Hardware - otázky, odpovede a rady

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od Artemis Entreri »

No jo díval jako první vše je v pořádku
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od sevencreature »

A když dáš v tom panelu, o kterém píše yenn "Upřesnit...", máš tam konfiguraci reproduktorů nastavenou na stereo? Nemáš tam náhodou vybrané třeba 5.1 nebo nějakou podobnou kombinaci?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od Artemis Entreri »

Stolní stereofonní reproduktory čili mám. :doh:
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Právě si čtu v březnovém LEVELu téma o grafických kartách a uvědomil jsem si u něj zajímavou věc. Obraz na LCD monitoru v jiném než nativním rozlišení Vlček označuje jako "citelně rozmazaný" či "rozmazaný paskvil" a došlo mi, že za nějaké 3 roky s LCD monitorem, během nichž jsem dohrál desítky her, jsem hrál v nativním rozlišení mé 19'' (1280*1024) pouze 3. Je to normální? :-)

(Doufám, že tento post sevencreature dostatečně pobaví, píši ho z velké části kvůli němu. :-D)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od sevencreature »

No, spíš mě to šokovalo, než pobavilo :anxious: Na druhou stranu to ale chápu - pokud člověk nevidí nikdy nic lepšího, tak to, co má považuje za uspokojivý standard. Připomíná mi to, jak jsme kdysi po LAN hráli UT a kamarád přišel s novým LCD monitorem a hrál také v nenativním rozlišení a pochvaloval si, jaký má ten nový monitor hezký obraz - když jsem se přišel podívat, tak jsem tedy nestačil zírat (skoro stejně jako on, když jsem ho přesvědčil, aby vyzkoušel nativní rozlišení - v UT se musí nestandardní rozlišení zadávat přímo do ini).

Na druhou stranu - pokud jsi měl nějak jinak vyřešený scaling (třeba tak, že pokud hraješ v jiném než nativním rozlišení, tak se obraz nezvětšuje, ale zobrazí se okolo černé pruhy), tak byla kvalita obrazu nezměněná...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature: Dřív jsem měl spíš problém, že 1280*1024 nezvládla buď daná hra, nebo ho neutáhl můj počítač. To se po upgradu mírně zlepšilo, ale na nové hry v tomto rozlišení má grafická karta stejně většinou nemá. Nehledě na to, že se některé hry v tomto rozlišení hrají vyloženě špatně, protože mají vpravdě miniaturní ikony a popisky.
Připomíná mi to, jak jsme kdysi po LAN hráli UT a kamarád přišel s novým LCD monitorem a hrál také v nenativním rozlišení a pochvaloval si, jaký má ten nový monitor hezký obraz - když jsem se přišel podívat, tak jsem tedy nestačil zírat (skoro stejně jako on, když jsem ho přesvědčil, aby vyzkoušel nativní rozlišení
Když jsem na tomhle monitoru poprvé spustil nějakou hru (IWD2 v 800*600), byl jsem obrazem proti CRT opravdu nadšen. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Hmm, asi jsi měl před tím hodně špatné CRT :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od drake127 »

sevencreature píše:Ajantis: Hmm, asi jsi měl před tím hodně špatné CRT :-)
Tak třeba má 14" LCD s nativním rozlišením 1600×1200 ;-)
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
Artemis Entreri
Sigilan
Příspěvky: 368
Registrován: 7.9.2007 18:53
Bydliště: Kalimport
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od Artemis Entreri »

Tak nevím jestli se to hodí do hardware ale zeptat se někde musím. Při každém startu Windows naskočí kontrola NTFS disku D probehne a windows se normalně spustí ale už mě to celkem štve nevíte jak s toho zbavit??
Obrázek

With each kill I grow wiser, and with added wisdom I grow stronger.

Artemis Entreri
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od wosmahl »

Ahoj, po dlouhé době sem zas něco napíšu :) Mám menší problém, nevim jestli úplně souvisí s HW ale řek bych že asi jo. Mám novej komp s XPčkama. Nainstaluju si wow a když ho zapnu tak se mi tak po minutě sekne klívesnice, myš i zvuk a nejde s kompem nic dělat. Brácha řikal, že se mu to stalo i když hrál trackmanii a to by byla náhoda aby zrovna u těhle her to blblo. Nainstaloval sem si nějaký ovladače na grafárnu, novej directx, reinstaloval sem ten wow ale nic nepomáhá. Může mi někdo říct co se s tim dá dělat (pokud něco). Dík moc.
PS: Na starym pc wow i tmn šly normálně.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od drake127 »

Teplota, přetečení paměťového bufferu gr. karty?
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od wosmahl »

Dík za radu ale, nejsem zas tak nějakej expert na pc, resp. něco umim ale to se týká spíš věcí jako práce s wordem atd.. :-D tekže teplotu sem pochopil ale to další co si psal moc ne :think: Jinak spíš potřebuju vědět jak vyřešit problém, než co je problém, i když tyhle dvě věci jdou ruku v ruce.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od Carlos »

Mám takovou potíž s monitorem, těžko se vysvětluje, ale když to náhodou někdo pochopí a bude mít nějaké řešení tak prosím sem s ním.
Po zapnutí monitoru je obraz naprosto normální, ale po nějakém (různém) čase se obraz zdeformuje. boční strany se jakoby stáhnou do středu, horní a dolní strany tak porůznu. Také se obraz celkově zmenší na zhruba 1/4 monitoru, tato čtvrtka se vždy posune do levé horní části. Děje se to nezávisle na rozlišení. Řešením je rozlišení změnit a použít a potom vrátit na původní velikost. Nicméně, i tak to docela dost otravuje. :-(
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od sevencreature »

Carlos: Moje rada (jde o CRT monitor, předpokládám?) zní kup si nový LCD monitor :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hardware - otázky, odpovede a rady

Příspěvek od Carlos »

Rada je to dobrá, což o to, ale finančně na tom nejsme zrovna teď zcela nejlépe. Nový monitor si koupím nejdřív po maturitě. Právě jsem hledal nějaké řešení, které by alespoň dočasně zamezilo těmhle nepříjemnostem.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“