Hardware - otázky, odpovede a rady

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

7c: cool. Dík za link. pozeral som tie v Ageme a všetky sú TN. ten z nay-u tam zas nieje. V každom prípade sa to ešte môže hodiť.
Akurát ma trochu mrzí, že tam v tom zozname chýba Asus. :cry:

Technologie LCD panelov si pozrem. Ani som nevedel aké velké rozdiely tam môžu byť. Zrejme si prebehnem aj stránky výrobcov, ale keď ani tam nebude uvedená technológia, tak mi fakt zostane len ten zoznam čo si linkoval 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Na http://www.svethardware.cz/branch.jsp?name=Monitory je technologie u monitorů uvedená. Ovšem všechny monitory tam nemají... Jinak ale u konkrétního modelu monitoru není nikdy problém technologii zjistit. Nejlepší indikace je obvykle cena :-)

Zdá se ale, že 22" S-PVA snad ani nejsou. Tak 20" a 21". A potom 24".

Zajímavý kousek by měl být Samsung 214TW:
http://www.alza.cz/21-palcovy-lcd-monit ... d63450.htm

Každopádně se s S-PVA LCD v 1680x1050 pod 11 000,- CZK asi nedostaneš. Pod 10 000,- CZK jsou tu jedině TN panely zhruba za 6000,- Kč (20") až 9000 Kč (22").

A jak už jsem psal - vyhazovat za S-PVA 20" monitor cca 12 000 Kč když tu máš 24" za cca 15 - 16 000 Kč se mi zdá "nemoudré":
http://www.alza.cz/profesionalni-lcd-di ... d63391.htm <-- asi nejlepší současný LCD monitor co se poměru kvalita/cena týče.

Jinak řečeno - můj pohled je když už S-PVA, tak pořádný (tj. 24"), jinak nějaké TN s dobrým poměrem kvalita/cena (tj. nějaký dobrý třeba Samsung 2xxBxx).

EDIT: 8800 GT by teoreticky měla starší hry (tj. starší než Crysis :lol:) v 1920x1200 zvládat 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

mohu jednu amatérskou otázku?
kontrast je lepší co největší že? tedy 1:7000 je lepší než 1:1700 ?:)

Čeká mne totiž koupě LCD televize v obdobných relacích jako kolegu nukea...
Zatím se mi nejvíc líbí Sony Bravia, ale kontrast 1:1700 se mi zdá ve srovnání s ostatními malý...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

7c: Hohohó kým ja budem upgradovať grafiku, tak už bude aktuálne na 9xxx :lol:

Ale celkovo vzaté máš recht. Radšej už nejakú 24, ako podobne lacnú 20ku. Ono už som na ne poškuloval, ale zdalo sa mi, že 24 je predsa len moc velkopanská :lol: Teraz mám nato možnosť utratiť cca 15000-20000, ale zas viem, že okolo marca padajú ceny strašne dolu. Takže tolko si už počkám. Aspoň mám dosť času sa dobre porozhliadať.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun: Televizi chce kupovat Lerek.

No, teoreticky je vyšší kontrast samozřejmě lepší, ale není to jediný parametr. Rozhoduje celek, ne jednotlivý parametr (bohužel - jinak by výběr byl obvykle jednoduchý :-? ). S TV bohužel nemám žádné zkušenosti, takže poradit nemůžu i kdybych chtěl.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

7c: Lerek si televizi už koupil - Panasonic Viera: plasma, úhlopříčka 42", dost dobrý stroj. Cena 32 000 CZK. Už jsem v ní shlédl Rockyho 4 - nářez bestiální. Doporučuji.

Jinak ke kvalitě obrazu - LCD se stejnou kvalitou obrazu a stejnou úhlopříčkou je vždy o 5-8 tisíc dražší než srovnatelná a mnohdy i lepší plasma.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Lerek: Blahopřeji. Vidím, že cenové hranice jsou tady od toho, aby se překračovaly (ano, poznal jsem to i na vlastní kůži :-? :lol: ).

Teď to chce ještě nějakou konzoli (XBOX360 nebo PS3), aby byla televize řádně využita :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Lerek - mohl bys hodit odkaz? Pro zajímavost;) Ale přiznám se,že vzhledem k potřebě upgradu PC do toho skoro určitě nepůjdu, skoro..;)

Našel jsem totéž, jen menší (94 cm) za 23 tisíc a to už je mnoohem reálnější:
)

Ale je otázka, jak dlouho plazma vydrží...?:/

jako další možnost se jeví tento Samsung LCD
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

Vallun:
Na tomto právě sleduji otřesný zápas Brno - Sparta.

Plazmá má údajně vydržet 60 000 hodin v provozu, alespoň to tvrdil prodavač, který měl oddělení televizí na povel.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, ale ten Panasonic ani nezvládá HD rozlišení, ne? :think: Pokud tedy nemají chybu v popisku.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

sevencreature píše:Hmm, ale ten Panasonic ani nezvládá HD rozlišení, ne? :think: Pokud tedy nemají chybu v popisku.
Stránky výrobce tvrdí opak.
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

sevencreature píše:Hmm, ale ten Panasonic ani nezvládá HD rozlišení, ne? :think: Pokud tedy nemají chybu v popisku.
třída Viera by měla být určitě HD ready...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

1024x720 není HD. HD je 720p = 1280x720 nebo 1080p = 1920x1080 (tzv. "full" :roll: HD - proč v tom mají takový "bordel" netuším).

Při rozlišení displaye 1024x720 se bude HD obraz muset interpolovat a přizpůsobit nížšímu horizontálnímu rozlišení. Navíc je to užší než 16:9, divné rozlišení...

Hmm, mrkl jsem na Wikipedii a zdá se, že je to asi košer (minimálně v EU) - označovat televize jako HD ready, i když nezvládají HD rozlišení bez interpolace. IMO klamavé označení, ale budiž.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - to je možné, omlouvám se, ale tomu nerozumím, já se ptal v Protonu a bylo mi řečeno,že je to ok...
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ono to nejspíš ok bude, odhadoval bych. Asi jako když si na PC pustíš HD video na monitoru s rozlišením 1024x768 - trochu zmenšené, ale nějaký rozdíl v kvalitě tam myslím není, myslím.

Jak to bude s hraním, netuším, ale mít XBOX360, tak bych pořizoval jedině 720p TV (takže LCD).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“