Anime & Manga

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

http://www.manga.cz/index.php?clanek=594&druh=2 - report z letošního Animefestu. Docela vtipné, obzvláště 17. obraz :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Toki wo Kakeru Shoujo (The Girl Who Leapt Through Time) - Toto anime je skutečně blesk z čistého nebe, jelikož režisér ani scénárista na svém kontě nemají příliš známých a uznávaných děl (a značná část hereckého ansámblu ani nemá záznam na ANN). Na druhou stranu Yasutaka Tsutsui, autor mangy, dle níž byla Dívka skákající časem natočena, je rovněž autorem původního příběhu Papriky a to už napovídá, že by mohlo jít o cosi velkého. A stejně tak činí dosavadní pozitivní ohlasy. Hlavní hrdinkou je Makoto Konno, lehkovážná středoškolačka, která jak název filmu napovídá, získá schopnost vracet se v čase (realita se šmrncem nadpřirozena je přesně to, co mám rád). V duchu své nátury toho začne využívat především ku svému pobavení a ve svůj prospěch, ovšem čas nejen že na nikoho nepočká, ale také nikoho nenechá, aby si s ním zahrával. Makoto totiž není na světě sama a kauzalita je neúprosná. Příběh je skvělý, velice zajímavý, místy opravdu působivý a výborně zakončený. Oděn do krásného kabátku (velmi dobrá hudba a nádherně nakreslená pozadí) je hlavním pilířem tohoto úžasného anime, jež může zavdat několik podnětů k zamyšlení. Je tu ale pár maličkostí (nelogická jednání, podcenění zranění), která dojem lehce kazí. Skutečně jde o drobnosti, ovšem není jich málo a v jinak takřka dokonalém díle naneštěstí více vyniknou (nebýt jich, uvažoval bych o zařazení do Top 10). 9/10
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Už je to venku poměrně dlouho - a jestli sleduješ Mainichi Awards tak jsi o něm asi slyšel ještě dřív. Ale je fakt, že překlad se tedy dost vlekl (roxfan si dal načas :lol: ).

Mno, KARAS a 5cm jsou taky docela v nedohlednu (a ne vinou chybějícího překladu).

No, na druhou stranu, na filmy nějak moc nejsem :lol: :oops:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Sledujete někdo... Dobrá, nebudeme tu na sebe hrát divadýlko... sevencreature: Sleduješ Dennou Coil?

Zatím jsou venku jen dva díly (z 26), čili příběh se teprve rozjíždí, ovšem velice se mi líbí zdejší prostředí kombinující realitu a digitální svět (zdá se, že Mitsuo Iso, pro nějž je DC režijní i scénáristická prvotina a který dříve pracoval např. na animaci některých filmů Satošiho Kona, nezůstal Satošiho tvorbou nepoznamenán). Velmi pěkná je i animace - jak stylově (ghiblioidní postavy, hezká pozadí), tak špičkovým rozpohybováním.

Lucky Star tedy nebude v mém šuplíku "průběžně sledované seriály" osamělá.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Neviděl jsem. Ale vypadá to hodně zajímavě (mrknu na to :-) ).

Jen počkej, za chvíli skončíš tak, že budeš průběžně sledovat všechno :-)

Zajímavě se rozjíždí Terra e... (TV).

EDIT: Vypadá to dost dobře. A co se týče kvality videa (true HD), jedna z nejlepších sérií téhle sezóny.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Bokurano vypadá taky hodně zajímavě :shock: (píšu často "vypadá" - protože těžko soudit seriály podle prvních 5 či 6 dílů).

Minimálně má nejlepší OP (Uninstall) co jsem v této sezóně zatím slyšel :-P

Pozn. pro yenna - autor mangy je taktéž tvůrcem mangy Shadow Star Narutaru :wink: :-P (takže víš, co můžeš čekat :-) ).
Naposledy upravil(a) sevencreature dne 31.5.2007 18:19, celkem upraveno 1 x.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Díky za info. Zaujal mě už popis na AniDB, ovšem na základě zjištěné totožnosti autora mangy přiřazuji Bokuranu vyšší prioritu. Navíc vzhledem k tomu, že ani na ANN ještě není uveden konečný počet epizod, mohlo by to být delší (=20+), tedy by děj nemusel být tak neukončený jako v Narutaru. A když tolik vychvaluješ OP, jsem zvědav, zda překoná ten z Lucky Star :mrgreen:

Btw: 30. 7. vychází v ČR Paprika :-P (afaik "jen" na DVD ;-) )
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn píše:A když tolik vychvaluješ OP, jsem zvědav, zda překoná ten z Lucky Star :mrgreen:
Eh :wink: Co se OP týče máme nejspíš místy odlišný vkus :lol:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Nahlédl jsem do historie tohodle threadu a zjistil, že pominu-li reakce na několik doporučení od yenna, hrál jsem si zde naposledy na boha kritiky až v lednu, takže bych dal nějaké vlastní stručné orejtingování některých seriálů. Je mi jasné, že většina návštěvníků tohodle threadu už tyhle věci stejně viděla, takže o ději a tak se vůbec nerozepisuju.

Samurai Champloo - U tohodle seriálu mě nenapadá příhodnější označení, než že je prostě cool. Postavy nejsou nijak vyjímečné a příběh je strhující asi jako nákup v supermarketu... Zato se na to však výborně kouká. Hiphopově stylizované prostředí historického japonska mi přišlo jako plus a přestože se trable, do kterých se hrdinové na své cestě dostávají vykrádají i mezi sebou navzájem, nebyl to pro mě dost silný důvod abych to zabalil a odepřel si ty souboje. Ty jsou totiž tak našlápnuté a zábavné, jak jen bych mohl čekat. 7,5/10

Great Teacher Onizuka - Tohle pro mě byla skutečně oddechová záležitost. Ke srovnání se zde nabízí řada školních her napsaných podle kuňdáckých balicích her. Postavy v GTO jsou (až na hlavního hrdinu) skutečně uvěřitelné a reálné a i problémy, které řeší jsou (až na vyjímky) takové opravdu lidské. Osobně nevyžaduji reálný děj za každou cenu, ale tenhle přístup mě celkem potěšil. Celé je to moc pěkně napsané a... Děj odsýpá trochu pomalu, což je asi hlavním záporem. Dá se to snést, pokud si to člověk dobře rozkouskuje, ale na nějaké delší několikahodinové sledování to asi není. Přesto imo moc pěkná podívaná. 8,5/10

Kanon (nový) - Psát o tomhle dílku hned po GTO je opravdu ošemetné. Hlavní hrdina je student se špatnou pamětí, který se přestěhuje a stádem dívek, které ho okamžitě obklopí je stržen do víru někdy i lehce pitomých nadpřirozených událostí a dobrodružství. Myslím, že to vystihuje vše podstatné co se příběhu týče. Nemá asi moc smysl plivat na to, že hrdina nejen, že neztratí víru ve svou příčetnost, ale často přijme dění kolem něj tak klidně a vyrovnaně, že mě napadalo jak je to s příčetností scénáristy. To k tomu holt zřejmě patří. Co bylo ale horší je, že občas se dění stává až příliš předvídatelným (a to se mezi frajery, co se buší do hrudníku jak jsou v předvídání filmů dobří, obvykle nepočítám). Plusem se pak na druhou stranu stává moc pěkná kresba+animace a především v první polovině skvěle napsané dialogy. Právě první polovinu/třetinu taky považuji za nejlepší část tohodle seriálu, se kterým mám stejný problémy jako s Haruhi... Asi nejsem v cílové skupině. 6,5/10

Zipang - Na zápletce tohodle seriálu se nenajde ani otisk po originalitě. Super-Duper moderní japonská raketová loďka se během cvičení u Midwaye dostane do bouře a když z ní vyjede, tak posádka valí zraky kvůli tomu, že bitva o Midway podle knížek skončila před šedesáti lety. Mno, asi už jsem to někde zahlédl... :lol: To však není prvkem, který by zbytek seriálu shazoval, protože ten mi přišel moc dobrý. I přes absurdní rozjezd se autoři očividně snažili o co největší reálnost jak v oblasti historie, tak i vojenské techniky. S tím je spojena i přísně realistická kresba, která se k seriálu hodí a jen posiluje celkový dojem. Stejně jako v kvalitních námořních filmech, i tady se každé torpédo počítá a celý Zipang je mnohem méně akční, než by člověk čekal. Většina děje se zaměřuje spíše na strategizování a intrikaření jak soudobých, tak historických důstojníků a ani tahle stránka není v žádném případě zanedbaná. Velice mě potěšilo i to, že hrdinové neupadají do nějakého nacionalistického běsnění (čehož jsem se trochu bál) a staví se ke své pozici rozumně a v rámci možností zodpovědně. Určitě dobrá věc pro military cvoky, fandy wwII, nebo třeba jen lodí a ponorek. 9/10

Last Exile - Prostředí tohoto seriálku je fakt prvotřídní. Dystopický svět s těžkým nedostatkem čisté vody pro chudé lidi, který je sužován válkami obřích létajích bitevních lodí, které se až příliš nezakrytě chovají jako ponorky. Alespoň u mě je toto prostředí hlavním plusem. Dobrodružný děj o mladém klukovi, který se zaplete do vysoké hry je občas skutečně napínavý, ale řekl bych, že to celé mohlo být napsáno o poznání lépe. Ani postavy mi nepřišly moc zajímavé, snad jen s jednou vyjímkou, kterou jsem si však oblíbil na účet všech ostatních (--Dio--). I přesto ale seriál dobrý skutečně je - Nabízí pěknou akční podívanou, zajímavé dobrodružství a neobvyklý svět. Co také oceňuji je, že když hrdinové umírají, tak to odbývají svižně a bez proslovů. :-) 7/10

Welcome to the NHK - Jsem velice rád, že jsem nečetl mangu, protože by mě mrzelo, kdybych na tenhle seriál musel nadávat. ;-) Velice mě bavil a to především proto, že do problémů hlavního hrdiny jsem se vcítil celkem snadno. (aneb zamknout se v bytě je tak snadné) :-D Ani po vizuální stránce jsem se uražený necítil. Seriál podle mangy - podle knížky, sice už zní trochu zbytečně, ale stejně u mě tak 8/10
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Hamster píše:Samurai Champloo - U tohodle seriálu mě nenapadá příhodnější označení, než že je prostě cool. ...
Ty ostatní jsem neviděl, ale s hodnocením Champloo plně souhlasím. Je to jedno z mála anime, které jsem po shlédnutí nesmazal, protože jsem usoudil, že se na to asi časem podívám znovu. ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Zajímavé, mně Champloo silně připomínalo Bebopa (proč asi :lol:) - a bavilo mě asi stejně. Cool pro to, aby to bylo cool, nic moc důležitý děj, postavy, na kterých mi nezáleželo. Ale parádní hudba a animace a prostě cool (teď myšleno pozitivně). Moc se mi třeba líbil ten díl s grafiti.

Taktéž bych doporučil na shlédnutí - zábavné určitě je.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
LORD celadrius
Sigilan
Příspěvky: 153
Registrován: 31.5.2006 17:28
Bydliště: Sedmé nebe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LORD celadrius »

Doporučte mi nějaký dobrý anime,nejrači něco s démony a magii,jako byla Princezna Mononoke,Inuyasha nebo Slayers.Prosim
Neodkládej na zítra co můžeš odložit na pozítří.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

LORD celadrius:

Juuni Kokuki (Twelve Kingdoms):
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=26

Dokonce mám pocit, že existuje i český fansub (bleh :-) ).

Řekl bych, že poměrně dobrá, nikterak experimentální záležitost. Navíc slušně dlouhá (45 epizod).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

LORD celadrius: Slayers Next, Slayers Try ;-)

Btw: Dle AniDB je český funsub Juuni Kokuki u 20. dílu.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
magnus
Sigilan
Příspěvky: 264
Registrován: 18.4.2006 21:14
Bydliště: Preol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnus »

Hamster píše:Právě první polovinu/třetinu taky považuji za nejlepší část tohodle seriálu, se kterým mám stejný problémy jako s Haruhi...
jsem v tomhle topicu nováčkem, takže na co autor narážel tady? jestli se myslí haruhi suzumiya, tak tu jsem viděl, jako jediné anime z výše jmenovaných
great teacher onizuka mám stáhlé, možná se na to někdy podívám

ale hlavně jsem se chtěl zeptat na názor lidí, co už nějaké to anime shlédli, co říkáte na "higurashi no naku koro ni"? mně přišel úžasný ten kontrast mezi na první pohled nevinnými dětičkami a docela brutálními kousky, které pak provádějí (nebo se jim dějí) :) dokonce jsem se u toho i bál :D

předtím jsem shlédl ještě Daphne in the brilliant blue.. to se mi taky moc líbilo - jednoduché charaktery, vtipné situace, docela hezký uvěřitelný svět budoucnosti, Nereids rulez 8-)

já vim, že jsem lamka, co se týče anime, tak snad mi tady za můj post moc nevynadáte :roll:
:doh:
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“