Nejpřeceňovanější film všech dob

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Ohledně Matrixu potkávám nejčastěji 2 skupiny fanoušků - jedna ho uctívá jako modlu vyjadřující nějaké šokující originální poselství a druhá ho nenávidí - a není zase tolik lidí, kteří by ho nenáviděli jen kvůli jeho ne/kvalitě.

Osobně mi přijde Matrix jako vynikající film - nic originálního a převratného jsem v něm neviděl, znám pár děl, z nichž si "vypůjčil" tu více, tu méně věcí, plno dalších podobných asi neznám... Ovšem tak jak je natočen, dává smysl, funguje a je to velice atraktivní a zábavná podívaná. Nadto jsem viděl jen ten první - a asi nejlepší - díl. :-)
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

Ajantis píše:Osobně mi přijde Matrix jako vynikající film - nic originálního a převratného jsem v něm neviděl, znám pár děl, z nichž si "vypůjčil" tu více, tu méně věcí, plno dalších podobných asi neznám...
S tymto asi mozem suhlasit, ale aj tak ho povazujem za pomerne precenovany- prave kvoli tomu, ze som v tom cyberpunkovu bibliu ani nic podobneho nevidel... ;) Ale mam ho rad, co sa o dalsich dvoch dieloch povedat neda...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Matrix bývá některými lidmi přeceňován právě proto že se s podobným cyberpunkem nikdy nesetkali a tudíž ho opravdu považují za onu "bibli" a veleoriginální film.
Ano, i já k nim kdysi patřil, ale i když teď vím že je vykradený ze všeho možného tak ho mám hodně rád. Je to prostě vynikající akční sci-fi a v žánru moc velkou konkurenci nemá.

Ajantis: Reloaded je těžký shit s pár dobrými akčními scénami (projeď ho rychloposuvem, podívej se na vybrané části a možná se ti bude líbit), Revolutions se mi líbily o dost víc, i když až na druhé shlédnutí - není v něm tolik zbytečných keců jako v Reloaded, na ztvárnění matrixu jako virtuální reality už jsem rezignoval a užil jsem si poměrně přímočarý a jednoduchý příběh, dobrou akci a hlavně skvělé triky a robotí město jehož design se mi opravdu hodně líbil.
Ale i kdybys ses na ně nedíval, tak se určitě podívej na Second Renaissance z animatrixu - nejlepší ztvárnění tématu lidé vs. roboti jaké znám (je i na Youtube)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hamster píše:Ajantis: Se taky vyjádřím - co považuji za přeceňovanost filmu? Zvláštní křeslo...
Parádně řečeno :-P Naprosto souhlasím s celým příspěvkem.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vampiria píše:Hamster: Netuším, jak autor threadu a ostatní diskutéři, ale já rozhodně nemyslela film/seriál přeceňovaný recenzenty, alérbž přeceňovaný diváky. Co se píše v recenzích je mi tak nějak jedno, poněvadž je až na výjimky nečtu, takže těžko tuším, jestli má nebo nemá něco umělý hype. Zato ovšem navštěvuji hojně diskusních fór o filmech...a občas se mi vskutku zdá, že je něco hodnoceno téměř všemi tak vysoko jen proto, že to tak hodnotila většina.
Nikdo se tě nesnaží přihodit do pytle filmových mudrců s premierem v ruce (pozn.: tim nechci útočit na ty, co ho čtou). Právě takoví lidé pak bývají zdrojem overratingů. Neni ale pravda, že na tebe recenze nemají dopad i když je nečteš. Když nějaký film fasuje dobrý čísla, tak se pak třeba mezi lidmi setkáváš s klasickým "to vypadá fakt dobře, na to musim jít", nebo "jo, byl sem na tom. Jaký to je? Dobrý, dostalo to 4*" atp.

Overrating podle mě neni ani tak vymydlenost většiny populace, která "vidí" lepší film, než ve skutečnosti je, ale prostě fáma...
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Ja súhlasím so 7c reakciami - EL je výborný najmä pre ľudí, ktorí nevideli väčšie množstvo anime - inak si človek uvedomí, že ide vo väčšej miere iba o zlepenec lepších prvkov z iných, väčšinou priemerných anime titulov /respl mainstreamových/ (až na "gore" - niečo také som videl zatiaľ iba v minimálnom počte anime). Ale stále sa naň dá dívať - ide skôr o mieru, či človek je ochotný akceptovať, to čo je mu predložené alebo nie.

ad Shawshank - na tom sa s tebou (7c) nezhodnem - resp. podľa mňa sa jedná o výborný film a rád si ho pozriem znovu (český dabing je btw. jeden z najlepších aké som mal možnosť počuť - subjektívne :-P ) - určite má svoje chybičky ale, ktorý film ich nemá. :think:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

K tomu Matrixu: Kdybych měl jednotlivé díly ohodnotit stupnící 0-100%, tak by to vypadalo následovně:
Matrix 1: 100%
Matrix Reloaded: 60%
Matrix Revolution: 15%

Pro skalní fanoušky: Do hlavy néé :lol:
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Já bych to až tak černě neviděl...
Matrix - 95%
Matrix Reloaded - 60%
Matrix Revolution - 50%
... a to z toho důvodu, že mě to alespoň nenudí, alez dalších dílů se staly spíš průměrné sci-fi, s jejihž filozofickými otázkami a zvraty na sebe Wachowští upletli bič. Z Matrixu 2&3 se tedy pro mě stal téměř béčkový průměrný akčí sci-fi film, který nemá s prvním Matrixem skoro nic společného.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Matrix 100%
Matrix 2 80%
Matrix 3 85%

já v posledních dvou dílech této trilogie nehledám žádnou filosofii, spíše se vždycky rád nechám oblažit tou filosofičností bitek, kopů, úderů, výbuchů a spec. efektků a krásně si u těchto filmů odpočinu
naproti tomu jednička je doopravdy jeden filmů, které mi jaksi přirostli k srdci, alegorické narážky, ve kterých si každý najde to svoje, údajná skrytá symbolika, prostě dokonalost (ano, jsem fanda)
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Zvláštní, neumím si vybavit jediný film, který bych považoval za vyloženě přeceněný, samozřejmě nadhodnocených mi přijde spousta (a ještě více nedoceněných), ale asi opravdu nemůžu nic jmenovat.

Jinak Matrix1, Shawshank i LOTR se mi líbili, i když jako anime-negativní divák vím, že matrix není nic originálního a na Pánu prstenů mi také několik věcí vadilo; ostatně pouze jedničce jsem dal plné hodnocení. A z kritiky svých oblíbených dílek se určitě nezhroutím ;-). A ten dopis z CSFD je super :-D.

ještě malý ot
Ajantis: pokud chceš shlédnout/stáhnout tu Druhou renesanci (2 díly; taktéž doporučuji), navštiv raději oficiální stránky, než ten youtube-shit - nic ve zlém, AlieNe ;-).
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX píše:ad Shawshank - na tom sa s tebou (7c) nezhodnem - resp. podľa mňa sa jedná o výborný film a rád si ho pozriem znovu (český dabing je btw. jeden z najlepších aké som mal možnosť počuť - subjektívne :-P ) - určite má svoje chybičky ale, ktorý film ich nemá. :think:
Počkej, já jsem tu nepsal, že je Shawshank špatný film - jen jsem zmiňoval, že je na prvních místech v žebříčcích - a upozorňoval jsem na to Ajantise a Vampirii, kteří mu nedávno dávali nízká hodnocení jako na jeden film, který by podle nich mohl být opravdu přeceňovaný :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Aby som sa vyjadril lepšie - dôraz je kladený na znovupozretie - napísal si, že ho nemáš chuť znovu vidieť. ;-) :-P
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

sedmibestie: Mně Shawshank přišel jako průměrný film..nicméně, já ho vypnula 15 minut před koncem s tím, že je konec, proto jej ani nemám nikde hodnocený - dle popisu by mne těch posledních 15 minut pěkně naštvalo. :mrgreen:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

7c:
Já dal Shawshank 3 z 5, takže bych ho určitě neoznačil za špatný film.
Jen když slyším, že ho někdo moc vychvaluje (viz to 2. místo na csfd), tak oponuji, abych to vyvážil. :-) Ostatně mezi NEJpřeceňovanějšími filmy jsem ho zmínil.
On to v podstatě docela dobrý film je, ale má pár výrazných vad na kráse, bez nichž by byl lepší. No a ten konec - darmo mluvit. :pray:
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Pokud jde o ten Hrob světlušek - mně osobně se líbil hodně. Když mám po shlédnutí filmu tu správnou depku, je to velké plus...:-)
A pro citové vyděračství válečných (a protiválečných) dramat mám až perverzní slabost.
Tuším, že jsem tomu filmu tehdy dala 5/5... Dneska, s odstupem času, bych sice asi dala čtyři, ale zas tak jednoznačně špatnej ten film IMHO není...:-]
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“