Atomové zbraně v rukou KLDR

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr.
ad 3 a 4 naprostý souhlas.

ad 1 - viz dříve mnou citovaná literatura. Nacisté za druhé větové války byli jen krůček od jaderné nálože s ekvivalentem pod 100 t TNT. tuto informaci mám asi ze 4 různých publikací, byť sám je nepovažuji za nejvěrohodnější. Proto bych byl oaptrnější ve výrocích o korejských schopnostech, nicméně si přesto mylsím,že je pravděpodobnější, že máš pravdu, jen poněkud méně vylučuji ostatní alternativy.

ad 2 - dneska se dá koupit téměř všechno a nějaké peníze KLDR má... Navíc, dokud nebudeme přesně znát druh a charakter uvedené jaderné zbraně, lze jen obtížně určit, jakou specifikaci nosiče potřebují... Navíc RoK i Japonskou jsou proklatě blízko...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Co se mě týče, tak ať pošlou Kima i s celou jeho armádou k čertu. Vyhrožovat válkou OSN není zrovna dobrý nápad. A bylo by dobré mu prokázat, že není konkurentem pro západní vojenské síly. Zbabělost se v téhle situaci může jen vymstít. Krom toho Severní Korea nevypadá reformovatelně. Už to tam pravděpodobně funguje jak v Orwellově 1984. Ztráty na životech civilistů budou, jenže dost pravděpodobně jich nazahyne tolik, aby se to dorovnalo Kimově "zemědělské politice."
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Adieu píše:Pokud západ vybombarduje pár důležitých cílů a odnesou to nějací ti nevinní civilisté, tak je to pořád menší zlo, oproti tomu, jaké by mohla KLDR napáchat s atomovou bombou...
Hm - zajímavé - čerpáš z informací, dle kterých KLDR nemají pomalu ani na ruční granát a v zápětí už operuješ odpálením atomové bomby :think:
Navíc, jak už tady padlo - na koho by jí tak asi vystřelili... a proč...
Nebo myslíš, že zaspali dobu a absolutně netuší jak rychlý konec by je po takovém činu čekal..?
Neferit Sr. píše:Tvůj pohled na všeobecný úzus o školákovi zabitém proto, že má odlišnou aktovku mě mrzí. Posledních 10 let se dívám na to, jak právě kdokoliv se liší od většiny se nekompromisně dožaduje uznání své výlučnosti a nutí většinu aby se přizpůsobovala jemu-on sám potřebu chovat se jak žádá většina necítí......
Eh - ta má věta o školákovi ale vůbec nebyla o toleranci, rasizmu či o něčem podobném. Psal jsem ji tam pouze jako příměr ve spojitosti s oním stále používanějším 'Nejdřív střílej - potom se ptej'... Tedy že nejdříve školáka eliminujeme a potom teprve budeme zjišťovat co že v té tašce má a následně proč si ten den vzal jinou škloní tašku.
Žádné jiné skryté významy o menšinách v tom nehledej.

A ad ročenky - pokud jim věříš... 8-)

Jinak pokud vím, tak vyhrožovat válkou Kim začal až po velkém bububu od USA které se týkalo tvrdých sankcí...
Pokud KLDR porušilo dohodu - prosím - hospodářská pomoc a bezpečnostní záruky končí. Ovšem v tom případě také žádná blokáda.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Jab-
a vidíš, klidně si to dovolí a ví, že riskuje málo a málo. OSN si nedokáže poradit ani s Iránem, jehož jaderný výzkum je pro Evropu a svět mnohem více nebezpečný-je podložen obrovskými finančními prostředky a celkovou vyspělou infrasrtukturou. Kim ví že OSN je klub žvanilů a vydávačů rezolucí, které nikdo nerespektuje. A Brusel tomu krásně přizvukuje-chová se stejně impotentně.

Trochu to připomíná Japonsko před II.SV-ve Společnosti národů bylo jen proto aby mohlo dělat obstrukce. Když nabylo dojem, že Společnost už pro ně není nijak využitelná, prostě vystoupilo a dělalo si co chtělo. Dívalo se jak je Společností odsuzováno ale nebržděno ve své expanzi- výsledek? Třeba Nanking a znásilněných a zavražděných 180 tisíc čínských žen a masaktr 270 tisíc čínských vojáků a mužů civilistů. To vše za 10 dní. Obdivuji kohokoliv kdo i přes tyto skutečnosti a opakování stejných schémat prostě pořád chce věřit tomu, že politika ústupků něco pozitivního přinese a že z odsouzení si odsouzený něco dělá a prudce se polepší. Takto reálný svět nefunguje.

Frosty- jsou ročenky a ročenky. A mnou jmenovaná ročenka je společnou prací vrcholných statistiků NATO a z její verze pro odbornou vojenskou veřejnost se vychází při základní prognostice vojenského vývoje na celém světě. Jinak máš pravdu. Ročenka není relevantní zpravodajská informace.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Frosty píše:Hm - zajímavé - čerpáš z informací, dle kterých KLDR nemají pomalu ani na ruční granát a v zápětí už operuješ odpálením atomové bomby :think:
To, že má nejspíš KLDR atomovou bombu, vůbec nesouvisí se stavem její armády...
Frosty píše:Navíc, jak už tady padlo - na koho by jí tak asi vystřelili... a proč...
Nebo myslíš, že zaspali dobu a absolutně netuší jak rychlý konec by je po takovém činu čekal..?
Nikdy nemůžeš předvídat, kam se hne politická situace za několik let. :roll:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ročenky - mylsím,že pro potřeby naší diskuse lze brát za dostatečné přesnou klasiku - Jane´s. Pokud se ve zvláštním případě neukáže něco jiného, věřil bych jí:)

Jinak bych si dovolil jednu zásadní poznámku - co si tak všímám, tak všichni zde vycházíme z předpokladu, že Kim a jeho banda uvažuje v obdobných intencích jako my - jako euroatlantická civilizace. To je chyba. Dálnoasiaté uvažují dosti odlišně a jak uvažuje, jaké hodntoy vyznává severní korejec, si vůbe cnetroufám odhadnout. Jenom podotknu, že nám jsou už bližší muslimové/arabové, než Koreové.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Když tady stále omíláte dokola nějaké vydírání ze strany KLDR a jak že jsou ti chlapíci nebezpeční - CO udělali korejci jiného krom toho, že oznámili test jaderné bomby..? (který ještě navíc ani nebyl potvrzený) NIC.. Vše ostatní byla až reakce na nesmyslnou blokádu. Chtějí mít jaderný program - fajn = již žádná humanitární pomoc.
Fascinuje mě, jak si naprosto protiřečíte. Vykreslujete tady KLDR jako nuzáka o holi, jako zemi kde v případě blokády za pár dní nebudou mít ani čím nasytit vojáky, jako zemi kde nemají ani prostředky na sestřelení útočícího bombardéru a v zápětí operujete s tím, jak když nic neuděláme, tak nás Kim převálcuje jako malé haranty a z nás se stanou jeho otroci... :roll:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hmm, těm "pár nevinným civilistům" se pak může in memoriam postavit pomník, kde bude psáno, že obětovali život svobodě, demokracii a bílé síle Persilu. Jistě to ocení. :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Frosty píše:A když tady stále omíláte dokola nějaké vydírání ze strany KLDR a jak že jsou ti chlapíci nezpeční - CO udělali korejci jiného krom toho, že oznámili test jaderné bomby..? (který ještě navíc ani nebyl potvrzený) NIC.. Vše ostatní byla až reakce na nesmyslnou blokádu. Chtějí mít jaderný program - fajn = již žádná humanitární pomoc.
Jab píše:Dle posledních zpráv by uvalení sankcí KLDR (debilní název plný nepravdivých pleonasmů) považovala za vyhlášení války.
Pokud ti stát vyzbrojený jadernou zbraní vyhlásí válku a ty s tím nic neuděláš tak je něco špatně.
A uvědom si že to zaražení humanitární pomoci nejvíc odnesou právě neviní civilisté. Kim a vládnoucí elita budou mít dostatek vždycky, ale zbytek země chcípne hlady.
Frosty píše:Fascinuje mě, jak si naprosto protiřečíte. Vykreslujete tady KLDR jako nuzáka o holi, jako zemi kde v případě blokády za pár dní nebudou mít ani čím nasytit vojáky, jako zemi kde nemají ani prostředky na sestřelení útočícího bombardéru a v zápětí operujete s tím, jak když nic neuděláme, tak nás Kim převálcuje jako malé haranty a z nás se stanou jeho otroci... :roll:
Al Kajdě stačilo koupit si letenky a pár nožů a podívej co se jim povedlo. Poslední větu jsi předpokládám nemyslel vážně, ale Kim vůbec nemusí na nikoho útočit - jemu bohatě stačí když tu svou bombu někomu prodá (musí přece z něčeho nahradit tu zaraženou humanitární pomoc).
A potom bude teprve sranda.


Já také nejsem pro bezmyšlenkovitý útok (jak ty píšeš - nejdřív střílej a potom se ptej) a snažím se vyhýbat násilnému řešení co nejvíc, ale nikoli za každou cenu. A důsledky ustupování by tady mohly mít MNOHEM horší důsledky než (pokud to dovedu do krajnosti) mrtví civilisté a vojáci v Koreji a jeden svržený diktátor
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Kim ze Západu své otroky už udělal aneb "humanitání pomoc" mířící do KLDR...

Já jsem proti nějakým válečným operacím, ovšem proti zasílání humanitární pomoci taktéž. Každý stát má takovou vládu, jakou si zaslouží, jak bylo nejen zde mnohokrát zmiňováno, tak ať si to milí občané KLDR pěkně vyžerou, tedy spíše nevyžerou.

Ale doufám, že KLDR zůstane. Nejradši bych tam tam odvelela komunisty, aby pomáhali svým soudruhům v hladovění. 8-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

AlieN píše:Pkud ti stát vyzbrojený jadernou zbraní vyhlásí válku a ty s tím nic neuděláš tak je něco špatně.
A uvědom si že to zaražení humanitární pomoci nejvíc odnesou právě neviní civilisté. Kim a vládnoucí elita budou mít dostatek vždycky, ale zbytek země chcípne hlady.
Eh a kde tu atomovku máš..? A zase - úplně zapomínáš proč tou válkou vyhrožují... Ano vyhrožovali by i po zrušení blokády - prosím.
A ad humanitární pomoc - to už ale řešíš úplně jinou otázku. A navíc - komu by ta 'vládnoucí elita' asi tak vládla, když by všichni chcípli hlady..? :roll:
AlieN píše:Al Kajdě stačilo koupit si letenky a pár nožů a podívej co se jim povedlo. Poslední větu jsi předpokládám nemyslel vážně, ale Kim vůbec nemusí na nikoho útočit - jemu bohatě stačí když tu svou bombu někomu prodá (musí přece z něčeho nahradit tu zaraženou humanitární pomoc).
A potom bude teprve sranda.
Eh, tak tohle už je úplně zcestné - přečti si prosím čím tady argumentuje Neferit sr. a další. A 11. září už do toho vůbec nepleť.
A k prodeji atomovky :roll: ... A co ruské kufříkové bomby - které nejen že existují, ale také mohou být kdekoli.. Ty tě jako vůbec nevzrušují..?
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Podle mého soudu, ať už KLDR atomovku má nebo ne tak si zcela evidentně snaží získat lepší vyjednávací pozici (tj. pozici síly a strachu). Podstatné je vědět, o čem chtějí vlastně jednat.

Nicméně si také myslím (na základě své osobní filosofie), že ze zásad by se nemělo ustupovat v žádném případě (a to ani tehdy, pokud jste to někdy v minulosti třeba udělali). Takže v tomto úhlu pohledu, bych uplatnil všechny kroky odpovídající tomu, že KLDR vyvinula atomovou zbraň a teď s ní vyhrožuje...

tj. - zmrazit zahraniční účty, vyhostit diplomaty, zakázat vstup občanů KLDR, zastavit veškerý obchod atd. Prostě použít všechny nástroje, které suveréní státy, které se cítí být ohroženy mají ke své obraně a které jsou ve své podstatě defenzivní.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Tak z mého pohledu je situace jasná.
Kimovo vydírání považuji za nepřijatelné, ovšem na něco takového odpovědět útokem bez mandátu RB (který rozhodně USA nezískají) mi nepřijde vhodné. Jsem pro zrušení jakékoliv humanitární/hospodářské/vojenské pomoci a pokud KLDR pak vyhlásí válku, prosím, můžeme přejít k boji.
To, že budou skrz blokádu trpět nevinní, je možné, ale pak bychom se nikdy nikam nedostali - my nejsme povinni sponzorovat jejich politický režim.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 13.10.2006 14:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Frosty
Já osobně vnímám KLDR jako zástupý problém. Teď je na tapetě ona, tak si svět musí poradit s ní. Ale to co jsem napsal platí o Iránu-dokonce jěště víc,a o jiných vojenských, politických a náboženských hrozbách v celém světě. Demokratický svět má jeden obrovitý handicap-moc a moc let se stará jen o blaho svých obyvatel a řeší si své problémy. Uniklo mu, že přímo uvnitř mu v mnoha zemích vyrostl tvrdý a nekompromisní potenciální nepřítel-přistěhovalecké komunity. Ty se odmítají podřídit pravidlům které vyznává většina, naopak tvrdě požadují aby tato většina provedla přízpůsobení směrem k nim. Odpoutejme se od této diskuse apodívejme se na KLDR z dálky. Jak se chová?

1. Naše hodnoty jsou pro ni nepřijatelné-v pořádku, ať si žijí jak chtějí ale ať svůj způsob života nevnucují jiným. Zde si musíme sypat popel na hlavu-máme stejné tendence.

2. Chtějí mít jaderný program-v pořádku ať podepíší dohodu o nešíření jaderných zbraní a tak jako celý civilizovaný svět z přístupní své kapacity kontrolnímu systému MAAE. A hlavně musí zabezpečit, že neprodají své technické výdobytky třetí straně.

3.Chtějí mít klid-to my také. Tak proč se na jedné straně chlubí jaderným testem a na druhé pak řeknou-my jsme se zařadily do jaderného klubu a teď pokud nám dáte najevo, že se vám to nelíbí, my to budeme považovat za vyhlášení války. Tímto si moc klidu nezabezpečí.

Tedy ekonomické sankce jsou na cestě tudíž KLDR je ve válečném stavu s mezinárodním společenstvím-zato nemůžou váleční štváči, ale ona KLDR-ta pronesla to co pronesla. Pokud mi někdo vyhlásí válku mám dvě možnosti. čekat na úder a pak se bránit, nebo udeřit první. Nevím co je lepší ale vím, že možný i jediný lidský život ztracený za prvního úderu ze strany KLDR ospravedlní preventivní opatření. Alespoň já to tak cítím. Ale jen s jasným apřesným mandátem OSN
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 13.10.2006 15:13, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Neferit Sr. píše:3.Chtějí mít klid-to my také. Tak proč se na jedné straně chlubí jaderným testem a na druhé pak řeknou-my jsme se zařadily do jaderného klubu a teď pokud nám dáte najevo, že se vám to nelíbí, my to budeme považovat za vyhlášení války. Tímto si moc klidu nezabezpečí.
Tedy ještě jednou - pokud vím - tak válkou se začali ohánět v závislosti na blokádě.
Pokud by se takto chovali kvůli přerušení dodávek hum. pomoci na kterou nemají v případě spuštění svého jaderného výzkumu nárok - neměl bych k nějaké blokádě a dalším opatřením výhrad.
A dovedli by to v tom druhém případě i přesto k vyhlášení války - potom proti preventivnímu 'prvnímu úderu' také nic nemám.
Naposledy upravil(a) Frosty dne 13.10.2006 15:45, celkem upraveno 1 x.
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“