PISS 3 - herní štace

Známý též jako PISS.

Moderátor: yenn

Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

PISS 3 - herní štace

Příspěvek od Vlasák »

Jak to vypadá s hrami. No, poměrně zapeklitě ;-)

Jednak co se týká délky hraní - 3/4 hlasujících zkrácení her nevadí, 1/4 ano. Situace s přednáškami vypadá celkem nabitě, proto by zkrácení her pro získání času přišlo poměrně vhod.
Hry jsou na pissu spíše v rovině ukázek a "vyzkoušení z rychlíku" - na neomezené hraní vesměs není čas či síly ;-) Během 5-6 hodin však i přesto lze odehrát plnohodnotnou jednorázovku. Je taky možnost hrát hry směrem do noci, což dovoluje hraní neomezené programem, to však zase nese nároky na bdělost účastníků ;-)

Co se týká toho, co by se hrálo, hlasování prozradilo následující:

FR: 13
PS: 14
RL: 13
DS: 7
WoD: 10
horor: 7

Což mě trochu překvapilo, čekal bych větší obměnu žánrů ;-)

Ještě zde na chvíli skočím k otázce další - a tou je hraní bez ADnD. 25 lidem absence ADnD nevadí, 3 ano.
ADnD není příliš jednorázkový systém, oproti tomu Fate ano - podporuje onu ideu hutné hry. Ale to nic nevylučuje s tím, že pro jednorázovku jde ADnD taky hrát. Na prvním pissu šlo o ADnD zejména proto, aby systém známý z pc her, byl vyzkoušen i v praxi.

Vidím to asi takto:
- jedna hra se bude týkat klasického pojetí fantasy - a tato hra bude v ADnD.
- druhou hru bych viděl asi na Ravenloft ve Fate.
- třetí a další hry nechávám volné i pro ostatní vypravěče, takže Hamster a nějaké další post-apo, či kdokoliv jiný či další. Pokud se nikdo takový nesejde, pak bude třetí hra Planescape.

Je taky možné, že by se na pissu ukázal Dalcor, Markus či někdo další, takže tito by potenciálně mohli pokrýt další hry a trochu "zamíchat" nabídkou (+ Dragonlance, Engel, Planescape, WoD,...).

Suma sumárum - budou se hrát minimálně tři hry - jedna klasika, jeden Ravenloft a zbytek zatím zcela otevřený.

Proč ne Planescape s určitostí, přestože vyhrál? Ten vítězný rozdíl je minimální a myslím, že obměna žánru by věci prospěla.

Takže pokud se chcete hlásit již na dvě jisté hry, můžete (nicméně bych to zatím viděl jako předběžné přihlášky), jakož i se hlásit s nějakými svými hrami.

Jen bych zde dodal jedno pravidlo - pokud by se na jednu hru sešlo více zájemců a se situací by nešlo hnout, pak bych si dovolil navrhnout pravidlo, že přednost by měl ten, kdo daný žánr na pissech ještě nehrál.

-----------------------
UPDATE:

Tak, pár info a závěrů ke hrám 8-)

Předně - na pissu bude dost novopečených účastníků, takže trochu zopakuji, o co vlastně v hraní půjde. Jak vidno, čas bude na rozehrání jednorázovky, které během cca 5 hodin začne i skončí, což s sebou nese požadavek obsahově hutnějších her, než takových, kde se postavy hodinu dohadují s obchodníkem o tom, že tohle by teda mělo být o stovku levnější ;-)

Jedna hra, a to Forgotten Realms, bude pod ADnD - a to z důvodu jisté nostalgie a návaznosti na to, co je nám všem tady na Sigilu dobře známé. Co to znamená skrze nějakých požadavků, co "znát" a vědět? V podstatě nic - plně stačí to, co známe z BG her - jaký smysl mají které vlastnosti, co to je Thac0, jaká kouzla může čarovat kouzelník... To je zhruba ta míra pravidel, kterou je nutné znát, do větších detailů se nepůjde.

O co naopak půjde, to jsou postavy - ne takové, které mají dobrá čísla, ale takové, za které vám půjde dobře hrát - tedy v tom smyslu "papírového" hraní, kde je důraz kladený hlavně na interakce s ostatními (jak z družiny i mimo ní). Tj. mnohem víc než o čísla, půjde o to, jaké speciality postava umí, co má a nemá ráda, na co se těší, jak se projevuje, atp.

Ve FR hře se po severské epizodě z minula vrátíme zase někam blíže k tomu, kde to prve začalo, tj. směrem do Údolí, ale asi ne až tam. Kdo chce hrát FR, nechť mi sem pošle info o tom, co chce hrát za postavu. V případě původních postav, stačí jména a pro info ostatních rasa a povolání, v případě nových postav bych chtěl i nějaký popis k nim a vlastnosti (netřeba si házet, stačí si je nějak rozumně zvolit - už nevím, jaký jsem dal na prvém pissu limit součtu vlastností, ale řekněme něco kolem 85, uvidím konkrétně). Samozřejmě, kdo má ke své postavě něco tajného, co se třeba má projevit až v půlce hry, ať mi to pošle v PM.

Nejlépe by pro FR bylo tak 6 postav.


A tím se dostáváme k dalším hrám, tam to nakonec bude takto. Rád bych na pissu garantoval tři hry (klidně jich ale může být víc). Jak jsem naznačil v úvodním příspěvku, vypadá to na řešení, kdy kromě FR další jednu hru zajistím najisto já a další slot(y) bude "volný" - může to být Hamsterovo post-apo a/nebo Markusův (možná by se přijel/přišel podívat) Planescape a/nebo cokoliv dalšího; a pokud se nic nesejde, tak já a Planescape, nebo Ravenloft (viz. níže). Ten bych, pokud by se Planescape pod Markusem nehrál, ale hrálo by někdo něco jiného, možná za sebe dal jako jako svou třetí hru, ale to nevím - to je vzhledem ke zkušenostem s průběhem předchozích pissů fakt s otazníky.

Tímto bych se tedy optal Hamstera (či kohokoliv jiného/dalšího), zda na piss chystá plánuje s odehráním nějaké hry/her.

Fajn, a teď co se týká mé druhé hry - v prvním příspěvku jsem psal Ravenloft, tedy přesněji řečeno v mém podání zástupný název pro temné, nehrdinské fantasy. Jenže se mi to v hlavě rozleželo a pro pestrost her, kde by potenciálně opět mohlo převažovat fantasy, bych spíše volil něco zase z jiného soudku - a to lehkou hororovku ze současnosti lehce šmrnclé World of Darkness. Hra by pravděpodobně byla za dospívající mládež a asi v tomto duchu "Kolikrát si člověk říká, že se v té škole zblázní. Ale co si teprve může říkat ve chvíli, kdy k šílenství zbývá jen krůček?"

Kromě FR by všechny moje hry byly ve Fate (yenn tu o pár příspěvků výše uváděl odkaz na popis Fatu), což je herní systém velmi jednoduchý a intuitivní - přesně podporuje to, o co v jednorázovkách jde, protože velmi jednoduchým způsobem dokáže vytvořit dost specifické a vyhraněné postavy, které se hned dostanou do děje.

Takže suma sumárum:

- kdo chcete, hlaste se na FR
- kdo chcete, hlaste se na Planescape
- kdo chcete, hlaste se na Ravenloft
- kdo chcete, hlaste se na hororovku
- kdo chcete vést nějakou hru, dejte vědět

Něco z toho ve finále asi odpadne (nicméně, dokáži si i představit situaci, že by se odehrálo toto vše i něco navíc, takže možné je skutečně vše ;-)). U FR hlašte rovnou postavy, u ostatních her zatím uvidíme, jak se to vše vyvine. Je možné uvádět i dvě hry - ať už ve smyslu "jedna záložní", tak "je mi jedno, která z těch dvou". Více než dvě ale už ne, to by zas už nebylo tak jednoznačné ;-)


Seznam plánovaných her:


FR
Tafif
Neferit
(drake127)
Geralt
(wosmahl)
(Target)
Arian


Planescape
drake127
((javor))

Ravenloft
AlieN
(MCZ)
(yenn)
(javor)
Jab
wosmahl
Target

hororovka
(Tafif)
AlieN
MCZ
yenn
Adieu
javor
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 26.6.2007 8:48, celkem upraveno 11 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tokkar
Dabus
Příspěvky: 1737
Registrován: 26.9.2005 11:28
Bydliště: cerna O.....a cerna

Příspěvek od Tokkar »

Tohle téma poněkud zapadlo, ale jelikož už se nám PISS blíží, Vlasák by jistě uvítal nějaké vyjádření a přihlášení.
The Oldest King's Knight At Realm is like a shadow on Sigil's street at moonless night.
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tokkar: vpravdě mi to zatím ještě ani nevadí ;-) Momentálně se chystám porovnat preference z ankety s tím, kdo jede a udělat to jaksi "kontextově" a ne pouze číselně (tj. např. "ok, budou se hrát forgotteny, co chtějí naopak hrát ti, co nechtějí hrát forgotteny" apod.). Tyhle věci jsem sem chtěl hodit o víkendu, takže pak už budu nějaké účasti chtít ;-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
wosmahl
Sigilan
Příspěvky: 399
Registrován: 2.3.2006 14:34
Bydliště: Kárlsbád
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wosmahl »

Pokud by bylo to Post-apo tak bych hrál. Jelikož nevim co je Fate-předpokládám že to je systém jako aDnD- tak to možná a aDnD spíš ne, to si můžu zahrát doma.
Quand trois poules vont aux champs,
La premiére va devant
La seconde suit la premiére
La troisième va derrière.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

Já chci FR - Solaris se musí vrátit :angel: :mrgreen:
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

Správně!
FR epizoda III: Návrat Franziho
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Ave
Sigilan
Příspěvky: 1073
Registrován: 30.11.2005 8:04
Bydliště: Chrám Vědění

Příspěvek od Ave »

Fantasy bych si taky sjela. Přece musím uvést do reálu Ave!
Plá plamen věrné lásky,
prýští slzy a nad hlavou hoří hvězdy
... a pak už nic... a pak už nic...
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Neferit píše:Já chci FR - Solaris se musí vrátit :angel: :mrgreen:
Tafif píše:Správně!
FR epizoda III: Návrat Franziho
Ale kdeže - ústřední postavou třetí epizody bude Prouťa :D ... FR: Prouťa Strikes Back :twisted:
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak, pár info a závěrů ke hrám 8-)

Předně - na pissu bude dost novopečených účastníků, takže trochu zopakuji, o co vlastně v hraní půjde. Jak vidno, čas bude na rozehrání jednorázovky, které během cca 5 hodin začne i skončí, což s sebou nese požadavek obsahově hutnějších her, než takových, kde se postavy hodinu dohadují s obchodníkem o tom, že tohle by teda mělo být o stovku levnější ;-)

Jedna hra, a to Forgotten Realms, bude pod ADnD - a to z důvodu jisté nostalgie a návaznosti na to, co je nám všem tady na Sigilu dobře známé. Co to znamená skrze nějakých požadavků, co "znát" a vědět? V podstatě nic - plně stačí to, co známe z BG her - jaký smysl mají které vlastnosti, co to je Thac0, jaká kouzla může čarovat kouzelník... To je zhruba ta míra pravidel, kterou je nutné znát, do větších detailů se nepůjde.

O co naopak půjde, to jsou postavy - ne takové, které mají dobrá čísla, ale takové, za které vám půjde dobře hrát - tedy v tom smyslu "papírového" hraní, kde je důraz kladený hlavně na interakce s ostatními (jak z družiny i mimo ní). Tj. mnohem víc než o čísla, půjde o to, jaké speciality postava umí, co má a nemá ráda, na co se těší, jak se projevuje, atp.

Ve FR hře se po severské epizodě z minula vrátíme zase někam blíže k tomu, kde to prve začalo, tj. směrem do Údolí, ale asi ne až tam. Kdo chce hrát FR, nechť mi sem pošle info o tom, co chce hrát za postavu. V případě původních postav, stačí jména a pro info ostatních rasa a povolání, v případě nových postav bych chtěl i nějaký popis k nim a vlastnosti (netřeba si házet, stačí si je nějak rozumně zvolit - už nevím, jaký jsem dal na prvém pissu limit součtu vlastností, ale řekněme něco kolem 85, uvidím konkrétně). Samozřejmě, kdo má ke své postavě něco tajného, co se třeba má projevit až v půlce hry, ať mi to pošle v PM.

Nejlépe by pro FR bylo tak 6 postav.


A tím se dostáváme k dalším hrám, tam to nakonec bude takto. Rád bych na pissu garantoval tři hry (klidně jich ale může být víc). Jak jsem naznačil v úvodním příspěvku, vypadá to na řešení, kdy kromě FR další jednu hru zajistím najisto já a další slot(y) bude "volný" - může to být Hamsterovo post-apo a/nebo Markusův (možná by se přijel/přišel podívat) Planescape a/nebo cokoliv dalšího; a pokud se nic nesejde, tak já a Planescape, nebo Ravenloft (viz. níže). Ten bych, pokud by se Planescape pod Markusem nehrál, ale hrálo by někdo něco jiného, možná za sebe dal jako jako svou třetí hru, ale to nevím - to je vzhledem ke zkušenostem s průběhem předchozích pissů fakt s otazníky.

Tímto bych se tedy optal Hamstera (či kohokoliv jiného/dalšího), zda na piss chystá plánuje s odehráním nějaké hry/her.

Fajn, a teď co se týká mé druhé hry - v prvním příspěvku jsem psal Ravenloft, tedy přesněji řečeno v mém podání zástupný název pro temné, nehrdinské fantasy. Jenže se mi to v hlavě rozleželo a pro pestrost her, kde by potenciálně opět mohlo převažovat fantasy, bych spíše volil něco zase z jiného soudku - a to lehkou hororovku ze současnosti lehce šmrnclé World of Darkness. Hra by pravděpodobně byla za dospívající mládež a asi v tomto duchu "Kolikrát si člověk říká, že se v té škole zblázní. Ale co si teprve může říkat ve chvíli, kdy k šílenství zbývá jen krůček?"

Kromě FR by všechny moje hry byly ve Fate (yenn tu o pár příspěvků výše uváděl odkaz na popis Fatu), což je herní systém velmi jednoduchý a intuitivní - přesně podporuje to, o co v jednorázovkách jde, protože velmi jednoduchým způsobem dokáže vytvořit dost specifické a vyhraněné postavy, které se hned dostanou do děje.

Takže suma sumárum:

- kdo chcete, hlaste se na FR
- kdo chcete, hlaste se na Planescape
- kdo chcete, hlaste se na Ravenloft
- kdo chcete, hlaste se na hororovku
- kdo chcete vést nějakou hru, dejte vědět

Něco z toho ve finále asi odpadne (nicméně, dokáži si i představit situaci, že by se odehrálo toto vše i něco navíc, takže možné je skutečně vše ;-)). U FR hlašte rovnou postavy, u ostatních her zatím uvidíme, jak se to vše vyvine. Je možné uvádět i dvě hry - ať už ve smyslu "jedna záložní", tak "je mi jedno, která z těch dvou". Více než dvě ale už ne, to by zas už nebylo tak jednoznačné ;-)
Naposledy upravil(a) Vlasák dne 6.4.2007 9:41, celkem upraveno 1 x.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
Tafif
Sigilan
Příspěvky: 1140
Registrován: 10.10.2005 22:41
Bydliště: Za devatero horami...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tafif »

FR: Franzi, člově, bard
hororovka
Hole mágů to nejsou přeludy,
bývají na konci zdobeny žaludy.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vlasák: Omlouvám se, ale už to na fuhrerování nevidím... spíše bych si tentokrát zahrál. :anxious: A to konkrétně ten teenage slasher, popřípadě rejvnloft.
Uživatelský avatar
Neferit
Šifrovač
Příspěvky: 2323
Registrován: 29.9.2005 16:53
Bydliště: terra incognita
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

FR: Solaris, elfka, zlodějka :-)
http://gh.ffshrine.org?r=23256
deviantART - place, where deviancy comes to play

Pokud máte něco, co po mně chcete, tak mě kontaktujte pomocí PM, emailu nebo ICQ. Vše je zde uvedeno. ;-)
Uživatelský avatar
Vlasák
Sigilan
Příspěvky: 3017
Registrován: 26.9.2005 7:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Hamster: ok, v poho, upravím seznam 8-)
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Fórum plné RPG - RPG fórum


Obrázek
Uživatelský avatar
drake127
Sigil Team
Příspěvky: 2358
Registrován: 24.9.2005 22:28
Bydliště: Jihlava, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drake127 »

PST || FR || VOID, podle zájmu nováčků a ostatních.
Žralok, který štěká, nekouše.
Zamčeno

Zpět na „Pravidelný internacionální sigilský sraz“