Mejkry, freewarovky a podobná indie verbež

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Mejkry, freewarovky a podobná indie verbež

Příspěvek od Hamster »

(Za případné duplicitní téma se omlovám, ale prohlédl jsem to 2x)

Sledujete freeware scénu?
Dokáže vás taková hra zaujmout, nebo dokonce herně uspokojit?
Považujete takové hry za rovnocenné, nebo za "nižší" v porovnání s komerční produkcí?
Věříte v budoucnost téhle tvorby, nebo to je maximálně první krok k profi-džobu?
Co si myslíte o free-enginech, jako AGS, RPGMaker, nebo Game-maker? Je možné v nich udělat dobrou hru?
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

S freeware scénou zatím nemám valné zkušenosti (což mi ovšem nebrání hájit ji před zlými jazyky :-) ). Několik her mám už notnou dobu v merku, ale ke hraní jsem se ještě nedostal/nedokopal, takže zatím mohu doporučovat jen přinejmenším vizuálně úchvatné výtvory Kenty.

Netuším, kolik procent tvůrců freeware se dá na profi, ale jistě se to nevylučuje s pokračováním na nesvázané scéně.

A prosím o doporučení nějakých her.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

yenn: heh, díky za soucit... ;-)

Když si tu kdysi házel linky na toho džaponce, tak jsem jednu z nich koštoval a je to skutečně zajímavé. Šůtem apy se sice mezi moje oblíbené žánry nepočítají, ale tohle je moc pěkné.

Problém přechodu na profi podle mě je, že takoví tvůrci už pak ztrácejí nadšení pro tvorbu nevýdělečných her, protože se více soustředí na větší projekty. Proto taky hodně zajímavých tvůrců pracuje v neherní sféře, nebo dokonce v naprosto nepočítačovém odvětví. Tvorba freewarovek je pak pro ně koníčkem, což je imo pro vývoj jakékoliv hry velice přínosné.

Pokud bych měl něco doporučit, tak za pozornost docela stojí tvorba Fina Ville Mönkkönena. Především zajímavá survival akce Notrium, kde hráč ztroskotá na opuštěné planetě a je nucen si obstarávat jídlo, vytvářet si předměty, bránit se fauně a při tom se snažit se zachránit. Hra nabízí 4 různé rasy s naprosto rozdílnými přístupy ke hře a poměrně líbivou grafiku. Teď jsem si všiml, že jsou ke stažení i nějaké rozšiřující modifikace, takže to asi taky znova stáhnu. :-)
Dost mě od něj bavila také vesmírná (rpg)/akční/obchodní "simulace" Wazzal, kde se hráč stává kapitánem pirátské lodě/flotily a snaží se sehnat dost prostředků pro zaplacení mimozemšťanům, kteří nabízí evakuaci před sluncem, které se mění v supernovu.

Pokud jde o adventury, tak musím doporučit na AGS scéně (potažmo i na freeware obecně) dost kultovní horrorovou sérii od britského Australana Bena "Yahtzee" Croshawa.
5 Days a Stranger
7 Days a Skeptic
Trilby`s Notes
6 Days a Sacrifice
- v tomto pořadí.
Hra se točí kolem záhady jedné staré anglické rodiny a postupně se rozvine do poměrně megalomanských mystických rozměrů. :-D U těchto her se sice příliš lekat a bát nebudete, ale napětí a spád jim rozhodně nechybí. Navíc nabízí oldskůlovou grafiku a imo překonávají i spoustu profesionálních výplodů na poli point`n click adventur (nutno říct, že dnes už na poli naprosto mrtvém :cry:).

BTW. znáte starého Dink Smallwooda? :lol:
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Hamster:
Safra, díky za tipy! Zvláště Notrium vypadá veeelmi dobře. :think:
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

Hamster píše:BTW. znáte starého Dink Smallwooda? :lol:
Ano, někde se mi válí originálka z Gamestaru. Nainstaloval jsem, hrál jsem pět minut, zděšeně jsem odinstaloval. Vůbec se divím, že to Gamestar dal jako plnou verzi k časopisu, když nějaký čas předtím dostal DS u nich hodnocení 3/10 :lol: :roll:
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Zakat: Ale to je absolutní nepochopení hry! :lol: Já si pamatuju, že jsem u toho kdysi hrozně uvízl. To je naprosto úletová záležitost! :twisted:
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Dle popisu mě zaujaly Weird Worlds (nejsou freeware). Demo je ke stažení např. zde.

Vzpomněl jsem si na dvě freeware hry, které jsem hrál/hraji: Billiard Simulator a Truck Dismount (nástupce známáho Stair Dismountu (Porrasturvat)). Obzvláště ta druhá je vypečená :-)
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn:
Nevím, jestli je to náhoda, ale já hraji úplně tytéž 2 freeware hry. ;-)
Ta druhá mě svého času přikovala k PC na dlouhé hodiny. Myslím, že je zase čas trochu si před zkouškou osvěžit mysl. :twisted:

Kolik máš rekord? :-)
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis píše:Kolik máš rekord? :-)
O tom jsme onehdá mluvili i na chatu :-)

Už je to pěkně dlouho, co jsem TD hrál naposledy, takže rekord si ani orientačně nepamatuji. Jen vím, že při rekordním pokusu mu spadlo auto bokem na hlavu a ještě se po ní kus svezlo :-)

Jdu ho nainstalovat!
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

yenn píše: a Truck Dismount (nástupce známáho Stair Dismountu (Porrasturvat)). Obzvláště ta druhá je vypečená :-)
heh, to je dobrá blbina :lol:
Teď jsem měl score 145342, ale to je možná bug - paňáce jsem nárazem do zdi zarazil do předního skla a on se tam nějak mlel, takže body naskakovaly :-P :twisted:
Uživatelský avatar
nuke
Sigilan
Příspěvky: 1783
Registrován: 2.10.2005 14:24
Bydliště: Arulco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nuke »

Hamster píše:BTW. znáte starého Dink Smallwooda? :lol:
Jasné. Mám ho poctivo prejdeného 8-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

http://www.openoutcast.org/

Open Outcast - OS neoficiální pokračování Outcastu. Zajímavé. No, uvidíme, jestli to dokončí...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Pluto Strikes Back! Nehrál jsem, ale napadlo mě, že *někteří* Sigilané by tuto hru mohli ocenit ;-)

Článek o autorovi, video ze hry.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Chalk

http://www.konjak.org/chalk.htm

Tahle hra je geniální. A velmi zábavná :-P
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Plasma Pong:
http://www.plasmapong.com/

Pong v 21. století 8-)

Doom RTS:
http://doomrts.com/

Command & Conquer s jednotkami z Dooma? Zní to zajímavě :twisted:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“