Syberia

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Micinka01
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 25.12.2006 17:50

Syberia

Příspěvek od Micinka01 »

Mam problem s hrou Syberia 1. Instalace probehla v pohode a bez problemu, ale kdyz hru spustim a dostanu se do menu tak vidim toto:
Obrázek
Slysim pritom tu hudbu, vsechny zvuky co tam maj bejt, kdyz dam Ctrl Alt Delete tak je tam ze to normalne bezi, zadny :Not responding" nebo podobne, ale vypinat to musim Ctrl Alt Deletem, viz. obrazek..
Zkousela jsem to preinstalovat na C i na jine disky ale porad to samy.....

Mam Windows XP, Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz (2CPUs), 1024MB RAM, GK:Radeon 9200 PRO AGP

Poradi mi nekdo cim by to mohlo byt? Na CDcka jem koukala a pokrabana nejsou :-?
VitekS
Sigilan
Příspěvky: 6
Registrován: 29.7.2006 15:27

Příspěvek od VitekS »

Zkus preinstalovat ovladace na grafickou kartu
Uživatelský avatar
Micinka01
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 25.12.2006 17:50

Příspěvek od Micinka01 »

No ja nevim, zas tak dobre pocitaci nerozumim a nerada bych si neco posrala, vubec nevim jak ty ovladace preinstalovavat a tak....
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Micinka: Syberia má taky nějaké své patche, takže můžeš zkusit i ty, pakliže je tvá verze už nemá v sobě nainstalované:

http://videogames.yahoo.com/gamemain?ci ... e=0&eid=-1

Vedle toho můžeš taky zkusit štelovat s nastavením grafiky - tj. ubrat na minimum, spustit hru - pokud bude chodit, něco někde přidat/zapnout, spustit hru, pokud bude chodit zase někde přidat/zapnout atd. atd.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Pokud vím, tak v Siberii zase tolik nastavení není a navíc se konfiguruje přímo ve hře.

Micinka01: ty ovladače na grafárnu - pokud použiješ správné, pc ti to určitě nezničí, ale jestliže tomu opravdu moc nerozumíš a nechceš se v tom šťourat, zkus prostě říct někomu odbornějšímu ;-) . Zas tak složitá operace to pro někoho zkušenějšího určitě není.

Taky by nebylo od věci pročíst readme a jestli tam není nějaké FAQ (často kladené dotazy), kde se přímo o tvém problému a jeho nápravě píše.
Uživatelský avatar
Micinka01
Sigilan
Příspěvky: 3
Registrován: 25.12.2006 17:50

Příspěvek od Micinka01 »

Koukala sem, FAQ neni....a strourat se v tom raci fakt nebudu, nerozumim tomu...nikoho odbornejsiho bohuzel v okoli nemam takze neni komu rict...ted jsem koukala na obal ty hry a tam je v pozadavcjch napsano Win 95/98/2000 ja mam XP...ale tim to si byt nemuze co?

Vlasak: Jezis ja nevim jestli bych to umela opatchovat zatim jsem to u zadne hry nepotrebovala takze vubec envim...
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Micinka- v XPcku by som problem nevidel... :think: Pozri readme...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Micinka01: XP jsou se hrami kombatibilnější než 2k, tam fakt problém není.

Jinak patche se vůbec neboj; vím, že teda nějaké vyšly, ale mám pocit, že napravují čistě herní chyby než technologické. V každém případě je aplikuj, bez patche 2 je šance (ze dvou hraní se mi to stalo jednou), že to ani nedohraješ, byť jde aplikovat až v průběhu hry, avšak ještě před příjezdem do Kolmkozgradu (prostě před prvním načtením lokace, protože je chybová). Určitě nic nezkazíš, ale tvůj momentální problém to nejspíše nevyřeší.

viz popisky:
Patch 2 - http://games.tiscali.cz/clanek/dl.asp?id=4292
Patch 3 - http://videogames.yahoo.com/predownload?eid=325491
Naposledy upravil(a) MCZ dne 27.12.2006 12:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Micinka: to se opravdu nenajde spolužák, kolega, bratranec, strýc, syn kolegy/kolegyně, bratr spolužáka/spolužačky, kamarád bratra/sestry, partner bratra/sestry, kamarád/bratr partnera, soused... (možno samozřejmě zaměnit pohlaví) , který by tomu rozuměl? ;-)

Ono, co mám totiž zkušenost se svou ati radeon x800, tak tam nahrání nových ovladačů bohužel vážně není otázka dvojkliku, zaškrtnutí fajfky 'I have read the licence agreement' a odpálení ok, ale nutnost předchozí ovladače skutečně do mrtě odstranit (ze systému, z registrů) a pak teprve nahrát nové :roll:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vlasák: Já mám taky Radeon, sice starší než ty a micinka dohromady, ale ovladače stačí odinstalovat/přeinstalovat, jako kdyby to byl obyčejný program ;-). Není tenhle hardcore systém reinstalace, který popisuješ, ctěnou vlastností pouze těch nový radeonů? Resp. co by se stalo, kdyby prostě nainstalovala novější ovladače a přepsala ty staré?
Naposledy upravil(a) MCZ dne 27.12.2006 12:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Elessar píše:Micinka- v XPcku by som problem nevidel... :think: Pozri readme...
TEda, já jsem PCdiletant a onu hru neznám, nicméně si ymslím,že rpávě v XP a jejich (ne)komunikaci s Direkty by mohl být problém... Třeba Might and Magic pod XPčkama nerozeběháte...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

MCZ: možná to je jen vlastnost toho mého (nemyslím konkrétního kusu, ale modelu ;-)). Nicméně, co se stalo...? Naskakování modré smrti v důsledku neplatného přístupu do paměti, špatné segmentace, stránkování, nebo co já vím už jaký error to byl ;-)

Samotné odinstalování a nainstalování mi dělá zmiňovanou neplechu. Prolezení registrů a odpálení věcí v system32 už zajistí bezproblémovost ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Syberia u mě neměla s XPčkama nejmenší problém (ostatně je to dost nová hra takže pod nimi za normálních okolností jet prostě musí)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vallun- V XPckach by som nevidel problem, anzto Syberia mi pod XPckami behala v pohode ;) O inych hrach sa nezmienujem...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Vlasák píše:MCZ: možná to je jen vlastnost toho mého (nemyslím konkrétního kusu, ale modelu ;-)). Nicméně, co se stalo...? Naskakování modré smrti v důsledku neplatného přístupu do paměti, špatné segmentace, stránkování, nebo co já vím už jaký error to byl ;-)
No... docela nepříjemné, tak to bych pro jistotu opravdu tu reinstalaci nezkoušel.

Micinka: ohledně dotazu na ovladače grafiky a jejich reinstalaci se doporučuji obrátit na nějakou odbornou hw (online) poradnu - má ji snad každý pc/it časopis, popř. najdeš internetová fóra. Anebo ještě lépe se zkus obrátit na prodejce tvého PC/grafiky - jenže tady nevím, úroveň může být všelijaká, někteří prodejci poradí ochotně, jinde ti budou vyhrožovat, ať na to vůbec nešaháš, že porušíš záruku a kdovíco ještě. Za zkoušku ale nic nedáš.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“