PISS 3 - přednášky

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Zamčeno
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Geralt: Benandanti. A to proto, že o tom vím ještě větší prd než o zbytku.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Benandanti, viz yenn
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Geralt: viz. Alien ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Dal bych si toho Hitlera, byť něco málo o jeho mládí též vím. Ginzburg je fajn, ale většinu jeho knih včetně benandantů mám přečtené. Mňo, nicméně třebas bych k němu mohl pár poznámek doplnit. :-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Geralt píše:(Upozorňuji, že navzdory jisté kontroverznosti tématu se nejedná o propagaci nacizmu ani o Irvingovské pokusy o revizionistický pohled.)
Aha, tak to nic... Takže se přidávám ke 2)
Uživatelský avatar
Lerek
Sigilan
Příspěvky: 1676
Registrován: 27.11.2005 19:37
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lerek »

volím možnost 3) HEIL HITLER!
nezapomínejte, že Adolf byl přeci jen hvězda, měli bychom mu dát prostor!
"Vycházelo se přitom ze zcela pravdivé zásady, že určitým faktorem uvěření lži je její velikost..." Adolf Hitler
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Geralt: Jak Lerek - Sieg Heil! (nejedná se o propagaci nacismu, ale jen krátké a stručné navození do tématu :roll: )
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Zatím tedy vedou Benandanti s mírným náskokem před nezdárným mladíkem Adolfem H. Pokud se chce ještě kdokoliv z účastníků vyjádřit a změnit tak poměr na vážkách, má do neděle čas. ;-)

Jab: Tvoje doplnění uvítám, jelikož kromě obou zmiňovaných knih p. Ginzburga jsem žádné další nečetl. (Teď vlastně ani nevím, zda bylo přeloženo ještě něco jiného než Noční hlídka :think: ) Takže budeš-li chtít přidat další informace, budu (a ostatní jistě také) jen rád.
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Pomalu, ale jistě začínám mít obavy, že se k přípravě přednášky asi moc nedostanu. :-(
Takže maximálně, že bych dopověděl, to co jsem minule nestihl. Kromě Aliena to nikdo ze zúčastněných stejně neslyšel.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

Geralt píše:Jab: Tvoje doplnění uvítám, jelikož kromě obou zmiňovaných knih p. Ginzburga jsem žádné další nečetl. (Teď vlastně ani nevím, zda bylo přeloženo ještě něco jiného než Noční hlídka :think: ) Takže budeš-li chtít přidat další informace, budu (a ostatní jistě také) jen rád.
Noční příběh, ne noční hlídka. :-D Mám je, beru je s sebou, ale ještě jsem je nedočetl. Jináč rád dodám pár věcí o autorovi, které jsem pochytil na přednáškách dějin dějepisectví či historické antropologie. ;-)

P.S. Z té černé edice z Arga mám třebas i knihu D. Tinkové, což je česká historička, která píše knihy velmi podobné (asi jako jediná u nás) a nadto jí znám i osobně. Takže můžu pro zajímavost něco dodat i k ní a jak se k tomu dostala.
Uživatelský avatar
Adieu
Sigilan
Příspěvky: 1409
Registrován: 30.1.2006 11:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adieu »

Já chci Vůdce. :-D
"Za život si nic nekoupíš, ty čůzo! Haahahahahahahaahahaa…"
Geralt
Šifrovač
Příspěvky: 810
Registrován: 9.2.2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geralt »

Aj, máš pravdu - Příběh, ne hlídka (jaksi se do toho zamotal Rembrandt) :oops:

O knize Daniely Tinkové Hřích, zločin, šílenství v čase odkouzlování světa (a o ní samotné taky) jsem už slyšel nemálo chvály, takže budeš-li mít chuť připravit povídání o ní/její práci, mohlo by to být velmi zajímavé. Minimálně mé uši máš zajištěné. :-)
Doplnění k autorovi a potažmo ke směru historické antropologie je dobrý nápad, neboť trocha osvěty přijde vhod.

Jinak Vůdcovy nadšence bych měl asi předem varovat, neboť možná budou zklamání ze zjištění, jaký že to byl Hitler hejsek a budižkničemu. No, doufám, že to skóre neskončí vyrovnaně. Pak by o osudu rozhodl los. ;-)
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Tak mě napadlo jestli by nějaký powergamer (třeba drake :twisted: ) nechtěl udělat přednášku o taktice v BG2 s názornými ukázkami variant při zdolávání zajímavých nepřátel.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Tokkar: To bys musel spíš přesvědčit Syfa nebo Velehala, aby přijeli na PISS :mrgreen:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Tokkar píše:Tak mě napadlo jestli by nějaký powergamer (třeba drake :twisted: ) nechtěl udělat přednášku o taktice v BG2 s názornými ukázkami variant při zdolávání zajímavých nepřátel.
Pch, na tohle není potřeba nic přednášet, když skoro všechno může vyřešit stisknutí ctrl+y :mrgreen:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“