Na internetu chybí empatie a lidé jsou tam k sobě zlí

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Mám deja vu anebo opravdu na tom internetu chybí empatie a lidé jsou tam na sebe zlí a oškliví?
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Arian - naše příspěvky se nějak prolnuly. Já si opravdu nemyslím že ti co nazýváš Pány sigilu jsou nějak přemrštěně arogantní.

Mě občas umyje hlavu Vampirie - vždy oprávněně.

Sevencreature mi zase párkrát vytkl pravopis - fundamentalista jazykovej jeden.

Já se Ti přiznám k jedné věci - možná by občas menší dvorek neškodil více diskutujícím.

Jab je divokej jenom pokud se s Alnagem dostanou do sporu ohledně psychologie. To je pak nářez.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Lerek píše:Mám deja vu anebo opravdu na tom internetu chybí empatie a lidé jsou tam na sebe zlí a oškliví?
To byla trefa do černého...tohle tema jsem si ted našel a prolistoval a víceméně hlavně první a půlka druhé strany mi potvrdily slova, která jsem tu psal já. Jestli se někdo zeptá "jaká slova" rád udělám výpis
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Trefa netrefa - doplní někdo to hlasování jak jsem výše navrhnul nebo ne? Tak jak stojí není fér.

PPDPS, UDĚLEJTE TO NĚKDO!
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Arian píše:Diksuze na Sigilu se dříve vyznačovali právě tím, že i ti o dost starší a zkušenější dokázalí být nad věcí a nezkušenému vše rozumě vysvětlit.
Problém je, když se onen nepoučený tváří jako poučený a tvé vlastní logické argumenty prostě smete ze stolu či je popře dalšími pseudoargumenty, polopravdami a lží. Problém je, když onen nepoučený nemá zájem poslouchat a raději dále píše vlastní pokřivené názory.
Sarkasmus v těchto případech funguje jako jakási červená značka STOP. Tím že částečně zesměšňuje také pomáhá získat určitý nadhled (jelikož nepoučený se nechce svých bludů jen tak vzdát, má je za zjevené pravdy). Když už je nepoučený takto pohodlně usazen (postup je často nutné vícekrát opakovat), je konečně možné přistoupit k poučování plnému láskyplných racionálních argumentů, které kající se nepoučený s povděkem přijme..
Arian píše:To byla trefa do černého...tohle tema jsem si ted našel a prolistoval a víceméně hlavně první a půlka druhé strany mi potvrdily slova, která jsem tu psal já. Jestli se někdo zeptá "jaká slova" rád udělám výpis
To rozhodně udělej.
Uživatelský avatar
Arian
Lim-Lim
Příspěvky: 2147
Registrován: 28.9.2005 20:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arian »

Jab: Víceméně s tím co, jsi teď napsal souhlasím. Nicméně pokad se podíváš na první stránku, zjištíš, že počátek problému a tenhle naší diskuze byl v tom, že jsem hned na začátku zkritizoval tvou reakci na Idahovo čerstvě založené téma. Ne abys to s ním probral, prodiskutoval a teprve po 4 stránkách začal se svých postupem? Čím to asi bude? Podle mě tím že už máš zkrátka Idaha zaškatulkované do skupiny lidí "co jsou nepoučitelní a podle tebe melou nesmysli". A nemáš to takhle udělané prakticky se všemi osobami na foru? Myslím že by si teď každý takhle mohl šachnout do duše a zjistil by že je to pravda, protože to víceméně aspon z části dělá každý. Kdyby stejné téma založil náhodou Vlasák, nikdy by sis takovýhle nástup nedovolil...
Vidíš-li na konci černého tunelu světlo, pak je to obvykle na tebe letící fotonové torpédo
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Arian - jeslti to není tím,že takovéhle téma by Vlasák asi nikdy nezaložil:) Pro racionálně založené lidi se může zdát i dost směšné... Proto reagují tak, jak reagují...:) A přestože já se nějakým tajemstvím a podobným věcem nebráním, tak jejich postoj dobře chápu.
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Arian píše:Jab: Víceméně s tím co, jsi teď napsal souhlasím. Nicméně pokad se podíváš na první stránku, zjištíš, že počátek problému a tenhle naší diskuze byl v tom, že jsem hned na začátku zkritizoval tvou reakci na Idahovo čerstvě založené téma. Ne abys to s ním probral, prodiskutoval a teprve po 4 stránkách začal se svých postupem? Čím to asi bude? Podle mě tím že už máš zkrátka Idaha zaškatulkované do skupiny lidí "co jsou nepoučitelní a podle tebe melou nesmysli". A nemáš to takhle udělané prakticky se všemi osobami na foru. Myslím že by si teď každý takhle mohl šachnout do duše a zjistil by že je to pravda. Kdyby stejné téma založil náhodou Vlasák, nikdy by sis takovýhle nástup nedovolil!
Na Idahovu příspěvku mi vadilo, že kvůli němu zakládl nové téma (které s prvním příspěvkem zrovna nesouviselo) a nadto on ani ten samotný první příspěvek zrovna moc název threadu nevystihoval.
Ze zbytku mé reakce se snad dalo vyčíst, že oněch bodů změn je podstatně více, ve všech nejsou osmičky a neodehrávají se vždy po dvaceti letech.
Co se týče onoho škatulkování, tak jsem si nějak nevšiml, že bych někdy někoho na fóru nějak veřejně a prověkyvěků odsoudil. Pročež nevím, jak jsi ke svému závěru došel. Kdybych se podle toho měl řídit, tak ty jsi věčný spammer, chronický stížnostník atp. Což jsem ti též nikdy nenapsal (nicméně na tom druhém začíná něco být :-P :-D ).
Stran toho, že Vlasáka bych si kritizovat nedovolil, jsem si neodpustil jistý úsměv. S Vlasákem se v některých věcech neshodnem, stačí se podívat, čím ho častuji v politických diskuzích.

http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=8 ... %A1k#88822
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=6 ... %A1k#65965
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=4 ... %A1k#42954
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=6 ... %A1k#68776
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?p=6 ... %A1k#68166

Btw ještě je třeba přiznat, že Vlasáka považuji za svého kamaráda. A Idaha ne. Což mi ovšem těžko můžeš vyčítat.

P.S. U mého předposledního příspěvku sis asi nevšiml té druhé části...
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Podíval jsem se na prapočátek této diskuse. Hlasování mě už nezajímá, jste moc rozjetí a nevidíte nic jiného než sami sebe a své argumenty.

To co Idaho naznačil, Jab rozstřelil a Arian u Idaha podpořil asi není tak jak to vypadá. Idaho nepoložil žádnou teorii. Jen upozornil na zcela jistě zajímavou shodu ale ta nemá žádnou vypovídací hodnotu.

Nevěřím na číselné řady v dějinách. Tak jako nevěřím na to že v Cheopsově pyramidě jsou skryty různé hodnoty astronomických veličin jak bylo jeden čas vykládáno rádoby odborníky na archeonaustiku. To bych pak musel věřit že cesta z Bučovic do Klobouček - od značky ke značce - 3840 metrů, vynásobená 100 000 je přesně střední vzdálenost mezi Zemí a Měsícem. A musel bych se ptát co tím stavitelé sledovali.

Ale na ty roky se opravdu podívám. Až se přestanete dohadovat o imaginárnostech, zkuste to taky.

A šmidra.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Já nesouhlasím.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Idaho
Sigilan
Příspěvky: 313
Registrován: 10.7.2006 19:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Idaho
Přišlo mi to zajímavé proto sem to sem hodil (nechci být nařčen z pověrčivosti aj...)
Vallun to vystihl už asi na 1. stránce přesně...
myslím, že idealista Idaho měl představu toho,že tu začneme analyzovat, co všechno by se příští rok mohlo stát
Založil jsem téma o současném stavu a dalším vývoji České Republiky, doufal jsem že těmi letopočty vás nasměruji správným směrem a rozjede se tu diskuze typu ta a ta reforma, rakety v česku, prezident na hradě atd...

Uznávám že bylo mojí chybou když sem podpořil Ariana
Zaroveň mu však děkuji že se mě zastal

Ale co mě opravdu naštvalo je zásah sigil teamu do mých témat, sem jim vděčný za provoz sigilu ale jestliže jsem např. v tématu Česko a Slovensko nedal v anketě možnost odpovědět "je mi to jedno" tak to bylo pro to že jsem chtěl zjistit kolik lidí je pro nebo proti, ne kolika lidem je to jedno
Stejně tak přejmenováním tohoto tématu a přidáním hlasování tuto diskuzy definitivně pohřbily (bez tohoto zásahu bychom se z toho mohli vymotat)

Pokud se nevrátíme k původnímu tématu, pak prosím ST aby téma smazal, děkuji
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Idaho: Mno, já myslím moderátorský přístup, který flexibilně reflektuje vývoj tématu je mnohem lepší, než téma uměle zkostnatět tím, že se prská kvůli každému odklonu od tématu...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Idaho: První post threadu je tvůj - čili ho můžeš editovat, včetně názvu.

Osobně upravuji názvy většinou pokud tam jsou gramatické chyby nebo prohřešky podobného směru (nebo pokud je thread svým zaměřením oddechový) - jinak (doufám) názvy moc neměním. V tomto případě v tom prsty taktéž nemám

Jinak se obávám, že se tady tenhle thread asi moc neuchytí - většina obyvatel Sigilu zrovna moc neholduje astrologii, numerologii a dalším tzv. "neexaktním" záležitostem - maximálně tak v tom smyslu, že to je dobrý fackovací panák :mrgreen: :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Mazat tohle téma je zatím předčasné. Je zajímavé a koneckonců i když se nějak vymklo bylo zajímavé tím, kolik lidí se zapojilo a dokázalo se pomlet. Takže tím že iniciovalo diskusi nás všechny probralo z prázdninové letargie.

Tafif - s čím nesouhlasíš? Tvé stručné vyjádření se dá vyložit natolik mnohoznačně že bych prosil o upřesnění. Jinak tě rád vidím živého a píšícího.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Idaho: Hm, když ti šlo o to, kolik lidí je pro nebo proti, proč jsi tam sám dal pouze čtyři možnosti, které znamenají ano?
A ono je to vážně někomu jedno, tak proč mu nedat hlasovací možnost?

Jinak v první editaci názvu mám prsty já - napsal jsi "součastnost a budoustnost" - kdo editoval dál je mi bohužel neznámé.

Jo a za "úpadek" tohoto threadu poděkuj zejména Arianovi. Kdyby neslyšel krávu růst, tak to tady dnes mělo jednu stranu s asi sedmi příspěvky. :mrgreen:
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“