Adventury... tak nějak všeobecně :-)

Akce, strategie, adventury, plošinovky, závodní, sportovní a logické hry ... prostě žádné RPG.

Moderátor: sevencreature

Odpovědět

Který ze subžánrů máte nejvíce v oblibě?

klasické kreslené point'n'click
47
56%
moderní point'n'click
9
11%
akční adventure
13
15%
jiný
3
4%
nehraji adventury
12
14%
 
Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Já jen, že v LK mají věci tendenci vynořovat se znovu a znovu.

Pořád čekám na další díly Wheel of Time. Už dlouhou dobu... :-P :anxious:
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

sevencreature:
No, něco na tom bude. Já tam před pár měsíci náhodou narazil na Simon The Sorcerer 3D za 60 kč. Dodnes lituji, že jsem ho nekoupil. :wall:
Alespoň do sbírky. :-)
Uživatelský avatar
sevencreature
Sigil Team
Příspěvky: 7394
Registrován: 26.9.2005 1:24
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sevencreature »

Ajantis: Když tam byl svého času Lander za 15,- Kč, tak jsem střelhbitě koupil hned 3 nebo 4 :-)
Eat all your school, stay in milk, drink your teeth, don't do sleep and get eight hours of drug.
Uživatelský avatar
Hamster
Dabus
Příspěvky: 1815
Registrován: 29.10.2005 1:04

Příspěvek od Hamster »

Můj nejlepší úlovek z LK je rozhodně JA2 za 39kč! :dancing:
(a to tam moc nechodím, takže tohle pro mě bylo jak zjevení)
Uživatelský avatar
Cesare
Lim-Lim
Příspěvky: 1504
Registrován: 13.1.2006 21:50
Bydliště: Over the hills and far away... (Where Teletubbies come to play.)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cesare »

Asi už mi to nemyslí správně adventurně... Hraju teď poprvý King's Quest a jsem beznadějně zaseklá.
Sice tuším, že tu mrkev mám na kozu, taky se mi podařilo zasadit fazolky a tak, ale už pěkně dlouhou dobu se courám ze screenu na screen a tápu.
These are like nostrils, like mouths, like ears, like beam-sockets, like drinking bowls, like mortars, like ditches, like sunken bogs. And the wind goes rushing through them - sniffing, snoring, singing, sighing, puffing, burbling, whistling, whirring--
Uživatelský avatar
lonely_shadow
Sigilan
Příspěvky: 12
Registrován: 26.5.2007 14:56

Příspěvek od lonely_shadow »

Elessar píše:Prosim ta, kde si to zohnal? Pozrel som zopar e-shopov, ale vysledok bol akosi negativny...
http://www.hrac.sk/online_nakup/nomad_soul_so_pc/
Sice Sold Out, ale aspon daco, v hypernove som to videl za 149Sk :-) Asi si to tam kupim
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Chtěl bych se zeptat těch, co hráli; jaká je Syberia II? První díl se mi vcelku líbil, nádherná grafika, skvělá atmosféra (třeba úvodní Valadilene; ponurý Kolmkozgrad pak považuji za jednu z nejstrašidelnějších lokací, co jsem v adventurách viděl). Ovšem zážitek mi velice kazilo to opakované běhání přes ty samé lokace a filozofie "všechny obrazovky musí navazovat" a bojím se, že v druhém dílu toho moc neubylo.

Jinak příběh prvního dílu mi přišel poměrně uzavřený (byť náhle) a ani bych nečekal pokračování. Nicméně ta atmosféra byla parádní a pokud za to druhý díl stojí, rád bych ji okusil znovu.
Naposledy upravil(a) MCZ dne 11.7.2007 10:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jab
Sigil Team
Příspěvky: 3603
Registrován: 24.9.2005 23:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jab »

I druhý díl je celkem fajn, byť lokace už možná nejsou tak nádherné (resp. různorodé). Považuji za naprostou samozřejmost, že jej budeš hrát po díle prvním. Není to sice tak dobrá adventura jako The Longest Journey, ale své vysoké kvality rozhodně má.

P.S. Nějaké změny v systému vůbec nečekej, jde de facto o jednu a tutéž hru, kterou rozdělili jen kvůli většímu zisku.
Uživatelský avatar
Red
Sigilan
Příspěvky: 63
Registrován: 16.5.2006 13:21

Příspěvek od Red »

Já mám rád hry jako Gabriel Knight, Broken Sword nebo třeba Kyrandia...jinak adventury dost umíraj. Dneska se už s nima málo lidí zdržuje a proto vyjde dobrý kus jednou za 3 roky. Tak se většinou dodatečně vracím k těm největším peckám :-)
Ať žije BG a PT!
Uživatelský avatar
Isair
V Knize mrtvých
Příspěvky: 111
Registrován: 23.7.2007 13:04
Bydliště: zatim mám

Příspěvek od Isair »

moje oblibene jsou Broken Sword1,2 a Runaway
He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster..when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..
-Friedrich Nietzsche
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Po letech se mi konečně povedlo sehnat adventuru Blackstone Chronicles, na níž mě kdysi v recenzi velmi nalákal Petr Bulíř. Příběh odehrávající se v blázinci používajícím "staré dobré metody" a spoléhající se na psychologickou stránku věci namísto potoků krve, to zní skvěle. Nenechal jsem se odradit ani brakovitou předlohou Johna Saula a stále si hýčkal naděje, že ono prostředí konečně někdo slušně využije.

První nepříjemné překvapení mi uchystalo technické zpracování - krokovací adventura bez možnosti volného rozhledu s hnusnými mezi-krokovými animacemi a zcela absentujícími jinými animacemi. Nadto neotitulkovaná, špatně nadabovaná a výtvarně extrémně nudná. I na rok 1998 velká bída. Na druhou stranu velmi rychlé nahrávací časy, možnost rychlého přesunu kliknutím či příjemné používání předmětů.

Další neradostné prozření bylo, že se nakonec neodehrává tak úplně v onom blázinci, ale spíše v muzeu, které je zřízeno v budově onoho bývalého blázince. Jsou tu k vidění zajímavé lékařské nástroje, jenže ve vitrínách nejsou zdaleka tak působivé. Spíše než jako příběhová hra mi BSCh připomíná ilustrovanou encyklopedii. Dozvídám se o různých psychických poruchách a "šokujících" léčebných metodách, jenže je to pouze velmi zjednodušená verze Foucaultových Dějin Šílenství. Nového jsem se nedozvěděl téměř nic.

Nejlépe tak dopadla adventurní část. Hádanky jsou poměrně různorodé a obtížnost spíše podprůměrná, takže odpadávají frustrující momenty, jenže samotné hádanky mě neuspokojí a v BSCh mě nic nemotivovalo k přemýšlení nad nimi. Hnusná grafika, nezajímavý příběh, přečtení dalších "šokujících" zápisků, které znám...? Postavy, jež potkávám, mají hodně zajímavé osudy, ale na přiblížení jejich pocitů trocha textu a pohled na jejich fotku nestačí; chybí tu základní atmosférotvorné prvky. Není to výlet do léčebny pro duševně choré, ale do muzea - obrazně i doslova. Pořádně sterilní výlet.
Uživatelský avatar
Landor
Šifrovač
Příspěvky: 554
Registrován: 27.9.2005 10:38
Bydliště: Astral Plane

Příspěvek od Landor »

Ajantis: Když už je tu řeč o adventurách a blázinci, tak mi to připomělo jistou hru - Sanitarium od tuším Dreamforge.
V jisté době jsem se dostal (bohužel) pouze k demu a celkem mě to tehdy zaujalo. Hráč tam hraje za někoho, kdo stratil paměť a snaží se získat ztracené vzpomínky.
Vypadalo to celkem ujetě a morbidně. Jinak si to moc už nepomatuju ale líbilo se mi to. Takže takový případný soukromý tip. (A já doufám že si to brzo někde obstarám. :twisted:)

edit - screeny:
http://gry.gery.pl/pc/sanitarium/screeny.html
Uživatelský avatar
Ajantis
Sigil Team
Příspěvky: 5040
Registrován: 28.9.2005 22:38
Bydliště: die beschattete Berge
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ajantis »

Landor: Ano, ano, Sanitarium právě stahuji. A doufám, že bude pod Win XP fungovat stejně disciplinovaně jako právě Blackstone Chronicles. :pray:

EDIT (24.9., 21:15):
Tak Sanitarium zatím (*klep* *klep*) pod XP pracuje korektně. Hned jak pokořím Shadow of Colossus, jdu na něj. :twisted:
Uživatelský avatar
Backslider
Sigilan
Příspěvky: 27
Registrován: 23.9.2007 13:26

Příspěvek od Backslider »

U adventur typu Posel Smrti, Syberia atd. mi vadí hlavně 1 věc: jednou je dohraju a konec... Znova to nemá cenu... Proto bych si nikdy žádnou adventuru legální cestou neopatřil. (navíc krátká herní doba)
PS: Nikomu svůj názor necpu...
Uživatelský avatar
MCZ
Sigil Team
Příspěvky: 3926
Registrován: 25.9.2005 1:01
Bydliště: prázdná plechovka od barvy (černé)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MCZ »

Backslider píše:U adventur typu Posel Smrti, Syberia atd. mi vadí hlavně 1 věc: jednou je dohraju a konec... Znova to nemá cenu... Proto bych si nikdy žádnou adventuru legální cestou neopatřil. (navíc krátká herní doba)
PS: Nikomu svůj názor necpu...
To je trochu divný názor, mám jen dvě poznámky:
1. evidentně jsi nehrál The Longest Journey 8-).
2. já dohrál Syberii, Broken Sword 1 i TLJ dvakrát a TLJ ještě někdy v budoucnu rozhodně plánuji. Tolik k té replayabilitě ;-).
Odpovědět

Zpět na „Jiné hry“