Stračí hnízdo

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

Jednou jsem ve druhý třídě ukradl, spolužákovy sedícímu vedle mě jeden chips z jeho rozdělanýho balíku. Nechtěl mi nabídnot, a to si řikal kamarád. Jsem teď zloděj?
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

SlipKnoT píše:Jednou jsem ve druhý třídě ukradl, spolužákovy sedícímu vedle mě jeden chips z jeho rozdělanýho balíku. Nechtěl mi nabídnot, a to si řikal kamarád. Jsem teď zloděj?
Ano.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Illuminating
Sigilan
Příspěvky: 816
Registrován: 17.10.2006 14:48

Příspěvek od Illuminating »

A co mám udělat, abych se toho zbavil?
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Najdi ten chips a vrať mu ho :lol:
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

SlipKnoT píše:A co mám udělat, abych se toho zbavil?
Třikrát otčenáš, třikrát zdrávas a dvacet rákoskou?
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasák píše:A co se týče warezáků, tak do těch je diskuzi dle mě docela kulové. I tady doufám, že sklapne čelist a warez bude v budoucnu jen těžko (a zbytečně) realizovatelné passé i na pc.
Doufám, že ve chvíli, kdy bude warez i na PC těžko realizovatelné passé, si budu moci hru, kterou chci hrát, pořídit legálně.
Opravdu nerad bych zůstával odkázán pouze na to, co mi distributor milostivě nabídne. U starších her je to dosti tragické; něco se dá sice koupit přes net ze zahraničí, spousta věcí však vůbec.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ajantis: no, máš pravdu - možnosti by měly být lepší, ale nějaké kroky se podnikají. Když jsem tak nečerpán marketingovou masáží Nintenda, tak zrovna oni mají v letáčku psané něco o archivu všech jeho vydaných her, k němuž má majitel nějaké "permanentky" (či jak to je) přístup a pak si je může stáhnout a hrát. Mluví se tam o (S)NES anebo i třeba Mega Drive od Segy. Nemám tušení, nakolik je ta knihovna her kompletní, o tom bych dost pochyboval, myslím, že tam jsou spíš vybrané kosuky. Minimálně to je ale o něco přidaného komfortu, o kterém mluvíš.

Nicméně, skutečnost, že některé věci prostě nejsou časem k sehnání, je do jisté míry přirozená. Starožitnosti, raritní kousky, to vše by rázem devalvovalo, kdyby bylo všude vše, co kdy bylo ;-) Je pravda, že charakter softwaru by měl nahrávat jisté "nesmrtelnosti" zdrojů, jakož to jde snadněji kopírovat a distribuovat (lze přes net bez jakýchkoli médií), což třeba u knih tak snadno nejde, jako tam jsou třeba další náklady na dotisk a materiál, na druhou stranu to zas myslím nejde brát tak, že sw je a priori bezedný a měl by tím pádem být navždy legálně k sehnání.

Nemluvě o tom, že jsme holt v Čechách, takže některé speciality jsou pořád přes ruku a dojem světovosti místních možností je pouze iluzí - kupříkladu sortiment čokolád Milka u nás stále dost pokulhává za západem ;-) Podobně u mekáče mají větší výběr zmrzlin a co já vím... ;-)

Na druhou stranu - nemoří se po nějaké kvótě let práva na danou hru? Párkrát jsem o tom v nějakém kontextu slyšel, ale tohle není moje parketa, takže fakt netuším...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasák píše:Když jsem tak nečerpán marketingovou masáží Nintenda, tak zrovna oni mají v letáčku psané něco o archivu všech jeho vydaných her, k němuž má majitel nějaké "permanentky" (či jak to je) přístup a pak si je může stáhnout a hrát. Mluví se tam o (S)NES anebo i třeba Mega Drive od Segy.
Nějak takhle bych si to představoval.
Internet by určitě mohl sloužit k distribuci i starých her, protože by se tak odstranily náklady běžné distribuce. Přeci nechat někde na internetu hru ke stažení za určitý poplatek nemůže být pro majitele práv zase až takový problém. :-?
A myslím, že je docela dost lidí, kteří občas chtějí sehnat nějakou starší hru a byli by ochotni za ni zaplatit, ale jednoduše nemají jak. Alespoň mně se to stává několikrát do roka.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Někdo se toho i chytil - a rovnou dávají odkazy na DosBox nebo přímo přibalují DosBox (a autorům DosBoxu za to zaplatí) ke hře.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Vlasák píše: Na druhou stranu - nemoří se po nějaké kvótě let práva na danou hru? Párkrát jsem o tom v nějakém kontextu slyšel, ale tohle není moje parketa, takže fakt netuším...
Hodně, hodně matně si vzpomínám, že jsem něco podobného někde četl. Mluvilo se tam o době 50 let. Pokud to tak je, tak zatím žádná hra není volná. Každopádně, majitel práv může hru uvolnit sám i po kratší době, pokud chce. Občas se tak i dokonce stává, mám takový dojem, že např. ID soft to dělá.

Problém nastává, ždyž vydavatel hru neuvolní, ale zároveň ji už nedistribuje. Pak máš nejspíš legálně smůlu. Pokud ji neseženeš někde na netu, atp...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Nanaki: jj, to dobrovolné uvolnění je, ovšem s tou kvótou nevím, jak to je - dokonce jsem slyšel o mírnějším limitu - 20 let.
Hmm, zkusím se po tom omrknout...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

Pokud mě ale paměť nešálí, jedná se o léta po autorově smrti, nikoliv od data vydání. Zajímalo by mě, jak by se to řešilo u stočlenných vývojových týmů :think:
Feed your head
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Já jsem jednou strejdovi ukradl tři malé plastové stíhačky :oops:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Cozzinnni - ty malá strako? A co strýc? Nabacal Ti?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Neferit sr.:
Nikdy se o tom nedozvěděl. A když jsem mu je chtěl po roce vrátit, ztratily se mi :oops:
Hezké zelené Tomcaty...
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“