Zajímavý "Boss"

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Zajímavý "Boss"

Příspěvek od sevencreature »

Co by byla hra bez tzv. "bossů" (lol - teď, když to čtu v tom českém textu, vypadá to vážně divně). Určitě máte nějaké oblíbené, zajímavé, těžké, nenáviděné a kdoví, co ještě :wink: Sem s nimi - screenshot je výhodou :wink:

Moji "oblíbenci":

Painkiller: Swamp monster (nebo jak se jmenuje) - opravdu úchvatný vzhled - kapalina, která se přelévá a přitom chodí v bažině.

Wizardry VII: Beast of 1000 Eyes - diskutabilně jeden z nejtěžších (možná dokonce vůbec nejtěžší) bojů v CRPG vůbec - pouze pro ty nejodvážnější
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Dobré téma 8-)
U mě tedy:
Diablo 1 -Butcher - poprvé nezvládnutelný souboj, pak už brnkačka, na kterou jsem se vždy těšil...kultovní boss...
Fallout 2- Frank Horrigan - Můj úplně nejoblíbenější boss, sympaťák ;-)
Deus Ex - Anna Navarre - vždycky se těším až tý kr*vě ustřelím palici :twisted:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Metal Gear Solid - všichni
Planescape Torment - též všichni
Fallout - Master
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
raider
Sigilan
Příspěvky: 498
Registrován: 1.12.2005 18:48

Příspěvek od raider »

V Gothic 2 sa mi pacil cierny troll - bol to taky nepovinny boss. Ale po zakuzleni toho spravneho kuzla, to uz nebol bohvieaky boss :-D
Obrázek
"Máš štestí,že mám deset kilo podváhu. Jinak už by z tebe byla mrtvá liška."
Myron
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Diablo - The Skeleton King (s kazdym zasahem life leech, diky kteremu muze mit vic zivotu nez je zakladni hodnota, v single playeru navic schopnost ozivovat mrtve kostlivce)
Diablo - Blightfire (Kozel lucistnik, ktery misto sipu strili Bloodstary)
Diablo - Shadowdrinker (krasne zlutoucky skeleton se schopnosti 'propadnout' se do zeme a tak si doplnit zivoty)
Fallout - Master (proste rozkosny, super namluveni)
Planescape: Torment - Transcendent One (no comment)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Fallout - Master, jehož jméno mluví za vše.

Beyond Good & Evil - zdejší bossík mi v paměti utkvěl díky velice zajímavému průběhu závěrečného souboje.

Psychonauts - v této hře s nejnápaditějšími levely ční mezi bossy divadelní kritik a jeho super zbraně.

Planescape: Torment - Ravel...

Tomb Raider 2 - týpek s dýkou ( ;-) ) byl jedním z mých prvních bossů a na ty se nezapomíná.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Necro:JJ,skeletoňák byl supr, pamatuju si ,že když sem byl u kámoše tak ho s warriorem zabíjel asi tak 10 minut a já se na něj děsně bál. Pak sem za nim přišel s mágem a byl mrtvej po 4 holly boltech.
A jinak:hellfire:Na-krul nebo jak se jmenoval.To je takovej týpek v místnosti do který se dostanete buď zmáčknutím páky(pak má 999 životů a je imune magic,fire a lightning)a nebo přečtením tří knih (to má 666 životů a resisty tušim na 50)a vypdne z něj book of apocalypse,naprosto supr věc.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Souboje s bossy mám moc rád :twisted:

Half Life 1 - bossové jsou tam vynikající všichni, ale nejvíc si pamatuji Gonarch - takřka nezničitelný přerostlý headcrab pobíhající po celé úrovni, kladoucí všude své malé potomky a střílející toxické spóry :-P

BG II - Irenicus, Fikraag, Melissan, Knagaxx, Drizzt, ... 8-)

Planescape: Tormen - čistě na boj asi žádný (snad jen ta přehlídka kouzel u Transcedent One), ale co se týče všeho okolo, tak jsou nezapomenutelní všichni :-)

Painkiller - všichni, asi největší bossové jaké jsem kdy viděl :shock:

Diablo 2 - všichni závěreční
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

to 7c - výborný nápad
sevencreature píše:Wizardry VII: Beast of 1000 Eyes - diskutabilně jeden z nejtěžších (možná dokonce vůbec nejtěžší) bojů v CRPG vůbec - pouze pro ty nejodvážnější
- jednoznačný súhlas - nikdy, v žiadnej inej hre som nebojoval proti silnejšej príšerke - humusák na n-tú - paradoxne jeho sila nespočíva v hp damage ale v desivom kúzle/vlastnosti s názvom "dazzling lights - a fakt, že si tento názov vybavujem aj po tak dlhej dobe o niečom svedčí", ktorá bola tzv. "status-attack" - turn to stone, insanity, fear a všelijaké iné variácie vygumovali družinku v priebehu jedného alebo dvoch kôl - nechápem ako sa dal zabiť bez cheatov (resp. bez vysokolevelovej party). :think:

Metal Gear Solid - táto hra exceluje práve v "boss-charakteroch" - ale ak by som si mal vybrať iba jedného tak by ním bol Ninja...

Final Fantasy - FFV - Omega, Shinryuu, FFVI - Kefka - na ňom sa smejem aj teraz, FFVII - Ruby weapon, Emerald weapon, Sephiroth, FFVIII - Ultima Weapon, Omega Weapon, Grivier, Ultimecia (...reflect on your childhood...), a xy ďalších bossov na ktorých si teraz nespomínam

P:T - TNO, Ravel, Fiend z Morridorovej krabice v Curste, Trias

Legacy of Kain: Soulreaver - každý okrem samotného Kaina (toho neznášam)

Grandia 2 - Wings of Valmar (tí ktorí hrali, možno pochopia čo myslím)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Souboje s bossy nemusím. V hodně hrách, které jsem hrál, to byla jen taková nic moc slabá tečka za třeba povedenou hrou (napadá mě teba Blood 2 nebo Undying). Tak nějak považuji bossy za přežitek, resp. myslím, že k nim vyvojáři často přistupují ze špatného směru > zvětšit a nadupat (třeba vybavit možností vidění i střelby přes zeď :-? ). Nicméně pár zajímavých uvedu...

Lizbeth (Clive Barker's Undying) - nejlepší boss, kterého jsem kdy skolil. Ve hře je hned první, přímo v nejlepší části hry. Lizbeth je nemrtvá, vypadá takto. To asi není nic zvláštního, vtip je v tom, že ji nepronásledujete vy, ale ona, a to skrze své temné kobky. Běžíte jako o život (no, v té hře vlastně opravdu běžíte o život ;-) ), slyšíte za sebou její hlasitý křik, mrazí vám z něj po zádech a jak probíháte chodbami, ze zdí vylézají další a další kostlivci. Lizbethin konec je pak přímo poetický. Bravo :applause: .

Ravel, Trias, Transcedent One (PST) - obtížností nikterak zaskočující, ale jejich provedení je skvělé (ať už jde o vzhled, namluvení nebo třeba dialogy). PST je jedinou hrou, o které vím, že hlavního bosse nemusíte umlátit, ale můžete ho ukecat, jsou-li staty. Zajímavý přístup a dobře proveden.

Generá Guba (Operace Flashpoint, datadisk Resistance) - sovětský generál se dvěma atomovkami a vlastní armádou. Co víc si může americký hrdina přát? Přitom na konci OFP je zcela na vás, zda uposlechnete rozkazy a zatknete jej anebo budete mít během zatýkání "nehodu" a omylem ho smrtelně postřelíte :twisted: .
Naposledy upravil(a) MCZ dne 30.9.2006 14:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

MCZ píše:PST je jedinou hrou, o které vím, že hlavního bosse nemusíte umlátit, ale můžete ho ukecat, jsou-li staty.
Fallout? ;-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

necro: nevím, proč ne? ;-) - nehrál jsem, ale hlavně jsem chtěl konstatovat ten poměr mezi bossy, které zabít musíte a které ne.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vida, na Undying jsem úplně zapomněla :doh:
Tak tedy, již jednou MCZetem zmíněná Lizbethka a Ambrose, jelikož předtím, než se z něj stane osvalená zrůda, vypadá jako mladý Nick Cave ve viktoriánských šatech a takové stvoření si nelze neoblíbit :angel:

Zde na obrázku se Ambrose nachází úplně vlevo
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

:shock: Jéé, Clive Barker's Undying! Že mi to někdo půjčíte na srazu/PISSu?!!

Zajímaví bossové... Ty z Planescapeu už asi nemá cenu ani zmiňovat, generál Guba u mě nikdy nepřežil (:lol:) a Masterův dabing je skutečně úžasný (ale Franku Horriganovi jsem nikdy na chuť napřišel).

Takže teď ještě nějaké, o kterých nebyla řeč:
Icewind Dale - ten lich v obří hrobce s ukrytým krystalem života :-P
Fallout Tactics - kdo nepovažuje Behemothy za bossy, je hlupák. :lol:
Hidden & Dangerous: Fight For Freedom - Kostakipulov, řecký komunistický partyzán čekající na vaši jednotku s kulometem v ruce tak, že není možnost se k němu dostat. Odolný proti granátům ale naštěstí není.
BG II: ToB - Gromnir Il-Khan v jeho paláci a následná nádherná, bohužel pohříchu krátká roztržka; Yaga Shura
Return to Castle Wolfenstein - ohnivá zombie a další bossové (vyjma posledního - Heinricha :-?)
American McGee's Alice - všichni bossové, vzpomenu např. Tweedleduma a Tweedledeeho, Jabberwocka a Queen of Hearts.
MDK 2 - no comment :lol:
a No One Lives Forevery měly taky úžasné bossy... :-P

Možná později přihodím i nějaké screeny...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

OT:
Adieu píše::shock: Jéé, Clive Barker's Undying! Že mi to někdo půjčíte na srazu/PISSu?!!
http://www.zlevnujeme.cz/index.php/prod ... /?id=14029
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“