Práva a povinnosti menšin

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Zakat: A něco jiného než "a basta", např. výše zmiňovaný argument, nemáš na skladě?

Naprosto jsi nepochopil, co jsem chtěla říci - chce-li se dětský kolektiv někomu vysmívat a týrat ho, tak to dělat bude, i když bude ten dotyčný zdánlivě splňovat všech pět P.

LOL, otec výchovný a matka citová...Tebe vychovávali roboti, ne? :lol:
Než začneš o něčem psát, tak si k tomu něco nastuduj, buď tak hodný.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampiria: přečti si jakoukoliv učebnici vývojové psychologie nebo psychologie dítěte. Nebo se zeptej kteréhokoliv fundovaného odborníka. Opravdu nemám čas a náladu Ti zde sestavovat seznam publikací v dané oblasti.

A jaké argumenty bys chtěla?

Ad porovnání s heterosexuály - no, znám osobně spoustu dětí vychovávaných heterosexuálními rodiči, z nichž sebevraždu nespáchal nikdo. Ale spáchalo jí 100% dětí vyhcovávaných homosexuálními rodiči, které znám...:) Vím,a argument jak noha, ale Tvé tvrzení (o většině...) dostatečná odpověď.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

:lol: Vallun, ty si skvost... Preco spachalo to dievca samovrazdu? Pretoze spolocnost je plna takych ako ty (a este horsich), ktory homosexualov vidia ako nieco 'pokazeneho'... Ani cernosi to po zruseni otroctva nemali (a stale dvakrat nemaju) lahke, a zakazeme cernochom mat deti, lebo by mohli byt sikanovane? :) Btw v ucebniciach psychologie je urcite spomenute, ze pre dieta je idealne vyrastat v rodinke, aku som naznacil v nejakom predchadzajucom prispevku, ze?
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun: Nu, já právě něco četla - a tam se právě k výchově dětí rodiči stejného pohlaví nikdo negativně nestavěl - vždy je to o rozdělení rolí a ty si mohou i oboupohlavní rodiče rozdělit jinak, než je v kraji zvykem. Nehledě na to, kolik dětí vyrůstá v neúplných rodinách...a nemusí být jen rozvedeni, jeden z rodičů (nebo i oba) jsou více nepřítomni, než přítomni - budou muset všichni projít psychotesty a zavázat se o správném rozdělení rolí a doživotním manželství na to, aby mohli mít či adoptovat děti? ;-)

Hmm, já znám zase spoustu lidí z heterosexuálních rodin, kteří sebevraždu spáchali. To se motáme v kruhu. :roll:
Naposledy upravil(a) Sadako dne 18.10.2006 20:32, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampiria: Ale přiznej, že tam píšou také něco o tom, že dítě ptořebuje mít možnost se těmito rolemi a jejich dělbou stotožnit a tato možnost je u homosexuálních párů nižší. Navíc tam docházím ke komplikacím způsobeným jejich vnitřním prolýnáním etc. Ale to je na dlouho a odbornou debatu, k níž se rozhodně necítím povolán.

Elessar: Promiň, ale Tvá hláška proti mé osobě je dost sprostá a zavání pomluvou, upřímně řečeno je na přesdržku....
EDIT mimochodem, slovo "pokažený" si o homosexuálech použil Ty, nikoliv já...

Mimochodem, i taková mekka politického korektismu jako jsou USA, zakazuje homosexuálům některé funkce - např. samostatnou velící pravomoc v jednotkách strategických zbraní (zbrnaí hromadného níčení) - a jejich soudy to opakovaně potvrzují, proč asi?
Naposledy upravil(a) Vallun dne 18.10.2006 20:33, celkem upraveno 1 x.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Zakat píše: To je pravda, ale lze se proti tomu bránit - přestanu nosit podkolenky, ostříhám si ofinu, přebarvím vlasy, nahodím kontaktní čočky a jedu ;-)
To si skutečně myslíš? VŽDY se najde další možnost, jak takovému dítěti ublížit. Třeba připomenutím toho, kam patří: mezi podkolenky a ofinu nosící obrýlence. Jakmile se snaží objekt šikany dostat ze své škatulky, intenzivita útoků se rapidně zvyšuje.

Ad ti teplí - Jsem pro adopce dětí homosexuálům, ale myslím, že zdejší diskuze dokázala, že na to není dnešní svět ještě připravený...
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

:-P Prosim ta, musis si vsetko brat vazne? :) Bola to narazka na tvoj nezmyselny argument so samovrazdami, naviac mam blbu naladu a vtedy mam zvysenu tendenciu dementne a nemiestne (co zas nemyslim, ze by to bol tento pripad) rypat do ostatnych :-?

Edit k editu: Eh? Co to placas...? Ja som nenazval homosexualov pokazenymi, kde si na to prisiel? A by the way ked nieco USA povie alebo sa nejak rozhodne, tak je to nejake bozie prikazanie alebo co? Preco by mala USA byt tym, co diktuje, co je spravne a co nie? Nerozumiem...
Naposledy upravil(a) Elessar dne 18.10.2006 20:38, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ajantis píše:Mimochodem stále mi dlužíš nějaké odpovědi na mé argumenty výše.
Pardon, je tu nějak moc příspěvků:)

Jedinej argument - Zákon o rodině.

Elessar - No, označil jsi mne za někoho, kdo šikanuje homosexuály, to je dosti urážlivé a mimochodem i lživé tvrzení.
Naposledy upravil(a) Vallun dne 18.10.2006 20:37, celkem upraveno 1 x.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vallun: Jenže tyhle potíže mohou nastat de facto kdekoliv - otec je slaboch, matka generál, otec cholerik, matka hysterka..tady to ztotožnění taky asi nebude úplně košer.
Zkrátka - dítě má milion možností, jak se nechat svojí rodinou poznamenat a osobně si myslím, že výchova rodiči stejného pohlaví je ta nejmenší.

Ad Tvá poznámka k Elessarovi: už se zase máš agresivní náladu? :twisted:

Ad zákazy v USA - to mi přijde jako hotový Absurdistán. :shock: Jak může, u ostatých bradavek Paní Bolesti, souvistet sexuální orientace se schopností velet? Že to platí v USA, zemi to vyhlášené podivuhodnými zákony, se ani nedivím, ale že si to někdo bere do úst coby argument, to tedy zírám.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Vampi - k Elessarovi -- já agresivní náladu nemám, já nezačal do nikoho osobně rýt, že...

Samozřejmě, teoreticky máš pravdu... Ovšem je současná krize rodiny argumentem proti ní, nebo spíše důvodem vyvinout snahu vedoucí k její nápravě? A této snaze zcela jistě nepomůže relativizace a bagatelizace její hodnoty.

EDIT: Mmch. on i taťka slaboch totiž funguje jako translátor hodnotových vzorců, které dítě vnimá ve svém okolí, v televizi, v četbě atd...

Ad USA - Jejich špičkoví psychologové a psychiatři tento důlvod našli a již několikráte si jej před soudem obhájili. Ale Ty tomu asi rozumíš více, že...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vallun- kde konkretne? Napada ma len ten skvost, co imho nijak zvlast urazlive nie je a bolo to myslene znacne s nadsadzkou, a co sa tyka, ze som ta oznacil za niekoho, kto uraza homosexualov... Opat- kde konkretne? Povedal som, ze ich vnimas ako nieco 'neprirodzene, chybne', resp. to som vycital z tvojich predchadzajucich prispevkov a dalsie to len potvrdzuju... Presvedc ma o opaku a nazor zmenim...
Naposledy upravil(a) Elessar dne 18.10.2006 21:43, celkem upraveno 1 x.
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Cele je to tu o tom, ze by to bolo pre deti nevhodne kvoli predsudkom, ktore maju jedine ti co su proti a ti co si myslia ze o tom precitali vela knih, su si isty ze maju pravdu, ale nemaju cas ani chut to tu vysvetlovat. A pritom druha skupinu ma nepopieratelu pravdu a oporu v argumente, ze su aj horsie heterosexualne rodiny ktore mozu psychiku dietata poznacit. Ide o to ze ak by sa taketo adopcie odsuhlasili, dieta by aj tak nedostala prva homosexualna rodina ktora by sa on zahlasila, ale dobre preverena rodina, ktora by dietatu mohla poskytnut urcite viac ako velka cast rozvratenych rodin. Vsetko zavisi len od toho z akeho uhlu sa na vec pozerate. AK budu predsudky aj nadalej, budu aj nadalej deti ktore by kvoli homosexualnym rodicom viac trpeli. A tiez nechapem postoj Adieua, ktory tvrdi ze pozna taketo deti, alebo ze taketo manzelstva neodsudzuje a pritom je proti tymto adopciam, lebo si mysli ze vie porozumiet akoby sa take deti asi citili. Kym budu homosexualy brani ako nieco proti prirode dovtedy by ich deti nemali pokoj. IMHO keby sa taketo adopcie zaviedli, najviac by si to asi odniesla prva generacia tychto deti, prave koli tym, ktorym by chvilu trvalo, kym by zistili ze su to uplne normalne deti s uplne normalnymi rodicmi. Ak si niekto mysli ze som ho urazil, alebo chce reagovat na podobnu nezmyselnost, alebo drobnu chybicku v tomto poste, nech si reaguje, ale pokial nema nejaky seriozny argument ktory by tuto diskusiu pohol dopredu, nech si ho radsej odpusti, lebo uz sa tu pomaly zacina vsetko opakovat(to mi pripomina ze som si tento post tiez mohol odpustit).
A este som tu nevidel ani jeden link na "vedecke dokazy" ktore tu tusim 2 ludia spominali.
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Vallun píše:Mimochodem, i taková mekka politického korektismu jako jsou USA...
K politickému korektismu v USA - se zemí, kde je takto násilně aplikován politický korektismus je něco v nepořádku. Není nejvyšší meta, aby stát úpěnlivě bděl nad politickou korektností, nejvyšší meta je, aby tohle bylo součástí myšlení společnosti. A pokud není, je třeba to vnucovat zvenčí. Takže proč toto v USA existuje? Není to proto, že jsou negři, muslimové a teplouši (atp.) mezi lidmi vnímáni stále jako něco "jiného" a "méněcenného"? Doporučuji se nad tím zamyslet.

A s tím úzce souvisí otázka těch soudů - inkvizice také před soudy mnohokráte prokázala, že tenhle a tenhle obcoval s ďáblem. Němci z Třetího Reichu zase prokázali, že je "Árijská" rasa nadřazená těm ostatním atp. atp.... A že to byli nějací vědci. :!:

No a k tomu Zákoníku o rodině, dokonalému to dílu komunistického režimu :-) - nejsem příznivce právního pozitivismu, abych to, co je napsáno v zákoně, bral za to jediné správné.

A na to, zda bys nedovolil vstupovat do manželství nepolodným a rozváděl ta bezdětná, protože "neplní účel rodiny - vychovávat děti", mi stále neodpověděls.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

durana píše:... A tiez nechapem postoj Adieua, ktory tvrdi ze pozna taketo deti, alebo ze taketo manzelstva neodsudzuje a pritom je proti tymto adopciam, lebo si mysli ze vie porozumiet akoby sa take deti asi citili....
:shock: Já napsal něco takového? :shock:
Takže to trochu upřesním, aby bylo jasno: jsem pro manželství partnerů stejných pohlaví i pro adopci do těchto rodin. ;-) Jen si nemyslím, že už nastal čas, kdy by v naší nesnášenlivé společnosti plné předsudků byly ty adopce možné.

A radši padám koukat na fotbal, než mi někdo do huby dosadí i to, že jsem sloužil v KKK. :lol:
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Adieu píše:...jsem pro manželství partnerů stejných pohlaví i pro adopci do těchto rodin. ;-) Jen si nemyslím, že už nastal čas, kdy by v naší nesnášenlivé společnosti plné předsudků byly ty adopce možné.
Ano.

Ale sám od sebe se tenhle stav nezlepší. To se může změnit jen tak, že budou lidi vídat mezi sebou homosexuální páry se stejnou samozřejmostí jako ty heterosexuální a nikdo se nad tím nebude pozastavovat. Když dítě od mládí uslyší od rodičů, že je to běžné, ani ho nenapadne na tom vidět něco nepřirozeného. Pak po čase už nebudou problém ani ty adopce.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 18.10.2006 23:42, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“