Mňamky anebo oblíbená jídla

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

MCZ píše:Jakože jestli nemám rakovinu, jo? ;-)
To né :-) , jen mě při té diskuzi o žampoionech vytanula na mysl, tahle zpráva no. Ale už je to dost dlouho co jsem jí četl. Kdoví, na co od té doby zase nepřišli...To se jednou hlásá - pijte mléko, budete zdravý až kam....v zápětí - tak néé, všechno špatně - mléko vás v podstatě oslabuje.....a takových ''zaručených'' zpráv o všech možných pokrmech je :roll:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

kure na kari bezkonkurence vede... a houby miluju...
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Takže moje oblíbené jídlo je smažený sýr s hranolama a tatarkou. Jednoduché, ale mě to prostě chutná.
Minulý týden jsem byl v Olomouci a v jedné hospůdce jsem si objednal Sloní uši. Ráno jsem pro jistotu ani nejedl, protože jsem už věděl co mě čeká. 250g toho nejlepšího vepřového masa s oblohou a bramborovým salátem vám zaručí, že už celý den nemusíte nic vyjídat z ledniček. ;-)
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Koveras: Když už jsi nakuosl ty ''těžkotonážní'' porce - jedl jste někdo Jambalaju? (snad se to tak nějak píše) - nějak si nemůžu vybavit kolik že to mělo kil 2 - 3 ..? No každopádně to byla porce pro 4.....tedy - pokud se k něčemu podobnému nachomýtnete, tak vám rozhodně nedoporučuji jíst to ve dvou :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Frosty: V restauraci jsem zatím snědl všechno, ale tohle by na mě bylo asi trochu moc.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Koveras: no, věř tomu, že asi jo :) Však jsme tam taky ještě tak hoďku po dojedení seděli, aby jsme se vůbec zvedli :lol: A na druhý den mi bylo celkem šoufl :doh: ale to bylo asi z těch všemožnejch mořskejch potvor, který v tom byly :mrgreen:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Smažák, pizza(jedině s Mozzarelou), špagety, králík na smetaně, papriková omáčka, štika, tataráky
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

No těch 250g Sloních uší si někteří "návštěvníci" hospůdky brali do alobalu sebou dom. Číšník je už zvyklý,ale domorodci se jen smějou.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Frosty píše:To se jednou hlásá - pijte mléko, budete zdravý až kam....v zápětí - tak néé, všechno špatně - mléko vás v podstatě oslabuje.....a takových ''zaručených'' zpráv o všech možných pokrmech je :roll:
Mléko je každopádně v pohodě - moje denní spotřeba je tak minimálně litr (někdy 2 i víc) 8-)

Btw dneska jsem jedl naprosto skvělé jídlo, připravené z odpadních surovin - jedna brokolice, které bylo nutné se zbavit (zabírala místo v lednici), jeden obří brambor vařený ve slupce (který zbyl z přípravy jakéhosi salátu) a 3 vejce. Osmažit brokolici na olivovém oleji, až je trochu opečená, přidat nakrájenou výše zmíněnou bramboru a lžičku vegety. Promíchat, a až je všechno ještě opečenější (ale ne o moc) :wink:, přidat 3 vejce, míchat a dosmažit. Super :-P

Saruman: No tvá záliba ve sladkostech by se ti mohla vymstít - docela dost se z nich kazí zuby :-? (hehe, ale znám pár lidí, se kterými by sis rozhodně rozuměl - jeden kamarád a moje matka (pořád něco peče, a i když sní metrák čokolády, vůbec z toho nepřibere (asi zvláštní metabolismus zaměřený na cukry :lol:)).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

sevencreature píše:
Frosty píše:To se jednou hlásá - pijte mléko, budete zdravý až kam....v zápětí - tak néé, všechno špatně - mléko vás v podstatě oslabuje.....a takových ''zaručených'' zpráv o všech možných pokrmech je :roll:
Mléko je každopádně v pohodě - moje denní spotřeba je tak minimálně litr (někdy 2 i víc) 8-)
JJ, však na ty zprávy taky z vysoka kašlu a konzumuji své oblíbené pokrmy dál :-)
Ad mléko - min. k snídani koflik kakajá :-) a pak se mi taky leckdy stane, že přijdu z treninku a na mléko mám věru ukrutnou chuť - takhle jednou padl 1,5l během asi 5 minut....
Ad ''odpadní ingredience'' - tohle vaření ala ''co kuchyně dala'' mám taky rád...I když - ne vždy se to povede zprávně nakombinovat :lol:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Saruman píše:Od narození trpím na slabý žaludek, takže většinu problémových jídel u mě doprovází dosti rozporuplná trávící reakce. Neholduji tedy těžkým masům, fast foodům, obžerství, potažmo skoro celé české, americké i německé kuchyni...
Naopak mám rád kuchyni italskou, čínskou, japonskou, slovenskou a vegetariánskou. Pokud je jídlo dostatečné lehké na strávení a zároveň i chutné, jsem úplně spokojen.

Jediné výjimky u mě tvoří sladké pečivo a sladkosti. Zbožňuji bábovky, záviny, bublaniny, koláče, šátečký i točenky a stejně tak čokolády - hlavně Kinder a bílou - , bonbóny, lentilky, gumové medvídky, tyčinky, nanuky, zmrzliny, bonboniéry a ještě mnoho dalšího. Sice se zle podepsaly na mém pochroumaném zdraví, ale to mě vůbec nezajímá...
Co se jídla týče, tak jsi jako já přes kopírák :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Vampiria: Pochopil jsem to dobře, že nejíš vůbec maso (kromě ryb) :?:

petruschka: Na polívku z mlíka si ze školní jídelny taky bohužel vzpomínám (obzvláště v nočních můrách :-D ) :!: Vzhledem k tomu, že mlíko moc nemusím, tak si asi umíte představit, co ta divná, přesolená, horká a mléčná věc, které ostatní říkali polévka, se mnou dělala.. :cry:
Uživatelský avatar
petruschka
Sigilan
Příspěvky: 138
Registrován: 2.10.2005 18:39
Bydliště: pod tvou postelí... BAF!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petruschka »

kofi anan: já mám mlíko rád studené, z teplého bych blil jak fretka :-/ a hlavně ze... škraloupu... je mi zatěžko dostat to slovo přes rty :shock: :-?
...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

KOFi: Občas jím i kuře. Ale jiné maso ne. Prostě mi nechutná a hlavně nedělá dobře na žaludek.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Koveras
Sigilan
Příspěvky: 1824
Registrován: 2.10.2005 19:03
Bydliště: Somewhere in Vault
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koveras »

Vampiria píše:KOFi: Občas jím i kuře. Ale jiné maso ne. Prostě mi nechutná a hlavně nedělá dobře na žaludek.
No a co krůtí? Takový krůtí řízeček, brambůrky, pěkně omastit.....
[img:02a03da0e2]http://koveras19.wz.cz/Neverwinter/NWN.jpg[/img:02a03da0e2]
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“