Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který ze subžánrů máte nejvíce v oblibě?

klasické kreslené point'n'click
47
56%
moderní point'n'click
9
11%
akční adventure
13
15%
jiný
3
4%
nehraji adventury
12
14%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Hmm, je fakt, že na TR je poněkud zarážející absence jakýchkoliv interakcí s jinými postavami (kromě střelby nebo videí, případně animací). Taková 3D akční plošinovka, ale prostě má adventurní zápletku :think: Protože jestli je nějaká hra dobrodružná, tak to je právě Tomb Raider (minimálně první 3 díly) :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

V příštím Levelu 159, který vychází 16. listopadu, bude jako plná hra Dreamfall: The Longest Journey.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

yenn píše:V příštím Levelu 159, který vychází 16. listopadu, bude jako plná hra Dreamfall: The Longest Journey.
Zpráva měsíce! :dancing:
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: :-x Ach jo. Kolik že stojí Level? :think: Plánuju už nějakou dobu, že si koupím Dreamfall na Steamu (nemá tam doufám Starforce) včetně Longest Journey (docela zajímavý balík)... No, stejně teď nevím co hrát dřív, tak ještě počkám 8-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

sevencreature: Level stojí 199,-.

Já jsem si Dreamfall koupil (přesněji „nechal koupit“ 8-) ) cca před dvěma týdny :-|
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Ale ty DVD jsou otrava, Steam je Steam :-| :-?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
90210
Sigilan
Příspěvky: 131
Registrován: 22.8.2007 21:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 90210 »

nejlepsi adventury ktere jsem kdy hral byla serie cela gabriel knight a to zejmena druhy dil. v tesnem zavesu je serie quest for glory (az na druhy dil, ktery je v ega. hral jsem ho jen chvili a uz 7 let netrpelive vyhlizim remake), ktera je nevidana svym rpg elementem a moznosti exportu postavy. pokud bych mel nekdy tvorit herni zebricek top10, tak by tam GK a QFG nemohly chybet. dobre byly i dalsi serie od sierry, hlavne larry a laura bow. videl jsem tu v diskuzi zminku o i have no mouth and i must scream a dreamweb, ktere jsou taky super. naopak zrovna moc neprozivam adventury od lucas arts (indy, monkey island apod.) a vylozene slabe byly ceske adventury, s vyjimkou uchazejiciho osliho ostrova. tech vybornych advetur jsou kvanta, casto je bohuzel srazi az nehratelna obtiznost (discworld), ze ktere by se nekteri jedinci, kteri jsou schopni zakysnout na BG2, posrali.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

yenn píše:V příštím Levelu 159, který vychází 16. listopadu, bude jako plná hra Dreamfall: The Longest Journey.
LEVEL ovšem udává, že půjde o KOMPLETNÍ českou verzi. Pokud se v posledních dnech nezměnil význam slova "kompletní", bude tam i český dabing. Tento závěr potvrzuje i skutečnost, že LEVEL v informační tabulce u recenzí užívá termín "kompletní" pro hry česky předabované, kdežto pro hry lokalizované, ovšem s ůvodním dabingem, používá termín "české titulky".

O takovou verzi bych tedy moc nestál. Ale nechápu, kdo a proč to předabovával; že by se v redakci už tak nudili?
BELGOR
Sigilan
Příspěvky: 4
Registrován: 25.4.2007 17:07

Příspěvek od BELGOR »

Uživatelský avatar
Morty
Sigilan
Příspěvky: 1147
Registrován: 25.3.2007 15:36
Bydliště: Cassovia, City of Ravens
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morty »

belgor, este mi povedz ako sa mam dostat z vezenia :-D

tak nic, nakoniec som to presiel... super adventurka, fakt :lol:
Fama nihil est celerius.
Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ajantis: Byť tvá úvaha dává smysl, dle mého je velmi nepravděpodobné, že by byl Dreamfall předabovaný.
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

yenn: Taktéž myslím - pokud se u nás předabovaný neprodává, tak nemyslím, že by ho předabovali kvůli vydání v Levelu :lol:

No, nakonec asi stejně koupím radši Steam verzi (kvůli Starforce a hraní bez média - což jak jsem pochopil není zrovna ideální kombinace).
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
yenn
Sigil Team
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.9.2005 23:13
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

V Levelu skutečně vyjde Dreamfall s českými titulky (ne s českým dabingem): http://www.level.cz/default.asp?page=news&textID=8413
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

http://www.telltalegames.com/samandmax/lincolnmustdie - 4. epizoda Sam & Max ke stažení zdarma. Jde o oficiální stránky autorů btw. Žádný warez. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Jj, na Steamu se to taky vynořilo, nicméně to dál okázale ignoruji 8-) Grafika ze screenshotů mě poněkud odrazuje :-?

Hmm, vlastně jsem ani pořádně nerozehrál klasického Sama&Maxe :think: Jaká to je hra (z adventurního hlediska) - lišila se nějak od Moneky Islands nebo Indyho (kromě příběhu a, ehm, svérázného humoru :anxious:)?
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“