Literatura: Válečná a špionážní

Centrum kultury města Sigilu, kulturní všehochuť ze všech sfér.

Moderátor: sevencreature

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Alnag píše:Kdo v první světové čekal tanky a bojové plyny? Kdo v druhé čekal atmovky? Kdo by čekal to, co přijde ve třetí?
No, opravdu si nemyslím, že jsi jediny člověk na světě, koho tahle převratná myšlenka napadla :wink: Tvoje věta zní skoro tak, jako kdybys ji vyslovil v Pentagonu, tak by místní osazenstvo padlo na zadek a zašeptalo "Teda, tak takhle to tedy bude :shock: " :wink:
Vallun píše:Vím,že je to poněkud naivní doporučení, ale i z literárního hlediska stojí za to:) Přečti si od Toma Clancyho Nejhorší obavy (kniha tisíckrát lepší než film) a následující knihy ČEstný dluh, Z rozkazu prezidenta a Medvěd a drak - měl li bys zájem, rád Ti sepíšu komlet pořadí;)
Uh. Z literárního hlediska to stojí maximálně za doporučení, čemu se vyhnout :mrgreen: Při čtení Clancyho spisků jsem začal pěkně brzo fandit terroristům 8-) Ani nevím proč :think: Každopádně bych to doporučoval jenom jako zajímavý pohled na americké vojenské (?) myšlení.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - myslím,že jsem poměrně dost náročný čtenář a CLnacyho hlavní řada a její doplňky jsou výborné. Pokud jsi četl takové Operační centrum či NetForce není se co divit, to je polskej brak, kterej se jen vydává pod Clancyho značkou:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Vallun píše:7c - myslím,že jsem poměrně dost náročný čtenář a CLnacyho hlavní řada a její doplňky jsou výborné. Pokud jsi četl takové Operační centrum či NetForce není se co divit, to je polskej brak, kterej se jen vydává pod Clancyho značkou:)
Ne, NetForce a další odpad jsem nečetl. Mluvím pouze o jeho hlavních řadách. Za jeho nejlepší knihu považuji Red Storm Raising - když píše z globálního pohledu, tak to jde. Za nejčtivější asi The Cardinal of the Kremlin (i když se mi zdá, že se tahle kniha Clancyho fanouškům moc nelíbí :think:). Za úplně nejhorší co jsem od něj četl považuji Rainbow Six - bída, bída. Další knihy Ryanovy ságy mě celkově moc nevzaly... Popravdě Medvěd a Drak už jsem radši ani nečetl...

Ke Clancymu jsem se dostal stejně jako k docela velkému množství knih díky své nenasytné čtevosti - když bydlím s někým, kdo něco čte, tak si to obvykle přečtu taky :lol:

Celkově ho hodnotím jako zajímavou, ale ne moc (z literárního hlediska) kvalitní četbu.
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c - asi to hoď do správného threadu, díky:)

Rainbow Sic jsem četl první a zpětně naprosto souhlasím, je slabší než ostatní tituly. Co říkáš na knihu Bez výčitek (mladý John Kelly-Clark)?

Kvalita - s čím jís rovnáváš? Pokud s Forsythem, tak je samozřejmě někde jinde, ale když jej srovnáš s americkými kolegy (W.E.B. Griffin, Vince Flynn, Robert Ludlum...) či s některými "experty" (John Le Carré), patří v oblasti špionážních románů k tomu lepšímu (v oblasti USA spolu se starší řadou Roberta Ludluma).

Medvěd a drak je zajímavej pro srovnání právě s Red Storm Rising;) Mimochodem, pokud to čteš v angličtině, tak bych chápal, že se Ti to tolik nezdá, on překlad je v některých bodech trošku lépe napsaný:)
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
AlieN
Sigilan
Příspěvky: 2932
Registrován: 4.10.2005 13:31
Bydliště: Zlín, Brno, Praha a tak podobně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlieN »

Mě se od Clancyho nejvíc líbily právě Red Storm a Rainbow Six :-P

Z Ryanovy ságy jsem četl téměř všechno (snad jen kromě Medvěda a Draka) a většina si imho udržuje stejnou kvalitu - dobré, byť zdaleka ne dokonalé čtení.
Uživatelský avatar
Fiskantes
Sigilan
Příspěvky: 78
Registrován: 4.1.2007 13:14

Příspěvek od Fiskantes »

na to aby som si oblubil clancyho a jemu podobnych (patrick robinson) asi nemam dostatok americkeho patriotizmu a obdivu k ich imperialistickym chutkam

tiez som hned zacal fandit teroristom
>>>Tu raz bude nieco velmi vtipne<<<
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Rudá bouře mi od něj připadla nejreálnější a nejlépe propracovaná. Jinak je to taková protikomunistická agitka. V Rudé bouři mě zaujaly hlavně popis leteckého útoku na americké letadlové lodě a ponorková válka. Jinak průměr.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Taky se mi líbí Clancyho popisy bojů z nějakého většího pohledu. Ale přestřelky v RS byly pro mě utrpení - také díky těm správně "drsňáckým" hlavním postavám, americkým tak, že se vsadím, že nosí trenky s hvězdami a pruhy. Prostě Clancyho "hrdiny" jsem upřímně nesnášel. S výjimkou těch ruských - ti mi byli občas docela sympatičtí :-)

Vallun: Ne, dalším knihám, které měli něco společného s Clarkem a Chavezem jsem se radši vyhnul. Počkat :shock: Bez výčitek jsem mám dojem číst začal, ale nějak jsem nedokázal pokračovat - jen jsem ji zběžně prolistoval (a tak mi neunikla Clarkova oblíbená zábava, mučení zajatců).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Bodkin
Sigilan
Příspěvky: 474
Registrován: 5.12.2005 0:32
Bydliště: Soukromá krypta

Příspěvek od Bodkin »

7c: On ten Kelly přeci jen zabíjel brutálně a účině, mučil jen snad jednoho, aby získal informace, což je imho ok... Vrhá to na něj špatné světlo, což se mi líbí, že není kladný až je člověku do breku...
SKOČTE ŠIPKOU DO MUŠLE, JEZTE KAŠI S MRKVÍ.
JENOM JÁ JSEM NAŽIVU; VY JSTE VŠICHNI MRTVÍ.
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

7c, Bodkin - v podobě Kellyho Clancy prezentuje svůj názor na drogy. s tímto názorem naprosto souhlasím, takže profil Johna Clarka Kellyho je pro mne přijatelný.

Nejlepší scéna s Clarkem je v Čestném dluhu, kdy se opět potká s Portaggem Orrezou:D Si dovedu živě představit..
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Cozzinnni
Sigilan
Příspěvky: 651
Registrován: 1.3.2006 9:39
Bydliště: Kontrolní stanoviště duálního 350 mm pulzního děla.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cozzinnni »

Přečetl jsem Bojovu linii od TC. Zajímavá vize boje o Kašmír :-)
So now, we have easy choice: Our and Earth's death, or their and Praia Prime death.
Admirál Gilbert, těsně před bitvou o Proximu Centauri, kde Aliance zastavila praianský postup ke Sluneční soustavě
Uživatelský avatar
Vallun
Dabus
Příspěvky: 3463
Registrován: 7.1.2006 19:03
Bydliště: Libiš

Příspěvek od Vallun »

Cozzinnni píše:Přečetl jsem Bojovu linii od TC. Zajímavá vize boje o Kašmír :-)
To je z jaké edice?
JRRT: "Jestliže chápeš, buď spokojen."
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Kdopak četl Velkou hru, případně ji má zastrčenou v knihovničce a prodal by jí? Geniální ukrajinský špionážní román, autorem je Jurij Dold Michailik
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Sigilan
Příspěvky: 2222
Registrován: 10.6.2006 18:10
Bydliště: Vyrostl jsem v Kloboučkách, vy namyšlení velkoměšťáci! ]:>

Příspěvek od Neferit Sr. »

Mám ji doma. A dokonce i její pokračování Velká hra pokračuje. Je to zajímavá věc. Myslím, že jsem ji viděl v antikvariátu v Kroměříži. Tento týden posílám knihy Vampirii. Pokud se do KM dostanu, koupím Ti ji pošlu taky.

Existuje hodně legrácek na téma Stirlitz. Mě osobně se kniha i seriál velmi líbily. Je to skvěle natočené.

A ještě existuje mimořádná kniha s názvem: V srpnu 44. Je to o zátahu skupiny SMERŠ na skupinu německých rozvědčíků na UKrajině. Skvělé čtení.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Dalcor
Sigilan
Příspěvky: 982
Registrován: 30.9.2005 8:53
Bydliště: Černá skála, Nightlund, Solamnie, Krynn, Mnohavesmír
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Velkou hru i Velká hra pokračuje mám doma salátově vydané (otec to nechal sešít z nějakého měsíčníku kde to vycházelo. A teď mi jí koupil kamarád v antikvariátu na slovensku za 102 SK!

Prý jsou ještě dvě pokračovaání (nebo více)

Každopádně první díl je šičkový, druhý už tolik ne) A Moniku obrečím kdykoliv to čtu...

Nejlepší ej scéna jak příjdou Goldringa zavřít po atentátu na toho zabijáka od Gestapa...

Mimochodem, kdo četl Konec honících psů?
Odpovědět

Zpět na „Scéna mořského vánku“