SW: Knights of the Old Republic 1

Staňte se součástí příběhu, ve kterém můžete změnit dějiny celého vesmíru. Vždyť Síla je všemocná.
Stránky: Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II

Moderátor: Ajantis

Odpovědět
Riveli
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 25.1.2008 18:47

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Riveli »

tak do postele sem ji nedostal ale na polibek to bylo :applause:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od sevencreature »

No, doufám, že jsi ji předtím desinfikoval, v dnešní době se nedá ničemu věřit...
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od MCZ »

Ještě nedávno jsem si myslel, že už mě žádné RPG nedokáže pohltit tak jako před lety BG/PST/Fallout. Pak přišel první úder v podobě Bloodlines a dnes v časným ranních hodinách jsem dohrál Knights of the Old Republic (společně s předchozí nedělí jsem tuhle hru hrál téměř nepřetržitě tak 10 hodin). Od KOTORu jsem si popravdě mnoho nesliboval. Hlavně jsem se bál, že ta hra bude příliš akční a zároveň ta akce bude díky absenci zajímavějšího ovládání v takových částech dost nudná. Naštěstí jsem celkem brzy obdržel světelný meč a musím říct, že zvolený způsob ovládání (hlavně, pokud k zadávání příkazů používáte klávesnici - je to takové intenzivnější) vůbec nebyl na škodu (jen by to chtělo ještě trochu dopilovat).

Jinak hra samotná je opravdu super. Celkem jednoduchá (z opatrnosti hráno na normal), zvláště co se soubojů týče, jen ke konci mírně přituhuje, ale aspoň tu nebyly žádné velké zákysy a kupodivu mně ani závěrečná akční část nepřišla tak špatná. Délka (v mém případě asi 45h) i počet side-questů optimální. Hrál jsem samozřejmě za světlou stranu. Příběh sice není nijak zvlášť ohromný, nicméně do těch Star Wars neskutečně dobře zapadá a navíc i konec se mi také líbil. Musím vyzvihnout NPC, skutečně každého jsem si více či méně oblíbil a jejich střídání a určité specializace obvykle slušně fungovaly. Nejvíce jsem si tedy oblíbil Mission, Bastilu a samozřejmě oba droidy - především tedy HK-47.

Samotný RPG systém mi vyhovoval (už jen svou známostí), nicméně těch pár specifických rysů asi způsobilo, že jsem při formování postavy nepostupoval zcela optimálně. A těch komb s mečem tedy mohlo být o dost více. Dabing tradičně kvalitní (hlas Sarevoka se nedá snadno přeslechnout ;-) ), jen hudba mohla být trochu výraznější. To, že čerpá z původních melodií se mi líbilo, ale chtělo by to nějakou silné ústřední téma hry. Trochu rozporuplné mi přijde grafické zpracování. Některé lokace, příp. pohledy na scenérii, jsou opravdu fantastické (zvláště Korriban a neznámý svět), ale mnoho míst bylo postiženo tzv. syndromem dlouhých prázdných chodeb; zvláště Manaan a Kashyyyk byly v tomhle směru místy až neskutečně otravné. Taktéž obličeje některých cizích lidských postav byly dost mizerné, příp. jich bylo málo. Výborné nicméně bylo zpracování mimozemšťanů (včetně namluvení). U videí - především těch, kde létá Ebon Hawk - jsem pak slintal blahem a ani podesáté jsem odlety a přílety z planet nepřeskakoval; tahle "maličkost" výrazně prospěla atmosféře celé hry.

V každém případě mě KOTOR opravdu mile překvapil. Byl o dost lepší, než jsem čekal a rozhodně se tedy jedná o jednu z nejlepších her, jakou jsem letos dohrál. S přimhouřením oka 9/10.

Časem asi zkusím i druhý díl, ovšem názory na jeho kvality se až diametrálně liší, tak jen mám obavy, abych nebyl hodně zklamán (podobně jako třeba v případě F1/2).
Uživatelský avatar
Erina
Sigilan
Příspěvky: 123
Registrován: 26.2.2007 12:57

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Erina »

MCZ píše: ... Časem asi zkusím i druhý díl, ovšem názory na jeho kvality se až diametrálně liší, tak jen mám obavy, abych nebyl hodně zklamán (podobně jako třeba v případě F1/2).
Mam obavy, ze budes :oops:
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od MCZ »

Erina: v současné době mám spíše obavy o svou vlastní existenci :-D.

Rozhodně nemíním tu hru vynechat. A kdyby mě to nebavilo, bude už snad k dispozici ten Restoration project (jen se bojím, abych k němu nemusel sáhnout z důvodu nějakého bugu; dost jich opravuje, co jsem se díval).
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak tentokrát to se zahráním myslím vážně.

Jsem pouze na začátku, ale už mám několik výhrad - inventář, interface - KATASTROFA, horší jsem ještě neviděl, grafiku jsem tu zhaněl dost, tak se tomu vyhnu. Líbí se mi animace při bojích s meči, ale to je co se týká technické stránky vše (hudba a filmečky hodně velká slabota). Carthův dabing je otřesný. Také mi docela chybí širší výběr ksichtíků (což, jak jsem vypozoroval, téměř všem). Rozhovory jsou prozatím dost hloupé. Celková Neverwinternightovitost hry je pěkně naprd (hlavně ta sektorovost, která mi po Morrowindu a GTÁčkách vadí prakticky u všeho).

Nadšen jsem z RPG prvků - schopnosti a odbornosti bylo asi to jediné na NWN, co jsem měl rád, a tady to vypadá, že se dosyta vyblbnu. Kontrola parťáka je dobře vymyšlená a pokud bude víc rozpracován nápad s droidy, bude to hodně velká paráda. Doufám, že jednotlivé rasy (nebo alespoň planety celkově) budou mít rozepsanou zajímavou historii k počtení - možná je škoda, že je hra až příliš vzdálená filmu, tak nějak mi těch 4000 let přijde až moc, ale to asi ani nebudu vnímat. Taky jsem zvědavý, jak to bude vypadat s mou temnou stránkou (směr vývoje mého válečníka byl předem určen :twisted: ).

Celkově je první dojem dost slabý, ale minimálně v bojovém systému a RPG vývoji cítím veliký potenciál.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od MCZ »

Tak nevím, ale pominu-li tech. stránku, má KOTOR velice hezké lokace. BTW mám pocit, že na adresu ME jsem ohledně inventáře slyšel ještě horší ohlasy :-). Rozhovory mi přišly na o dost vyšší úrovni než třeba v BG2...
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Jop, v Mass Effectu byl hodně špatný inventář, ale tady je ještě o dost horší. Lokace zatím pořádně posoudit nemůžu, poněvadž jsem jich viděl poměrně málo. Z toho, co jsem viděl, se mi nelíbila žádná. Rozhovory se můžou zlepšit, neříkám, že ne, ale zatím je to bída.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Jab »

Carlos: Osobně se mi KotOR nejdříve také nelíbil (na začátku Tarisu), nicméně časem jsem uznal, že to je má blbost a ne blbost hry, kterou po několika dohráních považuji za jedno z nejlepších RPG (spolu s Fallouty, VtM: Bloodlines a samozřejmě Planescape Torment). Definitivně jsem se do ní zamiloval na Dantooinu, kam určitě leť hned po Tarisu! Ta planeta je v jedničce učiněná poklidná nádhera s krásnou hudbou. A nadto se tam staneš jedim, což opravdu hru docela změní (k lepšímu).
Uděláš ohromnou chybu, pokud v tom budeš vidět jen trochu jiné NwN (přestože jde v některých ohledech o trefné přirovnání). Pod tímhle úhlem pohledu tě totiž možná hra ani bavit nezačne.
Btw ještě bych doporučil, abys přestal kritizovat po každé hodině hraní a nechal si své závěry až po dohrání nebo až s tím definitivně flákneš jako s hroznou hrou. To, jestli tě to baví či ne, je samozřejmě celkově tvůj problém. A není ničí povinností obhajovat vysoká hodnocení, které se KotORu dostávaly, kvůli tvým "prvním dojmům".
Čímž nechci říci, že bys to nemohl dělat (ani nechci být protivný), jen že mi to přijde zbytečné. :-)
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Prosím vás, dá se nějak zakázat postavám, aby házely moje těžce nabyté granáty? Nakoupil jsem si hromádku, ale postavy (zejména Mission) mají neuvěřitelnou touhu je házet. Co víc, touhu házet mi je pod nohy :evil: Poměrně logicky jsem si našel tlačítko skripty a jal jsem se editovat, ale ejhle, nemůžu nijak přepnout ty volby, které tam jsou. Taky bych potřeboval, aby se Mission držela dál a nenabíhala nepřátelům před hlavně blasterů.

EDIT: Prosím, jestli někdo víte, jak zamezit postavám, aby házely ty granáty, budu fakt rád. T3M4 se právě senzačně pobavil tím, že hodil dva granáty pod naší skupinu :wall:
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Zero
Sigilan
Příspěvky: 152
Registrován: 24.3.2009 18:11

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Zero »

Tak nevím, ale mě třeba nikdo granáty neházel, i když já jsem většinou dal pauzu, nastavil všem co mají dělat a pak odpauznul, takže když se chystali hodit granát, tak jsem jim to vyškrtl.
Uživatelský avatar
Razfallow
Dabus
Příspěvky: 1373
Registrován: 24.9.2005 22:54
Bydliště: Sigil
Kontaktovat uživatele:

Re: SW: Knights of the Old Republic 1

Příspěvek od Razfallow »

Mně jdou skripty přepínat v pohodě, stačí na ten požadovaný dvakrát kliknout. Vyzkoušel jsem to na Traskovi. AI bohužel bez, pro mě složitého, editovaní nějakého herního souboru vypnout nelze.

Kód: Vybrat vše

IF
  Detect([SPAMMER])
THEN
    RESPONSE #100
             ReallyForceSpell(WIZARD_POWER_WORD_KILL,LastSeenBy(Myself))
END
[/size]
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Tak jsem přeinstaloval a už to fachá... Nevím, proč to předtím nešlo, vždycky tam zůstal ten původní.
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Carlos
Sigilan
Příspěvky: 1917
Registrován: 24.2.2007 16:51
Bydliště: Špína pod špínou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Hmm, je nějak omezen počet speed boosterů, které mohu přejet, při závodech kluzáků (resp. kolik mě jich ještě zrychlí)? Je to jen tak pro zajímavost (podobně jako ve všech NFS, kde se vyskytoval drag race, si stáhnu trainer, nehodlám přijít o nervy - což se během 3 posledních hodin u kluzáků téměř stalo :wall: ).
"Hey, sugar, I'm gonna smash you with that heavy truck!"
"That's what I call rough love."
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Jab »

Carlos píše:Hmm, je nějak omezen počet speed boosterů, které mohu přejet, při závodech kluzáků (resp. kolik mě jich ještě zrychlí)? Je to jen tak pro zajímavost (podobně jako ve všech NFS, kde se vyskytoval drag race, si stáhnu trainer, nehodlám přijít o nervy - což se během 3 posledních hodin u kluzáků téměř stalo :wall: ).
Dá se to udělat. Na gamefaqs, tuším, byl návod, jak je máš správně jezdit. Kdysi jsem jej někam sem házel.

Yop:
http://forum.sigil.cz/viewtopic.php?f=3 ... aqs#p97912
Odpovědět

Zpět na „Knights of the Old Republic I & II“