Anonymy, udání, spolupráce s tajnými etc.

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tokkar má celkem věcný postřeh - ten člověk v tom dopise zas až tolik chyb neudělal. Můžeme se dohadovat, že to je třeba tím, že se dotyčný snažil a v důsledku toho tolik chyb neudělal... Anebo jsou ty chyby pouze zastíracím manévrem - pak by chtělo analyzovat, zda jsou to chyby jaksi "přirozené" a soustředit se na analýzu slohu a další, převážně pak statistické, ukazatele...

:mrgreen:

Myslím, že tohle není ale vůbec předmětem toho, co by se s tím mělo dělat... podobně jako tipovačky a ankety toho duchu "pojďme si tipnout, kdo je ten Karlík"... Jako nadsázka a ironie dobré, ale aférku s tím dopisem bych uzavřel tím, že tu ten dopis byl zveřejněn a zakroutili jsme hlavami, či se zasmáli nad tou absurditou...


Když už je v tom šťouráno, je tu taky možnost rozpitvat ten dopis úplně z druhé strany - a to z té pozitivní ;-) Totiž - je přece hezké, že Sigil fórum má tak věrné a iniciativní uživatele, kterým záleží na čistotě fóra a jsou ochotni se za ni vlastními silami bít. Obsah a forma hrozná, anti-komunistická motivace a ex ofo napadání ještě horší, ale ta myšlenka "ve prospěch Sigil fóra" zas tak odsuzující neni... ačkoli je pravdou, že "hrdiny", kteří píšou toto a tím inkriminovaným způsobem, by si člověk nejraději odpustil...

:mrgreen:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vlasák: No čistota...neřekla bych, že ten kdo to psal, měl čisté úmysly či dokonce RASU. :naughty: :twisted:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ajantis píše:Vůbec nechápu, že se z toho dělá taková věda - vlastní thread o 4 stranách, otázky na Neferitovu minulost a politické přesvědčení, kondolence, kritika společnosti...
Jen na foru se podobně debilních příspěvků jako ten vzkaz vyskytuje více.
PO delší době se chci ozvat.

Napřed Ajantis - příteli já jsem samostatný thread nezakládal a ani jsem nečeka,l že bude ze stížností vyjmut. Udělal to někdo kdo to chtěl vydělit a umí to. Já to neumím.

Vyjádření jednotlivců mě těší ale opět - já jsem napsal jednomu ze sigil teamu co mi došlo a chtěl jsem poradit jestli to úplně nechat plavat nebo nějak reagovat. Navrhl to dát do stížností, aby se dalo na vědomí, že tento způsob komunikace se mi nelíbí. Uznal jsem, že je to korektní a udělal jsem to. Nic jsem si od toho neslibovla a protože zazněla jakási potřeba ozřejmit skutečný stav tak jsem to udělal. Ajantisi, já se za žádné ze svých životních rozhodnutí nestydím. Já se rozhodoval a rozhoduji podle aktuální situace. A to, že se to někomu nelíbí nebo dokonce za 20 let někomu líbit nebude je mi šmidra.

Ten příběh jsem napsal ze dvou důvodů - i když jsem do zážitků ze školy psal spíše úsměvné věci, život není jen veselý a tak jsem napsal něco co se stalo a vždy mě bude nutit přemýšlet co se to vlastně stalo. A že je to pravda doložil Vallun, který ten případ zná - jen něvěděl to zákulisí - pro soud nebylo už důležité. Že to spustí takovou akci jsem netušil.

Mě těší že vám to není jedno. Kdyby dotyčná osoba napsala neanonymně SZ nebo kamkoliv nelibost, podepsala se a chtěla vědět - dověděla by se. To co jsem napsal bych klidně napsal adresně jí a klidně i veřejně. Znovu říkám - za svůj život se nestydím a stydět nebudu. Nemá totiž za co. No a co s tím teď? Nechat tomu volný průběh a bude. Ale velmi by mě potěšila SZ od dotyčného s yvsvětlením, proč jednal jak jednal. A pokud nechce přes fórum e-mail zná. Nemusí se omlouvat - na to mu kašlu. Ale můžeme se zkusit domluvit. Třeba zjistí, že to se mnou není tak zlé.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“