Blbá nálada I: Nechutná skládka depresí

A prach na ně usedá, brouci je prožírají.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Arronax
Sigilan
Příspěvky: 514
Registrován: 28.9.2005 18:57
Bydliště: Niekde v temnom údolí...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arronax »

U nás je presne opačný problém - profesorky bežne celkom pokojne denne chodia 10 minút po začiatku hodiny... :-D :-D :-D
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg
thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Uživatelský avatar
Anthrax
Sigilan
Příspěvky: 476
Registrován: 29.9.2005 17:13
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anthrax »

Arronax píše:U nás je presne opačný problém - profesorky bežne celkom pokojne denne chodia 10 minút po začiatku hodiny... :-D :-D :-D
U nás taky, ale jedna aktivní nás vždy tak v 7:50 zapíše za pozdní příchod a pak 20 minut čekáme...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Jab píše:mmj. tohle téma je dobrý hromosvod. ;-)
Teraz mám blbú náladu aj ja - BLESKOZVOD :!: - hrom je iba zvuk :wall:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Arthalion
Sigilan
Příspěvky: 981
Registrován: 29.9.2005 14:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arthalion »

CrowX píše:
Jab píše:mmj. tohle téma je dobrý hromosvod. ;-)
Teraz mám blbú náladu aj ja - BLESKOZVOD :!: - hrom je iba zvuk :wall:
Jab, mal by si co najrychlejsie najst slucku a tram. :lol:
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Vampiria píše:Dotaz - kdy začíná topná sezóna? Nebo je to všude jinak? Tady prý až od 20 října nebo co...přes den, kdy je docela teplo, topení vře a teď je ledové :evil: bych toho kreténa, co to ráno zapne a pak na to kašle nejradši nakopla :evil:
Myslím, že je to podle venkovní teploty...Pokud je snad 2 či 3 dny za sebou míň jak (teď nevím kolik - 15?) stupňů, tak to pouštěj...tedy alespoň tady...

CrowX: No v tomhle případě se ale skutečně spíše jedná o hromosvod. Litanie a výčitky pronášené *hřmícím* :twisted: hlasem se převádějí do psané formy a zobrazují zde ;-)

Jinak se má (už tak dost blbá) nálada dnes (vlastně včera :doh: ještě více zhoršila, jelikož mi jedna svi*ě okupující mé chodidlo znemožnila v tak nádherném odpoledni věnovati se sportu :evil: :-x
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Mne ide o samotný základ slova - možno hromoz(s)vod nájdeš aj v pravidlách pravopisu, ale podľa mňa to je iba výsledok neustáleho používania nesprávneho slova - jediný dôvod prečo som taký alergický práve na toto slovo je, že ukazuje ako ľudia často ani nerozmýšľajú nad tým čo hovoria - koľko ľudí sa pozastaví nad rozporom medzi hrom a blesk? Väčšinou čo čítam/počujem tak všetci hovoria hromozvod :roll: (možno to ukazuje to, čoho sa viac ľudia boja - svetla alebo zvuku? - paradoxne blesk ťa upraží a z hromu možno iba ohluchneš :roll: )
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

CrowX píše:
Jab píše:mmj. tohle téma je dobrý hromosvod. ;-)
Teraz mám blbú náladu aj ja - BLESKOZVOD :!: - hrom je iba zvuk :wall:
V Čechách se říká hromosvod. Bleskosvod slyším poprvé. Co mi je po tom, že jde o nepřesný název. Je to je jedno slovo... :roll:
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

CrowX píše:Väčšinou čo čítam/počujem tak všetci hovoria hromozvod :roll: (možno to ukazuje to, čoho sa viac ľudia boja - svetla alebo zvuku? - paradoxne blesk ťa upraží a z hromu možno iba ohluchneš :roll: )
JJ, v běžné mluvě se bleskosvod skutečně vyskytuje jen ojediněle. Dokonce i elektrikáře se kterými se občas potkám, jsem slyšel použít vždy hromosvod - u nich mě to asi zaráží nejvíce...Ale je to holt zažitý výraz.
Stejné to máš kupř. s hasiči / požárníky - pokud slyším někoho použít ten druhý výraz - jen se v duchu pousměju :-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já říkám bleskosvod :roll:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jab: bleskosvod je skutečně správně a to slovo skutečně existuje. Hromosvod je ale taková tolerovaná klasika, že to zavání docela puntičkářstvím v běžném hovoru upozorňovat na nesprávnost 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Tak akurát od teba mi to príde dosť čudné, že si schopný akceptovať tento všeobecne "uznávaný" nezmysel - nikomu nechcem nič vytýkať, ale neprišlo vám to nikdy čudné keď hovoríte hromozvod? Viem, že tak hovorí veľká väčšina ľudí, ale to je presne ten istý prípad ako otázka - keď deväť ľudí skočí z okna budeš desiaty? :roll:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

CrowX píše:Viem, že tak hovorí veľká väčšina ľudí, ale to je presne ten istý prípad ako otázka - keď deväť ľudí skočí z okna budeš desiaty? :roll:
Ehm, tenhle přiklad je tak extrémní, až je úplně mimo. Hromosvod říká většina a já se s většinou dorozumívám. :roll: Prostě se to používá, co k tomu říci... - Je to jen slovo.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

:-? Ale uvedom si, že v podstate mám pravdu - to že sa používa hromozvod je proste akceptácia omylu/chyby - niekde v minulosti keď sa začali používať bleskozvody tak niekto začal hovoriť hromozvod a keďže ľudia si spájajú blesk hlavne so zvukovou kulisou hromu tak sa to rozšírilo - obhajovať sa väčšinou mi nepríde správne - väčšina napríklad v stredoveku verila, že Zem je stred vesmíru, alebo prinajmenšom slnečnej sústavy a potom prišiel jeden človek a dokázal, že to tak nie je - ak by mala mať väčšina vždy pravdu, prípadne by sa mal akceptovať jej názor tak žijeme stále kdesi v praveku. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

CrowX píše:..., že Zem je stred vesmíru, alebo prinajmenšom slnečnej sústavy a potom prišiel jeden človek a dokázal, že to tak nie je ...
výhoda je i v tom že za propagaci bleskosvodu tě neupálí, zatímco onoho člověka inkvizice skoro upálila....
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Toz to treba nas "vystehovali" bez varovani z nasi bunky na kolejich- meli jsme tam kuchynku, plastova okna, koupelnu... Predkokladana doba opravy byla 3-4 dny. Bez varovani znamena, ze jsme si nemohli odnest veci a ty jsou zaskladany v pokoji mezi skrinemi.. ale k nekterym se dostat da
nu, tak ted bydlime uz 5. den na 6ti luzkovem pokoji, na zachod chodime na jiny blok, mame 100 let stara okna a netopej nam, toz je tam poradna kosa... jo a opravy, ktere vubec nebyly treba, budou hotovy snad pristi tyden...
taky slusny ;P

no a samozrejme tam nemame internet, ale ten jsme nemeli ani na tom puvodnim, tak je to jedno...
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 14.10.2005 16:01, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Archivy“