linux

Aneb místo k posezení a příjemnému rozhovoru nad jedem dle chuti.

Moderátoři: Sadako, sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hehe, Ubuntu je vážně zábavný systém - moje oblíbená feature je, když se po update kernelu nedaří systému nabootovat :lol:

Tyhle elementární chybky by to opravdu chtělo vychytat ;-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

bubububuntu! to mam aj ja, FF, teda aspon sa to tak tvari... neinstalovali sa mi vsetky balciky, cize je to nejake divne... mal som ostat pri EE, ale ked ja som tak strasne cel beryl :-P :cry:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

brzo oslavim jeden rok práce v Ubuntu
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

xRage: Eh? :eh: A co má FF společného s Berylem? :roll: Já mám Edgy a nemám problém (který by nešel řešit).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

chcel som si nahodit beryl na EE, ale na jednom fore ma presvedcili, ze by bolo vhodnejsie mat FF... lenze tym som to secko dokakal :roll: neriesim...
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Nevíte někdo o nějaký dobrý stránce kde se dají stáhnout programy pro ubuntu? Potřebuju to stáhnout pod windows a pak hodit do ubuntu, protože pod ubuntu nejde můj modem :(
Uživatelský avatar
Duke
Sigilan
Příspěvky: 54
Registrován: 4.8.2006 16:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Duke »

Spousta populárních programů je rovnou na CD a nainstalovat se dají snadno pomocí programu synaptic (nejsem si jistý, jestli je CD defaultně povolený zdroj, každopádně to tam jde přidat).

Pokud hledáš něco konkrétního co na CD není, pak: http://packages.ubuntu.com/ Stáhneš si .deb balík, který nainstaluješ příkazem "sudo dpkg -i nazev.deb"

Ale s tím stahováním programů na později to není tak jednoduché, protože potřebuješ jak balík s tím programem, tak všechny balíky na kterých závisí, které samy závisí na dalších atd atd... Tomu se říká "dependency hell" a řeší ho právě synaptic (resp. apt), který sám postahuje a nainstaluje i závislosti. Jak se tomu ale vyhnout offline, to nevím. Ono už se dneska s takovou situací asi moc nepočítá :(.
Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

len chcem povedat, ze ked si to stiahnes do wokien, uloz si to niekam a cez (standardne, ale zalezi to aj od toho kao si si to nastavil pocas instalacky ubuntu) dev/sda1 by si sa mal k tomu dostat... teraz nevem presne ci je to tento adresar, v linuxe som nerobil peknu dobu :-P
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
Krokyn
Sigilan
Příspěvky: 205
Registrován: 29.9.2005 11:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krokyn »

Ubuntu standardně zobrazuje disky Win na ploše, pokud si to člověk sám nezakáže
pak není problém si daný program (s koncovkou .deb) zkopírovat na disk v linuxu
potom stačí na soubor (dvoj)kliknout v Nautilu
Ubuntu samo vyhledá závislosti a nainstaluje program

jinak bych doporučoval rozchodit modem pod Linuxem, pak stačí vyhledávání programů pod Synapticem, stačí napsta název do vyhledávání a po nalezení programu odkliknout instalaci, program bude i v menu
nebo také napsat v terminálu
apt-get install název_programu
buď ho najde nebo ne (je to daleko rychlejší)
ale obé chce síť

instalace programů v Linuxu je v tomhle případě daleko jednodušší než ve Win
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Jé, děkuju moc za odkaz. Budu to potřebovat protože podle toho co sem našel na různých stránkách a fórech o ubuntu se z USB modemů od firmy CDMA pod linuxem dají rozchodit asi jenom dva, a ten můj mezi ně bohužel nepatří. Je to škoda, protože bez připojení bude práce z linuxem asi trochu složitější :-(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlmSiVi píše:bez připojení bude práce z linuxem asi trochu složitější :-(
Tak tímhle si můžeš být jistý. IMO je práce v linuxu bez připojení na net prakticky sebevražda. Pokud se tedy nejedná o nějakou specializovanou (či jednoúčelovou) instalaci člověka, který přesně ví, co chce.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

Tak na to kašlu. Sice to funguje jak má, ale jestli si mám vybrat mezi (podle mě) lepším systém bez internetu a horším kde internet mám, tak to už je lepší druhá možnost. Holt si budu muset počkat až někdy budu mít kompatibilní připojení :-(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

AlmSiVi: A jaký máš přesně model modemu? Určitě nějaké řešení existuje.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
AlmSiVi
Sigilan
Příspěvky: 579
Registrován: 29.11.2005 8:20
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlmSiVi »

7c: No to je právě ten problém. Je to modem od firmy CDMA, typ ADU-BAT-100, který není zrovna rozšířený. Na internetu jsem našel jedině několik způsobů jak zprovoznit typ ADU-E100H (podobný typ), ale ani jeden z nich mi nefungoval :( K mému typu zřejmě žádný způsob není, nebo alespoň google + yahoo nic nenašly. Takže šance na zprovoznění asi moc velká nebude :(
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Hmm, tak jsem kupodivu taky nic nenašel. Pokud to je nějaký nový model, tak to chvíli potrvá (popravdě jsem nic podobného nenašel ani na webu výrobce - možná se to jmenuje v ČR trochu jinak než jinde...).

Jediná stránka je tahle, ale tu už jsi asi viděl:
http://jk.ufisa.uninett.no/anydata/
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Měděná čelenka“