Sigil Top X

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ithralsiel
Sigilan
Příspěvky: 423
Registrován: 7.4.2006 16:42
Bydliště: www.hattrick.org
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ithralsiel »

Bridge Builder......to byla aspoň hra - hned po King's Bounty :lol:
Souřadnice 1476 na 4972. Podívejte se, pánové. Je tam meteor větší než King Kongova ranní stolice.
Tak to seš vážně ty? Nevkusnej trouba se zubama, co vypadaj jako druidská svatyně ?

A.J. Rimmer, D.Lister, Kryton, Kocour
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Geralt: no, osud Tormentu jako "propadáku" byl vpravdě zpečetěn už někdy před šesti lety, takže on je ten bronz v tomhle kontextu všeobecného hlasování nakonec parádní úspěch ;-)

Každopádně zajímavé porovnání, skvělý nápad a provedení, yenne ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasák píše:...osud Tormentu jako "propadáku" byl vpravdě zpečetěn už někdy před šesti lety.
Jsou nějaká aspoň přibližná oficiální čísla, kolik kopií se prodalo?

EDIT:
necrotising_: Díky!
Hm, to není zase až tak špatné číslo. :think:
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 10.10.2006 22:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Receiving almost universal critical praise, Torment sold a profitable 400,000 copies at retail. Planescape: Torment has since become a cult classic.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

necrotising: odkud je to číslo? Zní docela podezřele. Kdyby se do toho započítaly všechny cover mounty a zlevněné bundly počítané po pěti letech od vydání, možná bych tomu i věřil, ovšem cover mounty situaci nezachraňují, to jsou spíš hřebíky do rakve. Já viděl čísla o prodeji čistého Tormentu kolem 60-70 tisíc, což jsou taky ale hodně podezřelá numera ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vlasák: To číslo je z Wikipedie. Rovněž mi přijde velmi podezřelé.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:
sevencreature píše:Mno pokud to nevyhrál přeceňovaný Planescape Torment, tak je to pro mě malý úspěch.
Tenhle názor jsem od Tebe ještě neslyšel - nechtěl bys to nějak rozvést? Co Ti na něm vadí atp., zajímá mě.
Jen nesdílím názor, že je PT nejlepší rpg všech dob, toť vše. Ostatně ani není v mém užším výběru :wink:

BG 2 je dle mého názoru mnohem zábavnější a vyváženější. I když má PT samozřejmě velký potenciál, BG 2 se prostě lépe hraje - ač to není až takové "vyšší umění" či něco v tom smyslu :think: :lol:

Pokud si vzpomínám, tak když jsem hrál PT poprvé (hmm, tou dobou jsem zrovna začínal v autoškole - to byly časy :lol:), tak mě chytl a nepustil - ovšem pouze do chvíle, kdy hra přestane být lineární (jak je pak možné cestovat po čtvrtích? Sigilu). Potom už to pro mě byla obyčejná hra... Přiznávám, že na vině je možná i moje zvědavost - tj. většinu rozhovorů a questů jsem zkoušel plnit všemi možnými způsoby - tj. save, jeden způsob, pak load a další způsoby - což u relativně rozsáhlých rozhovorů a členitých questů bývá po chvíli mírně otravné :wink:

Prostě abych to shrnul - nechápu glorifikaci PT mnohými hráči - v mých očích jde o průměrně hratelné RPG, ač s vynikajícím příběhem a relativně zajímavými postavami 8-)

BG 2 (taky ji zrovna nepovažuji za vrchol) je zábavnější/hratelnější - ač myšlenkově chudší :-)
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 11.10.2006 17:33, celkem upraveno 2 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Arian píše:Mě nejvíc potěšilo, že nejlepší ne-rpg hra byl Warcraft 3 a Starcraft skončil někde 13 míst pod ním - všiml sis,MCZ!? :-P
Upřímně nechápu, cos mi tím chtěl říct, já třeba taky SC nehodnotil nijak vysoko, prostě to jen ukazuje, že SC není (nejen na Sigilu) tak masově oblíben jako W3...

yenn: díky za iniciativu a práci, zajímalo by mě ale jak sis počínal s datadisky? já třeba hodnotil SoA a ToB dohromady, prostě jako BG2, to samé třeba Age of Empires II, někdo ale zvlášť...

Je to pěkný žebříček, ale stejně, nejvíc si prostě cením toho vlastního, to je bez diskuse a upřímně lituji lidí, co nidky nehráli The Longes Journey, Torment, Flashpoint nebo třeba Undying ;-) .
Naposledy upravil(a) MCZ dne 17.2.2007 19:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

sevencreature píše: Prostě abych to shrnul - nechápu glorifikaci PT mnohými hráč
Že by jiný měřítka? ;-)
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Cesare píše:
sevencreature píše: Prostě abych to shrnul - nechápu glorifikaci PT mnohými hráči
Že by jiný měřítka? ;-)
Hloupost, to je určitě tím, že 7c má lepší vkus. :lol:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:zajímalo by mě ale jak sis počínal s datadisky?
Těch, kdo uvedli datadisky zvlášť, moc nebylo. S výjimkami se zacházelo dle pravidel, která si, představ si, někteří zřejmě nepřečetli :mrgreen: (před zásahem ovšem předcházelo upozornění):
yenn píše:3) Žádné datadisky. Zařadí-li někdo pouze datadisk, dostane body původní hra. Zařadí-li někdo datadisk i hru, škrtám to hůře postavené.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Jab píše:Hloupost, to je určitě tím, že 7c má lepší vkus. :lol:
Ne, to nebude ono... :twisted:
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Upřímně řečeno, taky mě překvapilo, že je PT v oblíbenosti až třetí (hlavně, že je na prvním místě BG...), ale co, já v tom nakonec naštěstí nefiguruji. :-P
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Ehm... inymi prioritami... Asi... Suhlasim s tym, ze BG2 ma lepsiu hratelnost, ak berieme hratelnost ako akusi 'sviezost', zabavnost hry... Ale prave fantasticky pribeh, atmosfera (etc.) ma u mna vyssiu prioritu, anzto ako pisal Drake- to nie je hra, ale interaktivna kniha... Jednoducho- PST vo mne zanechal jeden z najemotivnejsich a najhlbsich zazitkov vobec, preto som na 1. miesto nic ine dat nemohol... :)
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

yenn: :lol: :lol: :lol: a já si říkal, že jsi to s těmi datadisky nějak nedomyslel :-D. Ve skutečnosti jsem si to ale já nepřečetl (nepřečetl pozorně ;-) ), aspoň, že u mě byla ta chyba menší ;-).
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“