Nadpřirozené síly

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nadpřirozené síly

Příspěvek od Arian »

Normálně by mě vůbec nenapadlo tohle téma zakládat,jelikož jsem vždycky říkal:"co neuvidím,tomu nevěřím" ale včera se mi stala zvláštní příhoda,nad kterou jsem hodně dlouho přemýšlel.
Matka slavila tenhle týden narozeniny a její kamarád pozval jí i mě na večeři. Objednali si jakési víno a mamka si postěžovala,že se jí zdá docela trpké (jelikož mi dala ochutnat,mohl jsem s ní souhlasit). Na to si Tomáš vzal sklenici k sobě,několik minut do ní zíral a pak jí mamce vrátil. Ochutnali jsme a věřte nebo ne-TO VÍNO ZESLÁDLO. Při dalši skleničce potom udělal to samé. Na naše dotazi,jak to udělal,prostě jen odopověděl,že má jako koníček mystické vědy a že jednoduše přeskupil složení toho vína....co si o tom myslíte??
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

Hm. Možné to je, ale nezdálo se vám to? Když řekl, že to víno zesládlo, tak vám to i tak připadalo? Nebo to neřekl?
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadpřirozené síly

Příspěvek od drake127 »

LordArian píše:Normálně by mě vůbec nenapadlo tohle téma zakládat,jelikož jsem vždycky říkal:"co neuvidím,tomu nevěřím" ale včera se mi stala zvláštní příhoda,nad kterou jsem hodně dlouho přemýšlel.
Matka slavila tenhle týden narozeniny a její kamarád pozval jí i mě na večeři. Objednali si jakési víno a mamka si postěžovala,že se jí zdá docela trpké (jelikož mi dala ochutnat,mohl jsem s ní souhlasit). Na to si Tomáš vzal sklenici k sobě,několik minut do ní zíral a pak jí mamce vrátil. Ochutnali jsme a věřte nebo ne-TO VÍNO ZESLÁDLO. Při dalši skleničce potom udělal to samé. Na naše dotazi,jak to udělal,prostě jen odopověděl,že má jako koníček mystické vědy a že jednoduše přeskupil složení toho vína....co si o tom myslíte??
Cvíli trochu trpké zdá se, ale jen na první ochutnání :-P (Noc na Karlštejně).
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Neboli ste uz trochu spolocensky unaveny ? :lol: Skor si myslim, ze to bolo sugesciou ako nejakym preskupovanim zlozenie. Pokial viem, muselo by dojst k nejakemu zmiesaniu s inym prvkom alebo tepelnou upravou aby sa zmenilo zlozenie akehokolvek prvku.
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

Arthalion píše:Pokial viem, muselo by dojst k nejakemu zmiesaniu s inym prvkom alebo tepelnou upravou aby sa zmenilo zlozenie akehokolvek prvku.
Až na to, že víno není prvek :-D
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Keira píše:
Arthalion píše:Pokial viem, muselo by dojst k nejakemu zmiesaniu s inym prvkom alebo tepelnou upravou aby sa zmenilo zlozenie akehokolvek prvku.
Až na to, že víno není prvek :-D
A na to, ze ja nie som chemik. :-D ;-)
No hej, pomylil som sa, povedal som riadnu kravinu, ale kedze si ma "odhalila" tak to necham tak. :lol: Tym prvkom som myslel latku, ok ? :-)
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

Nevím, kolik energie se dá vyprodukovat myšlenkou, ale pochybuju, že by to bylo tolik na to, aby se spustila nějaká reakce...
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
Kajoz
Sigilan
Příspěvky: 83
Registrován: 29.9.2005 22:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kajoz »

Vysvětlením bude pravděpodobně sugesce, anebo to, že se vám to víno zdálo trpké, protože to bylo první ochutnání.
You must gather your party before venturing forth
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

Kajoz píše:Vysvětlením bude pravděpodobně sugesce, anebo to, že se vám to víno zdálo trpké, protože to bylo první ochutnání.
Ano, presne tak, sugescia. Kto cital Maupassantovho "Tulaka" ? Bola tam poviedka, kde sa hovorilo o sugescii. Tazko povedat ci to bola celkom prevda, bolo to velmi zaujimave.
Psychiater zhypnotizoval jednu zenu a povedal jej, ze zajtra pride za svojim bratom a bude od si od nedo chciet pozicat peniaze. Na druhy den za nim skutocne prisla a chcela od neho peniaze.
Poviedka sa nazyvala "Horla" a bola tak skvele napisana, ze hocaky dnesny "horor" sa moze ist schovat a hanbit.
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

Takových příkladů by se daly najít spousty, nejenom v literatuře...
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

S tou sugestí bych možní i souhlasil,ale rozhodně ne s tím,že se víno trpké pouze zdálo. Byl to opravdu velký kontras,ne jen nějaká drobná změna-jako byste pili suché a najednou přešli k polosuchému vínu(možná ješte víc) A o opilosti taky nemůže být řeč. jelikož mi ještě není 18,pouze jsem to víno ochutnal...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

To, že ti není 18, není záruka střízlivosti :-P
Abychom to mohli posoudit pořádně, museli bychom být u toho, ale takhle jak to povídáš, tomu moc nevěřím...
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Keira: To po tobě ani nežádám;-). Prostě jsem jen vylíčil svůj zážitek,požádal o zhodnocení ostatní a teď doufám,že tu někdo napíše něco svého...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Jako u všech nápojů a jídel se po prvním ochutnání zaplní většina chuťových pohárků na jazyku. Nechápu tedy, proč hledáte nějakou záhadu v tom, že víno bylo méně trpké. Dej si bonbón a pak 20 dalších. Už u druhého můžeš s klidem přísahat, že je méně sladký. :-P ;-)
Uživatelský avatar
Keira
Sigilan
Příspěvky: 62
Registrován: 7.10.2005 8:38
Bydliště: Thanedd

Příspěvek od Keira »

Jab píše:Jako u všech nápojů a jídel se po prvním ochutnání zaplní většina chuťových pohárků na jazyku. Nechápu tedy, proč hledáte nějakou záhadu v tom, že víno bylo méně trpké. Dej si bonbón a pak 20 dalších. Už u druhého můžeš s klidem přísahat, že je méně sladký. :-P ;-)
Jako vždy, Jab přichází s jednoduchým a přesto geniálním vysvětlením :-D
Who hath seen her wave her hand?
Or at the casement seen her stand?
Or is she known in all the land?
The lady of Shalott...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“