Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

manga = comics
anime = zväčša kreslené spracovanie nejakej mangy do animovaného filmu/seriálu
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX píše:Gunslinger Girl :-? - nie je to zlý anime, ale mne tam vadí stvárnenie detí ako zabijákov bez nejakého hlbšieho filozofického kontextu. 8-)
?? Co myslíš tím "hlubším filosofickým kontextem"? :shock:
Jinak to, že používají děti je tam vysvětlené dostatečně, IMO.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

To je; možno som mal skôr napísať, že mi vadí absencia morálneho hľadiska - ale ani nad tým nejako neuvažujú - proste divné, ale samotný anime nie je zlý, koniec je krásne melancholický. :-D :cry:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Viděl jsi Wolf's Rain? A pokud ano, jak se ti líbil? Plánuju ho někdy zčíhnout (teda plánuju toho víc).

Hmmm, ještě neviděl jsi taky něco z tohohle: Condor Hero, Greanadier (první díl nevypadal moc nadějně, ale člověk nikdy neví).

Pro změnu bych se podíval na něco vážnějšího, ale momentálně spíš nevím, co dřív :lol:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 2.10.2005 21:18, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Celkove dobrý anime, ale koniec je p%^*(%&^$% - jeden z najblbších koncov v anime, aké som zatiaľ videl. :evil:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Viděl jsi NGE a Kare Kano? Ohledně těch debilních "konců" - v uvozovkách, protože Kare Kano konec nemá (a při tom to mohlo být vážně dobré - nebýt toho, že 3 díly jsou čistě opakovačky - jo, je hezký, že nechtěli pokračovat bez mangy, ale co je moc, to je moc).

No naštěstí je tu manga.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Kare Kano som nevidel a ani NGE - mňa celkove mecha anime/manga moc nebavia - častokrát je práve koniec v anime to, čo ma dokáže naštvať - najdeprimujúcejší koniec aký som zatiaľ v anime videl má jednoznačne Chrno´s Crusade a najhorší asi Wolf´s Rain.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: NGE je řekl bych celkem povinnost (teda, mně osobně se nelíbil, ale musím říct, že jsem o něm přemýšlel dost dlouho - hlavně proto, že mě ten konec neskutečně naštval - ne proto, že by mě nějak dostala jakási údajná "filosofická hloubka", kterou IMO NGE vůbec nemá).

Jinak mi trochu připomnělo FMP! - prvních 7 nebo 8 dílů je super a pak to jde do háje (no alespoň nevzniklo Fumoffu :wink: - jo, nemám rád Fumoffu :) ).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Prečo nemáš rád Fumoffu? Treba sa na to dívať s nadhľadom - ja som sa smial na každej epizóde - zatiaľ najzábavnejší anime aký som zhliadol.

Teraz sa ešte stále prehryzávam Noir-om - 16 eps - ešte 10 ďalších :wall:
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Mně se líbil FMP! asi do 7. epizody - mělo to příběh, humor i vážné části a hlavně to mělo smysl a navazovalo to. Těšil jsem se, co bude dál...

Potom se z toho ale stal sled nenavazujících debilních školních historek, postavy vůbec nereflektovaly minulost, objevily se úplně zcestné pasáže (třeba ten jejich doprovod konvoje v té zemi, co připomínala Afghánistán), Ghaul ožil nejméně 3x (a to je údajně i ve FMP 2 :-x ). Zmínil jsem se o tom, že se všichni chovali naprosto nelogicky? :wink:

Prostě Fumoffu je pro mě to, co jsem na FMP! nenáviděl. Může to být sebelepší, ale není to to, co bych chtěl. Ze Sagary udělali úplného dementa. V těch prvních dílech to bylo alespoň vtipné :-(

Edit: Nejzábavnější anime, co jsem v poslední době viděl je asi Sukuran. Green Green TV je taky super :lol: :lol: :lol: (pokud jsi ho náhodou neviděl, tak vřele doporučuju - při některých scénách - jako je medvěd, nebo sauna jsem málem umřel :lol: :lol: :lol: ). A z těch trochu nenormálních Ebichu - Housekeeping Hamster :lol:
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 28.11.2006 22:07, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Gren Green TV???????????? Tak ja práve takýto typ humoru nemám rád (tu by sa mi hodil ten tvoj smajlík) - zhodou okolností som videl najprv Fumoffu a až potom FMP prvú sériu - Fumoffu nebolo myslené ako pokračovanie, ale sú to iba fillers medzi 1. a 2. sériou - aspoň mám taký dojem.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

CrowX: Jj, já vím, že to není pokračování...

Jaký typ humoru myslíš? Mě se Green Green TV vážně moc líbilo :) Nemám nic proti ecchi, pokud se bere s humorem :-) A líbilo se mi nejen jako komedie.

Edit: Ty smajlíky jsou:

http://havy.wz.cz/ble.gif
Obrázek
http://havy.wz.cz/rofl.gif
Obrázek
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 2.10.2005 22:46, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Firkraag
Sigilan
Příspěvky: 1131
Registrován: 29.9.2005 19:31
Bydliště: Umar Hill's
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Firkraag »

Tak já něco skusím a řeknu vám..
Když jsem byl malý, byl jsem namyšlený…. ale teď už nemám chybu.
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Green Green - áno presne ten ecchi/hentai humor mám na mysli - taký ľahko erotický anime - nejako som mu neprišiel na chuť. ;-)
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Sadako
Sigil Team
Příspěvky: 4552
Registrován: 25.9.2005 12:58
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

No..třeba Vampire Hunter D., Akira, Angel's Egg, Hellsing, Ghost In The Shell...a pokud jsi lehce infantilní, tak díla režiséra Miyazaki Hayao - Nausicaa of the Valley of the Winds, My Neighbor Totoro, Kiki's Delivery Service, Crimson Pig, Mononoke-hime, On Your Mark, Spirited Away a Howl's Movie Caste.
Naposledy upravil(a) Sadako dne 24.5.2007 1:40, celkem upraveno 1 x.
Chtěl jsem říci, přerušil jej ředitel, čím trávíte svůj čas?
Svůj nejsvětlejší čas trávím tím, že jej dělám tmavým.
Pročpak? vyzvídal pokleslým hlasem ředitel.
Protože světlo mě dráždí.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“