Na internetu chybí empatie a lidé jsou tam k sobě zlí

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Stěžuji si na obecnou tendenci neustále hledat chyby, výhrady a negativně se vymezovat vůči všem. Stěžuji si na totální odlištění internetu, kde každý předvádí své ultimátní znalosti a vytříbený smysl pro estetično jako kdyby byl svět plný renesančních géniů. Stěžuji si na neschopnost zabývat se věcně hlavním obsahem sdělení, neschopností se vzájemně pochválit a chovat se jako lidi.

Tak.

PS: To není myšleno lokálně... jen jsem si dneska až moc četl různá internetová fóra. Slibuju, že už to nebudu dělat... :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Alnag píše:Stěžuji si na obecnou tendenci neustále hledat chyby, výhrady a negativně se vymezovat vůči všem. Stěžuji si na totální odlištění internetu, kde každý předvádí své ultimátní znalosti a vytříbený smysl pro estetično jako kdyby byl svět plný renesančních géniů. Stěžuji si na neschopnost zabývat se věcně hlavním obsahem sdělení, neschopností se vzájemně pochválit a chovat se jako lidi.
Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo. :-D ;-)

P.S. Nechtěl jsem to již více naznačovat než jen jednou větou ale... Co asi děláš ty? ;-)
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jab píše:P.S. Nechtěl jsem to již více naznačovat než jen jednou větou ale... Co asi děláš ty? ;-)
Říkal jsem si, kdo se s tím vytáhne jako první... :lol:
Ano, jsem vinen. Tím se ale situace nijak nezměnila nebo jo?
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Alnag - co Tě tak nakrklo? Navíc jsi zcela jistě nahrál někomu na smeč. A Jab se neubránil a smečoval. Je to průstřel zvaný čistý. Ale teď vážně. Já si občas proběhnu i jná fóra a s jedním i spolupracuji. Těží ze mě informace k logistice ČSLA. A tam je to podstatně horší, tvrdá pravidla, stačí drobná chyba a hned Ti někdo omlátí hlavu klackem. To sigil je v pohodě.

Když pustíte do boje Ty s Jabem ze svých vybudovaných postavení tak to je radost si číst. Je škoda se mezi vás plést, i když se občas neubráníme i my ostatní. A taky to někdy vypadá přesně tak jak jsi napsal. Je to tady fórum - a každý jsme nějaký. Já pokud mám problém tak dotyčnému pošlu SZ a vyjasníme si to. Zkus to taky. Může to pomoci oběma a ve finále i celému fóru.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 21.1.2007 21:36, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Alnag: Jaká fóra? Pochlub se, kde jsi trávil svůj čas. ;-)

K Tvé stížnosti - když se někdo neumí vyjadřovat psanou formou, ať tak nečiní. Existují lidé, pro které jsou věci jako funkční gramotnost, interpunkce etc. neznámé pojmy a srozumitelnost jejich projevu tak dostává pěkně na frak. Pokud navíc nejsou s to pochopit, co jim člověk napíše, tak je to hodně špatné.

Pochválit - hm, dost málokdy se setkám s něčím, co by bylo hodno chvály...většinou spíš naopak. :-?
Naposledy upravil(a) Sadako dne 21.1.2007 21:38, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Neferit Sr. píše:Alnag - co Tě tak nakrklo?
Nevím... tak nějak v součtu všechno. Abych pravdu řekl, tak mne už internetové diskuse už netěší jako dřív. Po těch letech už mne to nějak unavuje. Ona ta všudypřítomná upřímnost už někdy začíná přerůstat v otevřenou sprostotu. Štve mne pramálo empatie, kterou vůči sobě diskutující projevují. A ano, Sigil je v tomhle ohledu na tom ještě hodně dobře i když občas se taky něco zvrhne... ale nečtu jenom Sigil.

A co se Jaba týče... no nevím, jestli se tím čistým průstřelem náhodou sám taky nepostřelil. 8-) Ale tady nejde o to, že by někdo něco udělal mně (to se ostatně stává jen dost zřídka), ale prostě je mi smutno z toho, že mi přijde, že spousta cizích zajímavých diskusních námětů, které bych rád četl se často rychle stáčí k marginálnímu slovíčkaření, protože se diskutující méně zajímají o to, CO chtěl ten před nimi říct a víc a víc řeší JAK to řekl, nebo nějakou podobnou blbost. Zřejmě hlavně proto, že v reálu nemají CO říct, ale zato se chtějí tlouct a bít.

EDIT: Vampirie - taková klasická RPG/PC směs - EnWorld, Živě, Viry, RPGNet...

Ano, někdo se neumí vyjadřovat psanou formou. Ale i u špatně napsaného příspěvku bývá obvykle zřejmé, co chtěl autor říct. A nevím jestli je to dostatečný důvod předstírat, že to k pochopení není a místo zajímavé diskuse rozvíjet po miliónté téma - kdo umí psát lépe česky (event. anglicky, protože to zdaleka není jen česká specialita).

A k pochvale... málokdy se člověk setká s něčím, kde opravdu nelze nic pochválit. Ale to je asi otázka přístupu. Ona taková "pohlazení" se vyměňují navzájem. Když nikoho "nehladíš" nikdo pak "nehladí" tebe. Ve výsledku je pak člověk naštvaný, protože není "hlazen" zatímco ostatní třeba jsou, o to víc je kousavý a smrtící spirála vzájemného "kousání" je na světě. No nic. Jsem se zase nějak rozjel a to jsem si říkal, že se budu mírnit.

Ale pěkně jsi to na mně Vampirie narafičila. :lol: Určitě jsem hrozně průhlednej a bylo jasné, že se chytím...
Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Alnag: Tak to ještě není taková tragedie...já viděla diskuse, jejichž uživatele bych s chutí zahnala mezi Vysoké a Nízké Tatry a zalila betonem, jen aby tu svoji nebetyčnou demenci nešíříli dále. :silenced:

Nu, jestli chceš vidět příspěvky, u kterých se opravdu nedá než dohadovat, co tím autor myslel, tak Ti mohu dodat nějaké linky...

Ad pochvaly - mno já nevím, proč bych měla někoho "hladit," když není za co...ono je imho obecně problém, že lidé si berou jakoukoliv debatu hrozně osobně a negativní názor např. na oblíbený film je rozpálí doběla.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 21.1.2007 21:57, celkem upraveno 2 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Alnag píše:A co se Jaba týče... no nevím, jestli se tím čistým průstřelem náhodou sám taky nepostřelil.
Minimálně stran té přehnané kritičnosti jsem skutečně postřelen. Snažím se s tím něco dělat. Občas se trochu tlumit, ale moc mi to nejde. Už je to tak nějak příliš zažráno do mé osobnosti. Nejhorší na tom je, že lidmi přehnaně kritickými vysloveně pohrdám. Naštěstí u mě je to spojeno s jistou nadsázkou, takže těm svým kritikám sám moc nevěřím. :-)
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jab píše:Nejhorší na tom je, že lidmi přehnaně kritickými vysloveně pohrdám.
Z toho si nic nedělej... já zase vždycky úplně vylítnu jako čertík z krabičky, když narazím na nějaký projev takového toho "fanboy fanatizmu". 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Yoshi Snipo
Sigilan
Příspěvky: 245
Registrován: 4.10.2005 6:05
Bydliště: Stormrage Barrow Dens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yoshi Snipo »

Nuz, ono je treba niekedy si uvedomit, ze kazdy clovek inak rozmysla, a na fore su stale iba ich ... "opinion"* ... nazor**, a kedze kazdy je iny, tak kazdy chape dane/y slovo/vyraz unikatne, cim moze dojst k nepochopeniu. I ked ty asi myslis to, ze sa snazia odbocit od temy a zdrbavaju za pravopis alebo take veci ... IMHO.

*(nenavidim, ked zabudnem neake slovo po Slovensky, ale po anglicky ho viem ... )
**(po minute som si spomenul)
End of hope! - End of love! - End of time, the rest is silence! ~ Nightwish
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

mě se spíš občas zdá, že v diskusi nejde ani tak o názory alias opiniony, ale o to diskusi "vyhrát", tedy všechny přeargumentovat a vyargumentovat až budou úplně maličcí, ne že by toto byl problém sigilu, ale jde o jev častý i na poměrně civilisovaných fórech, které mají jinak slušnou úroveň
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

NMyslím, že tu vůbec nejde o nějakou "demenci" uživatelů a toho, že když se někdo chová jako blbec a píše zcela nesrozumitelné příspěvky, jsou na něj lidé zlí.

Tady jde spíš o jistou inklinaci internetového diskutování k až nepřirozené přímosti - možná až "sportovní" přímosti (ano, to je myslím docela trefné přirovnání ;-))
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Vlasák: Coby nesportovec nevím, co je to "sportovní přímost." Mohl bys to nějak vysvětlit? :-)
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vampiria: ono je to celkem těžké vysvětlit, protože to dost mluví samo za sebe ;-) Asi ne ale pro všechny ;-)

Ale když je někdo třeba sportovní střelec, tak nestřílí proto, že je to jeho povinnost, ba jistá nutnost (řekněme voják ve válce), ale proto, že za to má "body" a medaile, přeneseně jisté sebeuspokojení...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

V podstatě souhlasím s většinou toho co tu padlo. Ona ta motivace i provedení bude u různých lidí různé, potíž je v tom, že mnohdy je stejný výsledek. Tj. zabití zajímavé diskuse.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“