Práva a povinnosti menšin

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Nemám nic proti homosexuálům a ani jejich sňatkům, ale jsem proti tomu aby mohli adoptovat a vychovávat děti. Možná by mohli tomu dítěti nabídnout lepší podmínky pro život než neúplné rodiny nebo dětské domovy, ale jejich výchova a vliv na dítě bude nutně velmi odlišný od normálního heterosexuálního prostředí a myslím že by to to dítě dost poznamenalo.
Argumet o šikaně dítěte mezi vrstevníky ale nepovažuji za směrodatný, šikanovat ho můžou kvůli čemukoli (i když tady se důvod přímo nabízí)
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

AlieN píše: Možná by mohli tomu dítěti nabídnout lepší podmínky pro život než neúplné rodiny nebo dětské domovy, ale jejich výchova a vliv na dítě bude nutně velmi odlišný od normálního heterosexuálního prostředí a myslím že by to to dítě dost poznamenalo.
Vyrůstání a výchova v dětském domově, popřípadě s rozvedenou matkou, která jej stěží uživí, poznamenají dítě negativně ještě nepoměrně více. Hlavně ty dětské domovy jsou lahůdka - pokud tam člověk dožije až do 15 (18), má většinou dobré vlohy opravdu jen pro ten kriminál.

Mimochodem ten stav, kdy jsou děti vychovávány v rodinách s rodiči stejného pohlaví tady funguje - lesby s opatřením potomka nemají zpravidla nižádné problémy.
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Vampiria píše:Zakat: A něco jiného než "a basta", např. výše zmiňovaný argument, nemáš na skladě?
Mám ještě "... a tím to hasne" ;-)
Ne, vážně, ono se spíš jedná o můj pocit, možná jsem vychován starší školou. Každopádně je pravda, že společnost ještě není na toto připravená, a kdoví jestli někdy bude, nebo za jak dlouho bude.
Vampiria píše:Naprosto jsi nepochopil, co jsem chtěla říci - chce-li se dětský kolektiv někomu vysmívat a týrat ho, tak to dělat bude, i když bude ten dotyčný zdánlivě splňovat všech pět P.
Já šikanu zažil, vím o čem mluvím: Dám příklad- maník měl vážně zajímavě střižené vlasy (styl helma hadr) a stal se obětí posměšků, pošlebků a posléze i fyzické šikany. Po jednom incidentu na školním záchodě se rozhodl že změní účes i styl a udělal to. Týden ve škole vynechal a pak se vrátil. Daní spratkové mu to samozřejmně dali vědět, ale pak ho nechali a našli si jiný a zajímavější objekt. A toto jsem zažil několikrát. Ale pravdu vlastně máš, když už si nenajdou něco dalšího na jednom spolužáku, najdou si jiného...mno a párkrát jsem i zažil, že dříve šikanovaný člověk byl za pár let ten, který šikanoval o několik tříd mladší studenty.Ale to už je trochu OT.
Vampiria píše:LOL, otec výchovný a matka citová...Tebe vychovávali roboti, ne?
Už to psal Vallun, dítě potřebuje vzory, a tím jsou matka a otec, ne otec a otec. Argumentuješ slovy (trochu vytrženo s kontextu) "otec je slaboch, matka generál, otec cholerik, matka hysterka" -v tom s tebou souhlasím, asi je opravdu lepší mít např. dvě lesbické matky, které však pro adoptovaného potomka udělají všechno, než opileckého otce a hysterickou matku, kteří si potomků ani nevšimnou. Co mě však dělá největší problém je způsob výchovy - nějak si nedokážu představit, že "dva otcové" říkají adoptyvnímu synovi: "Tak co, už sis konečně našel holku? Aby ti neujel vlak..." To je hlavní důvod proč jsem proti adopci do homosexuálních rodin.
K těm sebevraždám: Kámoš se v 17 letech oběsil. Jeho rodina je výborná, nikdy tam nebyl žádný problém, ale přesto spáchal sebevraždu. Tím chci říct, že často nezáleží kde člověk vyrůstá, jestli v úplné nebo neúplné, či homosexuální rodině.
Záleží na člověku samotném, jak se dokáže s životem vyrovnat, i když je to někdy těžké.
Ajantis píše:Hlavně ty dětské domovy jsou lahůdka - pokud tam člověk dožije až do 15 (18), má většinou dobré vlohy opravdu jen pro ten kriminál.
Souhlasím, máme však rodinnou přítelkyni, kterou takto také "vypustili" z dětského domova v 18 letech a ona se protloukáním dostala do normálního života, má rodinu, manžela a má spokojený život.Když se podívám na jiné osudy lidí z DD, říkám si že měla vyjímečné štěstí.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

AlieN: Zato, když vyrůstají v rodině despotů, sociálně nepřizpůsobivých, nebo kriminálníků, tak je to vůbec nepoznamená, jelikož rodiče mají rozdílné pohlaví a to je to nejdůležitější. :twisted:
A dětské domovy jsou masakr - dle mých zkušeností skončí převážná část tamní mládeže za chvíli opět ve státním zařízení, ovšem pro změnu nápravně výchovném. Ústavní péče je u nás zatím kvalitativně velmi nízko.

Zakat: Dobrý rodič nikdy slova "tak co, už sis našel holku, aby ti neujel vlak." nevypustil z úst! A je jedno, jakého by byl zrovna pohlaví. Tohle vážně NENÍ funkce rodiče.

Ad vzory - i homosexuální rodiny vytvářejí modely živitel-pečovatel. Jen by tam vychovaným dětem jednoduše nepřišlo divné, že rodinu mohou tvořit i dva lidé stejného pohlaví, k žádnému "zmatení vzorů" či "posunu hodnot" by imho naprosto nedošlo.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Zakat píše:nějak si nedokážu představit, že "dva otcové" říkají adoptyvnímu synovi: "Tak co, už sis konečně našel holku? Aby ti neujel vlak..." To je hlavní důvod proč jsem proti adopci do homosexuálních rodin.
:lol: A jak by sis to představoval?? "Tak co, už sis konečně našel prdelku? Ach, božínku, chci říct děvče!" Já myslel, že teplouši jsou stejný lidi jako my...

Stejně furt nechápu, co je tak důležitýho na těch vzorech... "živitel-pečovatel"? Snad nejsme v osmnáctým století...
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Jste všici oldschoolový. Dobrý tatík přeci řekne: "Ještě sis nenašel holku? Tak jo, zaplatim ti prostitutku."
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Hamster píše: :lol: A jak by sis to představoval?? "Tak co, už sis konečně našel prdelku? Ach, božínku, chci říct děvče!" Já myslel, že teplouši jsou stejný lidi jako my...
:lol: :applause: velmi dobře řečeno, to musím uznat. Ale jednoho homosexuála znám, byl to spolužák mého otce, a ten by to takhle nějak možná řekl, i když jemu samotnému je adopce šuma fuk, on by na to nebyl. Je to takový hoch do větru :lol:
Vampiria píše:Zakat: Dobrý rodič nikdy slova "tak co, už sis našel holku, aby ti neujel vlak." nevypustil z úst! A je jedno, jakého by byl zrovna pohlaví. Tohle vážně NENÍ funkce rodiče.
Tak to musím nechat přečíst mému otci :-) (ale jinak je to dobrý rodič, přeci jen nikdo není dokonalý) .

EDIT:
Adieu píše:Jste všici oldschoolový. Dobrý tatík přeci řekne: "Ještě sis nenašel holku? Tak jo, zaplatim ti prostitutku."
Ouuuuuyeeeeeeeeeessss
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hamster: Podle mě na vzorech nic moc důležitého není (ale umanutě se pořád většina lidí chová dle stejných modelů), ale až i sem dorazí evoluční psychologie, tak se mnou bude jistě nesouhlasit. :-D
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun a Zakat-
myslím si že Vaše argumentace byť má svoji váhu a já obdivuji jak na ní trváte-zmého pohledu kulhá. Vampirie a Ajantis se do vás trefují naprosto oprávněně. Nad všechny vaše argumenty vám položím otázku. A zkuste si ji pravdivě zodpovědět.

Co je pro malé dítě lepší-vyrůstat v rodině tvořeně milujícím homosexuálním párem a nebo 18 let v dětském domově?

Pokud si zodpovíte pravdivě potom připustíte to co i já-tato varianta se mi moc nelíbí stejně jako zákon o regostrovaných partnerstvích. Ale pokud zabezpečí šťastné dětsví a lásku byť jen jednomu opuštěnému dítěti, nemám k dispozici jediný relevantní protiargiment.
Nemyslím si, že by homosexuální pár měl být z hlediska kvality výchovy jakoliv horší než heterosexuální.Navíc vzhledem k neobvyklosti situace by toto umožnění adopce prošlo i z důvodu lidských předsudků několikanásobně tvrdším prověřením neě adopce jiná.

A otázka vzorů- pánové je potřeba vidět, že tento model-otec vychovává a matka je citová neplatí už asi 40 let a v dnešní době už vůbec. Dnešní děti mají jiné vzory a jiné potřeby Jako rodič mám jedinou možnost-zabezpečit jim kontinuitu vzdělání, naučit je chápat a vnímat dobré ašpatné a pohybovat se ve společnosti, kde nikoho nezajímá cit a láska ale pouze výkonnost. A sám se musím snažit přežít do vnoučat abych si alespoň na stará kolena užil možnosti děti rozmazlovat. a samozřejmě vytvořit v dětech pocit že jsou promě to nejdůležitější na světě a musím to myslet vážně-ne proto že to tak má být ale proto že to tak opravdu je. Všechno co jsem zde popsal dokáže i homosexuální pár-to není vlastnost daná výlučně párům heterosexuálním a bohužel není vlastní ani velkému množství biologických rodičů.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. píše: Co je pro malé dítě lepší-vyrůstat v rodině tvořeně milujícím homosexuálním párem a nebo 18 let v dětském domově?
Pokud bude systém péče v Dětských domovech fungovat tak, jak má, bude podle mého názoru, pro dítě lepší vyrůstat v onom kvalitním dětském domově.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Neferit Sr. píše:Co je pro malé dítě lepší-vyrůstat v rodině tvořeně milujícím homosexuálním párem a nebo 18 let v dětském domově?
Jednoznačne prvá možnosť. A inak Neferit Sr. : pekne povedaný/napísaný post. :applause:

A teraz ma ospravedlňte. Som po nočnej vymletý a odoberám sa spať.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vallun- Samozrejme. Lepsie predsa ziadny rodic ako homosexualny rodic, to je predsa nieco nepredstavitelne, ze? :-P
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

Vallun píše:Pokud bude systém péče v Dětských domovech fungovat tak, jak má, bude podle mého názoru, pro dítě lepší vyrůstat v onom kvalitním dětském domově.
Nechápem ako toto niekto môže vôbec povedať, nech bude v detských domovoch starostlivosť akákoľvek, tak to rodičov nikdyn enahradí. Zmaestanci DD sú len zamestanci, nemôžu dať deťom to čo rodič... nech už je homo alebo heterosexuál ;-) :roll:
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ajantis-omlouvám, že jsem se nedostal dříve k tomu abych se vyjářil k některým věcem, které se týkají menšin-mimo výše hodně diskutovanou.

Hodnoty demokratické společnosti jsou podle mě vyzkoušené historicky a chování majoritní splečnosti je takové jaké je. Syrově řečeno kdo má většinu tedy koho je víc rozhoduje. Tento prvek demokracie dnes už neplatí, protože dnes parlamentní demokracie fungují jinak. Ale vznikne- li na území kteréhokoliv státu národnostní nebo náboženská menšina nikdo mi nevyvrátí, že musí v první řadě plně respektovat platná společenská pravidla-společenskou etiku-pokud společnost považuje ze nevhodné nosit v účesu kost a na opasku lebku tak i když je to pro přísušníka menšiny cenná tradice tak to prostě dělat nemůže. Dále pak musí respektovat právní řád-evropské právní řády jsou staré a rodily se pomalu-pokud se někam někdo přistěhuje za lepším životem měl by respektovat, že pokud ve své mateřské zemi mohl beztrestně někomu nechat uříznout ruku za krádež tak to prostě v Evropě dělat nemůže. A já tvrdím a neslevím z toho, že pokud to nerespektuje má majoritní část společnosti právo ale i povinost si dodržování pravidel vynutit.

Vznik dvojího právního řádu v Evropských zemích? Myslím si, že Evropské země takto hloupé jsou. Na příkladu článku o Belgii to je dokonale vidět. Protože já si myslím, že rezignace na vymáhání právního řádu vlastní země na úkor vlastního obyvatestva už de facto takovým dvouvládím je. A vůbec není důležité, že de jure se jakoby nic neděje.

Možná jsem tím až otravný ale demokracie není absolutní dělání si toho co kdo chce. Demokracie je právo volby. Ale je to i povinost respektu k pravidlům, která byla demokraticky přijata.

A referendum? To je otázka pro právníky. Institut referenda je cenný příspěvek k demokracii. Mě osobně chybělo a chybí, že některé zásadní kroky jsou u nás prováděny pomocí politického kšeftaření místo referendem. Ale my si 17 let demokraticky volíme naši politickou reprezentaci, která to vidí jinak-kde je tedy chyba-v nás voličích nebo v nich?
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 19.10.2006 9:36, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Při pohledu na název tohoto threadu mě napadá: jsou militaristé menšina? :-D
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“