Postavit dům, zplodit syna, zasadit strom ;)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Postavit dům, zplodit syna, zasadit strom ;)

Příspěvek od Frosty »

Tak se pochlubte ;)
Zajímá mě jaké 'TOP' životní cíle máte stanoveny v současné době, čeho by jste chtěli dosahnout ať už v oblasti zaměstnání, rodiny, umění, studia atp... Taktéž jestli se vaše cíle s věkem mění, či zůstávají stejné již několik let, kolik jste jich vzdali, přehodnotili, u kolika z nich již můžete vypsat 'mission completed' atd.

Já mám zatím jasno jen v tom, že se nehodlám oženit, ani mít potomky 8-) (a stavební i zahrádkářské činnosti jdou taktéž mimo mě :mrgreen:)
Jinak jsem ale taková 'ztracená' existence (zatím) postrádající nějaký jasnější cíl. Životem tedy zatím proplouvám - nadneseně řečeno - 'unášen osudem' a cíle si dávám spíše 'sezóní'. Momentálně je to tedy opuštění zaměstnání současného a nalezení nějakého, které mě bude alespoň trochu bavit.
A vzal bych-li cíle z kategorie 'až budu velký chci být popelářem', tak jsem chtěl velmi dlouhou dobu být armádní pilot letadla či vrtulníku (nebo alespoň vrtulníku hasičského, policejního) Ovšem pro splnění tohoto 'cíle' jsem nedělal a ani nedělám nic, takže tento čeká na přechod z 'mission' na 'mission in progress' :D
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Javor
Sigilan
Příspěvky: 420
Registrován: 29.9.2005 20:43
Bydliště: Ve skleněné vitríně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Javor »

No, ještě tak dva roky zpátky mi šlo o to, dostat udělat průmku a pak pět let študovat informatiku, což jsem přehodnotil a nyní mi jde o to nějak to technické šílenství přežít a pak se na pět let někde ulít u humanitních oborů.

A pokud jde o tajnou tužbu, strašně rád bych mluvil franzouzsky, nejlépe ze dne na den :-D
Feed your head
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Re: Postavit dům, zplodit syna, zasadit strom ;)

Příspěvek od nuke »

Frosty píše:Já mám zatím jasno jen v tom, že se nehodlám oženit, ani mít potomky 8-) (a stavební i zahrádkářské činnosti jdou taktéž mimo mě :mrgreen:)
Jinak jsem ale taková 'ztracená' existence (zatím) postrádající nějaký jasnější cíl. Životem tedy zatím proplouvám - nadneseně řečeno - 'unášen osudem' a cíle si dávám spíše 'sezóní'. Momentálně je to tedy opuštění zaměstnání současného a nalezení nějakého, které mě bude alespoň trochu bavit.
Jak dobre že ťa môžem citovať, a nemusím písať. Úplne so všetkým som zajedno, až na tú rodinu... Čím som starší, tak to viac prehodnocujem, ale zatial odolávam :-) .
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

postavit dům - ano, zplodit syna - životní cíl, zasadit strom- na blbinky mám času dost
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

Nesnášel jsem období ,,proplouvání životem"....ted uz nastesti mam cile...naucit se hrat na akustiku :arrow: na elektriku :arrow: zalozit kapelu......pak nejak dodelat dalsi rocnik ve skole.....bejt spokojenej v osobnim zivote......a dealt hlavne to, co me bavi a co chci na coz mam pravo a nikdo mi to nemuze zakazovat
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Grakchus píše:Nesnášel jsem období ,,proplouvání životem"....ted uz nastesti mam cile...naucit se hrat na akustiku :arrow: na elektriku :arrow: zalozit kapelu......pak nejak dodelat dalsi rocnik ve skole.....bejt spokojenej v osobnim zivote......a dealt hlavne to, co me bavi a co chci na coz mam pravo a nikdo mi to nemuze zakazovat
Grakchus: Mně právě to, co popsals, připadá jako typické "proplouvání životem". :think:
"Proplouvání životem" nechápu jako nihilismus nebo prosté válení se pod stromem a imho se s nějakými cíly rozhodně nevylučuje.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 27.8.2006 21:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Už se těším na 7 Lerekových dcer :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

Ajantis: to mne se prave nezda...zalezi na nazoru..a jak si predstavujes ty neproplouvani zivotem? ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Grakchus: Termín "neproplouvání životem" používat nebudu, přijde mi trochu zavádějící. Ale ad opak od "proplouvání životem" - osobně nic takového nepraktikuji, takže to bude čistě teoretická úvaha. :-)
Jako základní myšlenku bych viděl stanovení a vlastnictví dlouhodobých cílů, které ladí s ustálenějším pohledem na svět daného jedince. A těchto dlouhodobých cílů se snaží cílevedomě dosáhnout s tím, že právě tohle v životě chce.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

TOP životní cíle - přežít co nejdéle...:-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

sevencreature píše:Už se těším na 7 Lerekových dcer :twisted:
důležité je, aby nedopadli jako Vampiria či hůře (nic osobního) a vyrobili aspoň jednoho vnuka, abych měl aspoň náhražku :-D

EDIT: Javor: mě se poštěsilo "umět" francouzky nicméně takové nadšení jako ty nesdílím 8-)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ad "proplouvání & neproplouvání" - vše závisí na Vašem subjektivním pohledu ;-) a vždy můžeš plout s cílem i bez cíle..
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ač se můj životní styl jinak, než proplouvání životem, nazvat nedá, jeden životní cíl mám: Na stáří se odstěhuji do Belize a otevřu si tam malý bar pro ztroskotance jako já. Doufám, že když se mi to zdaří, tak že tam i umřu. Nedovedu si představit lepší smrt, než být smeten hurikánem, který člověk s flaškou v ruce sleduje z útesu...
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Tak vybudovat si útulné pěkné bydlení je nyní skutečně mezi mými top pěti, další věc nadále nějakým způsobem studovat, než mi zcela zatvrdne šedá kůra mozková a další věc je nemrhat časem a být akčnější než tomu bylo doposud, už se těším.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Heh "I cesta může být cíl."

Whatever.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“