Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Film II

Příspěvek od Hamster »

Rád bych si to byl býval užil, ale ta poučka s tím, že hlavně že to dobře vypadá, na mne nějak nezafungovala. Myslel jsem, že u té slátaniny chcípnu, tři dé, ne tři dé...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Jab: chtěl jsem napsat něco jako že za film, který je tak vypatlaný nebudu dávat dvakrát víc jen abych dostal další pochybný rozměr (když se mi ta vizuální stránka moc nezamlouvá - viz můj komentář), ale Hamster to jako čitý svědek asi vystihl lépe.

A že bude Lucas po dvacátéčtvrté předělávat Star Wars? Nu, doufám, že mimo toho 3D už tam budou i ty vysílačky...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

MCZ: Ok. Místo toho si vyhodil 2/3 ceny (mě stál v imaxu Avatar 180 Kč - za 220 je tuším pro "nestudenty") naprosto zbytečně. Anžto musím zopakovat, že po 2D Avataru právem ani pes neštěkne. Asi už ani nemá cenu, abys na to chodil podruhé ve 3D (lepších filmů ve třech rozměrech se s nejvyšší pravděpodobností dožiješ). Čímž se ovšem dostávám opět k tomu, že na tenhle film je zcela zbytečné chodit do normálního kina. A je na něj rovněž (asi) zbytečné chodit dvakrát. Jděte jen jednou a ve 3D (dabing zase není až tak příšerný).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Jab: doufal jsem, že je z mého prvotního postu jasné, že věci, co se mi ve filmu nezamlouvaly, by třetí rozměr moc nespravil, ale asi není, tak to píšu ještě jednou...

Jinak docela dost lidí (řekl bych, že nějaká ta polovina - ne-li více) taktéž tvrdí, že ve 2D verzi o nic až tak zásadního nepřicházím (na srazu mi to tuším potvrzoval i Saruman, doufám, že se nepletu), dokonce jsem slyšel ohlasy lidí, co říkali, že raději než na tu 3D verzi měli jít na tu 2D... :-).

BTW a platil jsem tuším 129,- 8-) (zrovna nějaká slevová akce v úterý).
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:Jab: doufal jsem, že je z mého prvotního postu jasné, že věci, co se mi ve filmu nezamlouvaly, by třetí rozměr moc nespravil, ale asi není, tak to píšu ještě jednou...
To je ale přeci celkem jedno, co si myslíš o 3D verzi, když si ji neviděl. :-) Chyby 2D verze to zcela určitě nespraví. To je jasné. Ale pro mě byl ten film ve 3D opravdu zcela nový zážitek (ve smyslu vnímání obrazu a požitku z toho plynoucího). Jediný způsob, jak by mohla tvoje kritika Avataru nabýt nějaké relevance (zejména pro mě), by byl ten, abys vyhodil dalších několik stovek za shlédnutí té 3D verze. Což zcela chápu, že se ti nechce (mně by se po 2D verzi také zcela určitě nechtělo).
Mně prostě připadá, jako kdybys si koupil/půjčil Ferrari (no dobře, zlevněme - řekněme Audi A4), vyndal z něj původní motor a hodil tam nějaký z Felicie a pak tvrdil, že je to špatné auto. Jinak řečeno v posledku je problém ten, že si "nezřel" plný potenciál toho filmu. A pak mi (subjektivně) připadá, že tvůj názor pro mě stěží může být skutečně relevantní a to i kdyby si jej opřel o tucty dalších lidí, kteří tu 3D verzi třebas i viděli.
Obecně mi i nadále přijde malinko na palici jít na nový film, jehož největší devizou má být právě nová technologie, a novou technologií "pohrdnout".
Točím to v kruzích... Chápu tvé stanovisko, ale nadále míním, žes udělal blbost (když si na to šel ve 2D). A nejsem si jist, jestli se dá napravit (anžto již jsi proti filmu - do značné míry oprávněně - negativně zaujat). ;-)
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Jab: no, "půlkou" té nové technologie bylo i to, jak film vypadá, tj. pokrok v CGI, to jen tak naokraj (nevyměnil jsem tedy celý motor, ale jen jeho část).

Jak by se mi byl A líbil ve 3D už asi nikdy nezjistíme, každopádně určitou šanci by měla i možnost, že vzhledem k ceně a těm dalším kvalitám i tím méně :mrgreen: . Snad budou ty další 3D filmy lepší, i když moc nevím, tak nějak mám za to, že je to hlavně nový způsob jak přitáhnout do kina více lidí a vytáhnout z nich více peněz na kdejaké pitomině (možná jsem něco přehlédl, ale zatím jsem tedy nezaznamenal jediný 3D film, který by mě zaujal), než udělat z filmu nějaký hlubší prožitek (tedy, "hlubší" možná ano, ale stěží třeba "zásadnější"). A pak je tu samozřejmě ten dabing...
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Hale tak District 9 mi také přišel fajn. Byť musím zcela nepozérsky přiznat, že i přes četné "intelektuální" odkazy (Kafkova Proměna atp.) jsem se občas celkem nudil. Určitě šlo vyladit wtf a komediální momenty do větších výšek, ale autoři asi nechtěli zcela obětovat ten "dokumentární styl".
Nad hodnocením přemýšlím od včera. Teď mi hlavou blesklo 7/10 - takže třebas to. :-)

Označit to btw za "béčko" (byť velmi dobré) bych se rozhodně zdráhal. Ne že by tak film nechtěl občas působit, ale rozhodně jsem neměl pocit (vzhledem k použitým technologiím), že by to byl film za pár šupů.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Však mně se také líbil. Což ale nevylučuje zklamání - přeci jen všechny myšlenky filmu se člověk dozví během prvních 15ti minut. A kdo (tu) říkal, že je to béčko? :-)
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

MCZ píše:Však mně se také líbil. Což ale nevylučuje zklamání - přeci jen všechny myšlenky filmu se člověk dozví během prvních 15ti minut. A kdo (tu) říkal, že je to béčko? :-)
Tady nikdo. Ale už jsem to leckde slyšel. Prý ale v porovnání s jinými novějšími filmy byl za "pakatel" (tzn. pár desítek milionů kč?).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

No, to byl - za 30 milionů USD (první Matrix stál cca 60).
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Tak buď většina lidí (vč. třeba recenzeta na MovieZone) Up In the Air vůbec nepochopilo anebo jej naopak nepochopil já :-D .

Kdybych film neviděl a jen si o něm přečetl pár recenzí/komentářů na ČSFD, byl bych si myslel, že je to o obhajobě jediných pravých hodnot a asi bych se mu vyhnul obloukem. Jenže mně tak vůbec nevyzněl a to je právě to, co na něm cením (snad mi to tu někdo potrvdí). Každopádně 9/10, pro mě zatím nejlepší J. Reitman.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Uf. Tak poslední Gilliam (Imaginarium) celkem zklamání. Tak 6,5/10. - Kvůli těm pár výborným scénám.


Up in the Air byl fajn. Tak, hmm, 7,5/10 (Děkujeme, že kouříte byl samozřejmě o dost lepší :twisted: ).
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Cozzinnni »

Avatar mě dostal. Já jsem totiž vypnul mozek a nechal v akci jen oči a pusu (protože mi periodicky padala čelist)

Vizuální orgasmus...spojení 3D zobrazení s do detailu promyšleným a neskutečně barevným a rozmanitým světem mi vyrazilo dech lépe než zásah ákáčkem do plic. Pokládal jsem se za jedince s dobrou fantazií, ale vedle Camerona jsem ten nejomezenější jedinec v přilehlém vesmíru. Na jedné straně bizarní živočichové (vrtulníková ještěrka 4ever!) a svět, při jehož zabrání jsem se vznášel blahem (létající hory, let na ikranovi, noční džungle a v neposlední řadě čarokrásný modrý Polyphemus na obloze) a na druhé straně technoidovu erekci vyvolávající technika na straně mariňáků (kupte mi jednoho mecha a do smrti vám budu mýt nádobí :drool: ). Když jsem viděl plukovníkovo vlajkové vznášedlo, jak v závěrečné bitvě chrlí oheň z rotačních kulometů na všechny strany, měl jsem sto chutí skočit do vrtulníku a rychle se k němu připojit (preferuji spíše střelné zbraně než luky a šípy).
Detaily světa byly opravdu dovedeny do něčeho, co už se nedá nazvat dokonalostí. Při blízkém záběru na tvář jakéhokoli Na´vi jste viděli i ty nejtitěrnější kontury obličeje, nejmenší rysy, jejich těla působila tak reálně že se až člověk divil, že je to "jen počítač". Takhle kulervoucí grafický výkon bych chtěl mít doma, protože na čem tohle vyráběli...

Příběh: Ano, ano, klišé, ohraný mix Matrixu, Pocahontas, Tance s vlky a bůhvíčeho ještě, ekoagitace, od které by se Greenpeace mohli ledacos přiučit, ale KOHO TO ZAJÍMÁ, když to zasadíte do vizuálního ráje, kterým Avatar bezesporu je (a pro fanatické kritiky: jen si brblejte, ale dvě miliardy dolarů nelžou ;-) ). Vypněte mozek a jen se nechte unášet a kochejte se, co oční nerv ráčí.

Postavy: Zatímco klaďasové mě za srdce nevzali skoro vůbec (snad jen Michelle Rodriguez ve válečných barvách), Ribisi jako uberslizák mi otvíral kudlu v kapse záběr co záběr, ale na Langovo plukovníka Quaritche nemá nic. Šedivé vlasy, cool jizvy, hlášky ála Divoký západ ("Když vyměkneš, Pandora tě vysere bez pardonu") a charizma jako prase (být mariňák, jdu za ním do pekla a zpátky)...prostě SIR, YES, SIR!

Suma sumárum: 11/10 a říkejte si co chcete. Avatar mě prostě vcucnul a pustil mě až při titulkách. Až Cameron vydá pokračování (což je stejně jisté jako že zítra vyjde Polyphemus...ehm, slunce :anxious: ), budu mezi prvními co ho shlédnou.
Jen tak dál Johne! Oscary jsou tvoje! Cameron akbar! :mrgreen:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Film II

Příspěvek od Hupr »

Nic proti film to byl jednoduše úchvatný a zašel bych na něj klidně ještě aspoň 3krát ale to 3D až tak výjimečné. Vyjma scén kdy z obrazu létaly části tam byly hlavně 3D scény typu že někdo byl jen v obraze posunut o nějakou vzdálenost (stál v popředí). Asi nejlepší 3D scéna byla z reklamy na nového Herkula kdy mi do obličeje přistál šutr :-)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od AlieN »

Hupr: Ano, právě to je na Avataru ve 3D tak skvělé :-)

Btw originál mu přidává vážně docela dost, ale vyložená tragedie ten český dabing není (ve srovnání s jinými, superzprasenými).
Například na "domorodou češtinu" Neytiri jsem si po čtyřech zhlédnutích tak zvyknul, že mě pak "angličtina" u ní skoro i rušila. Jake je samozřejmě výrazně lepší, dokonce i ty jeho patetické proslovy pak neznějí tolik směšně... a samozřejmě už mě taky netahla za uši jeho příšerná pražáčtina :-)
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“