Pohádky...

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Nejoblíbenější pohádka

S čerty nejsou žerty
7
37%
Popelka (všechny variace)
2
11%
Mrazík (tak to je snad klasika ne?)
3
16%
Princezna se zlatou...
0
Žádná hlasování
Pyšná princezna
1
5%
Šípková Růženka (taky všechny variace)
0
Žádná hlasování
Byl jednou jeden král
1
5%
Císařův pekař a pekařův císař (dle mě to snese označení pohádka)
5
26%
Honza málem králem
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 19

Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Pohádky...

Příspěvek od KEBULE »

Lidé Sigilu,

Jak jste si jistě všimli jsou či snad lépe budou vánoce. Určitě mi dáte za pravdu, že k vánocům patří pohádky. Proto se vás ptám jaký je váš názor na ně, kam spějí, které máte rádi (pokud máte ) a nebo nemáte. Prostě tak... Co vy na to?

Já osobně si nenechám ujít své oblíbené s Čerty nejsou žerty a pokud se k tomu dostanu tak Popelku se Šafránkovou.

Jinak všem samozřejmě šťastné a veselé...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Jednoznačně Byl jednou jeden král. Z mého pohledu asi nejlepší česká pohádka a s perfektními hláškami.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tyhle pohádky nejsou zrovna můj šálek nudlové polévky. Jednak je dávají tak často, že se člověk lekne, jen na narazí na Vánoce v televizi, stejně jako loni, předloni a patnáct let nazpět. A druhak mám ráda trochu jiný typ pohádek - takové, které nebyly přežvýkány brutální censurou pod heslem "je to pro děti, nesmí si z toho odnést jiné dojmy hovězí úsměv spokojeně pobaveného a posléze spokojeně dojatého diváka." Jakékoliv další emoce a vzruchy jsou nemilosrdně zaškrceny a zahrabány o půlnoci na rozcestí. Takže tyhle pohádky rozhodně ne.

Ty, které mám ráda, ovšem v TV moc často nedávají..bohužel. Kdyby tak někdy zařadili aspoň jednu z mnou jmenovaných a ne pořád ty stejné. :-(
Malá mořská víla
Mahuliena, zlatá panna
Panna a netvor
O Janovi a jeho podivuhodném příteli
Čarodějův učeň
Pohádka o Honzíkovi a Mařence
Sněhurka - příběh hrůzy
Princezna Fantaghiró
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, z výše uvedených bych se asi taky přikláněl k pohádce O Janovi a jeho podivuhodném příteli - jinak těžko říct - vzhledem k tomu, že se na TV nedívám, tak už trochu ztrácím přehled.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

I já se musím v tomhle ohledu přiklonit k pohádce o Janovi, plus pak mám ještě rád Nebojsu
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Přikláním se taktéž k pohádce O Janovi a podivuhodném příteli, má výbornou atmosféru a napětí. Chtělo by ji hodit do hlasování, už má 3 hlasy 8-)
No a dál nepohrdnu i pohádkami S čerty nejsou žerty a Princ a Večernice. Jinak čím víc jsou do fantasy, tím lépe...
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

1. Ať žije popelka! (IBA so Šafránkovou, ostatné ať táhnou k čertu)
2. Zlatá komunistická princezná :twisted:
3. Mrazák

Bez tychto 3 rozpravok je pre mna cely december onicom.
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Z nabízených se neumím rozhodnout mezi Byl jednou jeden král a S čerty nejsou žerty...

Jinak z těch co napsala Vampiria se mi určitě líbí O Janovi a jeho podivuhodném příteli a dále Sněhurka - příběh hrůzy (i když tenhle snímek mi jako pohádka nikdy nepřipadal a nemám tím namysli fakt, že prostě "není pro děti", vždyť tohle byla Sněhurka mého dětství, tu disneyho jsem skoro neznal :-D ) a Pohádka o Honzíkovi a Mařence, byť jsem všechny tři viděl naposledy už před nějakým časem. Za sebe pak přidávám kouzelný Labyrinth. Taky bych se měl zase po čase podívat ;-).
Naposledy upravil(a) MCZ dne 24.12.2006 1:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

MCZ: Jé, Labyrinth, na ten bych málem zapomněla! Tuhle pohádku mám také moc ráda...kromě nádherné visuální stylisace nejspíš i proto, že král skřítků je zpívající a tančící David Bowie ve vtipně obtaženém oblečku s hustým účesem. :-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vanda
Sigilan
Příspěvky: 845
Registrován: 30.7.2006 22:59

Příspěvek od Vanda »

Těžko se rozhoduji pro nějakou nejoblíbenější pohádku, protože se nedá říct, že bych na nějakou koukala vždy ráda znova, musím mít na to náladu. Z těch, které jsou v hlasování mám ráda Popelku, S čerty nejsou žerty, Byl jednou jeden král a Mrazíka. Princeznu se zlatou hvězdou jsem neměla ráda nikdy, ale už si nevzpomínám proč.
Z těch, co nejsou v hlasování, mám ráda Čarodějův učeň, O statečném kováři, Nebojsu a ze všech pohádek mám nejraději Ronja, dcera loupežníka. Tu by mohli dávat zas, na tu bych se koukla s velkou chutí.
My ochotní, vedeni nevědomými, děláme nemožné pro nevděčné.
(anonym?)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Na pohádky se o vánocích dívám docela rád, ale ty co jsou v hlasování (a zároveň i v televizi) jsou už příšerně ohrané a tak se letos nehodlám dívat na žádnou. Ty co vypsala Vampiria naopak bohužel většinou neznám a nebo jsem je viděl už hodně dávno na to abych si je pamatoval, i když některé vypadají velmi zajímavě. (až na Malou mořskou vílu která se mi nelíbila nikdy).

A z těch klasických pohádek? Tři oříšky pro popelku jsou velmi pěkné, S čerty nejsou žerty a hlavně Mrazík zase mají geniální hlášky, ale těmi nejlepšími jsou pro mě jednoznačně Byl jednou jeden král a Císařův pekař... (Werich prostě umí)
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Sněhurka - příběh hrůzy je vizuální fantas. :-)
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Uživatelský avatar
Trandul
Sigilan
Příspěvky: 540
Registrován: 26.10.2005 19:16

Příspěvek od Trandul »

Dal jsem Pekařova Císaře, Wericha já můžu. Jinak Mrazíka a od Vampirii bych dal Panna a Netvor.
Jak jste to mohli se mnou vydržet? Já byl tak strašně blbej. :-D
-------------------------------------------
Flower power
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

:-)

Příspěvek od KEBULE »

Souhlasím, že ty co jsem dal do hlasování jsou už tak profláklé, jak jen profláklé mohou být. A kdybych měl možnost, tak bych do toho hlasování určitě přidal - - O Janovi a jeho podivuhodném příteli - dlouho to nedávali a já si nevzpoměl. :oops:

Jinak určitě Nebojsu a taky klidně O statečném kováři a Čarodějova učně jen toho kresleného ("Krabata" přesně toho co napsala Vampirie).
-------------------------------------------------------------------------------------
Pokud kohokoliv z dabusů napadne nějaká jiná pohádka hodná hlasování klidně ji přidejte.
--------------------------------------------------------------------------------------
Vampirie: Ta tvoje Fantaghiro je mimochodem profláklá taky, co vím dávli ju co půl roku a není to tak dávno...
--------------------------------------------------------------------------------------
Jinak jako pokaždé jsem nepohrdl s Čerty nejsou žerty a zase jsem s u toho dobře bavil ... Jé, já si zlomil šavli...
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Z Kebuleho výběru snáším pouze S čerty nejsou žerty. Jinak pohádky moc rád nemám. Díval jsem se na ně tolik let, že už jsem přesycen. Z výběru Vampirie jednoznačně O Janovi a jeho obdivuhodné příteli. Asi bychom se shodli i na Čarodějově učni.

Labyrint - neznám, ale jestli tam zpívá a tančí David Bowie tak mě to začalo zajímat. Podívám se na odkaz.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Zamčeno

Zpět na „Scéna mořského vánku“