno s masem a brokolicí) - to je super.

Nemám moc priority (jen jeden semestr jsem se na koleji živil prakticky jen toasty a od té doby je nějak nevyhledávám :lol:, ale klidně si je taky dám).

Vlasák: Zmiňované brambory nakrájené na plátky a potom promíchané se solí a česnekem taky děláme odjakživa - a nevím proč, ale říká se jim tady "Myši" :)

Oblíbené jídlo... Hmmm, možná Amolety (aka Palačinky) - jen vejce, mouka a mléko (sůl, cukr), a až se upečou tak rebarborová marmeláda 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Fryn
Sigilan
Příspěvky: 60
Registrován: 3.10.2005 8:46
Bydliště: pořád někde blízko severu

Příspěvek od Fryn »

Mám hodně oblíbených jídel, ale v poslední době (možná už tak půl roku) nějak moc konzumuju ty s větším obsahem sýra. Přijdu do restaurace a pomalu si neobjednám nic jiného než trojkombinaci eidam, niva, hermelín (případně to obměňuju i o uzený sýr :-) ), každá druhá objednaná pizza se nazývá "se čtyřmi druhy sýra" nebo "sýrový gurmán" a doma si namažu rohlík/chleba/housku se sýrem ... no asi už je to mírná obsese :-D . Nejoblíbenější jídlo se mi taky občas i mění podle ročního období, kolem vánoc dostávám nějak moc chuť na bramborový salát s kuřetem, v létě zase makrely, grilované kuře atd... . Jinak dnes si na oběd dám pizzu, pokusím se nevybrat jednu ze svých obvyklých, ale moc tomu nevěřím :-D (čím víc o tom píšu, tak větší dostávám chuť).
Bhaall: To máš pěkný :-) .

EDIT: A jídlo které opravdu nemusím a po kterým mi je klidně i blbě, jsou vařené sekané plíčky (nebo nějaký podobný humus, taky deformace ze ZŠ).
Člověk se na jistém fóru neukáže asi jen tak přes půl roku a najednou je tu nové fórum, ale se starými lidmi :).
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja mám niečo s chuťovými pohárikmi na jazyku, takže väčšina jedál mi nechutí, ale ak ma chcete nejakým jedlom zabiť tak stačí aby ste predo mňa neočakávane položili špenát - vyblijem si vnútornosti :lol: Obrázek

Kvôli vyššie uvedenému problému konzumujem iba také neutrálne jedlá - vyprážaný syr+zemiaky, alebo kurča s ryžou a pod.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Špenát, jedno z mála zeleniny, co můžu :)
Jinak ještě na kolejích jsme vždycky po pařbě zašli ke kámošovi na chleba se sádlem a cibulí
A v hospodě jsem si ještě nedávno dával vždycky chleba s máslem, tvarůžkama (loštickýma, pro znalé ne olomouckýma), cibulí, solí a chilli .. pravda, většinou prý se dává paprika, ale ta je málo pálivá.. jednou mi to nechali kámoši tak okořenit, že jsem se musel opít, abych zchladil jazyk :D
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Vlasák píše:Naříklad včera jsem si odpoledne dal takový štuclík zmrzliny (už nevím výrobce... takovéty kousky, co bývají sólo na zmrzlinových jídelníčcích) - kakaovo-smetanou s čokoládovými křupinkami a karamelovým krémovým vnitřkem ;-)

Pan Bača: jo, brambory s máslem a mlíkem, parádní. V podobnym stylu a zapíjet mlíkem mi šmakuje variace pečených brambor rozřezaných na plátky a pak to vyjídat z pekáče a vymašťovat tu směs česneku, soli a omastku. V případě delikatesnějších chutí posypat nivou, nějakým jiným sýrem, pomazat nějakou masou směsí...
Á - pán je labužník, že :?: :-)
Uživatelský avatar
Bhaall
Sigilan
Příspěvky: 547
Registrován: 29.9.2005 1:19
Bydliště: Šedozem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bhaall »

Nj těch jídel je opravdu požehnaně 8-) zrovna ted se zchaloval IMHO nejlepší bagetu,která se pyšní jménem Pořez 8-) opravdu delikatesa,zkouřit se jít na benzínku koupit tři postupně ohřívat a konzumovat :-P mňami.

Jinak na čáře byla ještě tak před dvouma rokama ta pizza skvělá,ted stojí za hovno :-/ :cry:
...There is no path too perilous, or hazard too great.
The specter of death does not daunt me...for I am already dead...
Giving birth to this nightmare is my most coveted dream.
I will see them all burn!
As my pain ends...theirs begins.
Uživatelský avatar
Calvera
Sigilan
Příspěvky: 137
Registrován: 30.9.2005 11:21
Bydliště: Vlastní dvojpostýlka :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Calvera »

Jenom takovou historku ze života (Slováci ať se neurazí), byli jsme s chlapama na stavbě na oběd, mám tam i pár slováků, jednoho už jsme konečně naučili říkat "řž", tak si objednal "Smařžený vrřžový řžízek a zemiaky" :-). Mohli jsme se potrhat smíchy :lol:
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

7c: lol, fajn, tak jedno z mých oblíbených jídel jsou myši 8-)
Jinak ta žampiónovka v Nosfu byl přesně příklad toho, kdy je těch hub v polívce neakceptovatelně moc :-D

Fryn: že jsi zatížen na sýry, to i chápu, protože to je parádní pochutina ve všech svých možných formách ;-)
Otec posledně dostal k Vánocům encyklopedii sýrů, nemohl jsem si nechat ujít její studium (ne že bych si teda mnoho zapamatoval) ;-)

No, zmínil jsi ryby... to je taky výborný jídlo, akorát má u mě jednu vadu - vždycky mě štve, když pro požití jídla musím dělat ještě nějakou práci na talíři - obírat, vykošťovat atp., to je vždycky konec 8-) A ještě k tomu jsem pak paranoidní a každý sousto omílám v puse minutu, takže požitek z dobroty je pryč 8-) A tak preferuju ryby, které samy o sobě mají kosti velké a snadno z toho extrahovatelné, popř servírované tak, že se s tím musí dělat minimum 8-) V tomhle směru se mi poslední dobou docela osvědčil tuňák.

Bhaall: z čeho se skládá pořez? 8-)

KOFi: nevím, jestli zrovna labužník, je to spíš taková neřest 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Jem vsetko okrem nemocnicnej stravy, raz som ju skusil a do nemocnice sa uz nikdy chystat nebudem, umriem aj bez ich jedla. :lol: Milujem salaty, maso, syry, ryby, chobotnice, slimaky, polievky, takmer vsetko.
Aj na ovoci si dokazem skvele pochutit. :-D Mojim oblubenym je hrozno. Zjem aj kilogram na posedenie. :-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Oblíbených jídel mám hafo, namátkou: králík na kečupu, švestková omáčkam, fazolky na kyselo 8-) etc., etc. A zbožňuji majolku/tatarku :-P Co se týče neoblíbených, nemusím dušenou mrkev a syrovou okurku, ale vcelku bez problémů ním i je.

Sám umím uvařit akorát čaj a vajíčka na tvrdo :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, co mám ráda za jídlo - krev :twisted: :lol: , ale hlavně zeleninu, ovoce, rýži, těstoviny, sushi a obecně japonskou kuchyni, sladkosti, brambory i bramborové knedlíky, ryby a mořské potvory, občas kuře, snesu fazole z konzervy, hrášek a čočku a mám moc ráda houby, i ty nehalucinogenní :twisted: .

Nemám ráda maso, sýry, koprovku a až na rajskou a znojemskou omáčky obecně, máslové krémy, sádlo, uzeniny, normální knedlíky - no ne bramborové, já nevím, z čeho se dělají :roll: , epesní humáč je zabíjačka, dršťková, vnitřnosti a jídla, co plavou ve dvou litrech oleje, z toho se mi dělá šoufl.

Jinak pořád jím instantní věci, bo neumím vařit, tedy připravím si vejce natvrdo, nahniličko a míchaná, taky umím uvařit rýži a špagety a pak to zalít nějakým kečupem, případně tam nasypat mraženou zelenitu, ale that's all 8-) .

A mám ráda, když je jídlo ostré, takže wasabi, kari, chill etc., to je moje :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“