Stračí hnízdo

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Stračí hnízdo

Příspěvek od Adieu »

Tak se přiznejte: Ukradli jste někdy něco? A copak? Anebo jste neposkvrněné duše (jako já... takřka...)?
Občas mám pocit, že jsem mezi mými vrstevníky jediný, který ještě nakupuje...

Btw: Bankovní loupeže radši nezmiňujte... ;-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Já taky nakupuju, asi by to se mnou seklo, kdybych měla něco ukrást a svědomí by mě dohnalo k šílenství. Vždyť já se zdráhám krást i v těch hrách. To si nakonec musím říct, že ty peníze potřebuji na záchranu světa. :lol:
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Ano, také mě překvapuje, s jakou chutí zákonně dobrá parta dobrodruhů okrade chudáka kupce... A ještě se vymlouvají na "záchranu světa." :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Někdy si nejsem jestli bohužel, nebo bohudík, ale krádež se mi příčí stejně jako sprostá mluva. Nejspíš jsem nikdy nic neukradl. To že jsem si občas něco přivlastnil, nepočítám.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Je krásné, kolik je na Sigilu lidí, kteří používají výhradně legální software a cokoliv jiného se jim u hloubi duše příčí. Super!

Já se tedy přiznám, že kradu. V oblasti softwaru se snažím polepšit a dnes už téměř vše kupuju (obzvláště u her to považuji téměř za svou povinnost), ale pár nelegálních kousků se u mě přeci jen najde. To s hudbou a filmy je to o poznání horší. Většina z toho se u nás ale stejně koupit nedá, takže svědomí mám lehčí.

Kromě tohoto se mi ovšem z mého života žádná jiná krádež nevybavuje.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 9.8.2006 2:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

:shock: :oops: Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Nj, tak to jsem obyčejný čórkař. Což je v tady vlastně každý. Her mám ale celkově minimum, jde jen o pár kousků, filmy žádné, když nepočítám ty půjčené a hudbu naopak většinou legální. Protože jí mám málo.

Tohle je hezký psychologický jev. Posunuté chápání. Je to naprosto normální, dělají to všichni, nikdo se nad tím nijak zvlášť nepozastavuje, tak to nepovažuju za krádež. Jenže ona to krádež je. Porušení autorských práv.
Naposledy upravil(a) Tafif dne 9.8.2006 2:38, celkem upraveno 1 x.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

V mládí jsem ukradl pár hokejových kartiček.

Používám z absolutní většiny legální SW + abandonware :-) (no, ten většinou pouze mám, ale nepoužívám). Výjimkou je dosud neregistrovaný Total Commander, leč i na něj dojde. Dále máme na PC vypálené Office, ovšem sám používám OpenOffice. Z hudby stahuji především sety nebo jednotlivé skladby, kompletní alba jen výjimečně (především soundtracky). Filmů sosám hafo (klubová sekce a anime), ale ne ty, které lze běžně vidět v kině.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ajantis: Když jsem na tohle koukala prvně, tak mne okamžitě také napadlo SW pirátství, kterému tu zajisté nikdo neholduje... :twisted:

Já na netu ukradnu, co můžu - programy, filmy, hry, knihy, hudbu... Lépe řečeno, ne já, ale kamarádi, co pro mě stahují. Sama tahám jen nejrůznější e-booky a knihy obecně. Na všech PC, která mi alespoň částečně říkají pane, není snad jediná věc legální, originální hru mám jednu (ale za chvíli budu mít druhou a tu si dokonce sama zaplatím a ne že mi ji někdo koupí :mrgreen: ). Ano, kradu, jelikož jsem neochotná si odpustit cigára, hospody a další radosti života - řeči o tom, jak je všechno drahé, jsou imho blbost - např. hry se docela rychle slevňují a pokud by někdo opravdu chtěl, ty orignálky by si bez větších problémů ušetřil (a zase takové socky tu nebudou, když většina z Vás má net a tahá přes nějaké torrenty etc. věci, tedy net rychlý, nemluvě o tom, že do kina a na koncerty tu také chodí dost lidí) ;-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Krádež ve smyslu, že bych v marketu štípl zubní kartáček nebo tak si žádnou nepamatuji.

Ohledně sw, hudby atd. už je to ale jiné. Hry se snažím kupovat (IE hry mám s vyjímkou BG1 všechny origoš), i když jak které. Sw se snažím používat freewareový, byť ne všude existují alternativy. S hudbou a filmy je to "horší". Prostě nemám příjmy. Mám ale rád originální krabice, obaly atd. (teda, klasické plastové DVD boxy opravdu nesnáším), takže jestli někdy vyšší příjmy budou, vím, co je bude spolehlivě odčeprávat ;-).

A jen tak mimochodem (Vampiria to kdysi *hodně* dávno zmínila), autorské právo je opravdu hodně špatně definované, jelikož skutečně nahrává spíše nenasytným vydavatelům, nežli autorům samotným (ne, že bych se tím snažil si své prohřešky nějak "ospravedlnit").

yenn: neregistrovaný (necrackovaný, s úvodní obrazovkou) Total Commander je přeci zcela legální, ne?
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

No napadlo mě zda bych neměla dumat i nad těma přepálenýma filmama apod. :oops: I když ceny hudebních cd a filmových dvd jsou tak vysoké, že je celkem nazamyšlenou, kdo krade víc.
Jinak drtivou většinu hudby mám legální, hudební novinky mě nazajímají, mám ráda jazz, oldies a to není drahá záležitost. Některé čítačové hry mám přepálené, ale spíš už investuji do originálek, když si vezmu kolik peněz a času stojí vývoj té hry a kolik času si já pak u toho strávím já, tak to není špatná investice. No ale filmy jsou už jiná kapitola, ale každopáně nakonec všechny jsou v televizi a nevzpomínám si, že by bylo zakázáno nahrávat na video..a tedy umím si to také okecat. :-)
Já nekradu nó. ;-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:yenn: neregistrovaný (necrackovaný, s úvodní obrazovkou) Total Commander je přeci zcela legální, ne?
Jen 30 dní.
Total Commander pro Windows je distibuován jako shareware. To znamená, že jej můžete bezplatně testovat po dobu 30 dní. Po uplynutí této doby si program zaregistrujete, nebo jej smažete z Vašeho pevného disku.
Bonus: citace z Grandiózní historie kopírování (Michal Rybka, Level 105) - nelegální kopii článku zašlu na vyžádání :-D :
5224 – Lidstvo učinilo u Tau Ceti kontakt s civilizací Wai-Tai. Snahy o mírumilovný kontakt narazily na odpor právníků Wai-Tai, kteří předstoupili s požadavkem na vydání Země a jejích kolonií. Velitel hnízda Wai-Tai to komentoval slovy: „Před 10 000 lety jsme navštívili Zemi – a jeden z vás, šmejdi, chlap, který se jmenoval Tej, nám ukradl myšlenku na písmo, aniž by za jeho používání zaplatil licenční poplatky. Když započteme úroky za 10 000 let nelegálního používání našeho vynálezu, cena Pozemské federace to sotva vyvažuje. Proto vaši federaci zabavíme, vás zotročíme a vaše kukly použijeme na pokusy. To vás, vy šmejdi, snad KONEČNĚ naučí respektovat autorské zákony!
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Hehe... u mna prave hudba co sa tyka originaliek prevazuje... Dovody su dva- ta kvalita je uplne niekde inde nez v mp3kach a niektore booklety su skutocne skvosty... Aj hier sa u mna par originalok najde (resp. lacne stare hry) a filmov jakbysmet...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Hry, hudba, filmy.. - to všechno jsem si ve velkém "nakradl", i když nějaký ten legální software (např. registrovaný Total Commander 8-) ) či originál by se v mém vlastnictví také našel :!: :angel:

Kromě toho jsem jednou ukradl noviny (MF DNES :roll: ) někomu ze schránky.. :whistle:
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 10.8.2006 11:43, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

To kradení se vztahuje i na ilegálně obstaraný software a hudbu? Ojééé... Kde se můžu zapsta do vašeho klubu? :lol:
Uživatelský avatar
Nanaki
Sigilan
Příspěvky: 201
Registrován: 30.9.2005 1:25

Příspěvek od Nanaki »

Je docela zajímavé sledovat, kolik lidí si "jaksi" nevšimne, že kopírování (stahování) je taky tak trochu krádež, ale co už.

Na abadonware pozor. Firma vlastnící autorská práva musí jasně prohlásit, že se těch práv vzdáva, jinak se nejedná o abadonware a vztahuje se na něj normální autorské právo. (A všem je jaksi jedno, že už není jiná možnost software získat...)

Ad drahota : ano, souhlasím, ale co naplat, i špatný zákon je zákon, pořád se jedná o krádež.

A abych nebyl OT, řekněme, že jsem na tom podobně jako Vampiria :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“