Nejpřeceňovanější film všech dob

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Nejpřeceňovanější filmy?

3 díly LOTR - tohle si vážně pan Tolkien nezasloužil
Elfen Lied & Hrob světlušek - anime, která jsou z mně neznámých důvodů hodnocena neobyčejně vysoko a přitom jsou neobyčejně špatná
Matrix - nejde o to, že film jako takový mne příliš neoslovil, ale nechápu to neustálé hledání nějaké "vyšší filosofie" v něm
2001: Vesmírná odyssea - opět nějaké ohánění se filosofickými rozměry, přičemž film obsahuje jen zdlouhavou nudu a trip na konci
Takoví normální zabijáci - jak dostat co nejvíc samoúčelného násilí do filmu a ještě se tvářit, že to dělám z důvodu odporu k onomu násilí
Blair Witch Project - nebetyčná blbost, která nejapně a neúspěšně předstírá, že jest horror
...a mohla bych ještě dlouho pokračovat a nejspíš ještě budu, leč dnes jsem po shlédnutí oné blbosti na ČT2 zničená a nechci moc vzpomínat na nepříliš dobré filmy.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis píše:Pod tímto označením si osobně představuji film, který lidé, jež ho hodnotí, označují za výrazně lepší, než ve skutečnosti je
Ehm, a kdo určuje, jaký ve skutečnosti ten film je? Ty? :wink: :shock:

Vampiria: A kdo je hodnotí tak vysoko? :roll: To, že pár lidí, kteří viděli jeden dva filmy napíše, že Hrob světlušek je nejlepší anime na světě, přece nemůžeš brát vážně - resp. to už mi spíš příjde jako vtip ze tvé strany :roll:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c:
Chceš na každý příspěvek vyjadřující nějaký názor reagovat tím, kdo určuje objektivní pravdu?
Samozřejmě že ani Haruhi ani Elfen Lied objektivní kvalitu nemá a je to subjektivní. Ale to snad netřeba psát za každým příspěvkem v diskusi.
sevencreature píše:Resp. i kdyby to bylo nejhorší anime na světě (což ani ve snu není)
Ostatně Tys svůj názor na nějakou kvalitu Elfen Lied vyjádřil taky a já můžu udělat totéž.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jestli tvrzení, že Elfen Lied je nejpřeceňovanější anime myslíš opravdu vážně, tak musím přiznat, že jsem tedy opravdu překvapený. Překvapený ne proto, že bych měl na kvalitu EL jiný názor (což sice mám, ale na druhou stranu si ani nemyslím, že by to bylo nějak extrémně dobré dílo), ale proto, že jsi ho vybral z velkého množství věcí, které jsi viděl.
Ajantis píše:
sevencreature píše:Resp. i kdyby to bylo nejhorší anime na světě (což ani ve snu není)
Ostatně Tys svůj názor na nějakou kvalitu Elfen Lied vyjádřil taky a já můžu udělat totéž.
No, pokud si myslíš, že je Elfen Lied nejhorší anime na světě... Hmm... Na to asi nic říct nedokážu. Asi jen to, že nevíš, co to je "nejhorší" :wink:

Navíc, že EL není nejhorší anime na světě ani náhodou je (odvážil bych se tvrdit :wink:) zcela objektivní tvrzení - čili ne můj osobní názor.
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 29.12.2006 0:35, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sedmibestie: Např. uživatelé na csfd.cz je hodnotí vysoko.

Elfen Lied - 81 hodnocení, z toho jen 9 hodnocení 2* a méně přičemž maximum je 5*.

Hrob světlušek - 431 hodnocení, z toho jen cca 18 hodnocení 2* a nižší přičemž maximum je 5*.

Nenapsalo to "pár lidí," ale téměř všichni, kdo tyto dvě věci shlédl - téměř všichni jejich diváci je hodnotí extrémně vysoko. A dle mého názoru jsou tyto dvě věci přeceňovány, jelikož jsem na nich neshledala jediný důvod, proč je hodnotit jinak, než "odpad" a 1*.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 29.12.2006 0:37, celkem upraveno 2 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c:
Z těch anime, která jsem viděl - a sám uznávám, že jich není příliš mnoho - je Elfen Lied opravdu nejhorší. Srovnání snese s Hrobem světlušek a Blood: Last Vampire (*, odpad), ale ti si aspoň tak zoufale na nic nehrají.
Ale především je u ní největší rozpor mezi mým názorem na její kvalitu a názorem lidí okolo, kteří ji viděli - a to je ta přeceňovanost.
Naposledy upravil(a) Ajantis dne 29.12.2006 0:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vampiria: Aha, pokud je tvůj zdroj csfd, tak v tom případě se omlouvám. To jde zcela mimo mě a absolutně mě nezajímá :-)

Každopádně 80 a 400 (což asi sama uznáš) hodnocení nejde brát jako statistický vzorek (a je trochu k smíchu stejně jako celé csfd (ano, poslední věta není rozhodně politicky korektní, objektivní či nezaujatá :lol: :oops: :twisted: - a ano, nemám rád csfd :oops: ))
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c: Měl by sis střihnout debatu s jistými fanatickými přívrženci CSFD - ti by Tě poučili o její objektivitě a neomylnosti. :twisted:
(Vampiria by mohla vyprávět.)
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sedmibestie: OK, na imdb to má Elfen Lied 8,3 z 10, hodnoceno 486 lidmi a Hrob světlušek 8,1 z 10, hodnoceno 12 799 diváky.
Což mi coby člověku, který první dílo hodnotil odpadem a druhé jednou hvězdou z pěti, přijde jako nadhodnocené. Už to chápeš?

EDIT: Pravda pravda, i maily mi uživatelé z csfd psali, jak mohu hodnotit tak špatně...
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: :lol: To si dokážu představit :-)

Vampiria: Hrob světlušek je celkem pochopitelný - vem si hodnocení jakýchkoliv filmů s podobnou tématikou (drama, angst a podobně) - viz zmíněný Shawshank - existuje (očividně malá) skupina lidí, které se takovýhle typ prostě vyloženě nelíbí. Osobně se mi vcelku líbil (až na některé věci, které už příliš tlačily na pilu bez odpovídajícího efektu), ale nemyslím si, že by byl nějak výjimečný - normální film, který nemám chuť vidět znovu (tj. neřadím ho mezi své oblíbené filmy).

Ohledně EL - hodnocení na anidb je 8,63 a 7,65 (průměr "recenzí"), celkem 6645 hlasů. Když to vezmeš v kontextu anidb, tak to není nijak výrazně vysoké hodnocení - navíc průměr recenzí je docela nízký (relativní) - tj. není to nic výrazně nadhodnocovaného.

Proč to takhle roztahuju? Jen tím chci říct, že i když chápu, že tyhle dvě dílka považuješ za odpad, jestli v kontextu "nejpřeceňovanějšího filmu" nevycházíš spíš z reakcí na csfd (taky mě štve, když o něčem, co není nic moc (dle mě) každý tvrdí, jak je to perfektní) než z celkového záběru všech filmů...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sedmibestie: Z jakého "celkového záběru filmů?" Já vycházím z toho, co mi bylo po shlédnutí EL a Hrobu světlušek písemně naservírováno pod nos a co jsem si měla možnost přečíst různě na webu - ať už na csfd, imdb či někde jinde...všude hodnotili EL i HS nejméně nadprůměrně.

Btw. na csfd je klika fanoušků anime místy poněkud fanatická...jeden z nejvýžnivějších mailů, které mi přišly od onoho uživatele, který byl pohoršen mým hodnocením některých "veleděl" :twisted:
Promiň, ale teď vidím, že nejsi zaujatá jenom proti EL, když jsem se podíval na Tvé hodnocení u Hotaru no Haka, je mi jasné, že jsi naprostý a totální cynik, který si kolem sebe z vnitřního strachu utvořil natolik odolnou slupku, že k sobě nepustí ani ten nejlépe vystavěný příběh. Jsi jedna z těch lidí, co se úzkostlivě bojí jakýchkoli klišé, totální hnidopich co i na tom nejkrásnějším hledá sebemenší smítko, a pak na to nakydá hromadu hnoje, jenom aby uklidnil svoje vééélikánské ego, které se bálo, že by mohlo trochu utrpět tím, že by na něco nehledělo pečlivě vytvořeným chladně nadřazeným pohledem, ale pustilo by si to blíž k tělu.

Sakra! Teď jsem sem napsal definici docela podobnou Lucy...

No nic, zdar a nezlob se na mě. Mohla bys občas nechat ego za dveřma.
Napsat něco takového naprosto cizímu člověku z důvodu hodnocení jednoho seriálu a jednoho filmu, to mi přijde jako docela silná káva, o tom pokusu o "psychologický profil" mé osoby ani nemluvě. A v diskusích mi jak za Hrob tak za Lied vynadalo hned několik lidí.

Řekla bych, že tohle je také (pro mne) jistým průvodním znakem přeceňovaného díla - tj. že jeho uctívači jej nekriticky zbožňují a na jakékoliv slovo proti němu reagují nepřiměřeně podrážděně.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Ajantis: Se taky vyjádřím - co považuji za přeceňovanost filmu? Zvláštní křeslo v této otázce má hype, na tom se shodneme, ale podle mne do toho má co štěknout i klasická fascinace recenzentů. Tím myslím profesionálů, kteří jsou svou profesí už dost zdeformováni a kteří nadskakují, pokud ve filmu uvidí něco, co jim připadá mimořádné, i když to pro běžného diváka v podstatě nemá příliš smysluplnou hodnotu. To si pak přijme za své i velká část "laické" populace. Tolik k mojí definici. Určitě bych do toho ale nepočítal i smysluplné názory běžných diváků. Tady je možné mě chytit za slovo, ale pokud se objeví skupina lidí (bez ohledu na množství), kterým připadá dílo kvalitní, tak z toho není možné soudit něco o jejich duševním zdraví (v podstatě tady nadhazuji princip kultovních filmů). Elfen Lied, které řešíte, se líbí spoustě lidem. Jejich názory se pohybují mezi vysokou kvalitou a průměrem. Do toho vstupuješ ty a vampiřice (zatím jsem neslyšel podobný názor) a tvrdíte, že je to blitka. Asi takhle - můžeme zde mluvit o nějaké přehypovanosti matrixu, nebo lotra (který se mi líbí, ale negativní názor na něj příjmám), ale EL zde žádnou propagaci nemá. Je prostě spousta lidí, kterým se líbí. Tobě nesedl do noty? Nebo Vampiřici nesedl do noty? OK, ale to tu nemluvíme o přeceňovanosti. Já ho třeba skoukl od začátku do konce a vzal mě za žebra, ale rozhodně tomu neni tak, protože se nesu na vlně nějaké popularity. Už spíš vezmu přeceňovanost lotra (opět - líbí se mi, ale taková kritika má smysl), než EL. Mě osobně připadá Haruhi taky mnohem horší, než tvrdíš ty, nebo yenn, ale nevidim v tom přeceňovanost, protože uznávám váš názor. To už tu prostě mluvíme o vkusu. Otázka, která se tu řeší je ale podle mě dost jinde.
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Hamster: Netuším, jak autor threadu a ostatní diskutéři, ale já rozhodně nemyslela film/seriál přeceňovaný recenzenty, alérbž přeceňovaný diváky. Co se píše v recenzích je mi tak nějak jedno, poněvadž je až na výjimky nečtu, takže těžko tuším, jestli má nebo nemá něco umělý hype. Zato ovšem navštěvuji hojně diskusních fór o filmech...a občas se mi vskutku zdá, že je něco hodnoceno téměř všemi tak vysoko jen proto, že to tak hodnotila většina.

EDIT AlieN: Říká si Justinian. Máš-li zájem, přepošlu celou konversaci, bylať ukončena z jeho strany, asi mu došly pseudoargumenty. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Sadako dne 29.12.2006 13:24, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Adieu píše:
AlieN píše:LOL tohle je teda téma :lol:, zajímalo by mě jestli se tu vůbec někdo na něčem shodne :lol:
Takový milý flame thread. :-D
Evidentně se povedlo :lol:

7c, Hamster: Opravdu vaši reakci nechápu, mě samotnému se EL taky líbil a většina ostatních lidí ho také hodnotí kladně (csfd, anidb, imdb - 85%), zatímco Vampirii a Ajantisovi se nelíbil vůbec a tak ho podle podle nich logicky ostatní hodně přeceňují.
To že je nějaký film podle mě přeceňovaný neznamená, že ho musí všichni ostatní hodnotit jako bezmála geniální dílo, nebo být vyhypovaný až do nebe :roll:

Pro mě je zase přeceňované anime Apleseed, protože je hodnocené tak 75-80% zatímco pro mě je to podprůměrný shit s ucházející animací, a tudíž bych mu nedal víc než 2/10


Vampiria:
Promiň ... Mohla bys občas nechat ego za dveřma.
LOL kdo ti proboha takový blábol napsal :lol:
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Vid Alien. Ked niekto tvrdi, ze film XYZ je precenovany, tak to predsa neznamena, ze ten film precenovany je... :roll: Ja a Amadeus...? Ok, niekto ho povazuje za skvost, co ja mam s tym? Tj, jeden film moze byt (aj je) precenovany, podcenovany, pravom oceneny/nedoceneny...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“