Trocha vědy

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
krokodile
Sigilan
Příspěvky: 129
Registrován: 2.12.2005 10:34

Příspěvek od krokodile »

Asi před deseti jsem ten DHMO zkusil, tak se se mnou pomalu začněte loučit...
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Tokkar - njn jsem se upsal to je tím že šéf mi vidí do počítače a mívá občas "nepříjemné" keci...

Da,ozřejmě Hydric Acid :oops:
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Naštěstí už mnozí lidé (zvláště pivaři) přišli na to, jak je tenhle DHMO nebezpečný :lol:
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Tak jsem to zkusil na kolegy v práci a ejhle. Narazil jsem.
Nejsou hloupí - http://www.sisyfos.cz/sisyfos/zpravodaj/sis10_09.htm
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Sosacek
Sigilan
Příspěvky: 48
Registrován: 18.4.2006 12:38

Příspěvek od Sosacek »

Two hydrogen atoms bumped into each other recently.
One said: "Why do you look so sad?"
The other responded: "I lost an electron."
Concerned, One asked "Are you sure?"
The other replied "I'm positive."

Q. If a bear in Yosemite, and one in Alaska fall into water, which one would dissolve faster?
A. The bear in Alaska because it's polar.

A neutron walks into a bar, sits down and asks for a drink. Finishing, the neutron asks "How much?"
The bartender says, "For you, no charge."

Q. Where does one put the dishes?
A. In the Zinc.

Q. What do you call a tooth in a glass of water?
A. A one molar solution.

Q. What did the gambler do with his cards?
A. He Palladium.

Q: Why does hamburger have lower energy than steak?
A: Because it's in the ground state.

Q: What is "HIJKLMNOP"?
A: H20.

Q: What happened to the man who was stopped for having sodium chloride and a nine-volt in his car?
A: He was booked for a salt and battery.

Q: What's the most important lesson in chemistry?
A: Never lick the spoon.

Subatomic particle store sign:
Protons $1
Electrons -$1
Neutrons no charge

A man and a woman are sitting at a bar. One has a shirt saying 'Polar', the other, 'Non-polar.') Man: Sorry, I just don't think the chemistry is right.

8-)
Jediný člověk co přesosal kanál La Manche.

nedá se neříct, že negování není nedůležité
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Mohl by mi někdo zasvěcený prosím vysvětlit, jak je to se sny.. - jsou to ve skutečnosti opravdu jenom několikavteřinové záblesky :?: :think:
Naposledy upravil(a) KOFi-chan dne 8.6.2006 23:33, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

KOFi: Zkus Wikipedii - určitě tam najdeš minimálně odkazy na další weby 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

We typically spend more than 2 hours each night dreaming.
Žralok, který štěká, nekouše.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

sevencreature píše:Zkus Wikipedii
Co jiného jsem od tebe taky mohl čekat :-D ;-)

drake127: Našel jsem tam taky tohle:
Some studies on time sense during dreams have determined that a subject's sense of time during a dream closely matches their time sense during waking activity. In other words, if a dream feels like it lasted twenty minutes, these studies suggest it was indeed about twenty minutes. However, other studies have found this to be inaccurate. Thus, there is some debate regarding the distribution of time in a dream corresponding to reality.
Podle výše uvedeného to vypadá, že si relativitou času při snění nikdo není zase tak úplně jistý..
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Nj, ale co když mi můj sen trvá dny? To potom nebude 1:1.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
necrotising_
Sigilan
Příspěvky: 1648
Registrován: 3.10.2005 7:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od necrotising_ »

A tys snad nekdy mel den, ktery trval nekolik dnu? Myslim, jako, zes v nem prozil nekolik CELYCH dnu. Bez 'prostrihu' a skoku v case.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

necrotising_ píše:A tys snad nekdy mel den, ktery trval nekolik dnu? Myslim, jako, zes v nem prozil nekolik CELYCH dnu. Bez 'prostrihu' a skoku v case.
Ehm, tak to si nepamatuju, ale třeba když jsem ve snu spal a nco se mi zdálo, pak jsem se vzbudil, začal něco dělat etc. etc. zkrátka těžko říct, jestli tam byly prostřihy, ale spíš bych řekl, že to 1:1 opravdu není nebo to třeba závisí na detailu a propracování snu.
Žralok, který štěká, nekouše.
KOFi-chan
Sigilan
Příspěvky: 1417
Registrován: 2.10.2005 9:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOFi-chan »

Ono je vůbec těžké si zpětně uvědomit, jak dlouhý ti sen ve spánku připadal, protože i když se ti po probuzeni povede zhruba namemorovat, o čem se ti to vlastně zdálo, tak ve výsledku si vzpomeneš pouze na krátké fragmenty toho snu.. - tak třeba já jsem měl dneska ráno stavy, kdy jsem několikrát usnul na cca půl hodiny, přičemž se mi vždycky zdál sen této době IMHO neúměrně dlouhý :eh:
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

:)

Příspěvek od Vallun »

Sny jsou příšerně individuální záležitost...:) Obvykle si pamatuji jen záblesky, ale jsou sny, které mají snad "hodinu" děje a pamatuji si je "slovo od slova" přes deset let...
-+-+-+-+-
Obecně, prosím, netahejte sem spolek omezených rádobyvšeználků ze společnosti Sysifos. Bandu omezenějších debilů jsme už dlouho neviděl...

Plzeňský univerzitní! klub přátel záhad udělal podobnou boudu jako bylo DHMO, právě an členy Sysifa - vybral méně znamé výroky špičkových světových vědců a vyzval některé členy Sysifa, aby se vyjádřili, co si myslí o jejich autorech... Za všechny jeden výsledek - Grygar označil Einsteina za šaraltána a poslal jej doslova do řiti...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
durana
Sigilan
Příspěvky: 281
Registrován: 28.4.2006 20:08
Bydliště: Earth:/Europe/ Slovakia/Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od durana »

Podľa toho čo som počul ja, tak sen trvá od 20 sekúnd až do niekoľko minút pričom sny sa opakujú asi v pol až niekoľko hodinových intervaloch. V priemere máme za jednu noc 6-7 snov ktoré si pamätáme iba ak na nás veľmi emocionálne zapôsobili alebo sme sa prebudili uprostred snenia(alebo nás v spánku niekto vyrušil a mi sme si to ani neuvedomili). Tu je aj odpoveď na to či sa nám sníva v reálnom čase. Akoby mohlo keď sny v ktorých ubehne niekoľko hodín trvajú skoro len niekoľko sekúnd. Väčšinou sa nám sníva o tom čo sme cez deň prežili pričom to môže znamenať aj naše predstavy alebo podvedomé vnemy počas dňa(to vysvetľuje tie sny s CS tématikou :-D ). Taktiež môžeme snenie ovplyvňovať ak si uvedomíme že sa nám iba sníva. Na to slúžia niektoré prístroje ktoré akonáhle zachytia že sme v ERM fáze(to je keď počas noci hýbeme očami. Ak som skomolil ten názov tak sry) nám začnú do očí vysielať krátke svetelné blykanie kt. spôsobí že si uvedomíme naše snenie a vtedy môžeme naše sny ovládať(vraj ovládanie snov má priaznivý vplyv na psychiku ale mne sa to moc nezdá). Na prorocké sny je strašne veľa teórii tak ich tu nebudem rozoberať

Nepýtajte sa ma odkiaľ to mám toto je súhrn viacerých článkov, štúdii, a relácií kt. som na túto tému čítal/pozeral
And if that Mocking Bird don’t sing and that ring don’t shine
I’ma break that birdie’s neck, I’ll go back to the Jeweler
Who sold it to ya
And make him eat every carat
Don’t fuck with dad.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“