Film II

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Film II

Příspěvek od Hupr »

No ten wanted sem taky viděl a mám z toho docela divné pocity. Že ho nabere v rychlosti a v hodinách do auta to ještě šlo, ale jak žigulem předjela pendolino to bylo moc i na mě a potom jak střelila a střela letěla dokonalým kruhem mě dostalo nejvíc :-? . Jinak nedávno jelo v TV 28 dní poté a nehledě na to, že ten film byl dobrý, tak k tomu ještě hrála perfektní hudba, která dodávala atmosféru hlavně části ve "vojenské základně".
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Carlos »

Hupr: 28 dní poté je imho jeden z nejlepších postapo filmů vůbec, dodnes se divím, jak s relativně nízkým rozpočtem dokázali udělat divy! Navíc vylidněný Londýn vypadal úžasně.

Před týdnem jsem viděl trilogii Robocopa - první díl supr, i když proti knížce až příliš rychlý, další díly spíš průměr až podprůměr (hlavně dvojka). Rovněž jsem projel dvě série Městečka Heuréka - velice dobrý seriál a to jak humorem, tak i zápletkami. Jinak jsem si stanovil projet old schoolová béčka - Antropophagus (ani jeden ze čtyř dílů nestojí za nic), Society (zajímavé, ale prvky mysteriózního psychologického thrilleru se pak zvrhnou v konec ne nepodobý jatkám v Jacksonovu Braindead), Braindead (oproti ostatním zombie flákům je tohle dost slabé), Vrána (jednička supr, zbytek dílů stojí za to shlédnout kvůli hláškám a dvojku kvůli Iggy Popovi, před posledním dílem důrazně varuji! Debilita a nuda na druhou!), Terminátor I (konečně jsem zaplnil díru ve filmech s Arnoldem Schwarzeneggerem, úžasné, sice horší jak dvojka, ale o třídu lepší než trojka). To je zatím vše, ale doma mě čeká další nálož :mrgreen:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Jab »

Eureka se mi rovněž líbí. Takové pohodové a milé je to. Jen moc nevím, proč ji uprostřed třetí sezóny přerušili.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jab: Shodou náhod jsem o tom bavil s jedním štamgastem v práci - prý seriál nedosahoval takové sledovanosti, jak si hlavouni představovali.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Během tohoto týdne jsem shlédl několik dalších kousků -

Monstrum (Cloverfield) - Za tento týden jednoznačně nejlepší film. Kombinace Godzilly a Dne poté natočená ve stylu Blair Witch na digitální videokameru. Tvůrci smíchali všechno možné a vzniká vskutku chutný mix. Je to napínavé, hrdinové jsou prostě ,tváře z davu' tak, jak je to u New Yorku a jiných velkoměst běžné. První, co mi vadilo, byl motiv zachraňování kamarádky, který působil tváří v tvář skutečně perfektně stvořené katastrofě jaksi sterilně a až příliš americky. Druhé, co mi vadilo byla délka (dost krátké). Dabing, který je skutečně zmršený (hlavně bych NIKDY nezachraňoval holku s hlase Lucky Vondráčkové), snad ani nemá cenu zmiňovat. Efekty jsou skutečně prvotřídní a konec pro změnu neamerický. 85%

Asterix a Olympijské hry - Blbost, blbost, kravina. To říkám i přesto, že jsem fanoušek do kreslených Asterixů (mám je na videokazetách dodnes). Výměna představitele Asterixe filmu skutečně nešla k duhu, stejně jako filosofující Obelix. Alain Delon v roli Césara někoho možná nadchne, ale César ze starších hraných dílů byl mnohem lepší. Vtipy působily vyčpěle a trapně. Co stojí za zmínku je asi Brutus, který je alespoň trochu vtipný. Efekty byly snad ještě předimenzovanější než v kreslených filmech, což je narozdíl od kresleného filmu jednoznačný zápor. 35%

Knowing - V hlavní roli Nicolas Cage a zápletka trochu podobná Next bylo to, co mě k filmu nalákalo. Bohužel narozdíl od Nextu (a ani ten nebyl taková sláva) je film tak nějak utahaný. Zápletka zaujme a je prakticky jediné, co vás u filmu drží, avšak jen proto, aby byla naprosto znehodnocena rozuzlením, které je lacinější než teplická šlapka. Film hodně pokulhává na poli logičnosti (v některých místech už ani nekulhá a zdá se, že snad nemá nohy) - pasažéři spadlého letadla 15 vteřin po nárazu nebudou utíkat a volat o pomoc atd. Působí to trochu jako 6. smysl společně s Nextem dohromady, avšak narozdíl od Cloverfieldu autoři nemíchali dobře. Celkem slušná je depresivní atmosféra filmu, k níž přispívají použité podzimní barvy a podzimní motivy vůbec. 60%
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Hupr
Sigilan
Příspěvky: 150
Registrován: 6.8.2006 10:52
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Film II

Příspěvek od Hupr »

Ted sem videl film Karantena a Sexdrive.
Karantena je hodne podobna Blair Witch, jednak stylem kamery a stylem konce, mam duvodne podezreni ze to mozna je nezavisly film. Dobry horor doporucuju kouknout aspon jednou.
Sexdrive (necenzurovana verze) je vynikajici komedie o 18 letem panicovi co si pise po netu s holkou a domluvi se s ni na sexu. Film fakt stoji za podivani. Nektere sceny jsme si na pokoji pousteli dvakrat :-D .
Uživatelský avatar
Saruman
Dabus
Příspěvky: 397
Registrován: 28.9.2005 17:19
Bydliště: Orthank

Re: Film II

Příspěvek od Saruman »

Už dlouho jsem chtěl sepsat menší filmovou recenzi a s čím je lépe začít než s nedoceněnou klasikou mého dětského idolu?

Last Action Hero (1993) – Pubertou stíhaný chlapec se přičiněním magického lístku dostane přímo do děje čtvrtého pokračování svého zbožňovaného hrdiny Jacka Slatera (Arnold Schwarzenegger), kde následně oba společně zažívají dobrodružství podřízená logice akčního filmu.
Tento počin mě zaujal už v dětství, ale bohužel jsem se až příliš rychle nechal odradit jeho negativním přijetím diváky, které filmu zajistilo osud finančního propadáku. Návrat k němu zajistila teprve moje vzrůstající obsesivní potřeba vidět všechny Schwarzeneggerovy role (ano, skutečně jsem shlédl i celého Herkula v New Yorku). Last Action Hero jsem si pořídil na DVD ve vysoké kvalitě a výjimečně upřednostnil pro zhlédnutí televizi, přesto má očekávání nebyla velká. Film je však překvapivě naprosto skvělý. Od začátku našlapaný vtipnými hláškami, dobře pointovanými scénkami a především dokonale nadsazenou akcí (zde jednoznačně vede Arnoldovo podání Hamleta). Kupodivu funguje ústřední dvojice, kde chlapec rozhodně nedělá pouze nezábavně křoví a jeho znalost reálií akčních filmů mu umožňuje často velmi trefné reakce. Po většinu času nedrhne ani nezvyklá kombinace parodie a dětského filmu, která naopak umožňuje značně originální přístup i s probouráváním čtvrté zdí (Schwarzenegger si zahraje také sám sebe). Neposledně je zde nepřeberná škála zábavných vedlejších postav a geniální záporák, jehož si nelze nezamilovat. Negativa jsou proti tomu docela lehce přehlédnutelná (střela vedle s animovaným kocourem nebo značně nedořešený systém přesunů mezi filmovým a reálným světem) a zabolí pouze slabší konec, kdy parodie až příliš ustupuje potřebám dětského finále. Přesto se jedná o vynikající film, který si podle mého rozhodně zaslouží zařazení mezi Arnoldovy nejlepší. 90%

Carlos: S prvním dílem Terminátora je to složité. Pokud člověk dříve viděl pokračování, nutně se bude na staršího sourozence (ostatně s daleko menší rozpočtem) dívat skeptickým okem. Já naopak díla viděl v chronologickém pořadí a přijdou mi prakticky rovnocenná. Místy dokonce před jistou vyumělkovaností dvojky upřednostním poctivou brutálnost předchůdce. Ostatně není bez zajímavosti, že v Terminátorovi I zemře daleko více lidí.
If king at noon says it's night,
Exclaim: Behold! the moon, the stars!

Persian saying
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od sevencreature »

Saruman píše:Přesto se jedná o vynikající film, který si podle mého rozhodně zaslouží zařazení mezi Arnoldovy nejlepší. 90%
Že ano? Také sdílím podobný názor :-) Obzvlášť povedené mi přijde tempo filmu a délka - oceňuji filmy, které mi nepřijdou po shlédnutí krátké a "prázdné" (nebo jak to nazvat).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Během dovolené v Itálii jsem viděl několik dalších bijáků, zde jsou mé dojmy:

Truman Show: Diamant v uhlí filmů s Jimem Carreym. Chytrý scénář, úžasný konec, senzační zápletka navíc s motivem všemocného média. Prostě super, můžu doporučit naprosto všem! Bonus: Carrey neudělá ani jednu Carreyovskou držku (ten úsměv se za to nedá počítat) a nepokusí se vás rozesmát vulgárním vtipem! 89%

Transformers: Zvláštní, když jsem byl malý, tak mě příběhy velikých robotů dostávaly do kolen (dodnes mám někde zašantročenou hračku Optimuse), teď, když jsem velký mě to baví stále. Film bych rozpůlil do
1) přiblbé teenagerovské komedie, která občas vyvolá úsměv, v jejíž hlavní roli spatříme týpka aspirujícího společně s představitelem hlavní postavy Eragonu na nejnesympatičtějšího hrdinu pod sluncem. Sekunduje mu Megan Fox, která (klidně mě nazvěte homosexuálem) mě osobně nechává chladného a to jak po stránce hereckého umění, tak i po stránce její údajně božské krásy.
2) Férová komisková mlátčka s obřími hláškujícími roboty a vojáky US - vynikající zábava.
Z filmu si rozhodně zapamatuji hlášku od vojáka samopalem mířícím na představitele supertajné organizace: ,,Pusťe toho chlapce k jeho autu!". Perfetkní je rovněž soundtrack. Přese všechny klady nechápu tu obrovskou vlnu nadšení nad tímto filmem, jsem zvědavý na druhý díl. 40% (teen komedie) 85% (akční film)

Wrestler: Působivý film ve stylu Rockyho 6, navíc v hlavní roli s mým oblíbeným Mickeym Rourkem. Není moc o čem mluvit, chce to prostě vidět. Mrzí mě, že Mickey nedostal toho Oscara, fakt si ho zasloužil. Ve zkratce jde o příběh starého wrestlera z 80. let, který se nějak prožije do současnosti a zjišťuje, že se světem venku už prostě neudrží krok. 90%

Zastav a nepřežiješ: Kvalitní akční podívaná s vynikajícím Jasonem Stathamem. Nečekejte od filmu nic extra a příjemně vás překvapí, očekávajte moc a odejdete znechucení. Film ubíhá ve stylu akčním béček z 80. let (která mám velice rád). Totéž platí i u druhého dílu. Soundtrack nemá chybu, hlášky taky ne, akční scény baví a mají nápad 80%

Saruman: Já netvrdil, že jednička je špatná, to v žádném případě ne - rozhodně si cením té obrovské práce autorů s celkem malým rozpočtem. Jen zápletka a akční scény mě prostě chytly spíš u dvojky. Ale jak říkáš - znal jsem dva ostatní díly a jedničku viděl až potom, což mě možná ovlivňuje. Mimochodem čtyřka, co jsem slyšel, je prý pěkný shit! Viděli jste to už?
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Tak jsem před pár dny viděl posledního Indyho... první cca půlhodina je fakticky skvělá a opravdu jsem chvíli věřil, že se divám na důstojné pokračování skvělé trilogie, ale pak... nejprve vlažná sprcha v podobě akčních scén se Shiou a potom... achbože! 5/10

(Jistý díl South Parku se tak žel ukázal být velice pravdivým...)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

MCZ: Tak pod to se podepíšu. Bohužel :cry:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Tak nevím, ale jak mi přišli první Clerks opravdu bezva (po čase jsem se zas dobře zasmál), dvojka mě nijak více nenadchla. Možná byla chyba čekat od pokračování formu předchozího dílu...
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Zakat »

Viděl jste někdo Piráti na vlnách (The Boat That Rocked)? Hrozně moc jsem si tento oddychový film od Richarda Curtise zamiloval, soundtrack už mě vyhrává několik dní a film jsem viděl během týdne dvakrát a některé scény i víckrát, což se mě stává opravdu málokdy (poslední dobou stěží stíhám jeden film týdně :D ). Hmm...jdu si pustit tu část, kde hrají The Kinks 8-)
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od MCZ »

Zakat: někdy mám v plánu. Každopádně jeho starší Love Actually (což jsem viděl asi přede dvěma týdny) se mi líbilo. BTW tenhle chlapík je navíc z velké části zodpovědný za Černou zmiji :-).
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Re: Film II

Příspěvek od Zakat »

JJ, Love Actually mám taky hodně rád, hlavně příběh Colina Firtha. Btw, na dvd jsou ve vystřižených scénách dvě z Afriky, přičemž ta první na mě velmi zapůsobila. Škoda, že se do filmu nedostala. Je to ta s ženami nesoucími kleští (Na youtube jsem nenašel).
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“