Film: Vetřelec

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Který Vetřelec se uhnízdil právě u vašeho srdce?

Vetřelec (Alien)
6
27%
Vetřelci (Aliens)
13
59%
Vetřelec 3 (Alien 3)
3
14%
Vetřelec 4 (Alien: Resurrection)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Film: Vetřelec

Příspěvek od Ajantis »

Který díl z vetřelčí série se vám líbí nejvíce?

Já na všechny koukal už někdy v mládí, z toho si ale nepamatuji už téměř nic a teď jsem si po letech zopakoval první tři díly. Ani jeden není vyloženě slabý, první dva bych označil za průměr, ale třetí už je jiná třída. Jednička i dvojka mi přišly dost jako "béčka", trojka je ale o dost lepší.

- Scott se snažil velmi neumně navodit nějaký pocit strachu, ale na postavě vetřelce není strašidelného vůbec nic, hlavně když se co chvíli promenuje před kamerou. Tuhle "chybu" dělali ale i Cameron a Fincher, takže je to jedno. Každopádně docela nuda, nejlepší mi přišel ten průzkum cizí planety a mírný nástin příběhu.
- U druhého dílu se mi graficky velmi líbila prostředí, exteriéry i interiéry, a detaily - jak ve výbavě stanice, tak ve výzbroji vojáků. Celý film byl ale především napínavý od první do poslední minuty. Prostě hodně dobrý akční film, které Cameron umí. Jen škoda, že ho totálně zmrvili poslední půlhodinou a hrdinnou misí poručíka Ripleyové.
- Fincherův Alien mi přijde o poznání vážnější a dospělejší, je stylově zase jiný, ale imho se odlišuje nejpodstatněji. Mnohem víc se soustředí na prostředí a postavy, tedy prvky, které velmi pomáhají atmosféře a předchozí díly je dost opomíjely. Kolonie trestanců obrátivších se na Víru a žijících téměř klášterním způsobem mi přijde jako super nápad. Má taky své chyby, ale ani jsem si nevšiml,jak rychle ty 2 hodiny uběhly. A k tomu ta kamera v tunelech... :angel:

Takže co jsem zatím viděl, série má stoupající úroveň, i když od čtverky navázání na tento trend neočekávám. :-)
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Vetřelcovskou sérii mám rád jako celek a už jen kvůli různorodosti dílů, kterou jsi zmínil, nedokážu posoudit, který se mi líbí nejvíc. Vždycky jsem to bral tak ňák jako mozaiku jednoho námětu, ke kterému se přistupuje z několika stran. Proto se mi líbí jak bizarní jednička, tak holyvůdská čtyřka. Vetřelák je sympaťák a Rypleyová imo bezvadná hrdinka.
Uživatelský avatar
Alnag
Sigilan
Příspěvky: 512
Registrován: 17.9.2006 9:33
Bydliště: dno Propasti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Já mám nejradši dvojku. Ale nemůžu říct proč. Prostě je to jen pocit. 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
CrowX
Sigilan
Příspěvky: 1436
Registrován: 24.9.2005 22:58
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CrowX »

Samozrejme Aliens - tzn. dvojka - nejedná sa o pokus o horor - perfektný akčný film aj keď má pár slabších miest - ale vždy si ho rád pozriem znovu.
There is a limit to stupidity.
182
Uživatelský avatar
Zakat
Sigilan
Příspěvky: 940
Registrován: 25.6.2006 19:19
Bydliště: Kavárna u ztracených snů...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zakat »

U mě vítězí dvojka těsně nad prvním dílem. Připadá mě svižnější a akčnější pojetí mě sedne víc. Trojka ani čtyřka mě už tolik nevzali.
The moon blinds my eye with opal cataracts
As I cut through the saw-mills and the stacks,
Leaping over the gully
Where I would one day take Lucy
Then wash up my hands in the gutter and the moon...
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Dvojka. Když jsem ji totiž viděl kdysi dávno poprvé, tak to byl asi nejnapínavější film, který jsem tehdy měl to štěstí vidět. Od té doby jsem ho viděl hodněkrát, ale samozřejmě tu je sestupná tendence. Ale pořád klasika.

Čtyřka má prima akční scény, ale Ripley a Winona mi pily krev :evil: Čili ten film řadím mezi odpad.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Frosty
Sigilan
Příspěvky: 1726
Registrován: 2.10.2005 17:17
Bydliště: drsný sever:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frosty »

Hamster píše:Vetřelcovskou sérii mám rád jako celek a už jen kvůli různ ...... ..... ezvadná hrdinka.
Podpis 8-)

Čtyřku jsem viděl zatím jen jednou a už je to nějakou dobu zpět, ale pár scén mi v paměti uvízlo a co si vybavuji - nebyly vůbec špatné. Namátkou vetřelci ve vodě či scéna se dvěma matkami 8-)
Sice imo měli chudáka AlieNa :mrgreen: už nechat v pokoji odpočívat, ale to podání, nebylo tak špatné.

Jinak je u mne ale asi taky o fous před ostatními dvojka. Zvuk mariňáckých pušek, detektor pohybu, Vasquezová :-D, podařená muzika a mnoho dalšího 8-)
Klacek i kámen kosti zláme, ale bacha na slova, bacha na ně...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Určitě Aliens, nedávno jsem to někde psal, prostě v Director's Cut jsou báječní. Jina jednička mě nijak moc nevzala, v tomhle žánru fakt radši tu Věc, a čtyřka už mi přišla opravdu slabá, sice slušná podívaná, ale kvalit předchozích dílů ani náhodou nedosahuje.

Ajantis: pokud se ti ty filmy líbili a máš možnost, doporučuji shlédnout Aliens (DC) a Alien3 (SE), samozřejmě v originále (jiná verze ani není), řekl bych že to zlepší tvé dojmy - Aliens jsou napínavější a pokud ti u Ripleyina chování na konci chyběly motivy, tam jsou - řekl bych jednoduše, ale srozumitelně - objasněny. Jinak mi ten konec špatný vůbec nepřipadá a samotné finále považuji za jedno z nejlepších ve svém žánru (ostatně Cameron finále zvládá velmi dobře - T1, T2), nedovedu si prostě představit lepší.

A co se pak týče Alien3, tak ten se mi v kino/TV verzi moc nelíbil, dost možná je na vině fakt, že jej Fincher ani nedotočil a výsledná podoba není jeho prací (či řekněme vizí). Na rozšířené verzi se sice taky nepodílel, ale líbila se mi mnohem více, řekl bych, že byla osobitější, snad Fincherovější - právě ta propracovanost je tam ještě vyšší, a dokonce je ten příběh nejen rozšířen, ale na některých místech velmi dobře pozměněn (necchi spoilovat, ale je toho docela dost). Jestli tam jsou delší i tunely nevím, ale byl to rozhodně napínavý zážitek. Doporučuji.
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Na Vetřelecké sérii se mi hodně líbí ta různorodost, každý film je svým způsobem úplně jiný a přitom jsou všechny výborné.

Nejraději mám jednoznačně Aliens - perfektní atmosféra, postavy (Bishop, Vasquezová, Frosty :mrgreen:), spousta nezapomenutelných scén, Ripleyová, závěrečný souboj, bojová technika,.... - ano, je to jen myšlenkově poměrně jednoduchý akčně/válečný sci-fi film, ale já ho můžu kdykoli, kdekoli :-)
A i když je původní verze perfektní, tak na hodnocení Directors Cut by mi nejspíš nestačila stupnice, protože přidané scény jsou dokonalé (kolonie, mimozemská loď) a některé části filmu dávají mnohem větší smysl.

Jednička je taky super, sice jsem se u ní moc nebál ale atmosféru má výbornou a moc se mi líbilo klaustrofobní prostředí Nostroma.
Trojka se mi naopak při prvním shlédnutí nelíbila vůbec, ale pokaždé když ji vidím znovu tak se mi líbí víc a víc, prostě parádní psycho.
A na posledním místě mám čtverku - sice je to taky výborný film se skvělými scénami (klony, Vetřelci pod vodou), ale velmi se mi nelíbil závěr s tím alieno-člověkem. A taky už mi docela vadilo že CGI vetřelci byli vidět detailně snad v každém druhém záběru, zatímco první tři díly s jejich výskytem na plátně značně šetřily.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

AlieN píše:A taky už mi docela vadilo že CGI vetřelci byli vidět detailně snad v každém druhém záběru, zatímco první tři díly s jejich výskytem na plátně značně šetřily.
Právě proto to spíše vidím jako plus. Sám říkáš, že se ti na sérii líbí různorodost a přitom jednu z episod shazuješ kvůli tomu, že není jako všechny ostatní. :naughty: Čtyřka už se vůbec o horor nepokoušela ale spíše sázela na napínavou akci. I to beru jako jiné zpracování námětu a imo to vyšlo celkem dobře (alieno-člověk byla debilita, ale vzhedem k tomu, že žil tak 5 minut zas o tolik nejde. ;-) )
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Hamster: :lol: No dobře, už to není horor (i když jako horor bych označil sned jen jedničku), ale pořád to není akční rubanice typu Hvězdná pěchota, vetřelec není brouk. A různorodost vítám jen v rámci mezí ;-) (ale zas to neberu jako nějakou extrémní chybu, film se mi líbil, jen mi prostě vadí ten přístup "hele čumte jaký máme suprový triky, a jak po něm teče ten sliz, to je nářez co")
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

AlieN píše:A různorodost vítám jen v rámci mezí ;-)
Představivosti se meze nekladou! Kdyby to ten alieno-člověk neschytal, tak by další díl mohl být romantickou komedií točící se kolem něj a Rypleyové (aneb různorodost za každou cenu.)
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Hamster píše:Představivosti se meze nekladou! Kdyby to ten alieno-člověk neschytal, tak by další díl mohl být romantickou komedií točící se kolem něj a Rypleyové (aneb různorodost za každou cenu.)
No jistě, a režírovat by to mohl třeba Kevin Smith, ten už má s mezidruhovou erotikou zkušenosti :lol:
Uživatelský avatar
Pan Bača
Lim-Lim
Příspěvky: 401
Registrován: 30.9.2005 7:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan Bača »

Dvojka, ani nevím proč, ale oslovila mě nejvíce. Možná proto, že před Vetřelcem(ci) neprchá jen parta ubohých civilistů, ale dostává na prdel pěkně tvrdě vytrénovaná jednotka... možná...
Uživatelský avatar
KEBULE
Sigilan
Příspěvky: 919
Registrován: 20.10.2006 11:00
Bydliště: Já jsem doma tam, kde mám svůj hrnek... Tak a tohle není pravda hrnek jsem si rozbil...

Příspěvek od KEBULE »

Jako vždy nesouhlasím s Ajantisem. Nevím jestli je to jinými zkušenostmi vkusem, ale to není důležité. (Ajantisi pokud to chceš rozebrat stačí říct :twisted: )

Ale hlasovat nebudu. První hororová jednička mě osobně připadala strašidelná dost (když jsem ji viděl poprvé). A na to že na slinty použili lubrikační gel, na šlachy šprcky a v masce běhal chlap, k tomu rok natočení si myslím, že byl hodně povedený.... Akorát nevím jaký byl rozpočet :think:

Dvojka. Vetřelci. Hodně dobrá :applause: Co k tomu dodat? Popravdě mě ale nejvíc zaujal ten nakladač :lol:

Trojka byla poměrně komornější, a nejsem si s ní úplně jistý, ale jednalo se jim tam o to jak zabít vetřelce holýma rukama nebo maximálhě tyčí že?
taky dobré :-)

A čtverka? Ta scéna kdy Ripleyová vyleze z podlahy a pronese koho že to má vopíchat aby se odsud dostala dle mě nemá chybu....

Závěr já prostě nevím kterému dílu dát hlas mě se líbily všechny stejně a každy jinak....
...vždyť zaznívá,
zrána i k večeru.
Ten do srdce nůž zarývá,
do hrudi sekeru...
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“