2. znalostní test z Infinity her a sfér

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Len dufam ze si stary sigil team v skrytych sekciach fora/mailom/icq... nebudete radit :-) . Oni urcite budu chciet urobit pre zachranu svojej vlady vsetko. Btw, bude pristupny aj nam, "obycajnym" sigilanom?
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Uživatelský avatar
Yachiko
Sigilan
Příspěvky: 3144
Registrován: 24.9.2005 23:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yachiko »

durana: :anxious: Tak toto si s Tebou zajtra vyriešim osobne... :twisted:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Za 35 minut začíná neděle, tedy i den 2. znalostního testu.

Od půlnoci, vždycky když uvidíte na Sigilu uživatele "Ajantis", popř. "Test", pošlete mu skrz PM žádost o onen test a bude vám obratem zaslán. Snahou je, aby alespoň jeden z těchto uživatelů byl na Sigilu přítomen průběžně po celý den (rozuměj od 9 ráno :-)).

Zúčastnit se mohou - a zároveň musí - pouze členové ST (z několika důvodů). Samotný test bude mít 25 otázek a bude na něj čas 40 minut. Odpovědi jsou v průměru mírně rozsáhlejší než u testu minulého, ovšem jsou koncipovány tak, aby šly řešit zpaměti, proto je ZAKÁZÁNO používat jiný zdroj informací než svou vlastní hlavu. Za každou z 25 otázek bude lze získat určitý počet bodů, podle obtížnosti 1-4, přičemž budu uznávat částečné odpovědi. Maximální počet bodů pak bude 59. U některých odpovědí může být rozdíl v tom, zda jste hráli českou nebo anglickou verzi, za správné se budou považovat odpovědi v obou jazycích, byť za české budu raději. ;-)

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete zúčastnit zítra, dejte mi vědět, po dohodě je možný přesun na pondělí.
A to je prozatím vše.

A pokud už chcete podvádět, nedělejte to tak okatě jako Yachiko a neprojíždějte pod svou registrací v době testu na Sigilu rubriky jako "Vytváříme návod k Baldur's Gate". ;-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

S tím časovým limitem si škubni pedálem. :-P Nevidím důvod, proč bych si kazil víkend nějakým testem na čas, anžto jsem jimi vždy pohrdal.
Pošli ho, já jej vyplním a uvidí se. Vyhrát nepotřebuji a o time mi nejde. Klidně mě rovnou zařaď na poslední místo, ale jestli mi napíšeš, že mi končí deadline zrovna když budu hrát KotOR, tak... to řeknu mamince. :shhh: :-D
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jab: Nejanči tady :-) Hrubé odpovědi budeš mít za 15 - 20 minut.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:Jab: Nejanči tady :-) Hrubé odpovědi budeš mít za 15 - 20 minut.
Nikoliv. Když už, tak za 15 sekund.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

Nevzpomínám si, že by náš test byl povinný ... takže si trhněte libovolnou končetinou (ať už vlastní nebo cizí).

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Takže 2. znalostní test IE her je ukončen.
Zúčastnilo se jej 7 členů Sigil teamu, kterýmž tímto děkuji.
Výsledky byly velmi vyrovnané, všichni zúčastnění se vešli do rozmezí 21 - 28 bodů. Neexistovala otázka, na kterou by nikdo neodpověděl aspoň částečně správně, takže i přes vyšší obtížnost myslím, že to docela šlo.

Nejvíce bodů získali Yenn a Yachiko - 28, hned za nimi se umístil MCZ s 27 body.
Yachiko byl ovšem pro porušení pravidel diskvalifikován a do nejlepší trojky se tak posunul drake127, který získal bodů 26. Pořadí na prvních 3 místech tedy je -
1. Yenn
2. MCZ
3. drake127

Cenu získal Yenn a bude mu veřejně předána na DISSu, ostatním výhercům pak (alespoň prozatím) patří naše uznání. :-)
A všem samozřejmě gratulace!




Nu a teď zveřejnění otázek a správných odpovědí:

1) Ke kolika frakcím (a ke kterým) v Sigilu se můžete přidat? (3 body)

O: K pěti. Anarchisté, Boží lidé, Chaotici, Spalovači, Vnímaví.

2) Jakým způsobem a kolikrát se ve hře můžete dotknout Annah? (2 body)

O: Třikrát. Poprvé v Sigilu, kousne Bezejmenného a ten jí to oplatí. Podruhé dlouhý žhavý polibek v Ravelině bludišti. Potřetí ji bezejmenný chytí za ruku ve Fellově salonu.

3) Popište děj snů, které Bezejmenný prožije po použití Tvůrce Snů. (4 body)

O:
- První sen: Bezejmenný se ocitá v Ravelině bludišti, napadají jej "oživlé stromy".
- Druhý sen: Bezejmenný je u Sloupu lebek v Baatoru, přibližuje se k němu skupinka fiendů s jasnými úmysly.
- Třetí sen: Opět v bludišti černých trnů, kolem Bezejmenného leží spousta mrtvých stvoření, ví, že je zabil on, v hlavě se ozývá Ravelin hlas.

4) Fiendy v PT potkáváte celkem často, ale setkáte se tam i s nějakým aasimonem? Pokud ano, kdo to je. (2 body)

O: Ano, Trias v Curstu.

5) Kde a kolik částí deníku Bezejmenného můžete nalézt? (4 body)

O: 6. Tělo Bezejmenného, Hrobka Bezejmenného u Přemožených národů, V Městské Hale v pokoji Bezejmenného, Sounding stone v Trial of Impulse v Pevnosti Lítosti, Bronzová koule, rámeček v Hráčově bludišti.

6) Jaké inkarnace potkáte v Zrcadlovém bludišti a která z nich je "původní Bezejmenný?" (2 body)

O: Praktická inkarnace, paranoidní inkarnace, hodná inkarnace - právě toto je první Bezejmenný.

7) Jakými způsoby na sebe můžet v Sigilu přivolat hněv Paní Bolesti a být tak uvrženi do Bludiště? (2 body)

O: Zabít dabuse, uctívat Paní, stát se následovníkem Aoskara.

8) Kolik komerčně vydaných dílů (včetně datadisků) mají Infinity hry. (1 bod)

O: BG1 + TotSC + BG2 + ToB + IWD1 + HoW + IWD2 + PT

9) Napište 5 názvů hospod ve městě Baldurova Brána. (3 body)

O: Elfí píseň, U tří sudů, U čepele a hvězd, U helmy a pláště, Nízká lucerna, U rozmařilého jesetera…

10) Která NPC ve vaší družině a jak vám může zajistit milost v případě zajetí strážemi v Baldurově Bráně? (2 body)

O: Shar Teel – je příbuznou Angela.

11) Jak se jmenuje kouzlo, jež na svého neschopného učedníka sešle kouzelník Thalantyr v High Hedge, aby mu navrátil lidskou podobu? (2 body)

O – Antikuřator (byl samozřejmě uznán i anglický ekvivalent)

12) Kolikrát musíte udeřit křišťálovou paličkou do kopule obklopující mága (doplňte jméno) uvězněného ve stroji Luma Šíleného...? (2 body)

O - 6x; Carston

13) Vyjmenujte všechny zkoušky, které na vás čekají v pekle, resp. vlastnosti, které testují. (4 body)

O - zkouška hněvu, lakoty, sobectví, strachu, pýchy

14) Která rostlina vám během pobytu na Vlkodlačím ostrově pomůže při náhodném kousnutí odstranit lykantropii? (1 bod)

O - Rulík

15) Kolik liber Ilithia potřebuje umělec (doplňte jméno) ubytovaný ve Vládní čtvrti v Athkatle na vytvoření uměleckého díla? (2 body)

O - 200; Sir Sarles

16) Kde se nacházejí části nutné ke složení kladiva Crom Faeyr a které to jsou? (4 body)

O - svitek Crom Faeyr v Ruinách chrámu u stínového draka Thaxll'ssillyia; Kladivo blesků v základně mozkožroutů ve stokách pod Chrámovou čtvrtí v Athkatle; Rukavice zlobří síly v Planární kouli; Pás síly mrazivého obra v Podtemnu v dungeonu Kuo-Toa

17) Ve které zemi se nachází stavba, kterou svými tvary kopíruje High Hedge? A v kolikátém století byla postavena? (2 x 1 bod, při správnosti obou 4 body)

O - Itálie (oblast Apulie), 13. století (1240) - http://en.wikipedia.org/wiki/Castel_del_Monte

18) Seřaďte vzestupně následující mágova kouzla podle úrovní na kterých se vyskytují: Ochrana před magickou energií, Neviditelnost, Nepříjemnosti, Ochrana před normálními zbraněmi, Hořící ruce, Dvojník. (2 body)

O - Hořící ruce, Neviditelnost, Nepříjemnosti, Ochrana před normálními zbraněmi, Ochrana před magickou energií, Dvojník

19) Popište, kdo nebo co je Astrální pátrač? (3 body)

O: Jsou to bezmyšlenkovité skořápky v mlhavé podobě humanoida vytvořené soustředěnými či traumatizovanými myšlenkami Základníků v Astrální sféře. Násilná smrt, ničivé kouzlo seslané v astrálu, astrální bitvy – to všechno může vést k vytvoření pátrače. Jen zřídkakdy si je „tvůrce“ pátrače vědom svého činu, a tak pátrači přicházejí do bytí bez jakéhokoliv budoucího záměru a cíle.

20) Pokud někdo okusí byť jen kapku vody ze Styxu, zapomene celý svůj dosavadní život. Co se ale stane, pokud uspěje v hodu proti kouzlu? (1 bod)

O: Zapomene celý předcházející den.

21) Arborea a první patro Carceri Othrys byly kdysi propojeny. Kdo a proč tento průchod zničil? (2 body)

O: Zeus a jeho spojenci, v boji proti Titánům, načež tito zůstali uvězněni v Carceri.

22) Vyjmenujte alespoň 2 NPC, se kterými můžete mluvit v obou dílech IWD. (2 body)

O: Tady je jich hodně - byli uznáni úplně všichni, které jste napsali. Namátkou Osvald Kutiltroška, Nym, Malavon...

23) Jaký předmět pomůže hraničáři Emmerichovi v Pustolese, který je postižen lykantropií a napadá obyvatele vesnice? (2 body)

O - Náhrdelník (získaný od hostinského Kierana)

24) Jaká byla hlavní známá záminka války mezi elfy a trpaslíky v historii IWD a kdo byl jejím prvotním hybatelem? (3 body)

O: Drowí obchodník Nym zprostředkoval prodej trpasličích zbraní elfím nepřátelům – orkům.

25) Kterého člena Sigil Teamu máte nejméně v oblibě?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

5. listopad roku 2006 se navždy zapíše černým písmem do historie Sigil Teamu. Dva admini neunesli tíhu situace a znalostní test vyhrál yenn :mrgreen:

Mrzí mě dvě nezodpovězené otázky (resp. jejich část), ale na druhou stranu jsem měl v jiné ohromné štěstí. A obávám se ceny :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn píše:A obávám se ceny :-)
Neboj, vymyslel jsem ji já osobně - a to přece nemůže být špatná. ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Ajantis píše:Neboj, vymyslel jsem ji já osobně - a to přece nemůže být špatná. ;-) :twisted:
Právě proto, že jsi ji vymyslel bych se pravidelně napájela lektvary proti strachu celou tu dobu do dissu :twisted: :lol:

Anebo bych v případě yenna vzala sebou skalpel a po předání ceny vyhlásila hru I ty si ulov svého Ajantise! :twisted: :-P
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Grats yennovi ;-)

Zaplaťpánbu, že ty tři sférařské odpovědi mám správně - krizový scénář se nepotvrdil 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Hehe, já nepochopil v druhé otázce slovo "dotknout" :-) A jaká byla správná odpověď u 25?

Ale tedy chudák Tokkar (jestli se zúčastnil), protože beze zahrání PST člověk nemá moc šancí :-)
Naposledy upravil(a) drake127 dne 6.11.2006 12:21, celkem upraveno 1 x.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

drake: Uh-huh. Když sem si ty otázky čet, tak mě taky jako první napadly situace, kdy si z ní utahuješ. :-) Jasné mi to bylo až po zmínce o líbačce.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Wow, tak mě tedy mé umístění docela překvapilo, vzhledem k tomu, že tři otázky jsem třeba vůbec nevěděl a většina odpovědí byla těžce improvizovaná. Navíc většinu IE her jsem dohrál jen jednou, vyjímku představuje Torment, který mám dlouhodobě rozehraný asi počtvrté, div tedy, že jsem si vzpoměl aspoň na tu Elfí píseň ;-).

I když na druhou stranu docela škoda, stačil jediný bod a mohlo to být ještě lepší ;-).

Jinak Ajantisovi a spol. - díky za test, bylo to prima, až jsem si u poslední otázky říkal "škoda, že už je to všechno" ;-).
Zamčeno

Zpět na „Měděná čelenka“