Míchané nápoje (cocktails, shooters etc.)

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Míchané nápoje (cocktails, shooters etc.)

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, nějaké oblíbené? Zajímavé tipy, ceny, podniky? Pište sem co vás napadne, ale hlavně ať je to míchané :lol: ;-)

Na začátek jedna otázka - pil někdo dobrý Gimlet? Já jsem tedy to štěstí zatím neměl :-?

A ještě jeden tip - můj oblíbený domácí míchaný nápoj je White Russian (no pokud jste viděli Big Lebowski, tak je vám asi jasné, že příprava je jednoduchá a hlavně nabízí hodně variací - půllitr nebo jen menší sklenka? - a především, ke konzumaci nepotřebujete smoking, ale stačí jen župan :mrgreen:).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Grakchus
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.7.2006 16:12

Příspěvek od Grakchus »

B52 třeba,,,a podnik? Milá Tcháně...nebo třeba mam rad i tequilu sunsrise
Můj osud je párty!
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Míchaným nápojům se již pokud možno vyhýbám, míchám si leda tak džus s méně kvalitním Absinthem či géčko s téčkem:), ale jinak asi nic - hlavně mi nechutnají příliš sladké nápoje - tj. alkohol míchaný s mlékem nebo s nějakými čokoládovými či vaječnými likéry. :sick:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
DerAdler
Sigilan
Příspěvky: 409
Registrován: 16.6.2006 2:21
Bydliště: Auschwitz-Birkenau

Příspěvek od DerAdler »

Vampiria píše:Míchaným nápojům se již pokud možno vyhýbám, míchám si leda tak džus s méně kvalitním Absinthem či géčko s téčkem:), ale jinak asi nic - hlavně mi nechutnají příliš sladké nápoje - tj. alkohol míchaný s mlékem nebo s nějakými čokoládovými či vaječnými likéry. :sick:
Hlavne sa z miešania človek dobre "poblije" a strašne z toho ráno bolí hlava :sick: :doh: ;-) .
"Das einzige Mittel gegen den Verstand zusiegen ist Stärke und Angst." Adolf Hitler, Mein Kampf
Obrázek
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Míchané nápoje jsou super, ať už Géčko s Téčkem, Hoboken (Martini Rosso, Finlandia Cranberry, Triple Sec, černoryb. juice), nebo v mé oblíbené brněnské Air Cafe dělané míchané nápoje se základem vodka + gin + tequila. Ale můžu jakékoliv daůší, proti sladkým alkoholickým nápojům nic nemám. :-P
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

já teda piju většinou pivo, ale občas i ochutnám nějaký ten sladký alkoholický nápoj a chutnají mi, ale vypít moc bych toho nechtěla, to by asi bylo ráno.:-)
Jinak se mi vždycky hrozně líbilo Mojito?, jak v něm plave ta máta, ale zatím jsem to neochutnala.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Mojito je parádní :-P I když většinou spíš experimentuji a Mojito pouze upíjím spolusedícím :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Míchaných nápojů jsem zatím moc nezkoušel, ale třeba to Mojito je hodně dobré.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Mám míchané nápoje velice rád, krásně se po nich ožere držka a v létě (samozřejmě při správném výběru ingrediencí) skvěle schlazují žízeň a při jejich výběru se obvykle řídím zásadou čím sladší tím lepší.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lerek: Co takhle nějaké konkrétní tipy? :wink:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

sevencreature píše:Lerek: Co takhle nějaké konkrétní tipy? :wink:
zítra se zeptám mamky, co je ta skvělá alkoholická věc s citrónem, kterou mi v létě míchá, ok? ;) (jen vím, že je tam gin a tonic)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Daiquiry, Caipiriňa, Salty Dog, tequilový východ slunce a i ten mišuňk Bacardi+džus+Grenadina+švestky z minulého víkendu nebyl zlý ;-)

Z těch slévacích pak gin s tonicem, campari s džusem...

Oblíbený podnik v tomhle? Pokud mají led (;-)), tak Red Hook v Praze...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Bývávaly byly časy a v Žilinské Drevenici jsem dodstal nabídku na míchaný nápoj. Podotýkám, že to byla tenkrát putyka ne 1, ne 2 ne 3 a ne 4 kategorie ale asi tak 7 kategorie tedy z hlediska podniku RaJ minus trojka. Tento nápoj se nazýval Duha.

Složení: vezmi sobě jeden půllitr pivní a do něj nalej po jednom panáku v tomto pořadí, rum-hnědá, griotku-červená, raketu-modrá, peprmintku-zeleň, citronový likér-žlutá, vodku konzumní - bílá. Celé dolej na správnou míru 12-ti stupňovým pivem a pokus se to přežít.

Jako vhodný doplněk 14 denní dieta použitelná příí poškození jater a jako logistická podpora umělá ledvina. Jeden můj kámoš vypil tuto sestavu třikrát, a protože jsme byli venku načerno měli jsme fakt dost velký problém ho přehodit přes dvoumetrový plot protože byl tuhý jak štolverka.

Tímto nedávám žádný návod sigilanům ze Žiliny - prosím aplikace na vlastní nebezpečí.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Ehm, nooo, mé zkušenosti s míchaninami jsou asi takovéto:

Měl jsme před několika málo lety příležitost - podotýkám pracovní, respektive společenskopracovní - se zúčastnit asi 3 společenských událostí, kde vystupovali nějací mistři Evropy v míchání drinků. Musím uznat, že dělali moc dobré bumbání, ale jelikož alkoholu neholduji, tak jsem se je snažil přimět, aby mi namíchali z toho všeho ovoce a barevných štáv něco nealkoholického. Napoprvé se to povedlo docela hladce a vymysleli dvě varianty, které jsem pracovně nazval hašlerka a malina. Halšerka opravdu chutnala jak hašlerka a malina jak malina, problém byl že ve druhé uvedené bylo spousta dobrých věcí, ale nic ani vzdáleně se blížící této Erulibé plodině:) Při druhé příležitosti jsem je svou nelakoholickou objednávkou poněkud zaskočil, do té doby, než mne poznali a začali se smát - posledně se totiž Hašlerka s Malinou staly nejoblíbenějšími koktejly. Když mne ovšem uviděli i na třetí akci, tak jsem se jen tak tak vyhnul několika ledovým kostkám a především ananasům a dalším létajícím projektilům... Po troše snahy a vyjednávání jsem se pak dověděl, že minule jim zbylo ještě více tvrdého alkoholu a kdosi z nich prohlásil, že by bylo hloupé jej všechen odevzdávat, že jej raději vypijí...:) Nicméně i tentokrát byla Hašlerka výtečná, akorát Malina bez ananasu chutnala spíše jako jahody...

Teď jsem si vzpoměl na ještě jeden případ skvělého míchání nápojů. Stalo se to za mých mladých dob, kdy jsme ještě byl jednímz vedoucích turistického oddílu. Dorazili jsme po rychlém pěším přesunu z Mníšků do hospůdky u Eustacha. Dětem jsme objednali čaj a doufali, že (vzhledem k německé klientele) budeme mít za co koupit jízdenky zpět do Prahy. A my vedoucí jsme si dali pivo. Ač jej obvykle téměř nepiju, tak Vám povím,ž e máloco chutná tak dobře jako vychlazený černý kozel přímo z Popovic. Jenže pak došlo na ještě černější záležitost - placení.
Poprosil jsme tedy o účet a vysvětlil paní hostinské, že prosíme rozdělit pivo a čaje na zvláštní daňové doklady. Ona zatím ještě milá paní se usmála a řekla, že to není problém, že to zná. Přinesla však jen jeden účet. Podíval jsem se na něj trochu zaraženě. Stálo tam 70,- Korun českých. I s daní. Koukám za co to je, neb na pivo i na čaj se to zdálo málo, přeci jen hospůdka vypadala poměrně de luxe. Na púopisce zboží stálo 7 čajů. Zajímavá ale zcela nereálná cifra, dětí bylo, že obsadili 4 stolky... Paní hostinská si všimla mého údivu, což asi nebylo nic těžkého, neboť jsem se soustředěním a snahou onen dokument pochopit mračil jak Paroubek po volbách. Její vysvětlení však bylo prosté: "4 konve čaje = 4 čaje, a ty piva v tom rozmícháme, takže je to 7 čajů, 70 korun prosím."
K úplnosti nutno podotknouti, že na rozloučenou dětem nadělila nějaké drobné sladkosti.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

V jedné restauraci v Kájovo lázních jsem narazil na koktejl, ve kterém byla kahlúa. Nevíte někdo, co to je? Vzhledem ke svému věku ještě alkoholické koktejly nesmím :cry: :cry: :cry:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“