Vedeme Vertiga za ručičku k dohrání BG2

Putování jednoho hrdiny po Mečovém pobřeží, které navždy poznamená tvář Faerunu.
Stránky: Baldur's Gate, Baldur's Gate II

Moderátoři: Ajantis, yenn

Uživatelský avatar
-?<Vert//igo*]
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2007 6:49
Kontaktovat uživatele:

Vedeme Vertiga za ručičku k dohrání BG2

Příspěvek od -?<Vert//igo*] »

Doporučíte mi nějakou postavu, která umí používát "dobré" zbraně, nechci používát jenom hůl, ale i nějaký to pižlátko a hlavně aby uměl kouzlit, nezavadí ani když bude zloděj. Takže na 60% kouzelník a na 40% bojovník. Nevíte o nějaký, jsem teprvé začátečník, ani jednou sem to nedohrál, takže žádný hrrr. Jo a co je to NPC postavy? Dík.
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

Na výběr máš několik možností:
Můžeš zkusit povolání barda. Ten je od každého něco. Trochu bojovník, trochu mág a trochu i zloděj. Od každého něco, ale nic neumí pořádně.
Nebo můžeš jako člověk zkusit nejdříve jedno povolání a následně se přeorientovat na další. Začneš třeba jako bojovník a po určité době se změníš na mága (pozor, jsou tam podmínky, jako třeba nutnost inteligence 17 a ještě myslím něco)
Jako ne-člověk je ještě na výběr multipovolání. Můžeš být bojovník/mág, popř. bojovník/mág/zloděj a ve všech povoláních postupuješ najednou (takže 2-3× pomaleji).

Když už mluvíš o kouzlení, zamysli se nad klerikem (popř. druidem). Jejich kouzla jsou ale spíše obraná a podpůrná, takže se hodí do party.

Pokud jsi začátečník, spíš bych ti doporučil, ať si vybereš jen jedno povolání a najdeš si NPC, která tě budou doplňovat.

Tím jsem se dostal k tomu, co je NPC - ve formálním smyslu je to prostě nehráčská postava (všechny kromě tebe). V tom užívanějším (alespoň v češtině) smyslu se jedná o postavu, kterou můžeš přizvat do party.
Žralok, který štěká, nekouše.
Uživatelský avatar
-?<Vert//igo*]
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2007 6:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -?<Vert//igo*] »

drake127:
MOc dík a super dneska sem dostal ve vysvědčení jednu 3 takže budu hrát jak divej.
Uživatelský avatar
-?<Vert//igo*]
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2007 6:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -?<Vert//igo*] »

Hele multi-povolání si můžu udělat jenom u elfa nebo půl-elfa (ostatní sem neukoušel), ale u člověka mi to nejde.
Uživatelský avatar
Elessar
Sigilan
Příspěvky: 1785
Registrován: 1.10.2005 19:39
Bydliště: Desolation Row
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Elessar »

U cloveka je dual povolanie- tj zacnes hrat za jedno povolanie, a v priebehu hry (ak splnas podmienky, ktore z hlavy neviem) ho mozes zmenit, pricom schopnosti prveho povolania sa ti 'zablokuju' az do chvile, kym rovnaku uroven nedosiahnes s povolanim druhym...
If every time we tell a lie a little fairy dies they must be building death camps in the garden.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

-?<Vert//igo*] píše:Hele multi-povolání si můžu udělat jenom u elfa nebo půl-elfa(ostatní sem neukoušel)ale u člověka mi to nejde.
Clovek muze mit pouze dual povolani. Zacinas s jednim a nejdrive na druhem levelu si muzes zvolit druhe povolani. Tve prvni povolani pak bude neaktivni do doby nez v druhem povolani budes mit o jeden level vice nez v puvodnim a zlepsovat se uz muzes jenom v novem povolani (stare zustava na stale stejnem levelu).
Dale potrebujes pro dual mit u hlavni vlastnosti prvniho povolani aspon 15 a u povolani, na ktere chces dualovat 17.
Nelze tvorit kombinace, ktere nejsou u multipovolani, takze zadny paladin/klerik nebo hranicar/druid nejde vytvorit.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
-?<Vert//igo*]
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2007 6:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -?<Vert//igo*] »

tak to teda jo ale s**e mě že když sem bojovník/mág tak nemůžu mít brnění,
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

-?<Vert//igo*] píše:tak to teda jo ale s**e mě že když sem bojovník/mág tak nemůžu mít brnění,
Tvym brnenim je magie (navic je ve hre nekolik brneni ve kterych se da kouzlit)

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
-?<Vert//igo*]
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2007 6:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -?<Vert//igo*] »

A kde se dají sehnat kolik stojí?? A nevíš on nějakých NPC postavách, které bych mohl ještě někde sebrat? Sem jenom já a ta z panství T'arnise. Nemám ty základní, co sem si sebral dole, a nemám Jana. Tudíž nemám MInsca (a booa), Jaheiru atd.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

-?<Vert//igo*] píše:A kde se dají sehnat kolik stojí??a nevíš on nějakých NPC postavách,které bych mohl ještě někde sebrat sem jenom já a ta z panství T'arnise a já.Nemám ty základní co sem si sebral dole a nemám Jana.Tudíž nemám MInsca(a booa),Jaheiru,atd..
Seznam NPC je tady: http://bg2.sigil.cz/npc.php

Ty zbroje se koupit nedají a jednu najdeš buď když se řidáš k Bodhi tuším u Arana, a nebo jinou kousek před koncem SoA v elfím městě (a pak je ve hře ještě jedna pro Barda)
Ale jak píše Raz tak mág má dostatek dobrých obraných kouzel takže se obejde i bez brnění.
Naposledy upravil(a) AlieN dne 31.1.2007 15:25, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
-?<Vert//igo*]
Sigilan
Příspěvky: 22
Registrován: 31.1.2007 6:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -?<Vert//igo*] »

OK dík
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Razfallow »

-?<Vert//igo*] píše:A kde se dají sehnat kolik stojí??
Brneni naleznes az pozdeji ve hre jako poklad. Ze zacatku to muzes nahradit chranicemi, daji se koupit (treba v Dobrodruhove chramku) nebo najit u nejakeho nepritele.
Jinak bych doporucoval si podrobne precist popisy kouzel a treba si je i vyzkouset, at vis co jake kouzlo dela.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

ake je v bg 2 najlepsie povolanie ?

Příspěvek od Kalach »

ake je v bg 2 najlepsie povolanie ?
Uživatelský avatar
PinHead
Sigilan
Příspěvky: 193
Registrován: 8.1.2007 19:51
Bydliště: pláž v Nikdyzimě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PinHead »

Nejde o to, jaké povolání je nejlepší, ale za jaké se ti nejlépe hraje. Například já jsem hru prošel hru za všemi vychvalovaného paladina, ale nebavilo mně to. Za člověka nekromanta jsem se bavil mhohem víc.................navím myslím že kity jsou docela vyrovnané....záleží na tobě
Miluju ŠPENDLÍKY A HLAVY!!!!!!!!!!!
Adun Toridas!
Uživatelský avatar
Kalach
Sigilan
Příspěvky: 191
Registrován: 30.1.2007 14:42

Příspěvek od Kalach »

aj ja som presiel za paladina ale je lepsi paladin ci mnich ?
Odpovědět

Zpět na „Baldur's Gate I & II“