Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od sevencreature »

Adieu píše:V honbě za nejvyšší kvalitou obrazu jsem zabrousil na japonský torrent... :mrgreen:
Zabrousil jsi nejspíš špatně :wink: HD release se ještě pořád nekoná, pokud je mi známo a DVD kvalita je momentálně maximum (resp. Hitsuji je maximum). "Kvalita" samotného videa opravdu není všechno - resp. je to jen jedna z důležitých součástí visuální stránky (navíc pokud to je TV verze, tak je ta kvalita diskutabilní - a je nutný menší postprocessing).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature před dvěma lety píše:Shoujo Kakumei Utena je skvělá :shock: :-P Opravdu... Něco jako zmrzlinový pohár s jahodami, šlehačkou a trochou LSD 8-) A taky má nádhernou hudbu.
Saruman před rokem píše:Tentokrát padla řada na počin Shoujo Kakumei Utena, který mi ostatně již několik měsíců nešťastně pobýval na disku. A lépe jsem se snad ani rozhodnout nemohl, protože Utena překonala všechna má očekávání...
V posledních (tý)dnech jsem Uteně podlehl i já. Zatím jsem viděl 26 dílů a rovněž jde o jedno z nejlepších anime, které znám. I když si pořád nejsem jist, o čem že to je. :-)
(A nemusím zmiňovat fantastickou hudbu, že ne?)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Hamster »

První dvě episody mi způsobily otravu růžičkami a třpytkami, takže jsem musel seriál na příkaz lékaře přerušit.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Teda, otagovat a upravit album art pro všech 8 soundtracků ( :mrgreen: ) mi dalo svého času docela zabrat 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature: Těch 7 soundtracků (+ filmový) mi vydrží asi ještě na hodně dlouho. :-P Momentálně je mým favoritem božský druhý ending, tedy Virtual Star Hasseigaku (youtube video). :angel:
(No a samozřejmě Dona Dona!)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

Těžko říct, u mě se do dost mění - vzhledem k tomu, že mám v playlistu všechno. Ale dost jsem ujížděl na Rinbu ~ Revolution ~ Adolescence Rush (obzvlášť pod vlivem určitých, ehm, látek)...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
scorpioo
Sigilan
Příspěvky: 387
Registrován: 9.3.2008 21:08
Bydliště: Sigil

Re: Anime & Manga

Příspěvek od scorpioo »

Takže dens som vzhliadol ďalšiu časť Hellsing Ultimate OVA.Skvelé ako vždy.Len teraz čakať rok na ďalšiu časť :-?
Hrdinovia umierajú,legendy žijú naveky. - BEOWULF
www.kocogel.info
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Obrázek

To budou krásné sny :mrgreen: (povlak na polštář)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn: ... tak tohle bych doma nevysvětlil. :mrgreen:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Skládali Čajkovskij apod. svou hudbu skutečně jen pro (nudné ;-) ) balety a opery, nebo vizionářsky počítali s tím, že bude jednoho dne použita v Princezně Tutu? :-)

13. epizoda je božská.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn: Tak teď jí podepsals ortel. :mrgreen:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

The Big O - První série (tj. prvních 13 epizod) je epizodická (oproti tomu druhá by měla mít jeden hlavní příběh), a byť jsou některé zápletky povědomé, alespoň na ně nedopadl Damoklův meč jednotvárnosti. To už se úplně nedá říct o závěrech, jelikož každá epizoda končí výstupem Big O. Velkou zbraní seriálu je jeho styl. Kombinací prostředí 60./70. let, Jamese Bonda, detektivky, mecha a dalšího vznikla poměrně osobitá a zábavná podívaná, nevíc i vizuálně hodně hezká. Snad ještě větším kladem je však úžasná androidka R. Dorothy Wayneright; její téměř permanentně lehce naštvaný výraz a chladné vystupování zbožňuji :-P (Vůbec bych se nezlobil, kdyby se v seriálu vyskytovala o trochu častěji.) 7/10
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Usavich - Kraťoučké epizodky o dvou králících v ruském vězení. Něco podobného se opravdu jen tak nevidí. Nebo už jste se setkali s anime, v němž by jednou z hlavních postav byly v podstatě dveře?
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od Jab »

Kouknul jsem se na tenhle Evangelion a bylo to fakticky dost špatné. Žádný jiný jsem zatím neviděl (a tenhle první díl filmu ze čtyř má být novodobou verzí původních šesti dílů z 24) a už asi ani neuvidím. Hmm, tak 5,7/10.

Bože proč jen jsou ty anime kolikrát tak nechutně přeceňované (občas to asi i dělám já)? :roll:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: Anime & Manga

Příspěvek od sevencreature »

Jab: Každý svého štěstí strůjcem :wink:

Co třeba Kaiji nebo Akagi, ať si trochu spravíš chuť?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“