Die by the Sword

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Die by the Sword

Příspěvek od sevencreature »

Jak se vám líbí - líbil? Jedna z her, kterou jsem ještě nedohrál - skončil jsem kdysi dávno někde v předposledním nebo posledním kole a po tom, co jsem ztratil díky viru data na disku (nejvíc mě mrzely savy do Wizardry 7), už jsem ji nehrál.

Absolutně skvělá hra :-P Mňam - ještě teď si vzpomínám, jak jsem potil krev (doslova) ve hnízdě kudlanek :lol: Rozhodně mám v úmyslu si ji ještě jednou zopakovat a tentokrát i dohrát.

Má všechno, co má správná hra mít - nervy trhající obtížnost, adrenalinovou absenci savů :mrgreen: a vymakané ovládání (heh :twisted: ).

Btw taky se mi moc líbí recenze na datadisk DbtS: Limb from the Limb (který jsem nehrál - ač jsem kolem něj mnohokrát přecházel v Levných Knihách:
LFL is hard. In fact it's very, very, very hard. So hard, in fact, you might even say it was...hard. DBTS was very very hard. But LFL is very, very, very hard. What I'm trying to do is to tell you how hard it is, which is very. To give an example instead of even more 'very's, near the end of DBTS you had to fight pairs of skeletons. In LFL, you start by fighting pairs of skeletons. No piddly little kobolds to guide you in, just skelly-bobs. And you'd better be grateful, m'lad, because it gets even harder.
:lol: :lol: :lol: :anxious:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke »

Jojo, DBTS mě bavilo velmi, dohrál jsem to i na docela drsnou obtížnost (která přesně si už ale nepamatuju). Odsekávání končetin je tam vyvedeno výborně, zvlášť zábavné je, když se to stane hráči samotnému :) (což se myslím může stát jen v "aréně", v příběhu by to byl moc drsný handicap). To mi připomnělo tenhle obrázek :-D
Na ovládání jsem používal klávesnici na pohyb + myš na máchání mečem, je to sice náročnější než numpad pro meč a asi i méně účinné, ale jen tak má člověk opravdu "hardcore volnost", o kterou si myslím že jde. Velký problém volného ovládání s klávesnicí a myší je absence užitečné zpětné vazby, jakmile omylem seknu někomu třeba do štítu tak mě to rozhodí a ztrácím představu o poloze meče a narozdíl od numpadového ovládání se není čeho chytit, takže je to dost matoucí. Težko to ale jen s klávesnící + myší řešit, takže DBTS sice má body za inovativnost, ale zábavné je to hlavně proto, že je to něco nového; vůbec se nedivím že nic podobného už nevyšlo, kdybych tak měl ovládat každou druhou hru tak mě to asi brzo omrzí.

Ovšem zrovna nedávno jsem si na DBTS vzpomněl a chtěl znovu zahrát, bohužel už jsem CD ze Score (nebo kde to bylo) nenašel. Kdyby ho náhodou někdo měl a byl by ochoten vytvořit obraz (nejlépe .iso) a někde to hostnout nebo poslat, byl bych nekonečně vděčný :). Dneska se to shání už těžko.

O limb for limb slyším poprvé, ale taky bych ho rád vyzkoušel. Na skeletony z konce DBTS si pořád pamatuju velmi dobře :).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Duke: Score CD (nebo Level?) s DbtS samozřejmě mám.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 5.11.2006 18:56, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Level CD 12/99.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

Hral jsem arenu a byl jsem docela daleko. :)
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“