Odchody, svoboda, bratrství

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Kam odešli ti, kteří opustili město dveří?

Do Valhally, obtěžovat Valkýry.
5
19%
Do Mechanu, dělat televizi.
1
4%
Do Baatoru, opalovat se.
1
4%
Do Abyssu, dělat rozhovory s Abishai.
3
12%
Do Pelhřimova, prohlédnout si krematorium.
7
27%
Domů, kousat polštář a naříkat.
5
19%
Do Prahy, tančit na Karlův most.
1
4%
Do Podolí, plavat čubičku.
3
12%
 
Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jak Dalcora znám, tak bych to tak radikálně neviděl ;-) Ale na druhou stranu, třeba tentokrát výjimka potvrdí pravidlo, kdo ví...
Dalcor by bez důvodu neodešel, takže důvody má a holt se rozhodl sem nechodit... Zas tak ad absurdum, jako to dělá tenhle thread, bych to nehrotil.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

řeknu to asi, tak:

I když má Dalcor mnohé mouchy, přesto má tomuto fóru co říct a z toho pohledu mě mrzí , že jsem na jeho odchodu měl byť jen minimální podíl.

O to víc mě štve tenhle thread. Kdyby si to Dalcor náhodou rozmyslel, přišel sem a přečetl si ho, tak by asi mnoho chuti k návratu neměl.

Nemá cenu debatovat o tom na čí straně je chyba. Řekl bych, že Dalcorovi posty jsou natolik hodnotné, že mu lze nějaký ten překlep prominout, obzvláště když proto má objektivní důvod.

************************************************************************************
A vůbec. Principem Sigilu byla od samého počátku značná svoboda projevu a tolerance. Nelíbí se mi tudíž ty neustálé boje o čistotu jazyka. Jistě že je čeština krásná řeč a někdo ji děsně przní. Ale přece nemůžu vážně očekávat, že bude někdo datlovat posty s Pravidly českého pravopisu v ruce.
Takže jestli chcete někomu pomoct s češtinou, je myslím lepší jít místo řečí příkladem.

Značně zjednodušeno, ale řekl jsem vše podstatné co jsem říci chtěl. Howgh :!:
Naposledy upravil(a) Tokkar dne 6.9.2006 15:12, celkem upraveno 1 x.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tokkar píše:Řekl bych, že Dalcorovi posty jsou natolik hodnotné, že mu lze nějaký ten překlep prominout, obzvláště když proto má objektivní důvod.
Jaký důvod? A nadto jsou mu překlepy "promíjeny." Či dokonce s nadsázkou zlehčovány. BAN za ně tedy těžko dostane. Ojedinělé stížnosti ještě nejsou důvodem k odchodu (dle mého názoru).
Pokud se jedná jen o onen důvod časový, pak je třeba říci, že zabírá též čas takové příspěvky luštit.
Tokkar píše:A vůbec. Principem Sigilu byla od samého počátku značná svoboda projevu a tolerance. Nelíbí se mi tudíž ty neustálé boje o čistotu jazyka. Jistě že je čeština krásná řeč a někdo ji děsně przní. Ale přece nemůžu vážně očekávat, že bude někdo datlovat posty s Pravidly českého pravopisu v ruce.
Takže jestli chcete někomu pomoct s češtinou, je myslím lepší jít místo řečí příkladem.
1) Skutečně nikdo neočekává, že by přispěvatelé měli po ruce pravidla českého pravopisu. Zde je, myslím, takové zveličování zcela nemístné.
2) Jít příkladem... Částečně to může pomoci. Jenže Dalcor se dle všeho takovým příkladem svést nenechá.

Též bych byl velmi rád, pokud by na fóru zůstal. A jsem zcela ochoten mu jeho překlepy a gramatické chyby tolerovat. I když je asi občas pro ostatní čtenáře opravím.
Co se týče mého paladinského vtipu, tak je mi líto, pokud se jím cítil uražen (vědět to, nenapsal bych jej). Nicméně mi též nepřijde, že by to někdo z nás (včetně mě) nějak "přehnal."

P.S. Reakce na jeho odchod jsou zcela samozřejmé. Pokud jej od návratu odradí, pak je mi to samozřejmě opět líto. Ale dalo se počítat s tím, že nějaké budou. A těžko z toho může být někdo obviněn.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tokkar:
Na jedné straně máš tu svobodu projevu a na druhé touhu, aby se nikdo necítil nějak dotčen. Tyhle dvě veličiny se ve vzájemné interakci více lidí téměř vždy do jisté míry překrývají, protože hranici mezi nimi má každý nastavenu individuálně. A byl-li schopen se někdo téměř smrtelně urazit a opustit forum kvůli jedné výtce stran pravopisu a 3 s nadsázkou a ironií myšlených rýpnutí, obávám se, že by se stejně dřív nebo později urazil kvuli něčemu jinému. Je to jeho svobodné rozhodnutí.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tokkar: "Svoboda, ale vocamcaď až pocamcaď", jsi chtěl říci? Nemyslím si, že by se tu do Dalcora tepalo natolik, aby musel nakvašeně odejít. To se tu máme vyjadřovat zásadně positivně a ve stylu "hlavně neurazit"? Chybu může udělat každý, ale pokud se někdo po drobné výtce a několika jemných šťouchancích smrtelně urazí a předvede podobnou teatrálnost, myslím, že to nesvědčí ani tak o Sigilu, jako spíše o něm.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Asi jsem měl ty dvě myšlenky rozdělit rovnou.

"Svoboda, ale vocamcaď až pocamcaď" - no tak tu už platí ze samotného principu svobody, která končí tam, kde začíná svoboda toho druhého

Ale jinak OC souhlas Vampi.
Naposledy upravil(a) Tokkar dne 6.9.2006 15:34, celkem upraveno 2 x.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Osobně bych vsadila boty, že Dalcor nejspíš sedí u počítače a královsky se baví tím, jak se tady řeší jeho odchod; prostě takový druhý sigilský apríl mimo datum.
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Tokkar píše:"Svoboda, ale vocamcaď až pocamcaď" - no tak tu už platí ze samotného principu svobody, která končí tam, kde začíná svoboda toho druhého
Už jsem někde psal, že je tohle blbost. Svoboda jednotlivce rozhodně nekončí tam, kde začíná svoboda jiného. Svoboda přece není nějaké oprávnění. Někdo ti tak může vyfouknout nějakou možnost, jelikož je schopnější apod. :roll:
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Ono tohle už není o Dalcorovi Nef.

Z mého pohledu je to o tom, že ačkoliv v Psaných i Nepsaných pravidlech Sigilu není nic o tom, že by příspěvky měly být psány libozvučnou a spisovnou češtinou či slovenštinou včetně diakritiky a interpunkčních znamének, sjíždějí poslední dobou někteří samozvaní puritáni jazyka velmi často a nevybíravě ostatní, kteří na puritánském jazyce tolik nelpí.

Dalcorova aféra je sice z úplně jiného soudku, který s tímto problémem má pramálo společného, ale řekněme, že to byla rozbuška k tomu, abych vyjádřil svůj nesouhlasný názor s těmito postupy.
A na to mám jistě právo a jen co je využiji, zalezu si zase do své ulity.
Tak si tady jen tak pokřikuju a apeluju na větší toleranci, která je ostatně pro klidný chod fóra žádoucí.

2 JAb: No když myslíš Jabe, tak jinak - žadná svoboda není absolutní
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Tokkar píše:sjíždějí poslední dobou někteří samozvaní puritáni jazyka velmi často a nevybíravě ostatní
To mi nějak uniklo... Příklady?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

EDIT: 2 yenn: A PROČ asi vznikl tento thread http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?t=2106
Naposledy upravil(a) Tokkar dne 6.9.2006 16:23, celkem upraveno 1 x.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Tokkar: Ať koukám, jak koukám, vidím tam jeden Vampiriin post s Black listem, kde mmj. zmiňuje prohřešky proti pravopisu. To mi jako velmi časté a nevybíravé sjíždění opravdu nepřijde.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tokkar: Thread "Myslím to upřímně" vznikl proto, že se tu před nedávnem rozjelo několik slušných flamů, tak ať si to vyříkají v jednom threadu a nešpiní tím další. Btw. je to otevřeno stížnostem i pochvalám všech místních entit.

Samozvaní puritáni jazyka..já občas v editacích chyby opravuji a to i bez toho, že bych to nějak komentovala, ale pokud někdo dělá hrubky opakovaně, nejspíš mu k tomu něco v onom threadu povím, jelikož mi to docela vadí. Ale musím říci, že se tu zvyšuje úroveň, zvláště pánové z KV píší znatelně lépe, hmm že by ty výtky přece k něčemu byly :think: ?
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Vampiria píše:hmm že by ty výtky přece k něčemu byly :think: ?
Nejenom tvé ;-) když to člověk poslouchá ze všech stran... ;-) :lol:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Jab:
Myslím, že svoboda jednoho opravdu končí tam, kde začíná svoboda druhého. Je ale důležité, co chápe člověk jako svobodu. Absolutní svoboda by byla pouze tehdy, když by člověk mohl dělat cokoliv, co si zamane, bez ohledu na okolnosti. To už z podstaty tohohle světa nemůže platit, člověk je omezován různými fyzikálními zákony, s kterými zkrátka nehne.
Každá svoboda je tedy relativní – i v rámci naší lidské společnosti nelze uvést v praxi, že člověk bude dělat úplně cokoliv se mu zlíbí (někoho zabít atp.), protože by tahle svoboda jednoho zákonitě šla na úkor druhých. Pročež už by to dle mého nebyla svoboda, ale výsadní práva některé skupiny obyvatel. Musí být tedy stanoven nějaký základ osobních práv - pro každého člověka stejný - a svoboda jednání je pak dělat cokoliv, co se ale nedotkne základních práv toho druhého. Svoboda je tedy určitým druhem rovnosti – řekněme základní mantinely postavené okolo hřiště, mezi nimiž už se ale hráči pohybují dle své chuti a schopností. Lze polemizovat o umístění těch hranic, ale byly-li by zcela strženy, zvrhlo by se to podle mě v homo homini lupus, boj, kde přežívá silnější. Tedy svoboda jednoho opravdu končí tam, kde začíná svoboda toho druhého.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 7.9.2006 16:49, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“