Age of Empires

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

MCZ: Pravda, to je dost nuda na všech AoE. Dobré ovšem je, že jsem v tomhle ohledu získával v mulťáku většinu výhod nad ostatními hráči, i když mi to nakonec moc nepomáhalo, že jsem byl vždy nejvyspělejší.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já MP v těhle hrách nehrál :-( , takže jiní hráči zůstali nedotčeni mým hráčským uměním :mrgreen: .
Ale napadá mě ještě jeden důvod proč nemám tyto upgrady rád - čas. Já hodně pauzuju (snad 1/3 z celé herní doby trvá pauza) a samozřejmě ty nejlepší jednotky se nacházejí až na posledním levelu, ke kterému než bych se dostal, trvalo by mi to docela dlouho (nepočítaje nezbytně obětované suroviny ;-) ). A takhle časově natahovat hru se mi teda fakt nechce, mě ty průměrně 2 hodiny (což je doba, kdy hra běží, tedy bez pauz) bohatě stačí 8-) .
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Jestli myslíš pauzu, jako v BG aby sis všechno připravil, tak to taky hojně používám a to ve všech hrách, ve kterých to jde. Proto mám radši tahovky.
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

MCZ: no jo tak co by to bylo za hru kdyby se to nedalonastavit ze? - vzdy i u aoe si muzes nastavit startovaci a posledni dobu... jde o to udelat jen dva tri kliky navic... :P
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Tafif píše:Jestli myslíš pauzu, jako v BG aby sis všechno připravil, tak to taky hojně používám a to ve všech hrách, ve kterých to jde. Proto mám radši tahovky.
Přesně tuhle pauzu ;-) . Tahovky jinak ale nemusím - kdyžtak jen něco jako Heroes nebo Age of Wonders.
Black píše:MCZ: no jo tak co by to bylo za hru kdyby se to nedalonastavit ze? - vzdy i u aoe si muzes nastavit startovaci a posledni dobu... jde o to udelat jen dva tri kliky navic... :P
No to ale nic nemění na tom, že bych se bez takovýchto přechodů v pohodě obešel 8-) . Zvlášť v AoE v kamapani s určitým hrdinou vypadá přinejmenším divně, když přecházíš v každé misi znovu a znovu z Castle do Imperial Age ;-) .
Uživatelský avatar
Black
Sigilan
Příspěvky: 336
Registrován: 28.9.2005 17:04
Bydliště: Pragl... I kdyz uz by to chtelo mozna zmenu...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black »

2MCZ: kdyby jen tak :P - ale neni to pravre upgradovani co nas na te hre bavi? :) ja vzdycky delam i nepotrebne upgrady... jen abych to mel a mel z toho dobry pocit... - a velke skore... :D kolik je vas rekord? muj asi 65k na very hard - ctyri tymy po dvou....
Ticha kocka brehy mele...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Black: já právě vždycky upgraduju jen co musím/používám, takže se obejdu například bez Heavy Scorpinů ;-) .
Já rád hraji 2 x 2 na nejtěžší obtížnost. A rekord nevím, ale často mám největší počet zabitých a naopak nejmenší ztráty (v SWGB se mi dokonce podařilo uhrát při takové velké řežbě ztráty zhruba na 20 jednotek, oproti několika stům/tisícům zabitých ;-) ).
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Zdá se, že u tří dílů nezůstane: http://www.level.cz/default.asp?page=news&textID=6758
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

no, ale stejně jim už nějak docházejí doby, navíc hra ve Vietnamu coby v jediném dějišti celé RTS pojmenované Age of Empires mi přijde jako nehodná názvu Age of Empires - já bych u té případné 4 tipoval spíše všechny významější moderní války.

Přesto myslím, že nejlepším dílem série zůstane zlatý Age of Kings.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ píše:Přesto myslím, že nejlepším dílem série zůstane zlatý Age of Kings.
Já také. Ocenil bych předělávku AoE1 do hávu a herních mechanismů AoK, a to kvůli národům, které mi přijdou nejzajímavější právě v jedničce.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Já hrál z prvního dílu jen demo, ale přiznávám, že jsem se bavil dobře ;-) .
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ: Když jsem se dostal k jedničce, už jsem byl zhýčkán dvojkou, takže mi chyběly unikátní jednotky a brána, vadilo mi, že mezi poli bylo třeba dělat ohromné mezery, páč je zemědělci obdělávali zevně, a myslím, že během pauzy nešlo rozdávat příkazy, ale tím si nejsem jist.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Právě, že já byl taky zhýčkán (byť jsem tehdy o nějaké pauze neměl ani páru ;-) ), a třeba ta pole mě také hodně štvala, ale i přesto jsem si tak nějak zvykl, ale bylo to už hodně dávno, pravda.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

MCZ: Musím ovšem přiznat, že moc šancí jsem AoE1 jedna nedal... A už nedám, páč jsem ho daroval.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

yenn: to jsme na tom skoro stejně - já teď mám z CD, na kterém demo bylo, tácek pod kávu :-D .
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“